Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά εδώ.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Elisabet,αν δε γνωρίζεις καλα αυτές τις διαδικασίες,καλήτερα να το στείλεις σε κάποιο μαγαζί που μπορούν να σου προτείνουν τα παιδιά εδω,αλλά θα χάσεις την εγγιησή σου...εκτός και αν το ξανακάνεις VODAFONE και το πας μετα για εγγιηση!Θα σου πρότεινα πάντος να το βγάλεις το λογισμικό,γιατι η vodafone τα χαλάει πολύ τα κινητά έτσι όπως τα κάνει...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα..:cry: επειδη φοβαμαι μη το διαλυσω προτιμω να παω να μου το βαλουν. αν ξερει κανεις στην αθηνα μαγαζια που το κανουν αυτο pm me please?? σας ευχαριστω ολους πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες :)
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα..:cry: επειδη φοβαμαι μη το διαλυσω προτιμω να παω να μου το βαλουν. αν ξερει κανεις στην αθηνα μαγαζια που το κανουν αυτο pm me please?? σας ευχαριστω ολους πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες :)

δεν καταλαβα τι θελεις?? :blink:

θελεις να ξαναβαλεις το vodafone live ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να το ξεφορτωθω θελω αλλα απο καποιον που ξερει, οχι μονη μου.

θα πας στο πλεον γνωστο καταστημα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone συνεχίζει να καταστρέφει τα τηλέφωνα...Οι Wind και Cosmote απλά τροποποιούν το πρώτο μενού που σχετίζεται με το internet,άντε και κάνα θέμα,ως εκεί...Είναι μακράν η χειρότερη εταιρία κατα τη γνώμη μου σε όλα τα θέματα,και στα κινητά που πουλάει και στις υπηρεσίες και στις χρεώσεις της...Βγήκα ίσως λίγο εκτός θέματος,αλλα ήθελα να πω τη γνώμη μου συνολικά για την εταιρία και τα "ωραία λογισμικά της..."

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να απενεργοποιήσει το 3G?Πόσο κρατάει η μπαταρία του?Εμένα με το 3G ενεργό 2 μέρες αλλά να το κλείνω το βράδυ...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Agaphto Forum,

Mexri prin ligo eixa ena COSMOTE C902 kserte me ekeino to enoxlhtiko myview sto deksi pliktro. Pleon exw ena debranded C902 me generic firmware. Enoeitai oti den plirwsa oute euro-lepto kai epishs h diadikasia htan panefkolh kai grhgorh. An endiaferetai polus kosmos tha anevasw kapou odhgies enanti kapoiou sevastou posou :P plaka kanw. Let me know.

 

Epishs to theme RED CARPET paizei pleon kanonika me energopoihmenh pleon thn epilogh "Diataksh menou apo to thema"... :) It's LONDON baby!!!! (Joey from FRIENDS)

Link to comment
Share on other sites

Kazzz,αν μπορείς ανέβασε οδηγίες,και εγώ debranded έχω,αλλα θέλω να μάθω τη διαδικασία να το κάνω σε άλλα.Κάτι άσχετο,η μπαταρία,πόσο σου κραταει?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ, οι οδηγίες είναι αναλυτικές και πολύ έυκολες. Εγώ το έκανα στο κινητό της γυναίκας μου και ξεφορτώθηκα το ενοχλητικό vodafone live. Η μπαταρία βελτιώθηκε και γενικά το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο.

Μετά τις παραπάνω οδηγίες θα μπορείς να κάνεις κανονικά αναβαθμίσεις απο το επίσημο site της Sony.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Θυμήσου να βάλεις το ADRIATIC firmware εκεί που σου λέει για τις τοπικές ρυθμίσεις, όταν φτιάχνεις το xml αρχείο.
Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ eggone!Το δικό μου unbranded είναι....Απλά ζήτησα τη διαδικασία μήπως και βοηθήσω κανένα φίλο!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ, οι οδηγίες είναι αναλυτικές και πολύ έυκολες. Εγώ το έκανα στο κινητό της γυναίκας μου και ξεφορτώθηκα το ενοχλητικό vodafone live. Η μπαταρία βελτιώθηκε και γενικά το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο.

Μετά τις παραπάνω οδηγίες θα μπορείς να κάνεις κανονικά αναβαθμίσεις απο το επίσημο site της Sony.

 

Κατέβασα το A2 CDA Generator αλλά δεν βρίσκω πουθενά το αρχείο που το δημιουργεί.Any help?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το A2 CDA Generator αλλά δεν βρίσκω πουθενά το αρχείο που το δημιουργεί.Any help?:worry:

Check your "C:\Program Files\A2 CDA Generator\" for a file called customize_upgrade.xml

Link to comment
Share on other sites

Παιδία,μετα απο πρόσφατη επικοινωνία που είχα με το κέντρο εξηπηρέτισης της sonyericsson μέσω e-mail,με ενημέρωσαν οτι έχει βγεί στα καταστήματα του service η καινούρια έκδοση R3EA,και σε λίγο καιρό θα είναι διαθέσημη και απο το sonyericsson update service.Μήπως ξέρει κανείς τι θα αλλάξει στη καινούρια έκδοση?Επίσης θα ήθελα να μου πεί κάπιος που έχει κάνει αναβάθμιση κατ' ευθείαν απο το κινητού του(οποιοδήποτε μοντέλο της SE),αν έχει χάσει τα αρχεία που είχε αποθηκευμένα στο κινητο,όπως γίνεται δηλαδή στη περίπτωση αναβάθμισης απο τον υπολογιστή...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδία,μετα απο πρόσφατη επικοινωνία που είχα με το κέντρο εξηπηρέτισης της sonyericsson μέσω e-mail,με ενημέρωσαν οτι έχει βγεί στα καταστήματα του service η καινούρια έκδοση R3EA,και σε λίγο καιρό θα είναι διαθέσημη και απο το sonyericsson update service.Μήπως ξέρει κανείς τι θα αλλάξει στη καινούρια έκδοση?Επίσης θα ήθελα να μου πεί κάπιος που έχει κάνει αναβάθμιση κατ' ευθείαν απο το κινητού του(οποιοδήποτε μοντέλο της SE),αν έχει χάσει τα αρχεία που είχε αποθηκευμένα στο κινητο,όπως γίνεται δηλαδή στη περίπτωση αναβάθμισης απο τον υπολογιστή...

Eγω εχω χασει αρχεια,αλλα τοτε η αναβαθμιση ητανε "δυσκολη" (κ700ι)

στην θεση σου αμα το κινητο δουλευει ρολοι,δεν θα εκανα update! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όμως Raver,όταν πηγαίνω στο μενόυ του update και πατάω πληροφωρίες,μου γράφει:''Χρησιμοποιήστε την υπηρεσία αναβάθμισης για ασύρματη λήψη νέου λογισμικού χωρίς να επειρεάζονται τα δεδομένα χρήστη του τηλεφώνου σας.''Τι λές?Να το εμπιστευτώ?Μια αναβαθμισούλα πηστεύω τη θέλει,μήπως και γίνει κάπως πιο γρήγορο...(αυτή η αισιοδοξία μου όμως!!!):p

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει πλέον η υπηρεσία αναβάθμισης!Γίνεται καθαρή εγκατάσταση λογισμικού,για να αποφευχθουν τυχόν προβλήματα!

 

Οπότε,πήγαινε εδώ www.fjosft.at/en/ και κατέβασε το myphoneexplorer 1.7.1 το οποίο υποστηρίζει τα ελληνικά και θα σε βοηθήσει να κάνεις αντίγραφα ασφαλείας των πάντων που υπάρχουν στο τηλέφωνο και με ένα κλικ τα μεταφέρεις ξανα στο τηλέφωνο όταν περάσεις το νέο λογισμικό! ;)

 

Παρεμπιπτόντως,δε βλέπω πουθενα στην ΕΜΜΑ 3 να υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού :confused: Πώς γίνεται να είναι ενημερη η εξυπηρέτηση πελατών της Ελλάδος και να μην υπάρχει ούτε ως beta εκδοση στον server της SE?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω Kotsiani...έτσι μου είπαν,οτι βγήκε αυτη η έκδοση...Ναι,αλλά εγκατεστημένες εφαρμογές και παιχνίδια δε μπορώ να σώσω,έτσι δεν είναι?Εκτός και αν ψάχνω να ξαναβρώ το setup τους...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι κι`εγω λοιπον μερικες φορες οταν το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης και με κλειδωμενο πληκτρολογιο την ωρα που το ξεκλειδωνω βλεπω οτι μ`εχει παει σε μια επιλογη java κατι ξερω`γω.αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι γινεται αυτο.παρεπιμπτοντως το κινητο ειναι vodafone live συσκευη:)
Link to comment
Share on other sites

Plamer,για τα τα κινητά με vodafone λογισμικό,και ειδίκα για το c902,έχουν ακουστεί κι΄άλλα τέτοια παράπονα...Αυτό που σου συνιστώ είναι να τα πας για αναβάθμιση και να του βάλεις το κανονικό λογισμικό...Θα χαρείς το τηλεφωνό σου μετά...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...