Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paizei na vroume movie maker gia to g900?kati san to video dj se palaiotera montela ericsson..

Δυστυχώς από όσο έχω ψάξει δεν υπάρχει. Αλλά μου φαίνεται ότι μπορείς να βάλεις movie maker αλλάζοντας το software/firmware του τηλεφώνου με ένα πρόγραμμα του υπολογιστή που λέγεται XS++ και μπορείς να κάνεις το τηλέφωνό σου όπως σου αρέσει. Αλλά αν δεν ξέρεις να το χειρίζεσαι, καλύτερα μην κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kala..ok!!mipos xereis an apo to windows movie maker tou upologisti yparxei periptosi na paixoun ta videakia sto kinito?

 

paidia...sxetika me to pos tha paixoun ta g900 mas .flv videakia!pisteyo oti den einai gia olous aparaitito na paixtoun ayta ta videakia se ayti ti morfi alla na paizei i megali poikilia video tou youtube se alli morfi poy mporei na ypostiriksei to g900.exo enan tropo pou isos se kapoious aresei...

-Arxika katevazoume ston ypologisti to ''easy video downloader'' ..(search sto google)

-Meta mpenoume sto youtube apo ton ypologisti kai mpenooume se videaki pou theloume..,

kapou ekei dexia exei ena koutaki me to URL tou video pou anoiksame!

-To kanomue antigrafi...

-Anoigoume to ''easy video downloader'' kai kanoume epikolisi tou URL sto koutaki pou mas to zitaei.

-Ligo pio kato leei ''SAVE AS'' kai emeis epilegoume .avi

-Kai meta start

-Otan teliosei exoume to videaki pou dialexame ston ypologisti se morfi .avi pou paizei kai o coreplayer k to divx player!

Dokimaste to...

Link to comment
Share on other sites

Φίλη looneytaz[/member], θα σε παρακαλούσα εάν δεν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος ο ποίος να μην σου επιτρέπει την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων, να μην κάνεις τη χρήση λατινικών αντ' αυτών. Τα greekglish κάνουν τα μηνύματα δυσανάγνωστα και κουραστικά και βγάζουν το πολύ χρήσιμο εργαλείο της αναζήτησης εκτός μάχης.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αρχίζω και συμπαθώ επικίνδυνα το κινητάκι μας. ¨Εχω όμως ένα μεγάλο πρόβλημα

 

Πώς θα δώ τηλεόραση μεσω internet wifi από αρχεία mms, που στο pc παίζουν με το windows media player???

π.χ. mms://straumV.nrk.no/nrk_tv_rogaland_247_mbr

 

καμιά καλή ιδέα???

sotiris
Link to comment
Share on other sites

kala..ok!!mipos xereis an apo to windows movie maker tou upologisti yparxei periptosi na paixoun ta videakia sto kinito?

 

paidia...sxetika me to pos tha paixoun ta g900 mas .flv videakia!pisteyo oti den einai gia olous aparaitito na paixtoun ayta ta videakia se ayti ti morfi alla na paizei i megali poikilia video tou youtube se alli morfi poy mporei na ypostiriksei to g900.exo enan tropo pou isos se kapoious aresei...

-Arxika katevazoume ston ypologisti to ''easy video downloader'' ..(search sto google)

-Meta mpenoume sto youtube apo ton ypologisti kai mpenooume se videaki pou theloume..,

kapou ekei dexia exei ena koutaki me to URL tou video pou anoiksame!

-To kanomue antigrafi...

-Anoigoume to ''easy video downloader'' kai kanoume epikolisi tou URL sto koutaki pou mas to zitaei.

-Ligo pio kato leei ''SAVE AS'' kai emeis epilegoume .avi

-Kai meta start

-Otan teliosei exoume to videaki pou dialexame ston ypologisti se morfi .avi pou paizei kai o coreplayer k to divx player!

Dokimaste to...

Μπορείς να κατεβάσεις το Media Converter SA Edition (ψάξε στο Google) και να μετατρέψεις το βίντεο σου σε μορφή .3gp (προτείνω video resolution 176x144) ή .mp4. Εκτός από αυτό το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορεί να σε βοηθήσει πάρα πολύ στη μετατροπή αρχείων μουσικής.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το Media Converter SA Edition (ψάξε στο Google) και να μετατρέψεις το βίντεο σου σε μορφή .3gp (προτείνω video resolution 176x144) ή .mp4. Εκτός από αυτό το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορεί να σε βοηθήσει πάρα πολύ στη μετατροπή αρχείων μουσικής.

ευχαριστω πολυ.θα το ψαξω!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να "συμπιέζω" τα flv του youtube σε άλλο format. Είναι χάσιμο χρόνου και ποιότητας.

Υποτίθεται έχουμε ένα "έξυπνο" τηλέφωνο που υποστηρίζει πολλούς τύπους αρχείων και δεν χρειαζόμαστε μετατροπές

όπως σ'ένα συμβατικό κινητό τηλέφωνο. Να 'ναι καλά ο CorePlayer δηλαδή.

 

Φίλε somade μάλλον θα σε απογοητεύσω.. το g900 δεν πρέπει να υποστηρίζει τo πρωτόκολλο mms.. ούτε και ο coreplayer..

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε somade μάλλον θα σε απογοητεύσω.. το g900 δεν πρέπει να υποστηρίζει τo πρωτόκολλο mms.. ούτε και ο coreplayer..

τΟ ξέρω για τον core player οτι δεν υποστηρίζει mms....αλλά ψάχνω να βρώ κάνα πρόγραμμα που θα βάζω τα mms και θα παίζει TV ....

sotiris
Link to comment
Share on other sites

Paidia mipws kserete an iparxei kapoio ekatharistiko gia to g900? gia axrista arxeia klp!

i kapws xeirokinita.....!

Υπάρχει ένα πρόγραμμα ονόματι Delete OldInstall 3.1 που δημιουργήθηκε από κάποιο μέλος των γνωστών "μαγαζιών" και το οποίο διαγράφει τα περιεχόμενα τριών φακέλων. Αυτοί οι φάκελοι περιέχουν αντίγραφα των sis που έχουμε εγκαταστήσει, αρχεία καταγραφής σφαλμάτων και αντίγραφα από τα εικονίδια των συντομεύσεων που έχουμε περάσει εμείς σε business mode ή και εικονίδια από παλιά icon packs. Λειτουργεί σε όλες τις συσκευές UIQ3 με την προϋπόθεση ότι έχετε εγκατεστημένο το Capsswitch και είναι στο OFF. Τέλος είναι απόλυτα ασφαλές απλά αν επιλέξετε την διαγραφή των εικόνων mbm, θα πρέπει να ορίσετε ξανά τα εικονίδια στο business mode. Περισσότερες πληροφορίες μέσα στο .txt

 

http://img99.imageshack.us/img99/1299/83413371.gif

Link to comment
Share on other sites

paides brika install tou quickoffice 4.00(249) apo persian-forums! kai dn mporw na kanw to update! ti paizei?

Δεν μπορείς να το βάλεις γιατί πήγες να κάνεις downgrade το πρόγραμμα. :p Στο G900 υπάρχει προεγκατεστημένο το QuickOffice 4.0.287

στο firmware R9M003 και το 4.0.363 στο τελευταίο (R9N002). Νομίζω πως το Documents To Go Premium v4.001 είναι γενικά καλύτερο και

υποστηρίζει και αρχεία του Office 2007.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το βάλεις γιατί πήγες να κάνεις downgrade το πρόγραμμα. :p Στο G900 υπάρχει προεγκατεστημένο το QuickOffice 4.0.287

στο firmware R9M003 και το 4.0.363 στο τελευταίο (R9N002). Νομίζω πως το Documents To Go Premium v4.001 είναι γενικά καλύτερο και

υποστηρίζει και αρχεία του Office 2007.

 

ok thx! apla ithela prwta na dw ti ekdosi exeitwra kai tha evlepa an aksize o kopos tou upgrade! thx!

Link to comment
Share on other sites

thelw na perasw oles tis epafes mou stin karta Sim pws na to kanw?! dokimasa na kanw "copy-paste" alla panta kollaei sto 6 kai mipws iparxei akennas allos tropos kati san bakup? mesa sto kin omws na to balw stin memory stick?!
Link to comment
Share on other sites

thelw na perasw oles tis epafes mou stin karta Sim pws na to kanw?! dokimasa na kanw "copy-paste" alla panta kollaei sto 6 kai mipws iparxei akennas allos tropos kati san bakup? mesa sto kin omws na to balw stin memory stick?!

Δοκίμασε: Επαφες > Περισσοτ >Μαρκάρισμα >Μαρκάρισμα όλων > Περισσοτ > Προσθήκη σε > SIM

Link to comment
Share on other sites

thelw na perasw oles tis epafes mou stin karta Sim pws na to kanw?! dokimasa na kanw "copy-paste" alla panta kollaei sto 6 kai mipws iparxei akennas allos tropos kati san bakup? mesa sto kin omws na to balw stin memory stick?!

 

Ο καλύτερος τρόπος είναι να το κάνεις από την κάρτα μνήμης. Από τις επαφές πήγαινε στη Δημιοργία Αντιγράφου και ρίξτες στην κάρτα μνήμης. Έτσι δεν χάνεις τα επιπλέον σε κάθε επαφή (φώτο, ομάδες, γενέθλια κτλ). Στη Sim αποθηκεύεις ένα αριθμό κάθε φορά και μέχρι 200 αριθμούς σύνολο, (αν δεν κάνω λάθος ως προς το 200).

 

σωστός ο pittas

έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι

και αν το παίζουν και τρελίτσα, μία μήνυση στην ένωση καταναλωτών

 

Η καταγγελία πήγε απλά στο κατάστημα. Δεν την έστειλα στους αρμόδιους φορείς. Την επόμενη μου έδωσαν καινούργια συσκευή προσωρινά (ίδια) μέχρι να βρεθεί λύση με το δικό μου, και στη συνέχεια μου έστειλαν μια καινούργια σε αντικατάσταση του αρχικού G900 που είχε χαλάσει. Η νέα συσκευή βέβαια είναι στη ζελατίνα ακόμα και είναι διαθέσιμη..

Τελικά η λύση της καταγγελίας ήταν ο μόνος τρόπος. Λίγα καταστήματα ενδιαφέρονται να βρούν λύση αν δεν δουν ότι το ψάχνεις λίγο παραπέρα.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Η καταγγελία πήγε απλά στο κατάστημα. Δεν την έστειλα στους αρμόδιους φορείς. Την επόμενη μου έδωσαν καινούργια συσκευή προσωρινά (ίδια) μέχρι να βρεθεί λύση με το δικό μου, και στη συνέχεια μου έστειλαν μια καινούργια σε αντικατάσταση του αρχικού G900 που είχε χαλάσει. Η νέα συσκευή βέβαια είναι στη ζελατίνα ακόμα και είναι διαθέσιμη..

Τελικά η λύση της καταγγελίας ήταν ο μόνος τρόπος. Λίγα καταστήματα ενδιαφέρονται να βρούν λύση αν δεν δουν ότι το ψάχνεις λίγο παραπέρα.

 

Mπραβο φιλε , ετσι θελουν γιατι εδω στο ελλαντα νομιζουν οτι απευθυνονται σε προβατα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

Επειδή έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τον πατέρα μου, μου είπε οτι αντιμετωπίζει έναν πρόβλημα στο οποίο δυστυχώς δεν βρήκα λύση. Αν είναι κλειστό το τηλέφωνο και λάβει ένα εισερχόμενο μήνυμα sms, η ώρα που γράφει το μήνυμα είναι η ώρα που άνοιξε το κινητό του ... και όχι η πραγματική ώρα που του έστειλαν το μήνυμα.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :)

Thx.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

Επειδή έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τον πατέρα μου, μου είπε οτι αντιμετωπίζει έναν πρόβλημα στο οποίο δυστυχώς δεν βρήκα λύση. Αν είναι κλειστό το τηλέφωνο και λάβει ένα εισερχόμενο μήνυμα sms, η ώρα που γράφει το μήνυμα είναι η ώρα που άνοιξε το κινητό του ... και όχι η πραγματική ώρα που του έστειλαν το μήνυμα.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :)

Thx.

 

kai gw to exw paratirisei...!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

Επειδή έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τον πατέρα μου, μου είπε οτι αντιμετωπίζει έναν πρόβλημα στο οποίο δυστυχώς δεν βρήκα λύση. Αν είναι κλειστό το τηλέφωνο και λάβει ένα εισερχόμενο μήνυμα sms, η ώρα που γράφει το μήνυμα είναι η ώρα που άνοιξε το κινητό του ... και όχι η πραγματική ώρα που του έστειλαν το μήνυμα.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :)

Thx.

 

kai gw to exw paratirisei...!

 

Δεν είναι πρόβλημα, χαρακτηριστικό του τηλεφώνου είναι. Και τα series60 έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

...re paidia kserei kaneis giati stamatise apo tin sony i diathesi tou g900???

sorry gia ta greeklish!

 

Γιατι αραγε τοσο καλοφτιαγμενο και bug-free κινητο

Οποιος προλαβε,προλαβε και το απεκτησε το κελεπουρι

:X:whistle:

Link to comment
Share on other sites

...re paidia kserei kaneis giati stamatise apo tin sony i diathesi tou g900???

sorry gia ta greeklish!

Από εσένα το μαθαίνω, νομίζω όμως ότι ήταν θέμα χρόνου να συμβεί αυτό από την στιγμή που η πλατφόρμα (το UIQ) στην οποία στηρίζεται το κινητό έπαψε να υφίσταται.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Από εσένα το μαθαίνω, νομίζω όμως ότι ήταν θέμα χρόνου να συμβεί αυτό από την στιγμή που η πλατφόρμα (το UIQ) στην οποία στηρίζεται το κινητό έπαψε να υφίσταται.

 

xmm endiaferon.kati eixa diavasei gia to UIQ alla einai autos logos na aposuroun tin suskeui!!!...na min to paro an to vro stock se kapoio magazi??tha petakso ta lefta mou???

 

Γιατι αραγε τοσο καλοφτιαγμενο και bug-free κινητο

Οποιος προλαβε,προλαβε και το απεκτησε το κελεπουρι

:X:whistle:

 

kala einai toso xalia to kinito?????:blink:

Link to comment
Share on other sites

xmm endiaferon.kati eixa diavasei gia to UIQ alla einai autos logos na aposuroun tin suskeui!!!...na min to paro an to vro stock se kapoio magazi??tha petakso ta lefta mou???

Από ότι φαίνεται είναι καθώς ουσιαστικά η UIQ δεν υπάρχει οπότε ποίος ο λόγος να συνεχίζουν την κυκλοφορία μιας συσκευής με νεκρό λειτουργικό (ποίος θα κάνει το support, τα updates; ποίος θα ασχοληθεί μαζί του; ), η οποία από ότι φαίνεται δεν τα πήγε και ιδιαίτερα καλά στις πωλήσεις. Βάλε και τα άσχημα οικονομικά της εταιρίας.. ε λιγότερο κόστος ανάπτυξης & after-sales service για μια αδιάφορη (τελικά) συσκευή.

 

H SE για τα Smartphone της στρέφεται προς το Symbian Foundation ενώ έχει κάνει ένα άνοιγμα προς Windows Mobile (Xperia X1), δεν έχει κανέναν λόγο να κυκλοφορεί κάτι που είναι θνησιγενές, δηλαδή UIQ συσκευές. Όσον αφορά τα απλά της τηλέφωνα καλύπτεται πλήρως από την πλατφόρμα A100/A200.

 

Άμα το βρεις φθηνά χτύπα το (θα το χτύπαγα και εγώ από περιέργεια σχετικά με το UIQ αν είχε χαμηλό SAR), μπορεί και να σου αρέσει άλλωστε είναι (μαζί με το G700) ο τελευταίος εκπρόσωπος του UIQ.

 

Από εκεί και πέρα για τα τεχνικά του, τα θέματα ποιότητας, την απόδοση της κάμερας ψάξε το παρόν θέμα και είμαι σίγουρος ότι θα βγάλεις συμπέρασμα.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...