Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν τις επαφές τις είχα κάνει εισαγωγή μέσω pc αφού τις είχα ξεφορτώσει εκει απο το iphone. Όμως τώρα παω στα contacts και στις 3 περιοχές μνήμεις (phone memory, mass memory, memory card) και σε κανένα folder "contacts" δεν έχει μέσα τίποτα , είναι παντελώς κενά . Πως γίνεται να εξαφανίστηκαν ?

 

Μέχρι χτές το βράδυ όλα δούλευαν μια χαρά , και οι επαφές υπήρχαν όλες (δεν ξέρω που ήταν αποθηκευμένες αλλά ήταν εκεί στο τηλέφωνο !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207360

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς σας βρήκα και απολογούμαι ταπεινα για την βιασύνη μου . :O:O

 

Αλλά έχω πάθει ενανς πανικό άνευ προηγουμένου γιατί ετοιμάζω ενα συνέδριο, με τρομερή πίεση χρόνου και όλες οι επαφές δουλειάς είναι εκει μέσα και μιλάμε για πολλά τηλέφωνα.... ¨ηδη έχω πάθει μεγάλη νίλα με την καθυστερηση απο το πρωί

 

Αυτό που προτείνεις μέσω του μετατροπέα είναι καλό αν βρώ που έχει αποθηκευτεί το .nbu αρχείο. Απο το Nokia pc suite, βλέπω την τελευταία αναφορά συγχρονισμού και βλέπω τα ονοματα και τα τηλέφωνα αλλά δεν μπορώ να βρώ που είναι το αρχείο που έχει αυτά τα δεδομένα για να το κάνω κάτι . Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συνδέετε με το κινητό το πρόγραμμα να με βοηθήσει την τρέλλα μου ..:X:X

 

Σε αναμονή βοήθειας , καθώς επίσης και IPHONE 3gs, όποτε είναι διαθέσιμο ...

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ειπες πριν οτι δεν δουλευει η οθονη σωστα;Οταν συνδεσεις το τηλεφωνο με τον υπολογιστη θα πρεπει φυσιολογικα να πατησεις εκει που λεει pc suite για δει το κινητο η σουιτα αλλα εσυ δεν βλεπεις τιποτα στην οθονη.Αν καταλαβα σωστα τοτε πατα στα τυφλα μεχρι να πετυχεις κατι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτ'ο είναι το θέμα δεν θυμάμαι καθόλου κατά την σύνδεση τι πατάμε για να συνδεθεί με το pc suite το άτιμο , αλλιώς θα τα ρούφαγα τα τηλεφωνάκια και μερτά κάτι θα κανα . Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να μην βλέπω πουθενά τα Vcf μέσα στις μνήμες ....τόσο βλάξ είμαι ?:X:X
Link to comment
Share on other sites

Αυτ'ο είναι το θέμα δεν θυμάμαι καθόλου κατά την σύνδεση τι πατάμε για να συνδεθεί με το pc suite το άτιμο , αλλιώς θα τα ρούφαγα τα τηλεφωνάκια και μερτά κάτι θα κανα . Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να μην βλέπω πουθενά τα Vcf μέσα στις μνήμες ....τόσο βλάξ είμαι ?:X:X

 

Αυτο σου ειπα πριν.Δεν χρειαζεται να θυμασαι.Κανε την συνδεση και πατα στο κεντρο του καντρικου πληκτρου.Αν δεν δουλεψει με την πρωτη,κανε αποσυνδεση,συνδεση,μια θεση κατω το κεντρικο και μετα στο κεντρο.Επενελαβε μεχρι να πετυχεις τον στοχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνεις μέσω του μετατροπέα είναι καλό αν βρώ που έχει αποθηκευτεί το .nbu αρχείο. Απο το Nokia pc suite, βλέπω την τελευταία αναφορά συγχρονισμού και βλέπω τα ονοματα και τα τηλέφωνα αλλά δεν μπορώ να βρώ που είναι το αρχείο που έχει αυτά τα δεδομένα για να το κάνω κάτι . Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συνδέετε με το κινητό το πρόγραμμα να με βοηθήσει την τρέλλα μου ..:X:X

 

Δες την παρακατω εικονα:

 

http://img37.imageshack.us/img37/2264/nbuextract.th.jpg

 

Aλλα και αυτο το link:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2384229#post2384229

 

Επισης προσεξε και τον τιτλο του προγραμματος NBU contact extractor αυτο ειναι αλλο προγραμμα.

 

Εαν θελεις να ρωτησεις κατι αλλο για το .nbu καλυτερα να συνεχισουμε στο σωστο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207360

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την βοήθεια παιδιά. Κατάφερα να τσιμπήσω τις επαφές :happy: μέσα απο το OUTLOOK και τις έρριξα σε ένα LG. Και τώρα σε αναζήτηση τηλεφώνου ή αναμονή για το iphone.:blink:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας . εχω το εξής πρόβλημα . πήγα να ανοιξω σήμερα το πρωί το τηλέφωνο μου Ν96 και δεν ανοίγει με τίποτα . άλαξα μπαταρια καινουργια γιατι τελευταια δεν κρατούσε καθόλου αλλα και πάλι τίποτα . μόλις πατάω το κουμπί για να ανοίξει νιώθω την δόνηση του ανοίγματος αλλα μετα τσίφος ..τι πρεπει να κάνω . ?

ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

αμα το βαλεις στην φορτιση κανει τιποτα?σου επεσε πριν κατω η κατι τετοιο?

πηγαινε το σε ενα νοκια σοπ να το δουν!

 

αμα το βάζω στην φόρτιση δείχνει οτι φορτίζει οπως οτ<ν ειναι σβηστό ..οχι δεν μου επεσε ...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας . εχω το εξής πρόβλημα . πήγα να ανοιξω σήμερα το πρωί το τηλέφωνο μου Ν96 και δεν ανοίγει με τίποτα . άλαξα μπαταρια καινουργια γιατι τελευταια δεν κρατούσε καθόλου αλλα και πάλι τίποτα . μόλις πατάω το κουμπί για να ανοίξει νιώθω την δόνηση του ανοίγματος αλλα μετα τσίφος ..τι πρεπει να κάνω . ?

ευχαριστώ ...

Προσπάθησε να το ανοίξεις χωρίς κάρτα μνήμης (αν έχεις) και κάρτα sim.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το ανοίξεις χωρίς κάρτα μνήμης (αν έχεις) και κάρτα sim.

 

το έκανα αλλα τιποτα..........

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο...

Πήγαινε σε Nokia Shop να το δουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Που λετε χτες που ημουν παραλια με πλησιασε ενα τυπακος και μου λεει αν θελω κανα κινητακι και λεω εγω για δειξε και μου δειχνει ενα nokia n96

Μου το ανοιξε αλλα ανοιξε ως εκει που δειχνει το χερια μετα εκλεισε απο μπαταρια

Τιμουλα μου ειπε 200ευρω.

Εμενα μ'αρεσε το κινητο και μου φανηκε γνησιο ειχε χτυπημενο πισω και το vodafone

Διαβασα στο site της ΝΟΚΙΑ καποιους τροπους για να τσεκαρω αν ειναι γνησιο

 

π.χ

1)Να τσεκαρω το ΙΜΕΙ μεσα απο εδω και να δω τι μοντελο να βγει

 

 

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imsinr

 

2) να βαλω το κινητο μεσω usb στο pc και να δω αν θα βγαλει nokia n96

3) PC suite να δω αν θα το αναγνωρισει..

 

Πειτε μου και εσεις οι κινεζοι που βγαζουν τους κλωνους παιζει να εχουν καταφερει να κανουν το κινητο οπως περιγραφω τα τεστς για να φανει γνησιο?

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπεα σας!Γοητευμενος και εγω απο το καταπληκτικο αυτο κινητο θελσα να μαθω καποιες πληροφοριες!Ειναι ευρεως πλεον γνωστο οτι κυκλοφορει ο κλωνος του.

Θα ηθελα να μαθω,τι διαφορες εχει με το αυθεντικο κινητο ?Εχει wifi ,5 mp και υποστηριχζει τις λςιτουργιες του αυθεντικου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπεα σας!Γοητευμενος και εγω απο το καταπληκτικο αυτο κινητο θελσα να μαθω καποιες πληροφοριες!Ειναι ευρεως πλεον γνωστο οτι κυκλοφορει ο κλωνος του.

Θα ηθελα να μαθω,τι διαφορες εχει με το αυθεντικο κινητο ?Εχει wifi ,5 mp και υποστηριχζει τις λςιτουργιες του αυθεντικου?

 

μια εικονα του κλωνου

 

και δες και εδω

 

http://tinyurl.com/qnxbhm

http://www.emarket.gr/uploaded//17239515.jpg

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το νου σας με αυτά τα τυπάκια που πουλάνε κινητά στον δρόμο.

Έχουν τρόπους και κόλπα που πετάς τα λεφτά σου στον τενεκέ χωρίς να το καταλάβεις.

Το πιο απλό και συνηθισμένο που κάνουν είναι να σου δείχνουν ένα γνήσιο κινητό μέχρι να σε πείσουν κι όταν έρθει η ώρα να το πάρεις σου λένε για παράδειγμα μισό να σου φέρω τον φορτιστή ή το κουτί ή κάτι τις και ξαφνικά σου ρχοντε με την μαϊμού, παίρνουν τον παρά τάκα τάκα και καλά οτι βιάζονται και την κάνουν.

Φυσικά και η μπαταρία που είναι στα τελευταία της είναι κι αυτή στο κόλπο για να μη μπορείς να δεις τις διαφορές άμεσα.

Ένας καλός τρόπος για τα slide κινητά είναι η απλή δοκιμή του slide, τα γνήσια όσο μεταχειρισμένα κι αν είναι έχουν πολύ πιο γλυκιά/μαλακή αίσθηση σε σχέση με τις μαϊμούδες που είναι στις περισσότερες των περιπτώσεων σαν να σέρνεις δυο πλαστικά μεταξύ τους.

Προσοχή όμως, μη βασιστείτε μόνο σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το νου σας με αυτά τα τυπάκια που πουλάνε κινητά στον δρόμο.

Έχουν τρόπους και κόλπα που πετάς τα λεφτά σου στον τενεκέ χωρίς να το καταλάβεις.

Το πιο απλό και συνηθισμένο που κάνουν είναι να σου δείχνουν ένα γνήσιο κινητό μέχρι να σε πείσουν κι όταν έρθει η ώρα να το πάρεις σου λένε για παράδειγμα μισό να σου φέρω τον φορτιστή ή το κουτί ή κάτι τις και ξαφνικά σου ρχοντε με την μαϊμού, παίρνουν τον παρά τάκα τάκα και καλά οτι βιάζονται και την κάνουν.

Φυσικά και η μπαταρία που είναι στα τελευταία της είναι κι αυτή στο κόλπο για να μη μπορείς να δεις τις διαφορές άμεσα.

Ένας καλός τρόπος για τα slide κινητά είναι η απλή δοκιμή του slide, τα γνήσια όσο μεταχειρισμένα κι αν είναι έχουν πολύ πιο γλυκιά/μαλακή αίσθηση σε σχέση με τις μαϊμούδες που είναι στις περισσότερες των περιπτώσεων σαν να σέρνεις δυο πλαστικά μεταξύ τους.

Προσοχή όμως, μη βασιστείτε μόνο σε αυτό.

 

εγω σημερα που πηγα να το παρω

ειχα παρει το τηλεφωνο απο ενα μαγαζι για να του πω το imei να μου πει αν ειναι γνησιο

αλλα ειχα στην τσαντα και το netbook για τους δικους μου ελεγχους

και θα πηγαιναμε 2 ατομα

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πώς μπορώ να δώ δωρεάν τηλεόραση απο το κινιτό μου?

ευχαριστώ

Δεν μπορείς.

Η τηλεόραση που αναφέρεται στα τεχνικά χαρακτηριστικά του είναι υπηρεσία δικτύου η οποία δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται τίποτα για αντικατάσταση του κινητού με νέο μοντέλο; (όπως το Ν85 με το Ν86). Με καλύτερη μπαταρία ίσως;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι.Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ ενός κανονικού Νοκια Ν96 και ενός Vodafone Ν96;

Επίσης μόλις πάω να γράψω βίντεο μου βγάζει disk full ενώ έχει 15.76G ελεύθερη μήμη.

Δεν βρίσκω και notes...

Link to comment
Share on other sites

Στο αν υπαρχει διαφορα δεν μπορω να σου απαντησω γιατι εγω σχεδον μολις το πηρα απο vodafone του αλλαξα product code και εβαλα το τελευταιο firmware που υπαρχει οχι για τις συσκευες της vodafone.

Οσο για το βιντεο τσεκαρε στις ρυθμισεις αν το αποθηκευει στην μεγαλη μνημη και οχι σοτυ τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...