Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασε αυτο και διαλεξε εναν απο τους 4 τροπους..ειναι ευκολο με τις οδηγειες που υπαρχουν..αν χρειαστεις βοηθεια πες μας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, κι εγώ θα ήθελα να μάθω πώς τα πάει με το GPS. Υπάρχει κάποιος που να έβαλε και να δουλεύει τα Garmin/Sygic???

Στην υπογραφή εφαρμογών αντιμετωπίσατε δυσκολίες? Με το S60 hack όλα OK τελικά ή υπάρχει πρόβλημα??? :confused:

 

Μια χαρά είναι το GPS.Εβαλα της Gamrin να δω πως δουλεύει μόνο.Εν αναμονή του Destinator.

Με το S60 hack δεν αντιμετώπισα πρόβλημα,έκανα αυτό με το HelloCarbide που είναι και το πιο απλό στην χρήση.

 

Ενα μικρό bug.Εντελώς αβλαβές...απλώς αντιαισθητικό.Ο κύκλος που γυροβολάει πάνω δεξιά πέφτει πάνω στην κάρτα μνήμης.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φιλε Itchrist86 σε πιο προαναφερθεν hack αναφερεσε για sign των εφαρμογων υπαρχει καποιος ευκολονοητος τροπος να κανεις sign τις εφαρμογες γιατι ειμαι και λιγο ασχετος απο s60..

Επειδή το link που σου έδωσε ο φίλος johnsour δεν περιέχει τον τρόπο που λέω εγώ... δες εδώ με ποιο τρόπο μπορείς να ξεχάσεις την υπογραφή εφαρμογών, τα πιστοποιητικά κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 επειδη ειναι 9.3 θελει το νεο hack? Aν ναι δ το ηξερα και sorry που postara λαθος πριν:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Απλά ξέρω πως αυτό δουλεύει σίγουρα, τα άλλα δεν ξέρω, δεν τα έχω δοκιμάσει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οταν είμαι σε κάποιο μενού ή υπο-υπομενού, πολλές φορές πατώντας το κουμπί "πίσω" ή "ακύρωση" πχ αντί να με πάει ένα επίπεδο πίσω, με πετάει στην οθόνη αναμονής, πράγμα πολύ σπαστικό μιας και πρέπει να ξαναπάς εκεί που ήσουν για να δεις κάποια άλλη επιλογή πχ. Το κάνει και σε άλλους αυτό;

 

Και κάτι άλλο: στο κουτί λέει για 3 μήνες δωρεάν πλοήγηγη με Nokia Maps. Πρέπει να απευθυνθούμε κάπου συγκεκριμένα για ενεργοποίηση της προσφοράς; Γιατί ένας φίλος πήρε το Ν82 πριν 2,5 μήνες με ανάλογη επιγραφή στο κουτί και του ήρθε λογαριασμός 700€ από την WIND. Εκανε βέβαια μήνυση στην ΓΓΚ (από την Wind του το είπανε :lol:) και περιμένει...

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Οταν είμαι σε κάποιο μενού ή υπο-υπομενού, πολλές φορές πατώντας το κουμπί "πίσω" ή "ακύρωση" πχ αντί να με πάει ένα επίπεδο πίσω, με πετάει στην οθόνη αναμονής, πράγμα πολύ σπαστικό μιας και πρέπει να ξαναπάς εκεί που ήσουν για να δεις κάποια άλλη επιλογή πχ. Το κάνει και σε άλλους αυτό;

Για να πηγαίνεις ένα επίπεδο πίσω θα πατάς το αριστερό πλήκτρο του d-pad.

 

Και κάτι άλλο: στο κουτί λέει για 3 μήνες δωρεάν πλοήγηγη με Nokia Maps. Πρέπει να απευθυνθούμε κάπου συγκεκριμένα για ενεργοποίηση της προσφοράς; Γιατί ένας φίλος πήρε το Ν82 πριν 2,5 μήνες με ανάλογη επιγραφή στο κουτί και του ήρθε λογαριασμός 700€ από την WIND. Εκανε βέβαια μήνυση στην ΓΓΚ (από την Wind του το είπανε :lol:) και περιμένει...

Μπορείς μέσω του προγράμματος, ψάξε το λίγο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να πηγαίνεις ένα επίπεδο πίσω θα πατάς το αριστερό πλήκτρο του d-pad.

 

Αυτο δεν το έπιασα.:wacko:

Μήπως ήθελες να πεις το δεξί πλήκτρο επιλογής;;

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ όταν είσαι σε ένα υπομενού και θέλεις να πας ένα επίπεδο πίσω (στο αρχικό μενού), πατάς το αριστερό πλήκτρο του πολύ-πλήκτρου (d-pad).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Itchrist86 σε ευχαριστω για το link που εδωσες αλλα εχω ξαναπροσπαθησει και μετα μολις μπαινω παραπεμπεις σε αλλα link και στο τελος δινεις αυτο xxxxxxxxxxxxxx οπου μου ανοιγει και μου λεει close window ..μπορει να κανω καπου λαθος αν θελεις και σου ειναι ευκολο θα μπορουσες να μου στειλεις στο toufegariouogios@hotmail.com τι ακριβως πρεπει να κανω πχ. τα προγραμματα που χρειαζομαι κτλ.?:)σε ευχαριστω :)
TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Itchrist86 σε ευχαριστω για το link που εδωσες αλλα εχω ξαναπροσπαθησει και μετα μολις μπαινω παραπεμπεις σε αλλα link και στο τελος δινεις αυτο xxxxxxxx οπου μου ανοιγει και μου λεει close window ..μπορει να κανω καπου λαθος αν θελεις και σου ειναι ευκολο θα μπορουσες να μου στειλεις στο toufegariouogios@hotmail.com τι ακριβως πρεπει να κανω πχ. τα προγραμματα που χρειαζομαι κτλ.?:)σε ευχαριστω :)

 

OΚ.Αυτο που σε παραπέμπει ο Itchrist86 έκανα και εγώ.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86, αυτό που λες με το d-pad δεν δουλεύει. Εχω παρατηρήσει όμως ότι τις περισσότερες φορές όταν μπαίνω πχ στο μενού "Εφαρμογές", αν πατήσω οτιδήποτε από το d-pad και μετά το "πίσω" γυρίζει στο κεντρικό μενού. Αν όμως με το που μπω, πατήσω κατευθείαν το "πίσω" με πετάει στην οθόνη αναμονής. Αυτό γίνεται σε όλα τα υπομενού.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86, αυτό που λες με το d-pad δεν δουλεύει. Εχω παρατηρήσει όμως ότι τις περισσότερες φορές όταν μπαίνω πχ στο μενού "Εφαρμογές", αν πατήσω οτιδήποτε από το d-pad και μετά το "πίσω" γυρίζει στο κεντρικό μενού. Αν όμως με το που μπω, πατήσω κατευθείαν το "πίσω" με πετάει στην οθόνη αναμονής. Αυτό γίνεται σε όλα τα υπομενού.

Όπα, τώρα κατάλαβα, εννοείς το Μενού...:p

Μπερδεύτηκα και νόμιζα πως λες γενικά για τα μενού με τις επιλογές, δλδ αυτό: http://www.imageshack.gr/files/qx0qu27sp6aol9rawl0v.jpg

 

Κανονικά θα έπρεπε με το που πατάς "Πίσω" να σε γυρίζει στην αμέσως προηγούμενη οθόνη και όχι στην οθόνη αναμονής.

Ίσως πρόκειται για bug. Δυστυχώς δεν έχω τη συσκευή στα χέρια μου τώρα για να το ελέγξω.

 

*********************************************************

 

Φιλε μου Itchrist86 σε ευχαριστω για το link που εδωσες αλλα εχω ξαναπροσπαθησει και μετα μολις μπαινω παραπεμπεις σε αλλα link και στο τελος δινεις αυτο xxxxxxxx οπου μου ανοιγει και μου λεει close window ..μπορει να κανω καπου λαθος αν θελεις και σου ειναι ευκολο θα μπορουσες να μου στειλεις στο toufegariouogios@hotmail.com τι ακριβως πρεπει να κανω πχ. τα προγραμματα που χρειαζομαι κτλ.?:)σε ευχαριστω :)

Λοιπόν, μπες xxxxxxxxx, βρες το ποστ #xxxxxxx και ακολούθησε τις οδηγίες.

Θα πρέπει να είσαι μέλος αυτού του site...;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε με το που πατάς "Πίσω" να σε γυρίζει στην αμέσως προηγούμενη οθόνη και όχι στην οθόνη αναμονής.

Ίσως πρόκειται για bug. Δυστυχώς δεν έχω τη συσκευή στα χέρια μου τώρα για να το ελέγξω.

Εμένα δεν το έχει κάνει ποτέ αυτό.Μήπως αντι για την παύλα ο verve77 πατάει το κόκκινο?

 

EDIT: Ψάχνοντας σπιτι βρήκα και αυτήν τη θήκη (golla Belt smart...κάτι τέτοιο νομίζω).Χώράει ίσα-ίσα το κινητό μέσα.Στην ΝΟΚΙΑ που είδα μερικές, σε όλες κολυμπάει το κινητό.

http://img240.imageshack.us/img240/1302/dsc00409js5.th.jpg

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το απόγευμα σενα κατάστημα wind να δω για το κινητό.Το είχε με καφέ το πίσω πλαστικό.Μάρεσε αλλά πολυ δαχτυλιά αφήνει το άτιμο.Τεσπα,τους ρωτάω πόσο έχει και μου λένε 420.Λέω το eshop το έχει 379 ευρω.Μου λένε να το δούμε,το κοιτάνε και παίρνουν τηλ στα κεντρικά.Μην τα πολυλογώ μάλλον το κινητό θα το πάρω αποκεί με την δεύσμευση τιμής στα 379.Καλή φάση ε????
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το απόγευμα σενα κατάστημα wind να δω για το κινητό.Το είχε με καφέ το πίσω πλαστικό.Μάρεσε αλλά πολυ δαχτυλιά αφήνει το άτιμο.Τεσπα,τους ρωτάω πόσο έχει και μου λένε 420.Λέω το eshop το έχει 379 ευρω.Μου λένε να το δούμε,το κοιτάνε και παίρνουν τηλ στα κεντρικά.Μην τα πολυλογώ μάλλον το κινητό θα το πάρω αποκεί με την δεύσμευση τιμής στα 379.Καλή φάση ε????

 

Πρόσεχε μόνο γιατί στους όρους της δέσμευσης τιμής αναγράφεται: "ότι το ίδιο ακριβώς προϊόν διατίθεται σε χαμηλότερη τιμή σε κατάστημα οποιασδήποτε άλλης εταιρείας (με την εξαίρεση των ηλεκτρονικών καταστημάτων)."

 

Οπότε αν σου πουν ότι το eshop είναι ηλεκτρονικό κατάστημα και δεν ισχύει η προσφορά, να τους αναφέρεις ότι το τηλέφωνο είναι άμεσα διαθέσιμο στο υποκατάστημα του eshop στο Μενίδι (σύμφωνα πάντα και με την διαθεσιμότητα που έχει από το site) και ότι τα συγκεκριμένα retail shops ΔΕΝ είναι ηλεκτρονικά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Με την κοπέλα που μίλησα εκεί,μου είπε οτι θα το πάρω στην μειωμένη τιμή και επίσης παρατήρησα ότι το συγκεκριμένο κατάστημα δίνει το κινητό σε συνδέσεις και από τις τρείς εταιρίες,στα διάφορα πακέτα!Τεσπα θα με πάρουν αυριο το πρώι τηλ.Θα ενημερώσω το φορουμ.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Η αναπνοη ξερετε αν αυξανει πολυ την καταναλωση της μπαταριας??

Τι εννοείς "αναπνοή"????? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "αναπνοή"?????

 

αναπνοη ειναι η αργη αναλαμπη που κανει το μεσαιο το κουμπι οταν ειναι στην αναμονη.

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Α, καινούργιο feature του Ν78, λόγω FP2. Μακάρι να ήξερα. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω πουθενα τον κωδικο για format του κινητου.κατι διαβασα γιαενα 7ψηφιο κωδικο πισω απ τη μπαταρια αλλα δεν ειναι αυτος.παρακληση οποιος γνωριζει να μου απαντησει γιατι πρεπει να κανω format.:)
TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω πουθενα τον κωδικο για format του κινητου.κατι διαβασα γιαενα 7ψηφιο κωδικο πισω απ τη μπαταρια αλλα δεν ειναι αυτος.παρακληση οποιος γνωριζει να μου απαντησει γιατι πρεπει να κανω format.:)

Πάτα *#7370#. Η απάντηση στο ερώτημα σου είναι στο ερώτημα #9 Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ:

 

Soft format (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων): πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7780#.

Επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις που είχε το κινητό όταν το αγοράσατε. Δεν επηρεάζει τα δεδομένα σας.

Hard format: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε «πράσινο πλήκτρο κλήσης» «*», «3», και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ρε παιδες μπορει να μαι τοσο βλακας και τυφλος που να μην τον βλεπω.αλλα ο κωδικος που εχει πισω στην ετικετα του κινητου κατω απ τη μπαταρια οταν κανω soft format δεν ταιριαζει και μου λεει ειναι λαθος.Μαλιστα μου βγαλε μια προειδοποιηση οτι εβαλα λαθος 5 φορες και δεν ξερω τι γινεται τωρα??:blink::blink::blink:

 

και το link που μου δινεις φιλε μου το ειδα και αλλες φορες βεβαια δεν βλεπω καποια πληροφορια για το που μπορω να βρω το κωδικο.αλλα αν ειναι οπως τα λεει η σελιδα της nokia ειναι αυτος κατω απ τη μπαταρια.

 

στο hard format σβηνονται και οι επαφες απο την sim?

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ρε παιδες μπορει να μαι τοσο βλακας και τυφλος που να μην τον βλεπω.αλλα ο κωδικος που εχει πισω στην ετικετα του κινητου κατω απ τη μπαταρια οταν κανω soft format δεν ταιριαζει και μου λεει ειναι λαθος.Μαλιστα μου βγαλε μια προειδοποιηση οτι εβαλα λαθος 5 φορες και δεν ξερω τι γινεται τωρα??:blink::blink::blink:

 

και το link που μου δινεις φιλε μου το ειδα και αλλες φορες βεβαια δεν βλεπω καποια πληροφορια για το που μπορω να βρω το κωδικο.αλλα αν ειναι οπως τα λεει η σελιδα της nokia ειναι αυτος κατω απ τη μπαταρια.

 

Τι σχεση εχει ο κωδικος ασφαλειας που σου ζηταει πριν το φορματ, με το product code της συσκευης ??

 

ο default κωδικος ασφαλειας ειναι 12345 !

Στην περιπτωση που δεν το εχεις αλλαξει.

(Αναφερεται και στο manual )

 

ΔΕΝ επηρεαζονται οι επαφες της σιμ.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...