Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αυτό με το "πήδημα" το πρόσεξα και εγώ, αλλά ξέχασα να το αναφέρω.

 

Δοκίμασα και το gps. Με Nokia maps κλείδωεσε 1 λεπτό.

Τι είναι αυτό που λέτε πιο πάνω για το "cold start" και για ζεστό δέκτη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα και το gps. Με Nokia maps κλείδωεσε 1 λεπτό.

Τι είναι αυτό που λέτε πιο πάνω για το "cold start" και για ζεστό δέκτη;

 

Cold start είναι να ανοίξεις κάποια από τις GPS εφαρμογές, χωρίς να την έχεις χρησιμοποιήσει για πολλές ώρες ή μόλις πρωτοανοίξεις το κινητό.

 

Αν βρει δορυφόρους μετά από cold start, τις επόμενες φορές που θα ανοίξεις κάποια εφαρμογή GPS, ο δέκτης θα κλειδώσει δορυφόρους πολύ πιο γρήγορα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τί είναι προτιμότερο:Η ανβάθμιση over-the-air με τα μόλις 2ΜΒ ή με τον παραδοσιακό τρόπο με το καλώδιο;

Αυτό το ρωτάω όχι για το πια διαδιακσία είναι πιο ακίνδυνη,αλλά μήπως το κινητό αποδίδει καλύτεραε άν αναβαθμιστεί παραδοσιακά σε σχέση με την άλλη μέθοδο στην οποία όπως φαίνεται περνάνε μόνο οι αλλαγές πάνω από το υπάρχον firmware.(Όπως στα Windows μπορούμε να περάσουμε ένα νέο SP ή να το κάνουμε slipstreaming και καθαρή εγκατάσταση οπού τελικά έχουμε και καλύτερες επιδόσεις)

Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει ότι θα είναι καλύτερα με το καλώδιο καθώς περνιούνται όλα από την αρχή. Και είναι κ πιο ασφαλής νομίζω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τί είναι προτιμότερο:Η ανβάθμιση over-the-air με τα μόλις 2ΜΒ ή με τον παραδοσιακό τρόπο με το καλώδιο;

Αυτό το ρωτάω όχι για το πια διαδιακσία είναι πιο ακίνδυνη,αλλά μήπως το κινητό αποδίδει καλύτεραε άν αναβαθμιστεί παραδοσιακά σε σχέση με την άλλη μέθοδο στην οποία όπως φαίνεται περνάνε μόνο οι αλλαγές πάνω από το υπάρχον firmware.(Όπως στα Windows μπορούμε να περάσουμε ένα νέο SP ή να το κάνουμε slipstreaming και καθαρή εγκατάσταση οπού τελικά έχουμε και καλύτερες επιδόσεις)

 

Για μένα το ίδιο αποδίδει.Το ένα περνάει μόνο τις αλλαγές(FOTA) και απο τον υπολογσιτή τις αλλαγές και τα υπόλοιπα (που υπάρχουν στο κινητό και δεν έχουν υποστεί αλλαγές.)

Τα Windows άστα είναι άλλη ιστορία...

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αναβαθμίσει με τον κλασσικό τρόπο, με καλώδιο και PC???

Τε δεδομένα διατηρούνται όπως στα Ν82 και 6120 classic??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αναβαθμίσει με τον κλασσικό τρόπο, με καλώδιο και PC???

Τε δεδομένα διατηρούνται όπως στα Ν82 και 6120 classic??? :confused:

 

Δεν έχει βγεί ακόμα η αναβάθμηση για το NSU παρα μόνο ΟΤΑ.

Πάντα έχουμε ένα back-up.Τζάμπα είναι

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις τις ρυθμίσεις για τον Server που χρειάζονται για να γίνει OTA Uprgrade?

 

Γιατί τουλάχιστον στο N82 δεν είναι περασμένες, thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις τις ρυθμίσεις για τον Server που χρειάζονται για να γίνει OTA Uprgrade?

 

Γιατί τουλάχιστον στο N82 δεν είναι περασμένες, thanks :)

 

Μονο στις ρυθμίσεις λέει ένα ΝΟΚΙΑ στο προφιλ διακομιστή αλλά δεν μπορώ να τις δώ.

 

Πάνε εδώ πάτα Download Advanced Settings μετά επέλεξε το 6131 και τέλος Over-the-air updates of Nokia software (firmware).Δεν ξέρω άμα δουλεύει,δεν το έχω κάνει εγώ.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε για update του Ν78? Αφου το Software update τις Nokia λεει οτι δεν εχει βγει ακομα. Εσεις απο που το κανετε? Για εξηγηστε αλατικος...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ασύρματα "firmware update over the air".

Χρειάζεται σύνδεση δεδομένων για να κατεβάσεις την αναβάθμιση, διάβασε τα πιο πάνω μηνύματα, θα καταλάβεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε για update του Ν78? Αφου το Software update τις Nokia λεει οτι δεν εχει βγει ακομα. Εσεις απο που το κανετε? Για εξηγηστε αλατικος...

 

Διαβασε τα προηγουμενα ,το update υπαρχει μονο over the air .

Για πληροφοριες εχει δωθει σε προηγουμενη σελιδα, η ανακοινωση της νοκια.....

 

offtopic

Γνωρίζει κανεις τις ρυθμίσεις για τον Server που χρειάζονται για να γίνει OTA Uprgrade?

 

Γιατί τουλάχιστον στο N82 δεν είναι περασμένες, thanks :)

 

Δεν υποστηριζεται το Ν82 ,για αυτο δεν ειναι περασμενες . :(

Ισως σε μελλοντικο firmware.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μονο στις ρυθμίσεις λέει ένα ΝΟΚΙΑ στο προφιλ διακομιστή αλλά δεν μπορώ να τις δώ.

 

Πάνε εδώ πάτα Download Advanced Settings μετά επέλεξε το 6131 και τέλος Over-the-air updates of Nokia software (firmware).Δεν ξέρω άμα δουλεύει,δεν το έχω κάνει εγώ.

Thanks :)

 

Δουλεύει, αλλα δεν υπάρχει ακόμα κάποια αναβάθμιση για κατέβασμα... :p

Δεν υποστηριζεται το Ν82 ,για αυτο δεν ειναι περασμενες . :(

Ισως σε μελλοντικο firmware.

Με το κόλπο που έγραψε ο φίλος gwgw πιο πάνω, δουλεύει, αλλα όπως έγραψα, δεν υπάρχουν ακόμα αναβαθμίσεις για το N82 σε OTA... :p

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος ας ανεβασει καμια φωτογραφια τραβηγμενη απο το κινητο για να δουμε την ποιοτητα (και στο σκοταδι αν γινεται :D )
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Έχω όμως 2 απορίες.Το πρόγραμμα ανάγνωσης μηνυμάτων υποστηρίζει μόνο αγγλικά(?!) με αποτέλεσμα να λέει ακατανόητες κραυγές στην προσπάθεια να διαβάσει τα ελληνικά μου μηνύματα.Επίσης στα προφίλ ήχων σε κάποιο event πχ. στη φόρτιση μπαταρίας να μπορεί να ακούγεται μια ομιλια όπως ''Recharge battery!'' .Στην πράξη όμως ακούγεται κάποιος να λέει ΠΑΡΑ πολυ σιγά και με ΑΘΛΙΑ προφορά ''ρεχαρδ μπατρυ'!!!!!!Όσοι είστε κάτοχοι του τηλεφώνου,είναι και σε σας έτσι????????
Link to comment
Share on other sites

Πώς το κάνουμε το back-up;

 

ειτε με το pc suite ,ειτε μεσα απο την συσκευη ,στην καρτα μνημης

(αντιγραφη μνημης τηλ ) :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο τηλέφωνο το γούσταρα πολύ μέχρι που έμαθα τιμή SAR (ακτινοβολία) τουλάχιστον στο 1.00W/kg!!! OMG αυτό είναι καυτήρι! Μακριά και αγαπημένοι...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Έχω όμως 2 απορίες.Το πρόγραμμα ανάγνωσης μηνυμάτων υποστηρίζει μόνο αγγλικά(?!) με αποτέλεσμα να λέει ακατανόητες κραυγές στην προσπάθεια να διαβάσει τα ελληνικά μου μηνύματα.Επίσης στα προφίλ ήχων σε κάποιο event πχ. στη φόρτιση μπαταρίας να μπορεί να ακούγεται μια ομιλια όπως ''Recharge battery!'' .Στην πράξη όμως ακούγεται κάποιος να λέει ΠΑΡΑ πολυ σιγά και με ΑΘΛΙΑ προφορά ''ρεχαρδ μπατρυ'!!!!!!Όσοι είστε κάτοχοι του τηλεφώνου,είναι και σε σας έτσι????????

Διαβάζει και ελληνικά, αν κατεβάσεις το πακέτο Ελληνικής γλώσσας από εδώ και αν τα μηνύματα που λαμβάνεις είναι με κανονική γραφή δηλαδή, πεζά γράμματα με τόνους κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Στο kinitomania το'χει 359 Ευρώ, αλλά διστάζω μήπως είναι παραεισαγωγή. Τους έχω στείλει mail και δεν απαντήθηκε. Γνωρίζει κάποιως ?

Θέλω να έχει ελληνικούς χαρακτήρες τυπωμένους στην πρόσοψη, εναλλακτικά σκέφτομαι να το παραγγείλω απο e-shop.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Στο kinitomania το'χει 359 Ευρώ, αλλά διστάζω μήπως είναι παραεισαγωγή. Τους έχω στείλει mail και δεν απαντήθηκε. Γνωρίζει κάποιως ?

Θέλω να έχει ελληνικούς χαρακτήρες τυπωμένους στην πρόσοψη, εναλλακτικά σκέφτομαι να το παραγγείλω απο e-shop.

Ευχαριστώ

 

Ούτε από το eshop μπορείς να είσαι σίγουρος ότι δεν θα είναι παραεισαγωγή....

Link to comment
Share on other sites

Την περασμενη πεμπτη το πηρα απο τα κεντρικα του e-shop στο μενιδι.

 

Η συσκεσυη ειχε ελληνικο πληκτρολογιο , τα manuals ηταν ολα στα ελληνικα , κλπ.

 

Με λιγα λογια , συσκευη απο την Alpha Copy.

 

Μη με ρωτησετε τιποτα για τη συσκευη , την χρησιμοποιησα ελαχιστα μιας και δοθηκε ως δωρο.

 

 

Φιλικα.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Μη με ρωτησετε τιποτα για τη συσκευη , την χρησιμοποιησα ελαχιστα μιας και δοθηκε ως δωρο.

 

Ως δώρο με τι? Μπας κ αγοράσω κ γω τίποτα.. :p

 

 

Στη wind που ρώτησα, με νέο συμβόλαιο στο πρόγραμμα 240 μου το δίνουν 294 ευρώ κ αν βάλω πιστωτική 280. Νομίζω είναι καλή τιμή, μιας κ από Cosmote η επιδότηση που έχω είναι μείον 85 ευρώ από την αρχική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...