Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σορρυ παιδια ειμαι σιγουρος οτι εχει ξανακουστει αλλα πως παιρνουμε τα πιστοποιητικα για τις εφαρμογες???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σορρυ παιδια ειμαι σιγουρος οτι εχει ξαναακουστει αλλα πως παιρνουμε τα πιστοποιητικα για τις εφαρμογες???

 

Υπαρχει συγκεκριμενο θεμα για αυτον τον λογο..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362103#post2362103 :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει συγκεκριμενο θεμα για αυτον τον λογο..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362103#post2362103 :rolleyes:

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Σήμερα έκανα φορματ το κιν.Και τώρα πήγα να στειλω ένα μηνυμά και είδα περναει στο 2ο μηνυμα σε λίγους χαρακτήρες.Πρέπει να κάνω καμια ρύθμισή.Ποσοι πρέπει ναναι????60????Δεν θυμάμαι!Ευχαριστώ!

 

Λύθηκε:Είχα γυρίσει τα μηνύματα ναποθηκεύονται στην καρτα μνήμης και εβγαζε 60 χαρακτήρες.Ενω στην μνήμη του τηλ ειναι 160.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Σήμερα έκανα φορματ το κιν.Και τώρα πήγα να στειλω ένα μηνυμά και είδα περναει στο 2ο μηνυμα σε λίγους χαρακτήρες.Πρέπει να κάνω καμια ρύθμισή.Ποσοι πρέπει ναναι????60????Δεν θυμάμαι!Ευχαριστώ!

βρε εσυ δεν ειχες παλι s60 στο παρελθον;;; :p

μηνυματα>ρυθμισεις>συντομο μηνυμα>κωδικοποιηση χαρακτ.>περιορισμενη υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Χθες έστειλα ένα αρχείο .avi στο κινητό μέσω bluetooth και αποθηκεύτηκε στα μηνύματα.Πως μπορώ να το αποθηκεύσω στην κάρτα μνήμης? Έχω τον X-PLORE αλλά δεν το βρίσκει πουθενά το αρχείο.

Επίσης πάτησα άνοιγμα πάνω στο αρχείο και μου άνοιξε το core player που έχω εγκαταστημένο όμως δεν το διαβάζει.Τι μπορεί να φταίει?

Επίσης θέλω αν γνωρίζεται να μου πείτε πως θα κάνω τον X-PLORE να ανοίγει τα κρυφά αρχεία του τηλεφώνου και της κάρτας μνήμης.Κατέβασα το αρχείο MoreCaps v1.0 απο το μαγαζάκι, το έκανα signed και το πέρασα στο τηλέφωνο αλλά δεν το έκανε εγκατάσταση. Μου έβγαλε ένα μήνυμα "δεν δόθηκε η ζητηθείσα πρόσβαση στην εφαρμογή"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Χθες έστειλα ένα αρχείο .avi στο κινητό μέσω bluetooth και αποθηκεύτηκε στα μηνύματα.Πως μπορώ να το αποθηκεύσω στην κάρτα μνήμης? Έχω τον X-PLORE αλλά δεν το βρίσκει πουθενά το αρχείο.

 

Δεν μπορείς να δεις το αρχείο, είναι στα κρυφα του συστηματος σου.....εως ότου βρεις τον τροπο να αποκτήσεις προσβαση σε αυτους τους φακελους.

Εκεινο που μπορείς να κάνεις ειναι να αλλαξεις τις ρυθμίσεις των μυνηματων σου για να αποθηκευονται τα μηνυματα στην καρτα.

 

Επίσης θέλω αν γνωρίζεται να μου πείτε πως θα κάνω τον X-PLORE να ανοίγει τα κρυφά αρχεία του τηλεφώνου και της κάρτας μνήμης.Κατέβασα το αρχείο MoreCaps v1.0 απο το μαγαζάκι, το έκανα signed και το πέρασα στο τηλέφωνο αλλά δεν το έκανε εγκατάσταση. Μου έβγαλε ένα μήνυμα "δεν δόθηκε η ζητηθείσα πρόσβαση στην εφαρμογή"

 

Τσεκαρε λιγο τη συμβατοτητα του firmware του ν78 που εχεις. Δοαβασε τα πρωτα ποστ του θεματος..

 

:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σε 2 μηνες κλεινει 1 χρονο στην αγορα και η ΝΟΚΙΑ ακομα να βγαλει update!! Σε πολυ μεγαλη υποληψη μας εχει... (κατι εχει παθει αυτη η εταιρια τα τελευταια 2 χρονια!!!)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Χθες έστειλα ένα αρχείο .avi στο κινητό μέσω bluetooth και αποθηκεύτηκε στα μηνύματα.Πως μπορώ να το αποθηκεύσω στην κάρτα μνήμης? Έχω τον X-PLORE αλλά δεν το βρίσκει πουθενά το αρχείο.

Επίσης πάτησα άνοιγμα πάνω στο αρχείο και μου άνοιξε το core player που έχω εγκαταστημένο όμως δεν το διαβάζει.Τι μπορεί να φταίει?

Επίσης θέλω αν γνωρίζεται να μου πείτε πως θα κάνω τον X-PLORE να ανοίγει τα κρυφά αρχεία του τηλεφώνου και της κάρτας μνήμης.Κατέβασα το αρχείο MoreCaps v1.0 απο το μαγαζάκι, το έκανα signed και το πέρασα στο τηλέφωνο αλλά δεν το έκανε εγκατάσταση. Μου έβγαλε ένα μήνυμα "δεν δόθηκε η ζητηθείσα πρόσβαση στην εφαρμογή"

Για να βλέπεις στον xplore τα μηνυματα που παίρνεις μέσω bt ή υπέρυθρες θα μπαίνεις στο xplore και θα πατάς το 4. Έτσι θα σου εμφανίζει τι αρχεία έχεις στα μηνυματά σου που λαμβάνεις με bt. Δεν έχει σχέση το που αποθυκεύεις τα μηνυματά σου. Για την άλλη ερώτηση που κάνεις για τα κρυφά αρχεία θα πρέπει να κάνεις το κόλπο με το hack, διάβασε το αντίστοιχο θέμα S60 - Hacks & Patches, ώστε να έχεις πρόσβαση σε αυτούς του φακέλους.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε με το θεμα κεντρο βιντεο μετα το format & την μορφοποιηση της καρτας...

 

Κατι αλλο που ξεχασα να αναφερω αλλα πιστευα με το format οτι θα στρωσει ειναι οτι στην λειτουργια της καμερας,ενω επιλεγω απενεργοποιηση του flash ,αυτο παντα λειτουργει : /

εχετε καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά τοχω από φόβο,γιατί όσες φορές πήγα απο εκεί και ρώτησα πράματα,αλλα μ λέγαν και άλλα γινόταν!!!Είναι ψιλό οτι νάναι!!!Γιαυτό και ρώτησα μήπως μπορώ να βρώ στο νετ και να ταλλάξω μόνος (αν αλλάζει).
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν βρεις κάτι από το ίντερνετ.. καλύτερα να πας να ρωτήσεις σε οποιοδήποτε άλλο κατάστημα εκτός από το Nokia shop της Ξάνθης. Εμένα μου είχαν δώσει κινητό παραεισαγωγής και το επέστρεψα.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά τοχω από φόβο,γιατί όσες φορές πήγα απο εκεί και ρώτησα πράματα,αλλα μ λέγαν και άλλα γινόταν!!!Είναι ψιλό οτι νάναι!!!Γιαυτό και ρώτησα μήπως μπορώ να βρώ στο νετ και να ταλλάξω μόνος (αν αλλάζει).

Μόνος σου ειναι δυσκολο εως και ακατορθωτο να το αλλαξεις , γιατι το κινητο ανοιγει πολυ περιεργα

και θελει ειδικα εργαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Και είναι κατι αντίστοιχο με το Ν82 που τα πλαϊνα πλαστικά είναι δεμένα με την πλακέτα. Αυτό το καθιστούν ακόμα δυσκολότερο και ριψοκίνδυνο να το ανοίξεις μόνος σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπαίνω με το wifi στο onradio να ακουσω ράδιο και δεν ακούγονται οι σταθμοί, πρέπει να εγκαταστήσω καποιο πρόγραμμα? π.χ. ο mediaplayer μπαίνει στο N78?
Link to comment
Share on other sites

New firmware for N78 : 20.149

 

http://www.spaziocellulare.com/News/wp-content/uploads/2009/01/screenshot01821.jpg

 

 

Changes:

Bluetooth

 

  • N78 to CK-07W Audio Lost at regular intervals
  • Call Not Working With Bluetooth Headset

WLAN

 

  • WLAN APN passed along with SDP contents is not utilized by Real Player

Power Management

 

  • Sleep current too high while video applications at background

GPS

 

  • The phone freezes when launching the Trip distance by clicking the link in Help content

PC Suite

 

  • Harvester Server doesn’t close all necessary connections to other services during backup/restore

SIM/USIM

 

  • Incorrect error codes are passed by TSY from SIM server to application layer for Smart card feature

Radio

 

  • RadioLauncher gets corrupted state when VisualRadio exits
  • FM frequency range extends below 87.5MHz

Podcast

 

  • Podcasts: garbled search results when entering a number as the search title

Photos

 

  • Crash when launching Photos application after restoring from memory card
  • Slideshow doesn’t work after used device for a while

Internet

Maps

 

  • Maps:”My position” and “My place” are translated into the same Chinese

Messaging

 

  • E-mail username truncated causes problem with login
  • Adding new number from SMS to existing number in ADN causes corruption

Download!

 

  • Download client doesn’t work with certain operators WAP APN

Other Changes:

 

  • Java platform version number not updated in IAD
  • Widget installer plugin cannot be upgraded
  • Removing battery during alarm makes the device unusable
  • Stub sis file doesn’t include httptransfer component
  • Paths are incorrect in cenrep creation file (Naviscroll and FMTX affected)
  • Internal Debugging tool wrongly included in Production SW
  • Device cuts off URL parameter in RTSP streaming link
  • Delivery via Device Management corrupts EAP-FAST PAC file
  • TCK failure with HTTP and AMR Combination
  • SpaceUI doesn’t allow for changes when a default number is assigned in Phonebook
  • Display corrupts with 3rd party application BestCalc

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να υστερει σε εμφανιση αλλα σε ολα τα αλλα δειχνει εντελως κομπλε!

Ειναι αυτο που λεμε <<τηλεφωνο>>!!!

Πολυ σημαντικη και η διαρκεια της μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σε 2 μηνες κλεινει 1 χρονο στην αγορα και η ΝΟΚΙΑ ακομα να βγαλει update!! Σε πολυ μεγαλη υποληψη μας εχει... (κατι εχει παθει αυτη η εταιρια τα τελευταια 2 χρονια!!!)

Ορίστε d2000217...

Τα παράπονά σου εισακούστηκαν!:lol::rotfl:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μπορώ να κάνω τα βίντεο και τα παιχνίδια που πέρασα στην κάρτα μνήμης να φαίνονται στο μενού πολυμέσων όπως φαίνονται οι επαφές και οι φωτογραφίες?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...