Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο που θα έκανα θα ήταν να πάω σε κάποιο nokia care να μου κοιτάξουν τις επαφές τις μπαταρίας. Αν δεν κάνουν καλή επαφή, συμβαίνει αυτό που περιγράφεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρώτο που θα έκανα θα ήταν να πάω σε κάποιο nokia care να μου κοιτάξουν τις επαφές τις μπαταρίας. Αν δεν κάνουν καλή επαφή, συμβαίνει αυτό που περιγράφεις.

 

το θεμα ειναι οτι συμβαινει μονο σε αλλαγη προφιλ... και αν δεν τρεχουν εφαρμογες... να προσθεσω οτι το προβλημα αρχισε απο την εγκατασταση του nokia energy monitor η καποιο παρομοιο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις τις εφαρμογές που έβαλες πριν την παρουσίασή του. Αν δεν στρώσει, πρέπει αναγκαστικά να κάνεις μορφοποίηση σε τηλέφωνο και κάρτα χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις πριν το backup.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις τις εφαρμογές που έβαλες πριν την παρουσίασή του. Αν δεν στρώσει, πρέπει αναγκαστικά να κάνεις μορφοποίηση σε τηλέφωνο και κάρτα χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις πριν το backup.

 

καμια εφαρμογη δεν ειναι ιδια καθως χαλασε η καρτα μνημης και αναγκαστηκα να αλλαξω και τις ειχα ολεσ εκει... τελοσ παντων ευχαριστω για την βοηθεια... θα το παω σε κανα νοκια care απο βδομαδα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αλλάξω την μπαταρία (BL-6F 1200mAh) και έχω βρει στο ebay συμβατές που ανεβαίνουν μέχρι και 2000mAh. Τις έχει δοκιμάσει κανείς, είναι αξιόπιστες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αλλάξω την μπαταρία (BL-6F 1200mAh) και έχω βρει στο ebay συμβατές που ανεβαίνουν μέχρι και 2000mAh. Τις έχει δοκιμάσει κανείς, είναι αξιόπιστες?

Δες τι έχουμε γράψει προηγούμενα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3230309#post3230309

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3235837#post3235837

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι έχει αλλάξει κανείς πρόσοψη; Η οθόνη μου δεν φαίνεται από τις γρατσουνιές....
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
χρησιμοποιώ εδώ και ένα μήνα το Killer.Mobile.TRLite.v4.01.S60v3.v5.SymbianOS9. που το βρήκα απο το γνωστό μαγαζι για την ηχογράφηση των κλήσεων και πραγματικά λειτουργεί χωρίς beep και το σημαντικότερο χωρίς αλλοίωση της φωνής στην καταγραφή.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια.Έχω το n78 πατάω το κουμπί εκκίνησης ανάβει η οθόνη χωρίς να μπαίνει στο πιν ή να γράφει nokia.Τι έχει;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish .

Αυτή τη φορά έγινε διόρθωση από την ομάδα διαχείρισης. Τα επόμενα μηνύματα σε greeklish θα διαγραφούν άμεσα

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Γεια.Έχω το n78 πατάω το κουμπί εκκίνησης ανάβει η οθόνη χωρίς να μπαίνει στο πιν ή να γράφει nokia.Τι έχει;

 

Να βγαλεις την μπαταρια 2-3 φορες και να δοκιμαζεις ενδιαμεσα... εμενα ετσι ειχε φτιαξει

Edited by impreza_sti

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχο το διδιο προβλειμα δεν ξεκιναει το ν78 αναβη οθονη και μετα σβηνη θεμα παλκετασ με προσοινη μνημη εχη σβηστι. πριν 2 μερεσ δουλευβε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια !!!!!

την ωρα που διαβαζα ενα pdf το κινητο κολλησε. πατησα 2-3 κουμπια δεν ανταποκρινοταν περιμενα λιγο και μετα απο 10 δευτερα περιπου το κινητο εσβησε

τωρα δεν ανοιγει με τιποτα οτι και να χω δοκιμασει... καμια ιδεα ???? helpppppppppp

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε για λίγο την μπαταρία και μετά δοκίμασε να το ανοίξεις ξανά. Αν δεν ανοίξει βγάλε την κάρτα μνήμης και δοκίμασε ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε για λίγο την μπαταρία και μετά δοκίμασε να το ανοίξεις ξανά. Αν δεν ανοίξει βγάλε την κάρτα μνήμης και δοκίμασε ξανά.

 

τα εχω κανει ΟΛΑ φιλαρακι... και μπαταρια εβγαλα και για λιγο και για κανα πενταλεπτο, να το φορτισω δοκιμασα μπας και εμεινα, καρτα μνημης, καρτα σιμ... εχω απελπιστει :cry: μαλλον πρεπει να κανω μια επισκεψουλα στο nokia care :cry::cry::cry::cry:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Hard format δοκίμασες να κάνεις;

 

ναι... δεν αντιδρα καθολου... ουτε μια δονισουλα... ουτε λιγο ασπρη οθονη...:(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι... δεν αντιδρα καθολου... ουτε μια δονισουλα... ουτε λιγο ασπρη οθονη...:(

Θα ακουστει καπως αλλα....δοκιμασες να βαλεις τον φορτιστη μπας και δεν εχεις μπαταρια και τραβιεσαι τσαμπα σε σερβις?:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστει καπως αλλα....δοκιμασες να βαλεις τον φορτιστη μπας και δεν εχεις μπαταρια και τραβιεσαι τσαμπα σε σερβις?:p

 

το δοκιμασα οπως γραφω πιο πανω... το πρωτο που σκεφτηκα...:(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα οπως γραφω πιο πανω... το πρωτο που σκεφτηκα...:(

Τοτε κοιτα τερμα κατω στην σελιδα που σου δινω και καλη επιτυχια.:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090&page=2

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τοτε κοιτα τερμα κατω στην σελιδα που σου δινω και καλη επιτυχια.:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090&page=2

 

θα το δοκιμασω φιλαρακι ... μονο μια τελευταια χαρη... απο που να το κατεβασω? γιατι τα μονα σαιτ που εχω βρεε ειναι κατι κινεζικα και κατι που το avg λεει πως ειναι πολυ υποπτα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηγα στην νοκια... 4 μερες προσπαθουσα να το ανοιξω το γ@μ#^&νο και με το που παω στην νοκια, πατα το κουμπακι η κοπελια και ανοιγει... και την κοιταγα σαν μ@λ@κ@ς... παρολλα αυτα το αφησα για το προηγουμενο προβλημα (που εκλεινε σε αλλαγη προφιλ) και θα το εχω σε 15 μερες :(:(:(:@ το στειλανε κεντρικα... κατι μπλοκαρε στην πλακετα... λετε να μαι εντοσ εγγυησης? 1.5 χρονο το χω

 

επισης δεν ηξερε επισημη κυκλοφορια Ε7 ενω οταν ρωτησα αν εχουμε τιποτα για meego αναρωτηθηκε αν ειναι της νοκια -.-

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατ' αρχήν καλώς σας βρήκα στο forum του myphone.gr!

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι τα πλήκτρα menu & clear είναι συνέχεια αναμένα. Αυτό συμβαίνει ακόμα και αν έχω απενεργοποιημένη τη συσκευή και μόνο όταν βγάζω την μπαταρία (όπως είναι φυσικό), τα leds σβήνουν. Αυτό συμβαίνει εδώ και μερικές μέρες, και παρόλο που δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, δεν θέλω να συνεχίσει να συμβαίνει. Η ερώτηση μου είναι αν είναι θέμα λογισμικού και μπορεί να επιλυθεί εύκολα, ή αν χρειάζεται να το πάω για service.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν καλώς σας βρήκα στο forum του myphone.gr!

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι τα πλήκτρα menu & clear είναι συνέχεια αναμένα. Αυτό συμβαίνει ακόμα και αν έχω απενεργοποιημένη τη συσκευή και μόνο όταν βγάζω την μπαταρία (όπως είναι φυσικό), τα leds σβήνουν. Αυτό συμβαίνει εδώ και μερικές μέρες, και παρόλο που δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, δεν θέλω να συνεχίσει να συμβαίνει. Η ερώτηση μου είναι αν είναι θέμα λογισμικού και μπορεί να επιλυθεί εύκολα, ή αν χρειάζεται να το πάω για service.

 

θα σε προτεινα να παρεις ενα τηλ σε καποιο νοκια care

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

θα σε προτεινα να παρεις ενα τηλ σε καποιο νοκια care

Και εγώ αυτό σκέφτηκα αρχικά. Απλά όλο και κάποιος μπορεί να αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο. Άσε που αν τους το δώσεις για service θα κάνουν και 2 βδομάδες να στο επιστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτηκα αρχικά. Απλά όλο και κάποιος μπορεί να αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο. Άσε που αν τους το δώσεις για service θα κάνουν και 2 βδομάδες να στο επιστρέψουν.

 

ναι το ξερω... εγω μεθαυριο το παιρνω... παντως παρε τηλ και ρωτα τι μπορει να ειναι, αλλα πιστευω οτι φταει η πλακετα... δες πιο πανω τι ειχα εγω... οποτε αλλαζα προφιλ, σε 5 λεπτα μεσα εκλεινε το τηλ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...