Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Τα σβήνω ή θα έχει πρόβλημα το Destinator??? :blink:

 

Oxi... mi ta peirakseis, meta to axristeveis to Destinator. Den yparxei kapoia epilogi sto Picture tou Media Panels na min blepei oli tin Storage Card alla sygkekrimenous fakelous?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mη κολλατε στα ελληνικα...ειναι πολυ ευκολο κ για αρχαριους να περασετε ελληνικα για μηνυματα κ τηλεφωνικο καταλογο..που αλλου χρειαζεται??πουθενα....κ μη ξεχνατε πως παντα οι ελληνικες rom δεν ειναι κ οτι καλυτερο....ποσοι απο μας εχουμε τα windows στο pc μας αγγλικα??ακριβως το ιδιο ειναι κ με το xperia..εξαλλου ολες οι εφαρμογες στα αγγλικα ειναι...τωρα αν γραφει εναρξη ή start μικρο το κακο...

 

 

οσοι το εχετε η προκειται να το παρετε δειτε αυτο : http://www.cliffords.nu/

το εχω περασει κ ειναι πολυ καλο...πχ εχει ρυθμιση στα μηνυματα να εμφανιζονται οπως σε ολα τα κινητα τα απλα κ οχι με τη μορφη τσατ...κ αλλα πολλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Nai. http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=6776

2) Nai episis. Ti theleis na kaneis akribws?

 

 

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τώρα για το Flash δεν σκοπεύω να κάνω κάτι το ιδιαίτερο. Απλά έχω κάποια βιντεάκια σε swf και θα ήθελα να τα βλέπω στο Xperia. Αλήθεια από που μπορούμε να το κατεβάσουμε; Έχουμε καμμιά διεύθυνση; Και πάλι ευχαριστώ... :happy:

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Θελεται να γραφετε Ελληνικα και στο software πληκτρολογιο ??? Spb Keyboard 4.1 το προγραματακι τα ΣΠΑΕΙ !!!!
Link to comment
Share on other sites

Θελεται να γραφετε Ελληνικα και στο software πληκτρολογιο ??? Spb Keyboard 4.1 το προγραματακι τα ΣΠΑΕΙ !!!!

 

Εγω θα προτεινα και το resco keyboard που ειναι πιο φιλικο στα δαχτυλα η και το pocketcm keyboard που ειναι δωρεαν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα και το resco keyboard που ειναι πιο φιλικο στα δαχτυλα η και το pocketcm keyboard που ειναι δωρεαν...

 

Και το Spb Keyboard 4.1 δωρεαν ειναι ... αν με καταλαβενεις !!! Αλλα θα δοκιμασω και τα αλλα !!! Κια οποιος εχει κατι να πει για κανα καινουργειο προγραματακι ας το πει !!! Γιατι πρεπει δηλαδη καθε φορα να γινεται ετσι, καποιος να λεει για καποιο προγραμα και μετα να βγαινουν αλλοι και να δινουν 10 ακομα πανω στο ιδιο θεμα !!! Μυστικα κραταμε ???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και το Spb Keyboard 4.1 δωρεαν ειναι ... αν με καταλαβενεις !!!

 

Den paei etsi file mou. Ean itan oloi to pername etsi... den tha ypirxe to sygkekrimeno programma na eksypiretei esena kai emena. As eimaste pio diakritikoi loipon.

 

Γιατι πρεπει δηλαδη καθε φορα να γινεται ετσι, καποιος να λεει για καποιο προγραμα και μετα να βγαινουν αλλοι και να δινουν 10 ακομα πανω στο ιδιο θεμα !!! Μυστικα κραταμε ???

 

Yparxoun xiliades programmata gia allous tosous logous. Den mporoume na bgainoume sto thread tis kathe syskevis kai na proteinoume programmata! Giafto eksallou yparxei kai to antistoixo section twn Pocket PC Software!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα και το resco keyboard που ειναι πιο φιλικο στα δαχτυλα η και το pocketcm keyboard που ειναι δωρεαν...

 

Το Resco Keyboard παρα πολυ καλο οσο για το αλλο εμενα πρωσοπικα δεν μου αρεσε, ασε που δεν μπορεσα να το κανω να γραψει Ελληνικα !!! :X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οσο για το αλλο εμενα πρωσοπικα δεν μου αρεσε, ασε που δεν μπορεσα να το κανω να γραψει Ελληνικα !!! :X

 

Des edw kai isws allakseis gnwmi. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στους κατοχους του X1 .

 

Οταν λεμε βαζουμε ελληνικα εχουμε πλεον κανονικο ελληνικο πληκτρολογιο δηλαδη στα μυνηματα εχουμε στο Phone Keypad ελληνικα? ρωταω γιατι με phone keypad Μπορω να γραψω γρηγορα ενα sms στον δρομο αν εινα να βγαλω γραφιδα καταστραφηκα χεχε.

Επισης κατι σημαντικο , στα sms με ελληνικα υποστηριζει 160 χαρακτηρες?

Δουλευω πολυ το sms πλεον και θελω να ξερω τι παιζεται γιατι ψηνομαι να το παρω, και τα ελληνικα μονο στα sms και στον καταλογο με ενδιαφερουν πουθενα αλλου οποτε δεν εχω προβλημα να ειναι αγγλικα τα winblows.:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Yparxoun polles epiloges gia ellinika pliktrologia gia na mpoun sti syskei sou kai na grafeis ellinika sms me 160 xaraktires. Mi se fobizei afto. Sigoura kapoio tha sou tairiazei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Δε βλεπω να σχολιαζετε την πολυ καλη προσπαθεια του φιλου bsp98ht - αναφερομαι στην ελληνικη ROM που εχει ανεβασει στο xda-developers. Βρηκα λιγο χρονο να τη φλασαρω κι επανερχομαι με εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στους κατοχους του X1 .

 

Οταν λεμε βαζουμε ελληνικα εχουμε πλεον κανονικο ελληνικο πληκτρολογιο δηλαδη στα μυνηματα εχουμε στο Phone Keypad ελληνικα? ρωταω γιατι με phone keypad Μπορω να γραψω γρηγορα ενα sms στον δρομο αν εινα να βγαλω γραφιδα καταστραφηκα χεχε.

Επισης κατι σημαντικο , στα sms με ελληνικα υποστηριζει 160 χαρακτηρες?

Δουλευω πολυ το sms πλεον και θελω να ξερω τι παιζεται γιατι ψηνομαι να το παρω, και τα ελληνικα μονο στα sms και στον καταλογο με ενδιαφερουν πουθενα αλλου οποτε δεν εχω προβλημα να ειναι αγγλικα τα winblows.:D

επειδη ειμαι πολυ του sms το hardware πληκτρολογιο με εχει βολεψει παρα πολυ...τυφλο συστημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι πολυ του sms το hardware πληκτρολογιο με εχει βολεψει παρα πολυ...τυφλο συστημα...

 

Ενας λογος που το θελω ειναι αυτος λογω πληκτρολογιου απλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι υποστηριζει πληρως ελληνικα μη βρεθω προ εκπληξεως.

 

Αυτο που με προβλιματιζει ειναι αν οι συσκευες ειναι απο SE Hellas που διαθετουν τα μαγαζια π.χ. πλαισιο γιατι δεν μας εχει συνηθισει η SE να φερνει συσκευη στην ελληνικη αγορα χωρις να εχει ελληνικα απο τη μανα του.....

 

Μη με παρεξηγησετε απλα λογω της ACE HEllas με το diamond θυμαμαι την πικρα που ειχαν φαει οσοι πηραν την αγγλικη συσκευη και μετα δεν εδινε η ACE την ελληνικη rom Και δεν θελω να δωσω 650Ε και να πρεπει να βαλω 3rd party λογισμικο για να βλεπω ελληνικα για παντα :(

Και ειμαι κατα βαθος ericssonaκιας δεν το λεω να δημιουργησω εντυπωσεις κατα του Xperia ισα ισα. Μη νομιζει κανεις οτι ανοιγω flame. ψηνομαι να το παρω καιρο και ενω ειχα μανουρα που καθυστερησε και ειχα πει δεν θα το παρω μολις το ειδα στο Πλαισιο αρρωστησα χεχε.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα το έπιασα για πρώτη φορά.είναι πολύ πιο μικρό από ότι το περίμενα.αυτό εμενα με βολεύει αφάνταστα.πλέον μου έφυγε και ο τελευταίος ενδυασμός.αγορά με κλειστά μάτια.α και κάτι άλλο.η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που το θελω ειναι αυτος λογω πληκτρολογιου απλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι υποστηριζει πληρως ελληνικα μη βρεθω προ εκπληξεως.

 

Αυτο που με προβλιματιζει ειναι αν οι συσκευες ειναι απο SE Hellas που διαθετουν τα μαγαζια π.χ. πλαισιο γιατι δεν μας εχει συνηθισει η SE να φερνει συσκευη στην ελληνικη αγορα χωρις να εχει ελληνικα απο τη μανα του.....

 

Μη με παρεξηγησετε απλα λογω της ACE HEllas με το diamond θυμαμαι την πικρα που ειχαν φαει οσοι πηραν την αγγλικη συσκευη και μετα δεν εδινε η ACE την ελληνικη rom Και δεν θελω να δωσω 650Ε και να πρεπει να βαλω 3rd party λογισμικο για να βλεπω ελληνικα για παντα :(

Και ειμαι κατα βαθος ericssonaκιας δεν το λεω να δημιουργησω εντυπωσεις κατα του Xperia ισα ισα. Μη νομιζει κανεις οτι ανοιγω flame. ψηνομαι να το παρω καιρο και ενω ειχα μανουρα που καθυστερησε και ειχα πει δεν θα το παρω μολις το ειδα στο Πλαισιο αρρωστησα χεχε.

 

 

Προς το φιλο και τα υπολοιπα παιδια που θελουν ελληνικα στο Χ1.

Απλα δοκιμαστε τη ROM του ελληνα φιλου μας.

Ειναι εξαιρετικη.

Μετα απο λιγη ωρα χρησης μπορω να πω πως ειναι προσπαθεια αξια θαυμασμου.

Ταχυτατη (απλα το γρηγοροτερο ppc με αυτη την αναλυση οθονης), με πολυ καλη μεταφραση (λιγο τυποποιημενη σε καποια σημεια, αλλα σε καμια περιπτωση λανθασμενη - πρακτικα επαγγελματικη δουλεια) και ελληνικα σε hardware (aekmap) και software keyboard, χωρις εξτρα εγκαταστασεις κ.λπ.

Δυο-τρια σημεια που ηδη παρατηρησα τα γνωριζει ο φιλος μας και ηδη εχει επιλυσει καποια απο αυτα (π.χ. το delay κατα τη μεταβαση απο portrait σε landscape. Η αντιστροφη κινηση απλα καταδεικνυει την ταχυτητα της ROM - γινεται ακαριαια. Τα υπολοιπα εχουν να κανουν με μερικα εικονιδια που ειναι "stretched" και την εισαγωγη κειμενου στον opera και 2-3 ακομα σημεια ελασσονος σημασιας).

Τις επομενες ημερες θα επανελθω με εντυπωσεις απο σταθεροτητα κ.λπ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο που με προβλιματιζει ειναι αν οι συσκευες ειναι απο SE Hellas που διαθετουν τα μαγαζια π.χ. πλαισιο γιατι δεν μας εχει συνηθισει η SE να φερνει συσκευη στην ελληνικη αγορα χωρις να εχει ελληνικα απο τη μανα του.....

 

Ανεξαρτήτου προέλευσης... δεν υπάρχει ελληνική ROM σε αυτή τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Δε βλεπω να σχολιαζετε την πολυ καλη προσπαθεια του φιλου bsp98ht - αναφερομαι στην ελληνικη ROM που εχει ανεβασει στο xda-developers. Βρηκα λιγο χρονο να τη φλασαρω κι επανερχομαι με εντυπωσεις...

 

Σωστά το λες, όντως δεν έχουμε γράψει εδώ γι' αυτό, και είναι, τουλάχιστον απο μέρους μου, παράλειψη...

Την δοκίμασα και επιβεβαιώνω και εγώ οτι την βρίσκω σαν δουλειά εξαιρετική και με προσεγμένες λεπτομέρειες.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ και επαγγελματική! ΜΠΡΑΒΟ στον φίλο bsp98ht, μακάρι και άλλοι έλληνες να έκαναν τέτοια δουλειά!

Κάποια bugs (όπως αυτά που αναφέρεις) έχουν γραφτεί εκεί και περιμένουμε (μάλλον) νέα version με διορθώσεις.

Σε αναμονή λοιπόν... :)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνωμη να ρωτησω που βαζουμαι τον χαρτη για να τον δει το Destinator. Ευχαριστω.

 

Αναλυτικές οδηγίες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειδα κι εγω την διαφημιση του γερμανου σε κυριακατικο εντυπο (320ε στο cosmote 180)αι λεω να το παρω.αμ δε!!δεν υπαρχει διαθεσιμο αυτη τη στιγμη.μπορω τους λεω να το προπληρωσω και οταν ερθει να το παρω?γιατι η προσφορα ληγει στις 4/2.απαντηση θα ρωτησουμε και θα δουμε!!!!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...