Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6220_classic_UG_el.pdf το ελληνικο μανουαλ βγηκε

Που το θυμήθηκες τώρα, το χει ανεβάσει η νοκια στο επίσημο site από τις αρχές Ιουνίου που το χω κατεβασει.

Πολύ απογοητευτικά τα πρώτα σχόλια και πιστεύω να μην ισχύουν γιατί για όσους τα Ν82/Ν78 δε μπορούν ούτε να τα βλέπουν και τους φαίνονται και άβολα έτσι που είναι, το 6220 είναι μονόδρομος, πιστεύω να μη μας απογοητεύσει η νοκια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι πρεπει να δεχτουμε οτι ειναι απογοητευτικο οταν καν δεν το εχουμε πιασει στα χερια μας?αλλωστε μην ξεχνατε:ο καθενας εχει διαφορετικες απαιτησεις.28 ιουλιου μαλλον θα υπαρχει στα οτεshop

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφος μου που δουλευει εκει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έπιασα στα χέρια μου, το πήρε ένας καλός μου φίλος από το εξωτερικό. Μου φάνηκε φθηνοδουλειά, κι επίσης ο φακός της κάμερας μικρότερος από του Ν82 και Ν95. Έβγαλα φωτογραφίες, τις περάσαμε στον υπολογιστή, αλλά δεν ήταν τόσο καθαρές όσο του Ν82 ή του Ν95. Επίσης το φλας ξένον που φοράει δεν είναι τόσο ισχυρό όσο του Ν82. Το πλεονέκτημά του είναι η εμφάνιση και ο μικρός του όγκος. Επίσης η οθόνη του αν και μικρή, είναι πολύ αναλυτική και φωτεινή.
Link to comment
Share on other sites

ο φακός της κάμερας μικρότερος από του Ν82 και Ν95.

 

Αρχικα να πω οτι δεν γνωριζω απο imaging και φωτογραφια...

Εξηγησε μου μονο αυτο, λες ο φακος της καμερας ειναι μικροτερος.

Βλεποντας τα specs της nokia βλεπω για το 6220 focal-length 4,6mm και για το n82 5,6mm.

http://www.forum.nokia.com/devices/6220_classic

http://www.forum.nokia.com/devices/N82

 

Ψαχνωντας στη wikipedia βρηκα αυτο:

http://en.wikipedia.org/wiki/Focal_length

 

Εδω λεει:

A system with a shorter focal length has greater optical power than one with a long focal length.

 

Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση? Ειναι καλυτερο το focal-length του 6220?

Δεν βρηκα καποια αλλη διαφορα σχετικα με τα camera specs.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας. Ο καλύτερός μου φίλος αγόρασε το 6220 classic από τη Γαλλία. Δεν έχει ελληνικό μενού, ούτε ελληνική γραμματοσειρά. Πώς θα μπορέσουμε να εγκαταστήσουμε το ελληνικό μενού και την ελληνική γραμματοσειρά;. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα #8 από S60 Platform FAQ.:rolleyes:

Το ελληνικό product code είναι το 0556424.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όσο μεγαλύτερος είναι ο φακός, τόσο λιγότερο παραμορφώνει.

 

μπα, καλυτερα ο μικροτερος . πιο ευρυγωνιος και καλυπτει μεγαλυτερο πλανο :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα υπαρχει σε διαφημιστικο της wind,στα ....προσεχως......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

και το wikipedia βλακειες λεει?

 

 

να , εχει εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_lens καποιες φωτο που δειχνουν τη διαφορα . οντως οσο πιο ευρυγωνιος τοσο μεγαλυτερη παραμορφωση αλλα κερδιζεις σε γωνια καλυψης

Link to comment
Share on other sites

Μερικές συγκριτικές φωτογραφίες : Nokia 6220 vs Nokia N95 8GB

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές δεν είναι μεγάλες. Σε μερικά σημεία θα χαρακτήριζα καλύετρες αυτές του Ν95. Απλά, μόλις το 6220 στρώσει, θα φτάσει σίγουρα στα ανώτερα επίπεδα του Ν82. Τουλάχιστον οι βραδινές του θα είναι άπαιχτες. Δείτε την φωτο με τις κιθάρες. Το ΧΕΝΟΝ κάνει την διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες.Ελπιζω και το βιντεο του ειναι σε αναλογα επιπεδα.Μια απορια σχετικα με το wi-fi. Ορισμενοι δημοι εχουν δωρεαν δορυφορικο ιντερνετ.Χωρις wi-fi δεν θα μπορεω να μπω?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θα μπορείς να μπεις σε μητροπολιτικά δίκτυα internet.

Μόνο μέσω GPRS/3G(HSDPA) θα έχεις τη δυνατότητα να μπαίνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας ανακάλυψα το ακόλουθο με ημερομηνία 30/6:

 

0556424 03.23 BALKANS BLACK CYAN GREEC CYPR

0557012 03.23 BALKANS PLUM GREECE CYPRUS

 

Νέα έκδοση firmware μάλλον, αναβάθμιση από 3.06 σε 3.23. Δεν έχω βρει ακόμα το changelog, ούτε και είναι διαθέσιμη προς το παρόν μέσω του Nokia Software Update.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές δεν είναι μεγάλες. Σε μερικά σημεία θα χαρακτήριζα καλύετρες αυτές του Ν95. Απλά, μόλις το 6220 στρώσει, θα φτάσει σίγουρα στα ανώτερα επίπεδα του Ν82. Τουλάχιστον οι βραδινές του θα είναι άπαιχτες. Δείτε την φωτο με τις κιθάρες. Το ΧΕΝΟΝ κάνει την διαφορά.

 

To κινητό το πήρα χθες 380€ Μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι για ποιόν λόγο δεν ξέρω, αλλά βγάζει αν όχι καλύτερες φωτό από το Ν82 , τουλάχιστον ισάξιες. Το δε φλάς του μου φαίνεται πιο δυνατό. Οντως φαίνεται λιγο φθηνό (όπως και το Ν82 άλλωστε) και σε φοβίζει το κάλυμμα του φακού ότι θα χαλάσει (αλλά δεν νομίζω) Τα πλήκτρα εξακολουθούν να είναι άβολα ειδικά τα 3 τελευταία δεν μπορώ να τα πατήσω. Πιστεύω είναι θέμα εξάσκησης. Πάντως εγώ το πήρα αποκλειστικά για την φωτό του η οποία είναι όντως πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\USER\Τα έγγραφά μου\Bluetooth Exchange Folder\29072008020.jpg

Aνέβασα και μια φωτό στο αυτόματο. Το πήρα από Πάτρα στείλε μου pm να σου δώδω τα στοιχεία του καταστήματος. Φέρνουν πάντα πρώτοι τα τελευταία μοντέλα αρίστης κατασκευής. Εμένα είναι made in Hungary που είναι από τις πιο ποιοτικές κατασκευές

 

http://img141.imageshack.us/img141/5738/29072008020hq1zq2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...