Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους, ένας άνθρωπος κατάλαβε γιατί ανεβάζουμε τις photos αυτές. Κανένας διαξιφισμός δεν υπάρχει, απλά πήραμε δύο κινητά (το G700 είναι εκτός συναγωνισμού, αναμενόμενο αυτό) και βγάλαμε μερικές photos ώστε ο καθένας να βγάλει τα συμπεράσματά του.

 

Παρόλο που το G900 δεν πλασάρεται ως Cybershot, αρκετοί που δεν ξέρουν θα «τσιμπήσουν» από τα 5 MP της κάμερας. Συνεπώς, καλό είναι να ενημερώνουμε όποιον ενδιαφέρεται, στην περίπτωση που δεν γνωρίζει τι πάει να πάρει.

 

Από εκεί και πέρα, όπως λέει ο DirectX και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο, η κάμερα του G900 δεν είναι το βασικό ατού του, ούτε και οποιαδήποτε υστέρησή της έναντι των αντίστοιχων του N82 ή του Κ850 ή οποιουδήποτε άλλου κινητού, είναι και λόγος για να πούμε ότι το κινητό δεν αξίζει. Απλά, σε ότι αφορά το κομμάτι αυτό, βάζουμε τα πράγματα στην θέση τους, από την στιγμή που έχουμε την δυνατότητα να το κάνουμε, πριν αρχίσει ο κόσμος να ρωτάει αν η κάμερα είναι καλή, κτλ.

 

Το ξαναλέω, το βασικό πρόβλημα των Gxxx είναι ότι είναι αργά. Εάν, για παράδειγμα, έχεις κλείσει την εφαρμογή, για να μπεις στα Μηνύματα, θέλεις 8 δευτερόλεπτα (χρονομετρημένο). Εάν η εφαρμογή είναι ανοιχτή, θέλεις 3-4. Τα ίδια και με την κάμερα, το organiser, κτλ κτλ κτλ.

 

Μακάρι τα μοντέλα παραγωγής να είναι καλύτερα στο θέμα αυτό, ωστόσο το πρόβλημα είναι περισσότερο στο hardware και όχι στο software. Ίδωμεν. :)

 

Μπραβο ρε συ για το συγκριτικο... μας εδωσες τα φωτα σου!

Ασε καποιους "ενοχλημενους" να φωναζουν!

Τουλαχιστον τωρα καταλαβαμε τι να περιμενουμε!

Ευχαριστουμε και παλι!:)

 

Η multimedia διαχείριση γίνεται στο στυλ του Κ850, εάν αυτό σου λέει κάτι. Κατά τα άλλα, ειλικρινά δεν θυμάμαι τι είχε από την μαμά του το P1 για να σου απαντήσω.

Α μλστ... καταλαβα τι εννοεις! Thanx!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβαίνω γιατί ορισμένοι το συγκρίνουν στις φωτό με το Ν82!Ο σκοπός της SE δεν ήταν να παρουσιάσει τηλέφωνο ανταγωνιστικό στο Ν82!Τελείως διαφορετική είναι η φιλοσοφία του τηλεφώνου!

Δε μιλάω για την κάμερα αλλά γενικά για το τηλέφωνο!Αν θέλει κάποιος multimedia πλαστικό,εεε...κινητό ήθελα να πω,ας πάει ν'αγοράσει το Ν82!

Δεν έχει νόημα να σπαταλάμε τόσες σελίδες με διαξιφισμούς για τα τηλέφωνα!Α!Και κάτι ακόμη:δεν έχει μόνο η ΝΟΚΙΑ φωστήρες τεχνικούς,έχουν και οι άλλες εταιρίες!

Το αν θα γίνει μια αλλαγή οπουδήποτε και σε ποιο βαθμό κρίνεται από πολλούς παράγοντες στην εταιρία και αυτοί δεν είναι τεχνικοί,αλλά οικονομικοί,διαφημιστικοί κλπ,κλπ!

Εφόσον το UIQ 3.1 πουλάει πάει να πει ότι ο κόσμος το θέλει και το αγοράζει!

Και ως συσκευή το G900 είναι κλάσεις ανώτερο από όλες τις mid-end συσκευές Symbian S60...

Και κατι άσχετο λίγο:επειδή κάποιοι που είναι προς ΝΟΚΙΑ μεριά μιλάνε για καινοτομία,ας μου πουν ποια είναι η καινοτομία του Ν96;;;Ο δέκτης που δεν μπορεί τουλάχιστον για Ελλάδα να χρησιμοποιηθεί ακόμη,τα 16 GB που σε δεσμεύουν να κουβαλάς όλο το τηλέφωνο αντι για μια μικρή καρτούλα ή η ίδια κάμερα με το Ν95;

Αλλά καταλάβετε κάτι μερικοί:ότι όσα και να πούμε εδώω,το μόνο σίγουρο είναι ότι το τηλέφωνο θα εχει απήχηση και θα πουλήσει,οπότε γιατί να το κουράζουμε και να οδηγουμαστε σε λογομαχίες; ;)

Πάντα αυτό γίνεται για όλα τα τηλέφωνα και πάντα στο τέλος αυτά πουλάνε,δεν έχουν νόημα τέτοιες συζητήσεις!Αυτοί που το έχουν στα χέρια τους δε γίνεται να δείξουν καμιά φωτό από το interface του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

@vagosopc,

καλό το post σου!Γέλιο είχε! :lol:

 

Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί ορισμένοι το συγκρίνουν στις φωτό με το Ν82!Ο σκοπός της SE δεν ήταν να παρουσιάσει τηλέφωνο ανταγωνιστικό στο Ν82!Τελείως διαφορετική είναι η φιλοσοφία του τηλεφώνου!

Δε μιλάω για την κάμερα αλλά γενικά για το τηλέφωνο!Αν θέλει κάποιος multimedia πλαστικό,εεε...κινητό ήθελα να πω,ας πάει ν'αγοράσει το Ν82!

Δεν έχει νόημα να σπαταλάμε τόσες σελίδες με διαξιφισμούς για τα τηλέφωνα!Α!Και κάτι ακόμη:δεν έχει μόνο η ΝΟΚΙΑ φωστήρες τεχνικούς,έχουν και οι άλλες εταιρίες!

Το αν θα γίνει μια αλλαγή οπουδήποτε και σε ποιο βαθμό κρίνεται από πολλούς παράγοντες στην εταιρία και αυτοί δεν είναι τεχνικοί,αλλά οικονομικοί,διαφημιστικοί κλπ,κλπ!

Εφόσον το UIQ 3.1 πουλάει πάει να πει ότι ο κόσμος το θέλει και το αγοράζει!

Και ως συσκευή το G900 είναι κλάσεις ανώτερο από όλες τις mid-end συσκευές Symbian S60...

Αλλά καταλάβετε κάτι μερικοί:ότι όσα και να πούμε εδώω,το μόνο σίγουρο είναι ότι το τηλέφωνο θα εχει απήχηση και θα πουλήσει,οπότε γιατί να το κουράζουμε και να οδηγουμαστε σε λογομαχίες; ;)

 

Φίλε kotsianis7, συμφωνώ μαζί σου ότι εδώ μιλάμε για το G900.

 

Λύσε μου την απορία όμως, πως θα μιλήσουμε για την κάμερά του εάν δεν έχουμε ορισμένα σημεία αναφοράς; Μήπως θέλετε φωτογραφίες μόνο από το G900; Εάν ναι, θα το κάνουμε και αυτό, δεν υπάρχει πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι σας πιάνει μερικούς δεν ξέρω... :blink:

 

Το συγκεκριμένο κινητό έχει και δεν έχει κάποιες δυνατότητες σε σχέση με κάποια άλλα.

 

Εδώ γίνεται γενική κουβέντα για το κινητό αυτό και όταν το έχουν με το καλό αρκετοί στα χέρια τους θα μπορέσει να γίνει σύγκριση με άλλα κινητά ως προς το, αν το προιόν αυτό έτσι όπως το πουλάνε, αξίζει να το αγοράσει κάποιος ή όχι.

 

Φυσικά και μπορείτε να κάνετε κάποιες συγκρίσεις με άλλα κινητά για να πάρουν μια ιδέα οι χρήστες εδώ, γιατί περίπου μιλάμε (το να βλέπεις μόνο το κουτί δεν λέει κάτι όπως και το να λες ότι έχει καλό μενού). Χρήσιμο είναι να υπάρχουν και φωτογραφίες για σύγκριση (γενικότερα όσο μεγαλύτερο είναι το μέγεθος του υλικού που αφορά το κινητό -βίντεο, φωτογραφίες- τόσο καλύτερα βλέπουμε και τι είναι το κινητό.

 

Το βασικό είναι να μην ξεχαστούμε και το κάνουμε vs μεταξύ 2-3 κινητών και στο τέλος γεμίσουμε με μηνύματα στα οποία κοντράρονται οι χρήστες και όχι τα κινητά!

 

maryjay18, στο μέλλον πρόσεχε πως εκφράζεσαι προς τους άλλους εδώ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μα δε φταίνε τα παιδιά που έκαναν το συγκριτικό με άλα κινητά,αλλά άλλοι που προσπαθούν να τα βγάλουν πατάτα!Τα άτομα που το έχουν καλά έκαναν και έγραψαν την κρίση τουυς,άλλοι είναι το θέμα... :rolleyes:

 

Και επανερχομαι:μπορούμε να έχουμε καμιά φωτό από το interface;

Link to comment
Share on other sites

 

Και επανερχομαι:μπορούμε να έχουμε καμιά φωτό από το interface;

 

Ό,τι μπορούμε, θα το κάνουμε. Θα βοηθούσε μόνο να μας πείτε τί ακριβώς θέλετε. Προσωπικά, θα προσπαθήσω να τραβήξω και video ώστε να δείτε και μόνοι σας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,ζητάμε φωτό από interface μόνο αν δεν υπάρχει πρόβλημα!Αν δηλαδή επιτρέπεται!

 

Από κει και πέρα,θα ήταν χρήσιμο να δούμε φωτό από μενού,από την υλοποίηση του Wi-Fi,από τον browser,την κάμερα κλπ.

Επίσης,αληθεύει ότι τα χαρακτηριστικά του βίντεο είναι QVGA,320 * 240,στα 30 πλαίσια/sec?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,ζητάμε φωτό από interface μόνο αν δεν υπάρχει πρόβλημα!Αν δηλαδή επιτρέπεται!

 

Από κει και πέρα,θα ήταν χρήσιμο να δούμε φωτό από μενού,από την υλοποίηση του Wi-Fi,από τον browser,την κάμερα κλπ.

Επίσης,αληθεύει ότι τα χαρακτηριστικά του βίντεο είναι QVGA,320 * 240,στα 30 πλαίσια/sec?

 

Σύντομα, λογικά, θα έχεις τις απαντήσεις σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Μα δε φταίνε τα παιδιά που έκαναν το συγκριτικό με άλα κινητά,αλλά άλλοι που προσπαθούν να τα βγάλουν πατάτα!Τα άτομα που το έχουν καλά έκαναν και έγραψαν την κρίση τουυς,άλλοι είναι το θέμα... :rolleyes:

 

Και επανερχομαι:μπορούμε να έχουμε καμιά φωτό από το interface;

 

em auto lew!oso gia allo ena svismeno munma d to leme..

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Απο την εποχη του Ρ990 συμβαινει ακριβως το ιδιο οταν δοκιμαζω να πω για μια συσκευη καποια χ αρνητικα πραγματα .

Θα μου πεις μπορω να αναφερω και τα θετικα σημεια της καθε μιας απο αυτες , αλλα θεωρω οτι εχω το δικαιωμα να μιλησω καθε φορα για αυτα που εγω θεωρω εκεινη την χρονικη στιγμη οτι αξιζει να σπαταλησω τον χρονο μου για να πω (γιατι μερικες φορες εδω μεσα πραγματικα θεωρω οτι σπαταλω τον χρονο μου ) .

 

ΔΕΝ θεωρω οτι το forum του Myphone στην τωρινη του κατασταση ειναι μεσο πληροφορησης , αντιθετως θεωρω οτι οριακα πλησιαζει την παραπληροφορηση σε καποια θεματα .

 

Σε οτι εχει να κανει με τον χαρακτηρισμο μου εως Νοκια φαν , ΣΕ φαν , μοτορολα φαν ή ακομα και φαν της Thuraya να αναφερω απλα κατι . Φαν με την εννοια οτι επιλεγω να αγορασω μια συσκευη απο αυτες και στην συνεχεια τρεχω απο φορουμ σε φορουμ προσπαθωντας να αποδειξω οτι ειναι η καλυτερη και οτι δεν εχει στραβα ή αυτα που εχει δεν ειναι τοσο σημαντικα ευτυχως δεν ειμαι . Οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα δεν εχω πληρωσει καμια απο αυτες και ουτε προκειται , με αποτελεσμα να μην εχω προσωπικα την αναγκη να υπερασπιστω μια ηλεκτρονικη συσκευη που συνηθως υπαρχει για να μου κανει την ζωη δυσκολη .

 

 

Ας επιστρεψουμε τωρα στο G900.

Οτι και να πει , οτι και να γραψει κανεις , οσο φανατικος και αν ειναι με μια εταιρεια , η συσκευη εχει καποια μειονεκτηματα .

Ανεφερα αυτα που θεωρουσα εγω οτι ηθελα να αναφερω , και δεν προκειται να το συνεχισω γιατι απλα ΔΕΝ θελω .

Αυτο ειναι το ομορφο κομματι του φορουμ , οτι κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να γραψει κατι αν δεν θελει .

 

 

Σε οτι εχει να κανει με την παροχη υλικου για αυτες τις 2 συσκευες , εγω προσωπικα δεν προκειται να παρεχω ουτε τις εξωτερικες τους διαστασεις σε εκατοστα πλεον . Δεν θεωρω οτι το Myphone προσφερει πλεον μια πηγη πληροφορησης στην οποια μπορει ο καθενας να προσφερει οτι μπορει .

Οπως εχω ξαναπει , μεχρι να παρει καποιος την συσκευη στα χερια του μπορει να αρχισει την αναζητηση παλι στο Google και να βγαζει συμπερασματα και να αναπτυσει θεωριες για αυτη με βαση τις φωτογραφιες που βλεπει .

Σε οσους λιγους θεωρουσαν οτι ασχετα με το τι αποψη εχουν για τα κινητρα μου , το υλικο ηταν χρησιμο ζητω συγνωμη αλλα θα τους παραπεμψω στους υπολοιπους "φανατισμενους" για να βγαλουν ακρη .

 

Αν τωρα ο ΤΝ97 θελει , οι συσκευες ειναι στην διαθεση του να κανει οτι θελει με αυτες οπως ειναι ολες οσες εχουν περασει απο τα χερια μου . Εαν θεωρησει οτι αξιζει τον κοπο να ασχοληθει περεταιρω πολυ ευχαριστως να το κανει .

 

 

Και τελος το καλυτερο και ομορφοτερο κομματι του φορουμ ειναι το εξης . Vagosopc (αν και δεν υπαρχει ακομα AGila OPC...) θα απολαυσω ιδιαιτερως το να αγγνοησω τα ποστ σου απο εδω και περα και θα απολαυσω ακομα περισσοτερο την στιγμη που θα καταλαβεις οτι ο τροπος που γραφεις στα 17 σου και η λογικη σκεψης αλλα και συμπεριφορας σου ταιριαζει μονο σε φορουμ σαν αυτο του Myphone .

Αντε καλο απογευμα παω να παιξω με το G810 .

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,δεν παρακάλεσε κανείς κανέναν για να δούμε φωτό από το interface του τηλεφώνου!Είπαμε,αν θέλετε και αν μπορείτε!

Απλά αυτό ειναι μια αφορμή για να ξαναγυρίσουμε στο θέμα μας! ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο την εποχη του Ρ990 συμβαινει ακριβως το ιδιο οταν δοκιμαζω να πω για μια συσκευη καποια χ αρνητικα πραγματα .

Θα μου πεις μπορω να αναφερω και τα θετικα σημεια της καθε μιας απο αυτες , αλλα θεωρω οτι εχω το δικαιωμα να μιλησω καθε φορα για αυτα που εγω θεωρω εκεινη την χρονικη στιγμη οτι αξιζει να σπαταλησω τον χρονο μου για να πω (γιατι μερικες φορες εδω μεσα πραγματικα θεωρω οτι σπαταλω τον χρονο μου ) .

 

ΔΕΝ θεωρω οτι το forum του Myphone στην τωρινη του κατασταση ειναι μεσο πληροφορησης , αντιθετως θεωρω οτι οριακα πλησιαζει την παραπληροφορηση σε καποια θεματα .

 

Σε οτι εχει να κανει με τον χαρακτηρισμο μου εως Νοκια φαν , ΣΕ φαν , μοτορολα φαν ή ακομα και φαν της Thuraya να αναφερω απλα κατι . Φαν με την εννοια οτι επιλεγω να αγορασω μια συσκευη απο αυτες και στην συνεχεια τρεχω απο φορουμ σε φορουμ προσπαθωντας να αποδειξω οτι ειναι η καλυτερη και οτι δεν εχει στραβα ή αυτα που εχει δεν ειναι τοσο σημαντικα ευτυχως δεν ειμαι . Οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα δεν εχω πληρωσει καμια απο αυτες και ουτε προκειται , με αποτελεσμα να μην εχω προσωπικα την αναγκη να υπερασπιστω μια ηλεκτρονικη συσκευη που συνηθως υπαρχει για να μου κανει την ζωη δυσκολη .

 

 

Ας επιστρεψουμε τωρα στο G900.

Οτι και να πει , οτι και να γραψει κανεις , οσο φανατικος και αν ειναι με μια εταιρεια , η συσκευη εχει καποια μειονεκτηματα .

Ανεφερα αυτα που θεωρουσα εγω οτι ηθελα να αναφερω , και δεν προκειται να το συνεχισω γιατι απλα ΔΕΝ θελω .

Αυτο ειναι το ομορφο κομματι του φορουμ , οτι κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να γραψει κατι αν δεν θελει .

 

 

Σε οτι εχει να κανει με την παροχη υλικου για αυτες τις 2 συσκευες , εγω προσωπικα δεν προκειται να παρεχω ουτε τις εξωτερικες τους διαστασεις σε εκατοστα πλεον . Δεν θεωρω οτι το Myphone προσφερει πλεον μια πηγη πληροφορησης στην οποια μπορει ο καθενας να προσφερει οτι μπορει .

Οπως εχω ξαναπει , μεχρι να παρει καποιος την συσκευη στα χερια του μπορει να αρχισει την αναζητηση παλι στο Google και να βγαζει συμπερασματα και να αναπτυσει θεωριες για αυτη με βαση τις φωτογραφιες που βλεπει .

Σε οσους λιγους θεωρουσαν οτι ασχετα με το τι αποψη εχουν για τα κινητρα μου , το υλικο ηταν χρησιμο ζητω συγνωμη αλλα θα τους παραπεμψω στους υπολοιπους "φανατισμενους" για να βγαλουν ακρη .

 

Αν τωρα ο ΤΝ97 θελει , οι συσκευες ειναι στην διαθεση του να κανει οτι θελει με αυτες οπως ειναι ολες οσες εχουν περασει απο τα χερια μου . Εαν θεωρησει οτι αξιζει τον κοπο να ασχοληθει περεταιρω πολυ ευχαριστως να το κανει .

 

 

Και τελος το καλυτερο και ομορφοτερο κομματι του φορουμ ειναι το εξης . Vagosopc (αν και δεν υπαρχει ακομα AGila OPC...) θα απολαυσω ιδιαιτερως το να αγγνοησω τα ποστ σου απο εδω και περα και θα απολαυσω ακομα περισσοτερο την στιγμη που θα καταλαβεις οτι ο τροπος που γραφεις στα 17 σου και η λογικη σκεψης αλλα και συμπεριφορας σου ταιριαζει μονο σε φορουμ σαν αυτο του Myphone .

Αντε καλο απογευμα παω να παιξω με το G810 .

 

loipon file koita!gia na mpoun sti thesi tous ola!des se olaaa ta alla ta post kai tha katalaveis pws mono plhrofories thelw na dinw!apo ti stigmi pou yparxei paraplhroforhsh opws twra kai dn milaw gia tis foto!egw an deis eipa mono oti einai ligo nwris na protrexoume!alla o filos m o d200tade to bgazei patata!egw dn exw kathe logo na fanatizomai me kati pou dn einai diko m kai na mpainw se tetio louki!aplws sumpathw ta SE!an deis egw edw nai eimai empathis k to paradexomai alla se alla post dn eimai etsi!ara me anagazoun na eimai etsi!oso gia to opc file m asto:peimai psagmenos kala!xerw ti yparxei k ti dn yparxei!kai gw file m tha apolausw ti stigmi pou oi antrwpoi edw mesa tha mathoun na min pairnoun toso sovara ta legomena auta opws esu!an hmoun empathis ktlp pantou tha xairomoun poli na me diorthwnes file m!apo ti stigmi pou me kanoun na eimai etsi omws..!kai oti eimai 17 nai eimai se sxesi me kati allous edw mesa anwrimos alla kai orimos se sxesi me enan!egw dn thelw na tsakwnomai etsi kai meta apo kana 20lepto gelaw me auta pou lew!PAIDIA dn axizei na tsakonomaste gia tetia pragmata!desteto kai alliws,an kapoios xreiastei voitheia edw mesa se pollos tomeis ugeias,thlefwnou h na pathei kati exw sto dromo kai alla dn tha trexoume na voithisoume?gia auto dn prepei na tsakonomaste,einai anousio!egw prin porothika(alla kai gelaga) kai zhtaw signwmi apo olous an kai me kanan etsi opws eipa:p!alla dn peirazei ugeia!eida oti dn aksizei apo dw k pera na asxoloumai!tha lew ti gnwmi m gia akthe kinhto alla se tetio shmeio dn tha ftasw xana pote!mporoume na kanoume polu kaluteres suzhthseis gia ta kinhta xwris empatheia!loipon sas zalisa:pkai pali sorry:shifty:

 

y.s!re file m d2000tade dn tha xanakanw kontaromaxies mazi s!ela na to teliwsoume edw na ginoume kai filoi an kai eisai nokiakias alla dn peirazei(plakitsa);)

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγει πρώτα στην αγορά και μετά εδώ θα είμαστε πάλι να λέμε! :)

Το κόβω πάντως γύρω στα 400-410 το πολύ,με μια μικρή πτώση τιμής μέσα στο πρώτο 3μηνο!Αν κάνει παραπάνω,δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρουσα αγορά θα είναι!Πάντως,προσωπικά δεν μπορώ να προτείνω κάτι άλλο επειδή μέχρις ότου κυκλοφορήσει μπορεί να έχουν βγει και άλλες προτάσεις σε διάφορες τιμές,οπότε προς το παρόν υπομονή μέχρι Ιούνιο με Ιούλιο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μετατρέπουμε το θέμα σε διαξιφισμό. Λίγη ηρεμία μέχρι να κυκλοφορήσει επίσημα η συσκευή και να δούμε τις δυνατότητές της, τα προτερήματα αλλάς, τα ελαττώματά της, να την ξεκοκαλίσουμε και να λύσουμε την κάθε απορία που θα υπάρχει. Μέχρι τότε υπομονή και καλή διάθεση για κόσμια συζήτηση και όχι μη αρμόζουσες λογομαχίες...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ένα νέο videακι demo του G900 από SE:

http://www.youtube.com/watch?v=8T9CWV9BrR0

 

Και ένα preview από το GSM-Arena:

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_g900-review-221.php

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αν ποτέ καταλάβει η Sony ότι το τηλέφωνό (εν έτι 2008) δεν πρέπει να σέρνεται ίσως φτιάξει καμιά σοβαρή UIQ συσκευή.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Από την ταχύτητα που φαίνεται να έχει το κινητό στα videos στο youtube, κοντός ψαλμός...μακάρι να μην επαληθευτεί αλλά κάτι μου λέει ότι θα επαληθευτεί και στην πράξη.

 

Και για να στο πω αλλιώς, να σκας το 2008 400 ευρώ και για να μπεις στην αποστολή μηνύματος να τρως 6-7 δεπτερόλεπτα το θεωρώ μη αποδεχτό. Ας βάλουν πιο γρήγορο λειτουργικό ή πιο γρήγορο επεξεργαστή (δεν ξέρω τι φταίει και επι της ουσίας δε με νοιάζει κιόλας).

 

Μακάρι να βγω λάθος, εδώ είμαστε και θα το δούμε.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Από την ταχύτητα που φαίνεται να έχει το κινητό στα videos στο youtube, κοντός ψαλμός...μακάρι να μην επαληθευτεί αλλά κάτι μου λέει ότι θα επαληθευτεί και στην πράξη.

 

Και για να στο πω αλλιώς, να σκας το 2008 400 ευρώ και για να μπεις στην αποστολή μηνύματος να τρως 6-7 δεπτερόλεπτα το θεωρώ μη αποδεχτό. Ας βάλουν πιο γρήγορο λειτουργικό ή πιο γρήγορο επεξεργαστή (δεν ξέρω τι φταίει και επι της ουσίας δε με νοιάζει κιόλας).

 

Μακάρι να βγω λάθος, εδώ είμαστε και θα το δούμε.

 

E καλα τι περιμενες με 208ΜΗΖ επεξεργαστη? Σαν χελωνα θα πηγαινει... ιδια αρχιτεκτονικη με τα Ρ1 και W960 θα εχει ειπαν αλλα στο πιο "αργο"!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

E καλα τι περιμενες με 208ΜΗΖ επεξεργαστη? Σαν χελωνα θα πηγαινει... ιδια αρχιτεκτονικη με τα Ρ1 και W960 θα εχει ειπαν αλλα στο πιο "αργο"!;)

 

katse na bgei...kai as afhsoume tis xelwnes kai ta epixeirhmata pou akoma dn mporoume na sthrixoume pouthena my friend!;)

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

katse na bgei...kai as afhsoume tis xelwnes kai ta epixeirhmata pou akoma dn mporoume na sthrixoume pouthena my friend!;)

 

Μα το οτι θα εχει αυτο τον επεξεργαστη ειναι ΕΠΙΣΗΜΟ! Περιμενεις δλδ εσυ να πηγαινει σφαιρα? Εγω μαλλον θα επιμεινω στο χελωνα και αν αποδειχθει το αντιθετο τοτε εχει καλως!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Μα το οτι θα εχει αυτο τον επεξεργαστη ειναι ΕΠΙΣΗΜΟ! Περιμενεις δλδ εσυ να πηγαινει σφαιρα? Εγω μαλλον θα επιμεινω στο χελωνα και αν αποδειχθει το αντιθετο τοτε εχει καλως!;)

 

katse na bgei...kai as afhsoume tis xelwnes kai ta epixeirhmata pou akoma dn mporoume na sthrixoume pouthena my friend!;)

 

Καλά με 200 επεξεργαστεί «σφαίρα» δεν θα πηγαίνει.. αλλά ούτε και τόσο αργά «σαν χελώνα»..

και για να μην ξεχνιόμαστε ορισμένα PPC, 200αρη omap βάζουν ;).

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς ο επεξεργαστης δεν είναι τελευταίας τεχνολογίας,όμως κύριο ρόλο παίζει και το λειτουργικό!

 

Με μια βελτιστοποίηση του κώδικα σε καίριες λειτουργίες θα τα πηγαίνει μια χαρά!

 

Τώρα,από συσκευές προπαραγωγής δεν μπορούμε να βγάλουμε άκρη..Και σαφώς τα sites δε θα έπρεπε να δοκιμάζουν pre-production units..

 

Πάντως στο gsm arena δεν έκαναν κανενα σχόλιο για αργό τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...