Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καλά δεν διαβάζεται καθόλου πριν ρωτήσετε ρε παιδιά...;:worry:

Μόλις στο προηγούμενο ποστ έγραψα το που βρίσκει κανείς εφαρμογές και που μπορεί να κοιτάξει για να πάρει μια γεύση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης το Ν78 θα γινει ποτε N-gage κινητο?ποτε θα το κανουν?

 

Εκανα λαθος σχετικά με το ποστ πριν..για το n gage ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις κατι..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες το έχω σε λειτουργια και ομολογώ οτι ειναι ενα ικανοποιητικότατο τηλέφωνο.Μέχρι τωρα τοσο στο Ν82 όσο και στο w960i οι ρυθμίσεις MMS,GPRS κλπ γινόταν αυτόματα απο τη συσκευή μόλις συνδεονταν στο δικτυο...Με το N78 δεν υπάρχει καμμιά ρυθμιση αυτοματα.Τι συμβαινει αραγε;Πρεπει να κανω κάτι;Δικτυο WIND με καρτοκινητο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες το έχω σε λειτουργια και ομολογώ οτι ειναι ενα ικανοποιητικότατο τηλέφωνο.Μέχρι τωρα τοσο στο Ν82 όσο και στο w960i οι ρυθμίσεις MMS,GPRS κλπ γινόταν αυτόματα απο τη συσκευή μόλις συνδεονταν στο δικτυο...Με το N78 δεν υπάρχει καμμιά ρυθμιση αυτοματα.Τι συμβαινει αραγε;Πρεπει να κανω κάτι;Δικτυο WIND με καρτοκινητο...

Τρέξε τον Οδηγό ρυθμίσεων.

Βρίσκεται στο φάκελο Εργαλεία > Βοηθήματα.

Αλλιώς κατέβασέ τες από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τωρα τοσο στο Ν82 όσο και στο w960i οι ρυθμίσεις MMS,GPRS κλπ γινόταν αυτόματα απο τη συσκευή μόλις συνδεονταν στο δικτυο...Με το N78 δεν υπάρχει καμμιά ρυθμιση αυτοματα.Τι συμβαινει αραγε;Πρεπει να κανω κάτι;Δικτυο WIND με καρτοκινητο...

Και στο Ν78 ισχύει αυτό που ανέφερες για αυτόματες ρυθμίσεις. Σε κάρτα voda και 2 συνδέσεις cosmote, δεν χρειάστηκε να περάσω καμία ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει εδώ και πολλές μέρες ενω ακούω ράδιο το RDS του δεν δουλεύει,ενω στις αρχές είχα δει πως δούλευε.Εχει δει κανείς τπτ τέτοιο???Το συνδέω συνήθως μόνο με ακουστικά.Ευχαριστώ!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το Ν78 δεν έχει RDS. Μόνο visual radio.

 

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά, αναφέρεται ως εξής:

Stereo FM radio (87.5-108MHz /76-90MHz) with Visual Radio™ support

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οταν ανοιγεις το ραδιο,υπαρχει ενα σημειο που λεει RDS.Αυτο γιατι εμφανιζεται?νομιζω πως δεν εχει σχεση το visυαl με το RDS.Δουλευουν διαφορετικα.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το RDS σε μένα πάντως δουλεύει μια χαρά.

Έχω όμως ένα πρόβλημα. Τρώει κόλλημα την στιγμή που πάει να σώσει μια φωτογραφία ή ένα βίντεο. Είπα να κάνω backup με το PC suite αλλά κι εκεί κολλάει μόλις πάει να αντιγράψει τα nokia specific files(το τελευταίο στάδιο του backup). Τώρα δεν ξέρω πώς να προσπεράσω το κόλλημα για να δοκιμάσω format στην κάρτα και hard reset. Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά. Δεν ακούω ποτέ ράδιο και δεν έκανα ποτέ τον κόπο ούτε καν να το δοκιμάσω. Στα τεχνικά χαρακτηριστικά πάντως (στην πρώτη σελίδα του θέματος) γίνεται λόγος μόνο για visual radio και απολύτως τίποτα για RDS. Το ίδιο και στο forum nokia. Στο Ν96 αντίθετα, γίνεται σαφές οτι έχει RDS.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούργιος στο φόρουμ όπως θα δείτε και νέος χρήστης των Nseries και πιο συγκεκριμένα του Ν 78. Θα ήθελα να ευχαριστήσω την Alpha Copy για την καλή και αξιόπιστη δουλειά που έχει αναλάβει και φέρνει σε πέρας με επιτυχία και δεν εννοώ άλλη παρα την εισαγωγή κινητών Nokia ελληνικό μενού και πλήκτρο καθώς και της άριστης κατασκευής αυτών.

 

 

Χμμ, φοβάμαι οτι αυτό το σχόλιο περί άριστης κατασκευής, αξιόπιστης δουλειάς κλπ σηκώνει πολύ συζήτηση!:X

Link to comment
Share on other sites

Το Ν78 δεν έχει RDS. Μόνο visual radio.

 

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά, αναφέρεται ως εξής:

Stereo FM radio (87.5-108MHz /76-90MHz) with Visual Radio™ support

 

εμενα αυτο καπου μου ξεφυγε :wacko:και τοσο καιρο νομισα οτι ειχε μονο e-radio και μου φαινοταν περιεργο να εχει πομπο να μην εχει δεκτη:lol::p

 

Χμμ, φοβάμαι οτι αυτό το σχόλιο περί άριστης κατασκευής, αξιόπιστης δουλειάς κλπ σηκώνει πολύ συζήτηση!:X

 

εδω να δεις συζητηση:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος/πρόγραμμα να βλέπουμε TV στο κινητό; Μέσω wifi κατά προτίμηση για να μην υπάρχει εξτρα χρέωση...
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Επιστήμονες του forum να ρωτήσω κάτι ???υπάρχει μήπως λέω μήπως msn για το φοβερό μας Ν78???(να δουλεύει όμως …να το έχει τσεκάρει κάποιος από εσάς) αν ναι κάντε μου Post ένα link γιατί δεν έχω βρει πουθενά κάποιο που να μου τρέχει….. Ευχαριστώ ρε παιδιά…..
Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο εικονίδιο Λήψη υπάρχει επιλογή να κατεβάσεις το Windows Live Messenger.

Αν δεν το βρεις κατέβασέ το από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια ωραιο το κινητακι.αλλα εχω μια απορια??Απο ποιοτητα κατασκευης ειναι καλο??

 

Όχι και μια ανάγνωση στις προηγούμενες σελίδες για του λόγου του αληθές θα σε πείσει!;) Πάντως από δυνατότητες είναι πολύ καλή αλλά δοκίμασέ το πριν το πάρεις, ειδικά λόγω της μέτριας ποιότητας και του ιδιόμορφου πληκτρολογίου του!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,μπορεί να είναι ιδιόμορφο αλλά δεν δημιουργεί πρόβλημα.

Το συνηθίζεις εύκολα.

Λίγο το c θέλει συνήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο c??? δηλαδή το κόκκινο επάνω δεξιά και πάνω δεξιά της επιλογής?? Αυτά τα δυο μου τα έχουν κουρελιάσει τα νεύρα γιατί πατιούνται καμία φορά ταυτόχρονα:mad:, αλλά οκ την παλεύω.. κατά τα αλλά είναι πολύ καλό:p
Link to comment
Share on other sites

οταν ειμαι σπιτι με το δικο μου το δικτυο μπορω να μπω στο ιντερνετ, οταν ειμαι ομως εκτος και προσπαθω να μπω σε καποιο ελευθερο δικτυο δεν γινεται.ξερει κανεις τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...