Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1η φορα βλεπω κινητο χωρις μετρητη μηνυματων...:wacko:

Προφανώς δεν θα ξαναείχες ΝΟΚΙΑ S60....Μόνο τα ΝΟΚΙΑ σειράς 40 (απλά κινητά, με κλειστό λειτουργικό) έχουν μετρητή μηνυμάτων...Αλλά εδώ υπάρχουν προγράμματα και τα "στίβεις", τα κλειδώνεις, μέχρι και τα εξαφανίζεις...Ψάξε λίγο καλύτερα και θα βρεις αυτό που ζητάς....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

Μιας και μ'ενδιαφερει πολυ αυτη η συσκευη, και σκοπευω να την παρω, θα ηθελα τη γνωμη σας στο εξης: Μιλαω περιπου στα 15 λεπτα την ημερα.. Θεωρειτε πολυ το sar αυτου του τηλεφωνου? (Λαμβανοντας υπ'οψιν οτι δεν χρησιμοποιω, δεν μου αρεσει το bluetooth? αλλα μιλαω με το ακουστικο απ'ευθειας στ'αυτι?)

Ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως 15 λεπτά συνολικά όλη τη μέρα δεν είναι τρομερό, πάντα με αυτό το SAR.

Πάντως μη ξεχνάμε πως αυτό είναι το μέγιστο που μπορεί να πιάσει η συσκευή σε οριακές συνθήκες. Δεν σημαίνει πως εκπέμπει συνέχεια σε αυτά τα επίπεδα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πόσο Σαρ έχει?Παντως ως συσκευή είναι κομψή και λειτουργική.

 

1.08 ειναι το sar του.. Μεσαιο-μεγαλουτσικο:)

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε με καλωδιάκι και δεν κολλάμε το κινητό πάνω μας βάζοντάς το σε τσέπες κοντά σε ευπαθή όργανα είμαστε εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω sceensaver?Κάνω κλικ στις εικόνες αλλά εμφανίζει μόνο επιλογή προσθήκη σε εικόνα επαφής και ταπετσαρία...
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμ. > Θέματα > Εξοικ. ενέργειας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις στην εξοικονόμιση ενέργειας το προβολή διαφανειών, σου βγάζει μια λιστα με όλες τις διαθέσιμες εικόνες σου και επιλέγεις αυτές που θέλεις να εμφανίζονται ως screensaver.
Link to comment
Share on other sites

Review of Nokia's 6220 Classic 5MP cameraphone

 

http://www.mobileburn.com/media/nokia/6220_classic/nokia_6220_classic-IMG_5731.jpg

 

http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id=5493

Link to comment
Share on other sites

Bug στο Ημερολόγιο

Φαντάζομαι δεν θα είμαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα.

Όταν πάω να γράψω κάτι σε Σημείωση ημερολογίου που έχω ήδη γράψει, ξαφνικά οι αλλαγές που έκανα τα προηγούμενα 10-15 δευτερόλεπτα σβήνονται! Πως θα το αντιμετωπίσω αυτό? Upgrade στο Firmware ίσως? Αν κάποιος το έχει λύσει ας δώσει συγκεκριμένη πρόταση. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μολις πήρα και εγώ το κινητό και οφείλω να ομολογήσω ότι είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα!

φοβερό...

να κάνω και μία ερωτηση.αυτό που λέει στην οθόνη κοινό online πως μπορώ να το βγάλω?

και άλλη μία.διαπιστώνω ότι τα forum sygic-garmin γίνεται χαμός.θα μπορούσε κάποιος να στείλει συμπτηγμένα pm οδηγίες η έναν οδηγό με http και οδηγίες???

ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Υπ'οψιν ότι το τελευταιο s60 που είχα είναι το 7610...έχω μείνει πίσω...:p

Link to comment
Share on other sites

@ Aifel_tower

 

Δεν νομίζω να μπορείς να το βγάλεις.

Αλλά για καλό και για κακό έλεγξε στις Ρυθμίσεις > Προσ. Ρυθμίσεις > Κατάσταση αναμονής > Προσθετά σε ενεργή αναμονή. Αν υπάρχει εκεί επιλογή για το Κοινό online μπορείς να το βγάλεις, αλλιώς όχι.

Επειδή έχουν αλλάξει αρκετά πρόγραμμα από την εποχή του 7610. Διάβασε το S60 Platform FAQ για να ενημερωθείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1.να κάνω και μία ερωτηση.αυτό που λέει στην οθόνη κοινό online πως μπορώ να το βγάλω?

 

2.διαπιστώνω ότι τα forum sygic-garmin γίνεται χαμός.θα μπορούσε κάποιος να στείλει συμπτηγμένα pm οδηγίες η έναν οδηγό με http και οδηγίες???

Καλορίζικο. :)

 

1.Για να το βγάλεις θα πρέπει να κάνεις χακ στο κινητό σου. Αναλυτικός οδηγός υπάρχει εδώ.

 

Στην συνέχεια θα μπείς στο section "Nokia S60 ROM Modding Dev. Cert. Zone " του xxxxxxxxxx και θα μπείς στο θέμα "how to change what active standby shows" οπού περιγράφεται αναλυτικά πως θα αφαιρέσεις το κοινό online.

 

Αν ο τρόπος που περιγράφεται στο συγκεκριμένο θέμα σε δυσκολέψει, μπορείς να βρείς σε ανάλογα θέματα και άλλους τρόπους τροποίησης της ενεργής αναμονής. Όρεξη για διάβασμα και για ψάξιμο να έχεις και όλα γίνονται. ;)

 

2.Αναλυτικός οδηγός για το garmin, το οποίο είναι κατά την άποψή μου το πιο ολοκληρωμένο πρόγραμμα πλοήγησης, θα βρείς εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το συγκεκριμένο κινητό είναι το ότι έχω δοκιμάσει να περάσω το garmin 2 φόρες και μου δημιουργείται το ίδιο πρόβλημα, το κινητό <<μπλοκάρει>> , δηλαδή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μπω στο menu και ύστερα τίποτα ......... όποιο πλήκτρο και αν πατήσω το κινητό δεν κάνει τίποτα.

Ούτε καν το πλήκτρο που μετακίνησε ανάμεσα στο menu δεν δουλεύει.

Οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν πολύτιμη

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έβαλες; Βάλε την έκδοση 5 που δουλεύει σίγουρα σωστά. Κάνε απεγκατάσταση, σβήσει οτι έχεις βάλει τώρα και πέρνα την έκδοση 5 απο την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμε πια έκδοση είχα βάλει γιατί έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε (απογοητευθηκα και δεν είχα ξαναδοκιμάσει από τότε) πρέπει να ήταν μια 4 .0 ....... δεν είμαι σίγουρος όμως ....... τεσπα θα δοκιμάσω και αυτο που μου λες.
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαζει προβληματα το 6220c?

Tωρα που το εχουν πολλοι,θα ειναι σαφεστερη η εικονα του.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

κανω αναζητηση στο garmin αλλα δεν βρισκει τιποτα ... mirrorofsorrow στο ποστ που λες για το garmin to Map ID για τους καινουργιους χαρτες ειναι παλι 822?

αh και κατι αλλο... χωρις να βαλω τιποτα μπορω να μπω στους χαρτες που εχει μεσα το κινητο ? γιατι παλι δεν μου βγαζει τιποτα και εκει...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Απλά τρέχεις το χάρτες και περιμένεις να βρει δορυφόρο.

 

Όσον αφορά το garmin, οτι απορία έχεις, θα ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του ποσο περιπου κραταει με νορμαλ χρηση?

και πρεπει καθε φορα να κλεινεις ανοιχτες εφαρμογες και παραθυρα για να μη πεφτει πιο γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...