Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ όμορφη συσκευή - ελπίζω και το SAR της να είναι σε σχετικά χαμηλά επίπεδα.

 

Και εγώ το ελπίζω...

 

Να πάρω το Κ850i ή να περιμένω αυτό; Πότε αναμένεται στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ερωτηση γιατι δεν το βλεπω να αναφερετε.......δεν εχει jogακι αυτο?
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ερωτηση γιατι δεν το βλεπω να αναφερετε.......δεν εχει jogακι αυτο?

 

Jogάκι; Τι εννοείς, Joystick; Αν ναι δεν έχει Joystick αλλά Joypad.

Link to comment
Share on other sites

οχι, την πλαινη ροδελα λεω που υπαρχει στα Pxxx series και στο Μ600. Ειναι αρκετα βολικη παντως για μενα τουλαχιστον :p
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έρθει στην ελληνική αγορά; Με ενδιαφέρει πάρα πολύ... Είναι ένα πολύ ωραίο κινητό με ''τρελές'' δυνατότητες. Ελπίζω να μην κάνει πάνω από 500€.
κι ολα αυτα μεσα σε ενα πολυ καλο μεγεθος κινητου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα κινητο με δυνατοτητες p1 σε μικροτερο μεγεθος κ αυτο ειναι τελειο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοιτώντας το white paper που έχει βγάλει η Sony Ericcson για το G900 βλέπω ότι έχει ένα μικρό συγκριτικό με το P1i στα χαρακτηριστικά τους. Κάνει μια αναφορά για το G900 σαν τον διάδοχο του P1i ("one of its predecessors" για την ακρίβεια).

Για όποιον θέλει να ρίξει μια ματιά εδώ :

G900:

http://developer.sonyericsson.com/getDocument.do?docId=100325

Θα παίξει και GPS Enabler (ξεχωριστό αξεσουάρ).

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η τιμούλα του θα είναι 400-420€ τελική και διαθέσιμο μετά το Πάσχα. Αν ισχύει αυτό τότε θα περιμένω να πάρω αυτό αντί του P1i είχα σκοπό (λόγω αναβάθμισης εκείνη την εποχή) που είχα σκοπό.

Επίσης καλό δεν θα ήταν να πάει και το θέμα για το G900 εκεί που ανήκει (uiq)?

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην κάνει πάνω από 500€.

 

Οσο και αν το θελουμε ειναι εξαιρετικα δυσκολο η τιμη του να μην ειναι πανω απο 500 ευρω,τουλαχιστον στην αρχη...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας (ή μπορεί να ανακαλύψει) τα χαρακτηριστικά λήψης του βίντεο στο G900; Εννοώ διαστάσεις εικόνας και fps (frame per second). H SE "ποιεί την νήσσα" σε σχέση με την ΝΟΚΙΑ που την φωνάζει και μάλλον πρέπει να είναι οι κλασικές χαμηλές....:confused:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το G900 εγγράφει βίντεο σε ανάλυση QVGA(320 * 240),στα 30 fps,δηλαδή ίδιας ποιότητας με του Κ850!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ελπίζω...

 

Να πάρω το Κ850i ή να περιμένω αυτό; Πότε αναμένεται στην Ελλάδα;

 

Χμμ.. κοίταξε πριν καιρό είχα ρυθμίσει το W960i ενός γνωστού μου (για MMS,Internet,GPRS κ.α.) ομολογώ πως το Symbian UIQ μου άφησε καλή εντύπωση οπότε αν το SAR του G900 είναι χαμηλό τότε θα πήγαινα άμεσα εκεί.

 

Τώρα πότε θα έρθει δεν ξέρω - θα είμαι στον στρατό έτσι και αλλιώς οπότε με βλέπω από Νοέμβρη να το "χτυπώ" (αρκεί να μην μας τα χαλάσει στο SAR βέβαια).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Led flash εχει κανονικα .

 

 

Παντως και αυτο και το g700 μια απογοητευση ειναι ....

 

Το ιδιο αργα με τα προηγουμενα ειναι , πανω σε εκεινα βασιζονται , καμια ουσιαστικη διαφορα δεν εχουν σαν hardware .

Ειδικα το G700 ειναι εκνευριστικο γιατι ενω ειναι καλυτερο σε καθημερινη χρηση απο το G900 , αυτη η ελλειψη του wireless και του autofocus στην καμερα το χαλανε και αναρωτιεσαι γιατι .

 

 

Εκτος αυτου δεν μπορω να καταλαβω γιατι δυο ιδιες συσκευες ουσιαστικα εχουν μια τοσο "βλαμμενη" διαφορα .

Στο 700 τα δυο πληκτρα κατω απο την οθονη εκτελουν λειτουργιες που εμφανιζονται στην οθονη , οπως ειναι τα softkeys στα "απλα" κινητα και μπορεις φυσικα να εκτελεσεις την ιδια επιλογη και με την οθονη αφης . Εχει και τα δυο επιπλεον "μικρα" πληκτρα ενα για τα μηνυματα και ενα για τις σημειωσεις .

 

Το G900 τωρα , ειναι εντελως διαφορετικο . τα δυο αυτα πληκτρα εχουν αναλαβει τις συντομευσεις των μηνυματων και των σημειωσεων και μπορεις να χρησιμοποιησεις μονο την οθονη αφης για να επιλεξεις κατι .

 

Τετοια "εντονη" διαφορα σε δυο κινητα ιδιας σειρας δεν μπορω να την καταλαβω . Ουτε την μανια να προωθησουν τις "βελτιωμενες" σημειωσεις σε τετοιο βαθμο που εχουν οι συσκευες dedicated πληκτρο .

 

Το G700 εχει και το πλαινο "return" key που εχουν τα περισσοτερα UIQ , και το εχει και στο πληκτρολογιο . Βολευει αν εχεις συνηθισει να κλειδωνεις/ξεκλειδωνεις απο εκει UIQ συσκευες .

Στο G900 εχει εξαφανιστει , οπως ειχε εξαφανιστει και στο W960 .

 

Εχουν καταλαβει οτι ειναι κινητα ιδιας σειρας ή κατα τυχη τους βγηκε?

 

Και τελος , η καμερα του G900 ειναι μια απογοητευση σε μεγαλο βαθμο .

Μεχρι και το W890 καλυτερες φωτογραφιες βγαζει και ας ειναι "μουσικο" κινητο .

 

 

P.S. το HSDPA θα τους επεφτε "βαρυ" ? Να μου πεις δεν αλλαξαν γενια συσκευων , αυτο ειναι το θεμα?....

Link to comment
Share on other sites

Led flash εχει κανονικα .

 

 

Παντως και αυτο και το g700 μια απογοητευση ειναι ....

 

Το ιδιο αργα με τα προηγουμενα ειναι , πανω σε εκεινα βασιζονται , καμια ουσιαστικη διαφορα δεν εχουν σαν hardware .

Ειδικα το G700 ειναι εκνευριστικο γιατι ενω ειναι καλυτερο σε καθημερινη χρηση απο το G900 , αυτη η ελλειψη του wireless και του autofocus στην καμερα το χαλανε και αναρωτιεσαι γιατι .

 

 

Εκτος αυτου δεν μπορω να καταλαβω γιατι δυο ιδιες συσκευες ουσιαστικα εχουν μια τοσο "βλαμμενη" διαφορα .

Στο 700 τα δυο πληκτρα κατω απο την οθονη εκτελουν λειτουργιες που εμφανιζονται στην οθονη , οπως ειναι τα softkeys στα "απλα" κινητα και μπορεις φυσικα να εκτελεσεις την ιδια επιλογη και με την οθονη αφης . Εχει και τα δυο επιπλεον "μικρα" πληκτρα ενα για τα μηνυματα και ενα για τις σημειωσεις .

 

Το G900 τωρα , ειναι εντελως διαφορετικο . τα δυο αυτα πληκτρα εχουν αναλαβει τις συντομευσεις των μηνυματων και των σημειωσεων και μπορεις να χρησιμοποιησεις μονο την οθονη αφης για να επιλεξεις κατι .

 

Τετοια "εντονη" διαφορα σε δυο κινητα ιδιας σειρας δεν μπορω να την καταλαβω . Ουτε την μανια να προωθησουν τις "βελτιωμενες" σημειωσεις σε τετοιο βαθμο που εχουν οι συσκευες dedicated πληκτρο .

 

Το G700 εχει και το πλαινο "return" key που εχουν τα περισσοτερα UIQ , και το εχει και στο πληκτρολογιο . Βολευει αν εχεις συνηθισει να κλειδωνεις/ξεκλειδωνεις απο εκει UIQ συσκευες .

Στο G900 εχει εξαφανιστει , οπως ειχε εξαφανιστει και στο W960 .

 

Εχουν καταλαβει οτι ειναι κινητα ιδιας σειρας ή κατα τυχη τους βγηκε?

 

Και τελος , η καμερα του G900 ειναι μια απογοητευση σε μεγαλο βαθμο .

Μεχρι και το W890 καλυτερες φωτογραφιες βγαζει και ας ειναι "μουσικο" κινητο .

 

 

P.S. το HSDPA θα τους επεφτε "βαρυ" ? Να μου πεις δεν αλλαξαν γενια συσκευων , αυτο ειναι το θεμα?....

 

μαλλον εχεις δικιο...και εγω μετα τον αρχικο ενθουσιασμο ψαχνω να βρω που τελικα ειναι η μεγαλη βελτιωση και ανανεωση σε σχεση με το W960...:O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έστω να του έβαζαν μια μεγαλύτερη οθόνη. 2,6’’ ας πούμε.. ακούς εκεί 2,4’’ τι να δεις σε αυτήν την οθόνη :wacko:!!
Link to comment
Share on other sites

Έστω να του έβαζαν μια μεγαλύτερη οθόνη. 2,6’’ ας πούμε.. ακούς εκεί 2,4’’ τι να δεις σε αυτήν την οθόνη :wacko:!!

 

ΝΑΙ akis φιλε μου...θα μεινω με το καλο W960 και δεν θα παρω.

 

Αυτο δεν ειναι ουτε βημα μπροστα , ουτε κατι πραγματικα αξιολογο.

ασε που τωρα που το ξανακοιτω δεν ειναι και κανενα ομορφο και φοβερο design,

Το 960 παραμενει attractive...

 

Εσυ εισαι με το P1i?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ akis φιλε μου...θα μεινω με το καλο W960 και δεν θα παρω.

 

Αυτο δεν ειναι ουτε βημα μπροστα , ουτε κατι πραγματικα αξιολογο.

ασε που τωρα που το ξανακοιτω δεν ειναι και κανενα ομορφο και φοβερο design,

Το 960 παραμενει attractive...

 

Εσυ εισαι με το P1i?

 

Το P1 παραμένει πιστό στην θέση του :rolleyes:, και προβλέπετε να μένει για καιρό :happy:.. απλά παίζω με δεύτερο k850 τώρα ;)..

Καλά το τουβλάκι μου (Qtek-9000) δεν το μετράω για κινητό :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Το P1 παραμένει πιστό στην θέση του :rolleyes:, και προβλέπετε να μένει για καιρό :happy:.. απλά παίζω με δεύτερο k850 τώρα ;)..

Καλά το τουβλάκι μου (Qtek-9000) δεν το μετράω για κινητό :lol:.

 

και καλα κανεις....και το 960 για μενα ..εχω και ενα Ν81 για ..εμπειριες!

 

:):D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι φωτογραφίες δεν μου λένε τίποτα διότι εκείνες του Ν82 και εκείνες του G900 δεν απεικονίζουν το ίδιο θέμα οπότε η έννοια κάθε σύγκρισης πάει περίπατο (θα έλεγα ότι το G900 μάλλον ζορίζεται από τον φωτογράφο περισσότερο από το N82)!

 

Αν είχα εγώ τα δυο αυτά κινητά θα φρόντιζα να φωτογραφίσω μαζί τους ακριβώς το ίδιο θέμα, πχ. το LG Monitor και με τα δυο, στις ίδιες θέσεις όχι να φωτογραφίζω άλλα με το Ν82 και άλλα με το G900.

 

Διαφορετικά η έννοια της σύγκρισης μεταξύ των δυο μοντέλων πάει περίπατο.

 

Απορώ λοιπόν γιατί ο φωτογράφος δεν έκανε το αυτονόητο ???

... δίχως να υποστηρίζω ντε και καλά πως το G900 βγάζει καλύτερες ή ισάξιες φωτογραφίες ή ενδεχόμενο δόλο.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Εχμμ..μάλλον θα πρέπει να δούμε ένα σόβαρό σετ φωτογραφιών απ'το G900 και όχι αυτές που παρατέθηκαν... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...