Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά το live messenger το original δεν έλεγε οτι μπορείς να το χρησιμοποιείς για 30 μέρες??Εμένα έχουν περάσει οι 30 μέρες και ακόμα μπαίνει.Τι παίζει???
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά το live messenger το original δεν έλεγε οτι μπορείς να το χρησιμοποιείς για 30 μέρες??Εμένα έχουν περάσει οι 30 μέρες και ακόμα μπαίνει.Τι παίζει???
Ποιος το είπε αυτό.

Και βέβαια δεν ισχύει!

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Ρίχνοντας μια ματιά στην αναζήτηση αρχείων (το περιεχομενο μου) μπήκα στις επαφές. Εκεί διαπίστωσα ότι είχαν περαστεί σαν επαφές (και μόνο σαν όνομα ή επίθετο) 2-3 στοιχεία με δεκάδες αριθμούς και λατινικά γράμματα. Δεν ξέρω πώς πέρασαν εκεί και τι είναι αυτά. Όταν μπαίνω στις επαφές από το κυρίως μενού δεν εμφανίζονται. Επίσης προσπαθώ να τα σβήσω και δεν διαγράφονται... Ξέρει κάποιος περί τίνος πρόκειται?

Τις δημιουργεί το κινητό.

Δεν μπορείς να τις διαγράψεις.

Δεν πιάνουν χώρο, άσε τες όπως είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το live messenger το original δεν έλεγε οτι μπορείς να το χρησιμοποιείς για 30 μέρες??Εμένα έχουν περάσει οι 30 μέρες και ακόμα μπαίνει.Τι παίζει???

 

Λέει οτι ενδέχεται στο μέλλον να υπάρξει χρέωση για να χρησιμοποιείς την εφαρμογή και ότι αν γίνει αυτό θα ενημερωθείς 30 μέρες νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser
Λέει οτι ενδέχεται στο μέλλον να υπάρξει χρέωση για να χρησιμοποιείς την εφαρμογή και ότι αν γίνει αυτό θα ενημερωθείς 30 μέρες νωρίτερα.

 

Υπάρχει σχετική επίσημη ανακοίνωση; Γιατί μου φαίνεται κάπως "κουλό" να βάλουν χρέωσε στο live messenger έστω κι αν μιλάμε για χρήση από κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;Γιατι το κινητο μου εχει μπερδεψει τις εικονες μου;Για παραδειγμα τους εχει αλλαξει ονομασια και σε καποια βιντεο εχει κολλησει καποιες εικονες;Τι πρεπει να κανω;Αυτα μου τα εμφανισε οταν εβαλα μια καινουρια καρτα μνημης 4GB.....Μηπως φταιει αυτο;:worry::help::help:

 

--------------------------------------------------

 

Να ρωτησω κατι;Γιατι το κινητο μου εχει μπερδεψει τις εικονες μου;Για παραδειγμα τους εχει αλλαξει ονομασια και σε καποια βιντεο εχει κολλησει καποιες εικονες;Τι πρεπει να κανω;Αυτα μου τα εμφανισε οταν εβαλα μια καινουρια καρτα μνημης 4GB.....Μηπως φταιει αυτο;Καταλαθος δημοσιευσα αυτο το μηνυμα 2 φορες.................sorry...........

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;Γιατι το κινητο μου εχει μπερδεψει τις εικονες μου;Για παραδειγμα τους εχει αλλαξει ονομασια και σε καποια βιντεο εχει κολλησει καποιες εικονες;Τι πρεπει να κανω;Αυτα μου τα εμφανισε οταν εβαλα μια καινουρια καρτα μνημης 4GB.....Μηπως φταιει αυτο;:worry::help::help:.

Bug είναι... Δυστυχώς πρέπει να περιμένουμε κάποια καινούρια έκδοση για να λυθεί αυτό και όλα τα υπόλοιπα bugs (που υπάρχουν εδώ.

Αν και δε βλέπω πολύ πρόθυμη τη Nokia να ασχοληθεί με το N78 τώρα που βγήκε το 79.

 

Υ.Γ.: Το παραπάνω πρόβλημα μπορεί να λυθεί και με soft reset (*#7780#), αλλά θα χάσεις τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου (όχι επαφές, φωτογραφίες, προγράμματα, μόνο τις ρυθμίσεις).

Link to comment
Share on other sites

Λέει οτι ενδέχεται στο μέλλον να υπάρξει χρέωση για να χρησιμοποιείς την εφαρμογή και ότι αν γίνει αυτό θα ενημερωθείς 30 μέρες νωρίτερα.

 

Α οκ,γιατι αυτο τοχα διαβασει κ καπου αλλου κ γιαυτο ρωτησα κ εδω.ευχαριστω κ παλι.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ.: Το παραπάνω πρόβλημα μπορεί να λυθεί και με soft reset (*#7780#), αλλά θα χάσεις τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου (όχι επαφές, φωτογραφίες, προγράμματα, μόνο τις ρυθμίσεις).

 

Του εκανα προσφατα αναβαθμιση λογισμικου......Δηλαδη θα χαθει και αυτη;;:O

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ποιά; Η αναβάθμιση; Όποια έκδοση περάσεις, αυτή δεν χάνεται ούτε με hard, Ούτε με soft reset.
Link to comment
Share on other sites

Τhx:thanks:..........Τοτε λοιπον θα το κανω τωρα αφου δεν χανω τις φωτογραφιες και ολα τα αλλα.........Να ρωτησω και κατι τελευταιο;;Επειδη ειμαι ασχετος θα χασω ρυθμισεις τυπου ηχων στο προφιλ και τετοια ή τιποτα πιο σημαντικο;
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, έβαλα την τελευταία έκδοση του Garmin XT μαζί με τις τελευταίες εκδόσεις των χαρτών.

Καμιά κεραία GPS να πάρω υπάρχει;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και υπάρχει. Αλλά, πιστεύω γνωρίζεις, οτι δεν την χρειάζεσαι μιας και το Ν78 έχει ενσωματωμένο δέκτη.
Link to comment
Share on other sites

Τhx..........Τοτε λοιπον θα το κανω τωρα αφου δεν χανω τις φωτογραφιες και ολα τα αλλα.........Να ρωτησω και κατι τελευταιο;;Επειδη ειμαι ασχετος θα χασω ρυθμισεις τυπου ηχων στο προφιλ και τετοια ή τιποτα πιο σημαντικο;

Θα χάσεις όλες τις ρυθμίσεις.

Αυτό σημαίνει πως ήχους κλήσης, μηνυμάτων, μητρώο, διάταξη μενού θα χαθούν.

Τα δεδομένα σου θα μείνουν άθικτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση over the air δεν επιρρεάζεται τίποτα, ούτε δεδομένα, ούτε ρυθμίσεις, με το software updater, δεν την έχω κάνει ποτέ, αλλά και κει νομίζω όλα διατηρούνται.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και υπάρχει. Αλλά, πιστεύω γνωρίζεις, οτι δεν την χρειάζεσαι μιας και το Ν78 έχει ενσωματωμένο δέκτη.

 

Για καλύτερη λήψη θα την ήθελα.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή σκέψη η έξτρα κεραία. Και γω έχω μία της Nokia και την χρησιμοποιώ σε ταξιδάκια. Άψογη λήψη και καλύτερη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ.: Το παραπάνω πρόβλημα μπορεί να λυθεί και με soft reset (*#7780#), αλλά θα χάσεις τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου (όχι επαφές, φωτογραφίες, προγράμματα, μόνο τις ρυθμίσεις).

 

Τώρα πράγματι κάποιες εικόνες τις δείχνει καλά αλλά κάποιες άλλες και κάποια βίντεο όχι............Τί άλλο να κάνω;:wacko::O:confused:

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει μια κεραία για το GPS; Της Nokia ή και οποιασδήποτε άλλης εταιρείας.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει rapidshare manager ή torrent client για το Ν78;

 

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να βλέπουμε tv μέσω της συσκευής μας;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει μια κεραία για το GPS; Της Nokia ή και οποιασδήποτε άλλης εταιρείας.

Πρόσφατα δοκίμασα το Nokia Bluetooth GPS Module LD-4W ενός φίλου, με Ν78 και Garmin/Nokia Maps και δούλευε άψογα. Το βρίσκεις σε nokia shops.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να hackaρει την συσκεύη...??Έχω firmware 12 και εχω φάει τον τόπο να βρώ τρόπο..Αν έχει κάποιος kapoio Post ας βοηθήσει...ευχαριστώ..Επισης βρίκατε τρόπο να σπάσετε το ngage kai να παίξετε full παιχνίδια??

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει επιλογη FP1 kai PreFP1..Τι επιλέγω κατα την εγκατάσταση??Επισης ενώ εχω κάνει εγκατάσταση το drakarious μου εμφανίζετε εγκατεστημένο και το χplore..να μήν το εγκαταστήσω ξανά??οταν ομως παω να το εγκαταστήσω μου βγάζει σφαλμα πιστοποιητικού ενώ εχω αλλαγμενη την ημερομηνία...Λιγο μπερδεμα μου φενεται η διαδικασια...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

FP1 επέλεξε. Αν έχεις το X-plore, εννοείται οτι δεν το ξαναεγκαθιστάς. Αν διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες θα τα καταφέρεις. Αν έχεις άλλες ερωτήσεις σχετικά με το χακάρισμα, θα τις κάνεις στο αντίστοιχο θέμα γιατί εδώ βγαίνουμε εκτός θέματος.
Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow ολα μια χαρα..

το χακαρα το κινητό..!!!Υπάρχουν άλλα προνόμια με το χακαρισμα εκτός απο αυτά που αναφέρεις στο ποστ??Ακόμα,, εχεις ασχοληθεί με το ngage??

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...