Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανες μόνος σου?? διάβασα το post σου, και είχα την ίδια απορία, πως μπορεί να μπήκε 'βρώμα" εκεί μέσα..και μου κανε εντύπωση που τελικά αποκαταστάθηκε το πρόβλημα..!!!!!!

Είχες δοκιμάσει να το πας στο service?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μόνος μου το έκανα. Όπως γράφω και στο xda παρότι έχω "ανοίξει" αρκετές ηλεκτρονικές συσκευές το X1 ήταν σίγουρα η δυσκολότερη καθώς τα πλαστικά βγαίνουν δύσκολα και το sliding μέρος μου πήρε κανένα 10λεπτο για να το ξανακουμπώσω. Βέβαια είχε το τίμημα του η διαδικασία καθώς έσπασα το πλαίσιο που μπαίνει η μπαταρία, αλλά ευτυχώς δεν φαίνεται καθόλου.

 

Για εγγύηση δεν το επιχείρησα γιατί ήταν φασαρία. Θα έπρεπε να περάσω stock rom και να το στερηθώ για κάποιο διάστημα. Γενικότερα δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία και να μπλέξω με το service τους. Προφανώς και έχασα την εγγύηση αλλά αν σκεφτούμε ότι τελειώνει σε 1 χρόνο (παράνομο από μέρους τους) τότε μου μένουν μόνο 3 μήνες. Πάντως αν μου τύχει κάτι εγώ θα τους το πάω και ας μην το δεχτούν.

 

Πάντως βρομιά μέσα δεν είχε, τουλάχιστον εγώ δεν είδα τίποτα που να μοιάζει με σκόνη ή κάτι άλλο. Τώρα που το σκέφτομαι όμως πιστεύω ότι τα κουμπιά στο άσπρο αυτοκόλλητο χαρτί δεν ήταν καλά ευθυγραμμισμένα. Αυτό το πιστεύω γιατί ο φωτισμός του πληκτρολογίου περνάει από κάτι πολύ μικρές τρυπίτσες όπου αν δεν είναι ακριβώς στην ευθεία δεν περνάει πολύ το φως. Τώρα το πληκτρολόγιο φαίνεται αρκετά πιο λαμπερό. Επίσης το spacebar δεν κάνει δύο "κλικ" όταν το πατάω, που σημαίνει ότι δεν ήταν καλά τοποθετημένο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια!!!.

έχω την ελληνική official ρομ. Μετά από update μεσώ του site της se, δεν παίζει mp3, παρά μόνο αν ανοίξω πρώτα τον media player και από εκεί επιλέξω το mp3.

Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω??

Επίσης έχω 2in1 cosmote αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιον τρόπο να δείχνει στην αρχική οθόνη ποια γραμμή έχω ενεργοποιημένη. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Λοιπόν και εγώ είχα πάθει αυτό το πρόβλημα. Θα ψάξεις στο google "file explore extension" που ουσιαστικά στον file explorer δίνει κάποιες παραπάνω ιδιότητες. Μια από αυτές είναι το open with program... Έτσι θα μπορέσεις να ανοίγεις mp3 απευθείας.

(Σημείωση: κρατάς πατημένο ένα αρχείο για να σου βγει η επιλογή open with program... και όχι από το μενού)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε, μολις απέκτησα ενα Xperia και μου φαινεται παρα πολυ δυσχρηστο, ειδικα σε σχεση με το πολυαγαπημενο μου G900...

 

1. Οταν χρησιμοποιώ το εικονικο πληκτρολογιο δε μπορω να γραψω αγγλικα!

2. Οταν χρησιμοποιώ το αναλογικό πληκτρολογιο δε μπορω να γραψω Ελληνικά!

3. Δε μπορω να βρω τις ρυθμισεις της κάμερας (ποιοτητα φωτογραφιας-χωρος αποθηκευσης κλπ)

4. Δε κανει ζοομ "λόγω μεγάλου μεγεθους φωτογραφιας"

5. Δε μπορω να κανω τις επαφες μου να εμφανίζονται με το όνομα πρώτο.

6. Δε μπορω να το χρησιμοποιησω καθόλου χωρις τη γραφίδα (τη στιγμή που στο g900 μου έχω ξεχάσει ότι υπαρχει) γιατι όλα ειναι μικροσκοπικά!!!

 

Αν δεν οφειλονται ολα αυτα στην αγνοια μου και ειναι ανεπανορθωτα θεματα του xperia, δεχομαι προσφορες.....Πωλειται οσο-οσο...:(

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε, μολις απέκτησα ενα Xperia και μου φαινεται παρα πολυ δυσχρηστο, ειδικα σε σχεση με το πολυαγαπημενο μου G900...

 

1. Οταν χρησιμοποιώ το εικονικο πληκτρολογιο δε μπορω να γραψω αγγλικα!

2. Οταν χρησιμοποιώ το αναλογικό πληκτρολογιο δε μπορω να γραψω Ελληνικά!

3. Δε μπορω να βρω τις ρυθμισεις της κάμερας (ποιοτητα φωτογραφιας-χωρος αποθηκευσης κλπ)

4. Δε κανει ζοομ "λόγω μεγάλου μεγεθους φωτογραφιας"

5. Δε μπορω να κανω τις επαφες μου να εμφανίζονται με το όνομα πρώτο.

6. Δε μπορω να το χρησιμοποιησω καθόλου χωρις τη γραφίδα (τη στιγμή που στο g900 μου έχω ξεχάσει ότι υπαρχει) γιατι όλα ειναι μικροσκοπικά!!!

 

Αν δεν οφειλονται ολα αυτα στην αγνοια μου και ειναι ανεπανορθωτα θεματα του xperia, δεχομαι προσφορες.....Πωλειται οσο-οσο...:(

 

Καλως ορισες στο φορουμ!

Καλως ορισες και στο θεμα του xperia.

 

Δεν χρειαζονται απογοητευσεις και μην προτρεχεις. Σιγα σιγα θα τα συνηθισεις. Τα wm ειναι δυσχρηστα απο μονα τους. Χρειαζεται εξοικείωση μαζι τους. Να τα μαθεις και να μαθεις και τα κουσουρια, αλλα και τα καλα τους.

 

Zoom δεν θα κανει. Γενικα μην περιμενεις πολλα απο την φωτογραφικη του. Μπορει να ειναι απο τις καλυτερες που υπαρχουν στα WM, αλλα ειναι και παλι πολυ μετρια. Αν χρησιμοποιεις αρκετα για φωτογραφιες και βιντεο, ιδιαιτερα σε κλειστους χωρους με λιγο φωτισμο....:(

 

Για να βρεις τις ρυθμισεις της φωτογραφιας, θα μπεις στην φωτογραφικη, και θα πατησεις το εικονιδιο που μοιαζει με γαλλικο κλειδι. Εκει μεσα ειναι ολα(δεν το εχω πλεον για να βοηθησω περαιτέρω).

Για τις επαφες, θα κατεβασεις το XperiaTweak2.0. Θα το βρεις εδώ - «http://www.cliffords.nu/». Αναλογως ποια ρομ φοραει το κινητο, θα κατεβασεις και την αναλογη εκδοση. Μια απο τις πολλες επιλογες, ειανι και αυτη που ζητας.

 

Επισης, δες και εδώ - «Θέμα: Ένα πρώτο βήμα στα Windows Mobile, ίσως...;». Ειναι ενας «οδηγος» για τα πρωτα σου βηματα. Θα βρεις απαντηση για τα πληκτρολογια. Οπως επισης και για καποια «must have progs», που θα σε διευκολύνουν.

 

Για να το χρησιμοποιησεις χωρις γραφιδα, θα πρεπει πρωτα να το μαθεις. Ειναι ολα ετσι μικρα γιατι εχει 3.0" οθονη και αναλυση 480x800, την μεγαλυτερη που θα βρεις προς το παρον σε κινητο, και πρεπει να «στριμωχτούν» 384,000pixels εκει. Πολλοι χρηστες εχουν ξεχασει την υπαρξη της γραφιδας. Εγω δεν καταφερα να την ξεχασω στο Xperia. Αρκετα ομως, θα σε βοηθησει, στο οδηγο που εχω δωσει, αυτο που λεω για φλασαρισμα, στην περιπτωση που βαλεις την πολυαναμενομενη PCTech4U WM6.5, οταν με το καλο βγει. Εκει θα ξεχασεις και συ την γραφιδα. Αλλα σιγα σιγα. Ολα θελουν τον χρονο τους. Πρωτα διαβασμα, μετα εξοικειωση και θα αρχισεις να το μαθαινεις.

 

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ:Για ολους εσας που χρησιμοποιειτε το Finger Keyboard 2. Υπηρχε ενα θεμα οτι οταν ηθελες να πατησεις «Send» οταν εγραφες ενα μηνυμα, επρεπε πρωτα να κλεισεις το πληκτρολογιο. Δεν ξερω αν το ξερετε ή αν το εχω ξαναπει εγώ ή καποιος αλλος, παντως αυτο λυνεται ως εξης:

Start -> Programs -> Finger Keyboard -> Options (tab) -> Portrait Show Bar, Landscape Show bar. Και αυτο ηταν. Το γραφω για να το κανει και ο φιλος mobiledak αλλα και οσοι δεν το ξερετε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια δεν ξερω πως αλλα κατι συνεβει στο Xperia μου..ουτε εχει πεσει κατω ουτε τπτ το προσεχω παρα πολυ.

Οταν ανοιγω το πληκτρολογιο μαυριζει η οθονη κ δεν ξερω τι να κανω δλδ δεν γυρναει σε slide απλα μαυρη οθονη...το εχει παθει κανενας αλλος?

Εχω φορτωμενο το Touch X Ultimate νομιζω λεγεται .... το κανει επισης οταν παω να το φλασαρω...any help?

 

Εχει εγγυηση αλλα αμα δεν μπορεσω να περασω το μανησιιο πανω δεν ξερω τι θα κανω τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια δεν ξερω πως αλλα κατι συνεβει στο Xperia μου..ουτε εχει πεσει κατω ουτε τπτ το προσεχω παρα πολυ.

Οταν ανοιγω το πληκτρολογιο μαυριζει η οθονη κ δεν ξερω τι να κανω δλδ δεν γυρναει σε slide απλα μαυρη οθονη...το εχει παθει κανενας αλλος?

Εχω φορτωμενο το Touch X Ultimate νομιζω λεγεται .... το κανει επισης οταν παω να το φλασαρω...any help?

 

Εχει εγγυηση αλλα αμα δεν μπορεσω να περασω το μανησιιο πανω δεν ξερω τι θα κανω τοτε.

 

Δοκιμασε να κανεις ενα hardreset. Αν δεν φτιαξει ουτε και τοτε, θα δουμε τι θα κανουμε.

Κρατα παντως πρωτα ενα backup επαφων-ημερολογια-μηνυματα με το PPC Pim Backup. Μετα hard reset.

Αν δεν δουλεψει ετσι, θα φλασαρεις μια αλλη ρομ, κατα προτιμηση επισημη. Και αν δεν δουλευει ουτε τοτε, θα το φερεις το spl στα εργοστασια και εφυγε για service...;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχε γράψει ένας φίλος κάτι για την καλωδιοταινία αλλά δεν θυμάμαι αν του το κανε όταν άνοιγε το slide ή συνέχεια..Όπως είπε και ο soom, πρώτα κάνε ένα hardreset μπας και..και μετά δοκιμάζεις άλλη rom κατά προτίμηση official..!!
Link to comment
Share on other sites

Hard Reset εχω κανει ήδη κ δεν διορθωθηκε εχω κρατησει ηδη backup οποτε τωρα το επομενο βημα ειναι να του περασω επισιμη ρομ ...?

Το θεμα ειναι οτι με το που ανοιγω το keyboard τα βλεπω ολα μαυρα αλλα απο οτι εχω καταλαβει λειτουργει κανονικα στο backround ...

 

Kατατοπισε με αν σου ειναι ευκολο για το τι πρεπει να κανω...για να περασω την επισημη ROM υπολογισε επισης οτι τα βλεπω ολα μαυρα μετα το ανοιγμα του πληκτρολογιου οποτε αυτο ισως ειναι προβλημα στο Flasharisma

Link to comment
Share on other sites

Hard Reset εχω κανει ήδη κ δεν διορθωθηκε εχω κρατησει ηδη backup οποτε τωρα το επομενο βημα ειναι να του περασω επισιμη ρομ ...?

Το θεμα ειναι οτι με το που ανοιγω το keyboard τα βλεπω ολα μαυρα αλλα απο οτι εχω καταλαβει λειτουργει κανονικα στο backround ...

 

Kατατοπισε με αν σου ειναι ευκολο για το τι πρεπει να κανω...για να περασω την επισημη ROM υπολογισε επισης οτι τα βλεπω ολα μαυρα μετα το ανοιγμα του πληκτρολογιου οποτε αυτο ισως ειναι προβλημα στο Flasharisma

 

Απο την στιγμη που οπως λες λειτουργει οταν ανοιγει, δεν εχουμε θεμα. Γιατι για να κανεις hard reset πρεπει να ανοιξεις και να πατησεις κουμπακι, και για να κανεις, τοτε δουλευει. Οποτε δνε εχουμε θεμα. Μπορει να φταιει σε κατι η ρομ. Οποτε πηγαινε εδω:http://blog.fastgsm.com/sonyericsson/r3a-software-for-sony-ericsson-xperia-x1/

και κατεβασε την τελευταια επισημη αγγλικη ή ελληνική ρομ, αναλόγως ποια απο τις δυο θελεις. Θα προτεινα την αγγλικη.

 

Δηλαδη μια εκ των:

XPERIA X1 Generic UK R3AA010 Software Update.

XPERIA X1 Generic Greece R3AA007 Software Update.

 

Και φλασαρε τη κανονικα. Δηλαδη, αφου την κατεβασεις, θα ειναι ενα εκτελεσιμο αρχειο *.exe. Τρεξε το και θα αποσυμπιεσει ορισμενα αρχεια. Ενα θα ειναι και καποιο με καταληξη *.image ή *.nbh. Βαλε απο τα windows στον υπολογιστη σου να βλεπεις τις καταληξεις των αρχειων. Δηλαδη, πχ, σε μια φωτογραφια, να βλεπεις ***.jpg. Οχι μονο το ονομα.

Αφου το κανεις, θα μετονομασεις το αρχειο σε Kovsimg.nbh και θα το πεταξεις στην καρτα μνημης χυμα, η οποια θα ειναι σε φορματ FAT32. Αν δεν ειναι πρεπει να βρεις μια που να την κανεις.

Ακολουθησε τις οδηγιες που γραφω εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246420

Και πιο συγκεκριμενα:

Η διαδικασια για να φλασαρουμε μια ρομ της επιλογης μας ειναι ευκολη. Συνιστω τον τροπο με την καρτα μνημης που, κατ'εμε παντα, ειναι πιο ευκολος.

 

FLASHING ROM's...

Απο εδω και κατω σε ενδιαφερει μιας και το πρωτο μερος το εχεις κανιε και δεν χρειαζεται να το ξανακανεις(για να εχεις δλδ Touch X Ultimate). Αφου την περασεις, ΚΑΝΕ HARD RESET ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. Μολις ολοκληρωθει η διαδικασια δηλαδη, και βγαλεις την μπαταρια, μολις την ξαναβαλεις κανε ενα hard reset.

Φροντισε η μπαταρια να ειναι τουλαχιστον στο 50% επισης.

 

Τα υπολοιπα στο λινκ.

Link to comment
Share on other sites

κανε τα παραπανω που αναφερει ο soom πρωτα.Για να δεις εαν φταει το flex που δεν το νομιζω,ξεκινα και ανοιγε σιγα σιγα το πληκτρολογιο σταματωντας για λιγο στο καθε"σιγα".Εαν εμφανιστει εικονα και στο επομενο "σιγα" χαθει ειναι το flex cable.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Να βαλεις το σκιν που εχει φτιαξει ο φιλος katt και θα βρεις εδώ. Αφου το εχεις ξερεις που πρεπει να πας για να το επιλεξεις! Μετα θα δουλευει καλα. Αν και νομιζω οτι Dest7 παραμενει καλυτερο του 8... Χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια ομως... ;):O

 

much appreciated! να σαι καλα :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δείτε εδω ενας τυπάς εκανε remote το xperia στο ps3...με ενα προγραμματακι το οπιο δεν μπόρεσα να το βρω mobile remote λεγεται οπως γράφει και στο βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=sK4sE4j5ECE πλάκα θα έχει επιδει εχω ps3 θα ηθελα να το δοκιμάσω η φάση θα ειναι να παιζεις κανονικα games σαν controler με το xperia!! :X

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεσω bluetooth η συνδεση και οχι μονο σε PS.

 

http://www.brothersoft.com/mobile/remote-11513.html

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε Soom. Λέω να του δώσω μια ευκαιρια αν και ειμαι πολυ απογοητευμενος. Το g900 μου εχει βαλει πολυ ψηλα τον πηχη -συγνωμη αμα σας ζάλισα με δαύτο αλλα κάνει τα μισά λεφτα, εχει το μισό βάρος και διπλάσια ευχρηστία - και μου κακοφαινεται πολυ το xperia τωρα..:( Εν πάσει περιπτώσει, θα τσεκαρω τωρα αμεσως αυτα που πρότεινες και μάλλον θα σε ξαναχρειαστω..:D

Τα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

μεσω bluetooth η συνδεση και οχι μονο σε PS.

 

http://www.brothersoft.com/mobile/remote-11513.html

 

thanx μάν αλλα στο site λεει οτι ειναι για Compatible With:

Apple: iPhone πατησα download και δεν κανει τπτ μου ανηγη κατι με το ituns.. :confused:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο...Θα το τσεκαρω και θα σου πω

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε Soom. Λέω να του δώσω μια ευκαιρια αν και ειμαι πολυ απογοητευμενος. Το g900 μου εχει βαλει πολυ ψηλα τον πηχη -συγνωμη αμα σας ζάλισα με δαύτο αλλα κάνει τα μισά λεφτα, εχει το μισό βάρος και διπλάσια ευχρηστία - και μου κακοφαινεται πολυ το xperia τωρα..:( Εν πάσει περιπτώσει, θα τσεκαρω τωρα αμεσως αυτα που πρότεινες και μάλλον θα σε ξαναχρειαστω..:D

Τα λέμε!

 

Κοιτα, αν ησουν ευχαριστημενος με το G900, θα εισαι και μια χαρα με το Xperia. Σιγα σιγα.. Για αρχη διαβασματακι..! Θα σε εξετασω!:lol:

Θα διαβασεις, θα μαθεις δυο τρια πραγματακια, και μετα θα αρχισεις να παιζεις με ρομ. Οταν θα βαλεις ρομ απο Topaz(HTC Touch Diamond2), τοτε.... Δαχτυλάκι:X:lol::happy:

Ειναι βαρυ, αλλα μην ξεχνας οτι ειναι μεταλλικο, αρα εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Ειναι ακριβο, αλλα δινει πολυ καλα χαρακτηριστικα(Qualcom 528MHz, 256RAM, 512ROM, SDHC compatible, WVGA, full qwerty).

Και εχεις και τους XDA απο πισω. Αυτο και απο μονο του λεει πολλα. Οτι εχεις να παιζεις, να δοκιμαζεις τα WM6.5 απο τωρα, και οταν θα βγουν επισημα θα ειανι ακομα καλυτερα. Σιγα σιγα, και μην απογοητευεσαι απο τωρα!!! :p

 

Δες, εμεις εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την ποιοτητα κατασκευης του πραγματι υπεροχη.

 

εχω ομως 2 προβληματα στα μηνυματα ...εχω pda4u 2.0 ell πανω και στα μηνυματα οταν μπαινω ΔΕΝ μπορω να δω ΟΛΑ τα μηνυματα που εχω στειλει! δηλαδη αν γραψω ενα νεο

χανω αυτοματα ενα παλιο!

 

ακομα αυτα που βλεπω (εισερχομενα-εξερχομενα) οταν παταω πανω τους για να τα δω

ολοκληρα (προβολη) ανοιγει το παραθυρο αλλα υπαρχει ενας κερσορας που αναβοσβηνει και ΠΟΥΘΕΝΑ το κειμενο!

αν πατησω στις επιλογες στη λιστα προωθηση τοτε και μονο τοτε το βλεπω!

δεν ξερω αν σας εδωσα να καταλαβετε αλλα και τα 2 ειναι ενοχλητικα προβληματα

οποτε HELP gyus (and girl !)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την ποιοτητα κατασκευης του πραγματι υπεροχη.

 

εχω ομως 2 προβληματα στα μηνυματα ...εχω pda4u 2.0 ell πανω και στα μηνυματα οταν μπαινω ΔΕΝ μπορω να δω ΟΛΑ τα μηνυματα που εχω στειλει! δηλαδη αν γραψω ενα νεο

χανω αυτοματα ενα παλιο!

 

ακομα αυτα που βλεπω (εισερχομενα-εξερχομενα) οταν παταω πανω τους για να τα δω

ολοκληρα (προβολη) ανοιγει το παραθυρο αλλα υπαρχει ενας κερσορας που αναβοσβηνει και ΠΟΥΘΕΝΑ το κειμενο!

αν πατησω στις επιλογες στη λιστα προωθηση τοτε και μονο τοτε το βλεπω!

δεν ξερω αν σας εδωσα να καταλαβετε αλλα και τα 2 ειναι ενοχλητικα προβληματα

οποτε HELP gyus (and girl !)

 

Αυτο ηταν ενα παλιο θεμα που ειχαμε με την PCTech4U ELL, αλλα νομιζω δινει ενα cab στο δευτερο ποστ στην σελιδα που την κατεβασες..

Addons & Fixes

 

2. Fix For SMS folder sended not visible and sms at threaded mode only for ELL Version

Αυτο κατεβασε και θα στρωσει. Εγκατασταση παντα στην μνημη του τηλεφωνου και soft reset μετα την εγκατασταση και ας μην το ζηταει, παντα να γινεται.;)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4128914&postcount=2

 

Ειναι το δευτερο ποστ εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

 

Με αφορμη αυτο, χωρις να σου κανω προσωπικη επιθεση, οταν κατεβαζουμε μια ρομ, κανουμε τον κοπο να μπουμε σε μια ιστοσελιδα, σε ενα φορουμ(στην προκειμενη τους xda). Ολοι οι cookers, εχουν στο πρωτο ποστ την παρουσιαση της ρομ, και απο κατω εχουν 2-3 ακομα, σε μερικες περιπτωσεις και παραπανω, που ανεβαζουν fixes, και διαφορα αλλα αρχεια/προγραμματακια τα οποια λειπουν απο την ρομ. Αφου, λοιπον, μπαινουμε, και διαβαζουμε το πρωτο ποστ για να δουμε τι και τι παιζει με την εκαστοτε ρομ, αν διαβασουμε και μερικα ποστ, ισως και λιγες σελιδες ακομα, πολυ πιθανως να απαντηθει καποιο ερωτημα που μας εχει δημιουργηθει.

Επισης, υπαρχει και το εργαλειο Αναζητηση στο θεμα ή Search This Forum, οπου μπορουμε και παλι να πατησουμε και να βρουμε μια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν ενα παλιο θεμα που ειχαμε με την PCTech4U ELL, αλλα νομιζω δινει ενα cab στο δευτερο ποστ στην σελιδα που την κατεβασες..

 

Αυτο κατεβασε και θα στρωσει. Εγκατασταση παντα στην μνημη του τηλεφωνου και soft reset μετα την εγκατασταση και ας μην το ζηταει, παντα να γινεται.;)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4128914&postcount=2

 

Ειναι το δευτερο ποστ εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

 

Με αφορμη αυτο, χωρις να σου κανω προσωπικη επιθεση, οταν κατεβαζουμε μια ρομ, κανουμε τον κοπο να μπουμε σε μια ιστοσελιδα, σε ενα φορουμ(στην προκειμενη τους xda). Ολοι οι cookers, εχουν στο πρωτο ποστ την παρουσιαση της ρομ, και απο κατω εχουν 2-3 ακομα, σε μερικες περιπτωσεις και παραπανω, που ανεβαζουν fixes, και διαφορα αλλα αρχεια/προγραμματακια τα οποια λειπουν απο την ρομ. Αφου, λοιπον, μπαινουμε, και διαβαζουμε το πρωτο ποστ για να δουμε τι και τι παιζει με την εκαστοτε ρομ, αν διαβασουμε και μερικα ποστ, ισως και λιγες σελιδες ακομα, πολυ πιθανως να απαντηθει καποιο ερωτημα που μας εχει δημιουργηθει.

Επισης, υπαρχει και το εργαλειο Αναζητηση στο θεμα ή Search This Forum, οπου μπορουμε και παλι να πατησουμε και να βρουμε μια απαντηση.

ευχαριστω πολυ Αλεξανδρε δεν το ηξερα γιατι την βρηκα τη ROM πανω και δεν την εβαλα

 

να σαι καλα ...το περναω αμεσως

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ Αλεξανδρε δεν το ηξερα γιατι την βρηκα τη ROM πανω και δεν την εβαλα

 

να σαι καλα ...το περναω αμεσως

 

Οκ τοτε! :)

Αυτο ηταν και το μοναδικο προβλημα που ειχα βρει στην συγκεκριμενη ρομ και την ειχα αρκετο καιρο πανω! Και φτιαχτηκε και εισαι και μια χαρα τωρα! :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ τοτε! :)

Αυτο ηταν και το μοναδικο προβλημα που ειχα βρει στην συγκεκριμενη ρομ και την ειχα αρκετο καιρο πανω! Και φτιαχτηκε και εισαι και μια χαρα τωρα! :)

οκ ολα καλα ναι ειναι ενταξει ROM ! thank you Alexander!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

...Ειναι βαρυ, αλλα μην ξεχνας οτι ειναι μεταλλικο, αρα εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης...

 

Εδώ επίτρεψέ μου να διαφωνήσω. Μεταλλικό είναι μόνο ένα μικρό μέρος της πρόσοψης και το καπάκι της μπαταρίας. Και ότι δεν είναι μεταλλικό έχει δυστυχώς την τάση να εμφανίζει ρωγμές χωρίς λόγο, τουλάχιστον στα ασημί μέχρι στιγμής. :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...