Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλσηπερα εχω εδω και μια εβδομαδα τη ρομ που εχεται βαλει ολα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν υπαρχει τροπος να αποτρεπω στο κινητο να κανει συνδεση στο ιντερνετ μεσω gprs γιατι πολλες φορεσ κανει αν και στο μενου δεν εχω βαλει αυτοματη ενημερωση για τον καιρο. Ξερω πως μια λυση ειναι να του διαγραψω εντελως τισ ρυθμισεις του Ιντερνετ αλλα κατι τετοιο δεν θα το ηθελα γιατι θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω καμια φορα. Αν γνωριζει καποιος κατι ας με βοηθησει:rolleyes: Ευχαριστω!

Yπαρχει προγραμμα και λεγεται nodata

 

Αυτό το είχα πάθει όταν είχα βάλει το weather database του diamond. Μήπως έχεις κάνει κάποια αντίστοιχη προσθήκη στο touchflo?

Δεν σε καταλαβαινω,αφου καταργειται το touchflo απο το today αφου εβαλα mobile shell

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Yπαρχει προγραμμα και λεγεται nodata

Θα το ψαξω να το βρω και θα το δοκιμασω. Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου,

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαινω,αφου καταργειται το touchflo απο το today αφου εβαλα mobile shell

 

Η απάντησή μου αναφερόταν στον plavi.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Η απάντησή μου αναφερόταν στον plavi.

 

φίλε μόνο το clean ram του έχω προσθέσει εγώ από εκεί και πέρα η ρομ είναι όπως την κατέβασα..άλλωστε έχει πολλά προγράμματα για να βάλω και άλλα..δεν ξέρω γιατί το κάνει και μάλιστα το έκανε πάλι πριν λίγο.."αδύνατη η λειτουργεία του touchflo πιέστε εδώ για να προσπαθήσετε ξανά" του έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά, αλλά αυτό θα γίνεται συνέχεια??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

φίλε μόνο το clean ram του έχω προσθέσει εγώ από εκεί και πέρα η ρομ είναι όπως την κατέβασα..άλλωστε έχει πολλά προγράμματα για να βάλω και άλλα..δεν ξέρω γιατί το κάνει και μάλιστα το έκανε πάλι πριν λίγο.."αδύνατη η λειτουργεία του touchflo πιέστε εδώ για να προσπαθήσετε ξανά" του έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά, αλλά αυτό θα γίνεται συνέχεια??

 

Χαιρετίζω την παρέα. Φίλε το πρόβλημα το προκαλεί το clean ram από το level 2 και πάνω (σε πολλές roms). Μάλλον το έχεις να καθαρίζει την μνήμη αυτόματα. Όταν προσπαθεί να κάνει restart το touchflo δεν μπορεί (τις περισσότερες φορές)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μόνο το clean ram του έχω προσθέσει εγώ από εκεί και πέρα η ρομ είναι όπως την κατέβασα..άλλωστε έχει πολλά προγράμματα για να βάλω και άλλα..δεν ξέρω γιατί το κάνει και μάλιστα το έκανε πάλι πριν λίγο.."αδύνατη η λειτουργεία του touchflo πιέστε εδώ για να προσπαθήσετε ξανά" του έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά, αλλά αυτό θα γίνεται συνέχεια??

 

Χαιρετίζω την παρέα. Φίλε το πρόβλημα το προκαλεί το clean ram από το level 2 και πάνω (σε πολλές roms). Μάλλον το έχεις να καθαρίζει την μνήμη αυτόματα. Όταν προσπαθεί να κάνει restart το touchflo δεν μπορεί (τις περισσότερες φορές)

 

σωστος...

 

αυτο που πρεπει να κανει ο φιλος ειναι στις ρυθμισεις του clean ram στη λιστα εξερεσεων, να προσθεσει το manila και το προβλημα θα λυθει.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

σωστος...

 

αυτο που πρεπει να κανει ο φιλος ειναι στις ρυθμισεις του clean ram στη λιστα εξερεσεων, να προσθεσει το manila και το προβλημα θα λυθει.

 

ωραιος ρε συ! κι εμενα κολλαγε καμια φορα το Touch Flo οπως στον φιλο παραπανω μετα το Clean RAM. Ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, επειδή ετοιμάζομαι να το παραγγείλω από ΟΤΕ λόγω ανανέωσης και επειδή απ' ότι μου είπαν το έχουν διαθέσιμο μόνο σε ασημί, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα με το ασημί (ξεφλουδίσματα, ραγίσματα κτλ) έναντι του μαύρου.
- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, επειδή ετοιμάζομαι να το παραγγείλω από ΟΤΕ λόγω ανανέωσης και επειδή απ' ότι μου είπαν το έχουν διαθέσιμο μόνο σε ασημί, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα με το ασημί (ξεφλουδίσματα, ραγίσματα κτλ) έναντι του μαύρου.

 

Εγώ έχω το ασημί από το Πάσχα, και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Με τα ασημί είχαν κάποια προβλήματα τα πρώτα που βγήκαν. Μετά έστρωσε το θέμα...

Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.;)

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε συ! κι εμενα κολλαγε καμια φορα το Touch Flo οπως στον φιλο παραπανω μετα το Clean RAM. Ευχαριστω :)

 

εγω εχω 2 exe στη λιστα εξαιρεσεων. το manila και το aekmap.;)

το πρωτο για το λογο που αναφερετε πιο πανω και το δευτερο για να μην κανει restart το aekmap και εμφανιζετε συνεχεια το σπαστικο εικονιδιο εκκινησης του.

 

βεβαια θα χαιρομουν πολυ να μαθαινα το τι επηρεάζει το πληκτρολογιο των κλησεων που ανοιγει και το σημα που χανετε οταν κανεις καθαρισμο στο 3..

αν γνωριζει καποιος ας μας πει...

 

---------

παρατήρησα κατι σημερα.

το παλιο μου ppc και γενικα τα παλιας γενιας ειχαν προβλημα με το active sync που εμφανιζοταν συνεχεια απο μονο του. οι περισσοτεροι θα το γνωριζουν καθως και ποια ηταν η λύση (server, fake κτλ.).

 

απτη στιγμη που επιασα στα χερια μου το xperia αυτο το προβλημα δεν υπηρχε και φανταστηκα οτι φτιαχτηκε.

δοκιμασα σημερα ενα αλλο task manager απτο default του manila και διαπιστωσα οτι το active sync ηταν ανοιχτο ενώ ο αλλος περα βρεχει, δεν εδειχνε τιποτα.

 

αν ειναι ετσι, θα συμβαινει το ιδιο και με το destinator οταν κλειδωνει το σημα που θα εχει ως αποτελεσμα να μη το γλυτωσουμε το sktools.

 

το εχει παρατηρισει κανεις??:(

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 2 exe στη λιστα εξαιρεσεων. το manila και το aekmap.;)

το πρωτο για το λογο που αναφερετε πιο πανω και το δευτερο για να μην κανει restart το aekmap και εμφανιζετε συνεχεια το σπαστικο εικονιδιο εκκινησης του.

 

βεβαια θα χαιρομουν πολυ να μαθαινα το τι επηρεάζει το πληκτρολογιο των κλησεων που ανοιγει και το σημα που χανετε οταν κανεις καθαρισμο στο 3..

αν γνωριζει καποιος ας μας πει...

 

---------

παρατήρησα κατι σημερα.

το παλιο μου ppc και γενικα τα παλιας γενιας ειχαν προβλημα με το active sync που εμφανιζοταν συνεχεια απο μονο του. οι περισσοτεροι θα το γνωριζουν καθως και ποια ηταν η λύση (server, fake κτλ.).

 

απτη στιγμη που επιασα στα χερια μου το xperia αυτο το προβλημα δεν υπηρχε και φανταστηκα οτι φτιαχτηκε.

δοκιμασα σημερα ενα αλλο task manager απτο default του manila και διαπιστωσα οτι το active sync ηταν ανοιχτο ενώ ο αλλος περα βρεχει, δεν εδειχνε τιποτα.

 

αν ειναι ετσι, θα συμβαινει το ιδιο και με το destinator οταν κλειδωνει το σημα που θα εχει ως αποτελεσμα να μη το γλυτωσουμε το sktools.

 

το εχει παρατηρισει κανεις??:(

 

To ιδιο ακριβως ειχα δει και εγω. Ειχα διαβασει και την λυση καπου εδω, δεν θυμαμαι, αλλα δεν μπηκα στην διαδικασια να το κανω, μιας και δεν ξερω που ακριβως με επηρεάζει.

Ο default task manager της official νομιζω μου το εβγαζε οταν ετρεχε. Αλλα εχω καιρο να το δω ανοιχτο...

Αληθεια, τι ακριβως το κανει να τρεχει, αφενος, αφετερου πως επηρεάζεται??

Link to comment
Share on other sites

σωστος...

 

αυτο που πρεπει να κανει ο φιλος ειναι στις ρυθμισεις του clean ram στη λιστα εξερεσεων, να προσθεσει το manila και το προβλημα θα λυθει.

 

σωστός djivo!!μόλις το έβαλα στις εξαιρέσεις το manilla και έβαλα το clean ram να κάνει καθαρισμό στο επίπεδο 2 και όλα καλά, δεν είχε μετά πρόβλημα το manilla...ευχαριστώ!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το ασημί από το Πάσχα, και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Με τα ασημί είχαν κάποια προβλήματα τα πρώτα που βγήκαν. Μετά έστρωσε το θέμα...

Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.;)

 

Αλέξανδρε το ασημί έχεις???

Δε σου ξαναμιλάω...:p

 

εγω εχω 2 exe στη λιστα εξαιρεσεων. το manila και το aekmap.;)

το πρωτο για το λογο που αναφερετε πιο πανω και το δευτερο για να μην κανει restart το aekmap και εμφανιζετε συνεχεια το σπαστικο εικονιδιο εκκινησης του.

 

βεβαια θα χαιρομουν πολυ να μαθαινα το τι επηρεάζει το πληκτρολογιο των κλησεων που ανοιγει και το σημα που χανετε οταν κανεις καθαρισμο στο 3..

αν γνωριζει καποιος ας μας πει...

 

---------

παρατήρησα κατι σημερα.

το παλιο μου ppc και γενικα τα παλιας γενιας ειχαν προβλημα με το active sync που εμφανιζοταν συνεχεια απο μονο του. οι περισσοτεροι θα το γνωριζουν καθως και ποια ηταν η λύση (server, fake κτλ.).

 

απτη στιγμη που επιασα στα χερια μου το xperia αυτο το προβλημα δεν υπηρχε και φανταστηκα οτι φτιαχτηκε.

δοκιμασα σημερα ενα αλλο task manager απτο default του manila και διαπιστωσα οτι το active sync ηταν ανοιχτο ενώ ο αλλος περα βρεχει, δεν εδειχνε τιποτα.

 

αν ειναι ετσι, θα συμβαινει το ιδιο και με το destinator οταν κλειδωνει το σημα που θα εχει ως αποτελεσμα να μη το γλυτωσουμε το sktools.

 

το εχει παρατηρισει κανεις??:(

 

Αυτο με το Destinator δεν το επιασα...(γυναικες...δεν εχουν ιδεα απο τεχνολογια και αντρες!) Παντως το προβλημα με το ActiveSync υπηρχε στην R1 και το εξοντωνες με τους γνωστους τροπους...Για να μην το πετυχες φανταζομαι πηρες αργοτερα το κινητο? Με R2?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο ακριβως ειχα δει και εγω. Ειχα διαβασει και την λυση καπου εδω, δεν θυμαμαι, αλλα δεν μπηκα στην διαδικασια να το κανω, μιας και δεν ξερω που ακριβως με επηρεάζει.

Ο default task manager της official νομιζω μου το εβγαζε οταν ετρεχε. Αλλα εχω καιρο να το δω ανοιχτο...

Αληθεια, τι ακριβως το κανει να τρεχει, αφενος, αφετερου πως επηρεάζεται??

 

τι ακριβως το κανει να τρεχει δε το ξερω, αλλα ξερω οτι επηρεαζει τη μνημη ram.

σου τρωει δηλαδη ενα 2% της ελευθερης μνημης.

βεβαια με το xperia δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα γιατι απο μνημη εχουμε μπολικη αλλα αλλο 45% και αλλο 43%.

 

----

ναι wildgirl με r2 το ειχα παρει.

 

το active sync ανοιγει απο μονο του οταν το destinator κλειδωνει το σημα. και η λυση για να μη γινετε αυτο υπαρχει μονο μεσου του sktools.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε το ασημί έχεις???

Δε σου ξαναμιλάω...:p

 

:lol::lol:

Ασημί, ναι. Το μαύρο δεν μου πολυάρεσε γιατί έκανε αντίθεση με το πληκτρολόγιο όταν ήταν ανοιχτό. Αν ήταν μαύρο και το πληκτρολόγιο, τότε το μαύρο θα έπαιρνα...

 

Πάντως παιδιά, εγώ το Clean Ram το έχω όπως το κατέβασα, κάνω και το μανίλα μια χαρά παίζει! Κανένα προβλημα μετά το καθάρισμα...

Η ρομ πετάει... Άντε να δούμε απο τα χεράκια του κανένα built WinMo 6.5 της προκοπής....

 

Επίσης, με είχε φαει να δωσω το Xperia για ενα HD. Απλα και μονο για να δω πως ειναι. Το θεμα μου ηταν το μεγεθος. Αλλα αφου ειδα και διαβασα λιγο για Xperia X3 και HTC Hero με Android δεν το δινω το X1 με τιποτα για αλλο WM... Θελω να δω κανα android πρωτα... Κατι για Σεπτεμβρη εχω ακουσει/διαβασει για το Hero. Για το Χ3 τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

ναι wildgirl με r2 το ειχα παρει.

 

το active sync ανοιγει απο μονο του οταν το destinator κλειδωνει το σημα. και η λυση για να μη γινετε αυτο υπαρχει μονο μεσου του sktools.

 

μιλαμε μονο για το destinator? ή ολα τα navigators?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε μονο για το destinator? ή ολα τα navigators?

 

Ναι, και με το iGO ανοιχτο ηταν τωρα που το ειδα....

Αλλα εχει η ρομ το Advanced Task Manager και το εκλεισα απο εκει....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και με το iGO ανοιχτο ηταν τωρα που το ειδα....

Αλλα εχει η ρομ το Advanced Task Manager και το εκλεισα απο εκει....

δηλαδή με το που το ανοίγεις αρχίζει να δουλεύει και το activesynch? έκανες minimize το igo8 και το διαπίστωσες?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με τα qwerty πληκτρα του xperia.??εγω δε μπορω να γραψω πια...δε λειτουργουν αρκετα απο αυτα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με τα qwerty πληκτρα του xperia.??εγω δε μπορω να γραψω πια...δε λειτουργουν αρκετα απο αυτα...

Οχι, κανενα τετοιο προβλημα. Μηπως δεν ειναι προβλημα hardware, αλλα software. Δοκιμασες κανα hard reset και μηπως να βαλεις μια official ρομ να δοκιμασεις? :O

δηλαδή με το που το ανοίγεις αρχίζει να δουλεύει και το activesynch? έκανες minimize το igo8 και το διαπίστωσες?

Το ανοιξα, κλειδωσε δορυφορους, εκανα την πλοηγηση και μολις το εκλεισα, ανοιξα τον task manager και ηταν εκει, ανοιχτο. Και το εκλεισα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, κανενα τετοιο προβλημα. Μηπως δεν ειναι προβλημα hardware, αλλα software. Δοκιμασες κανα hard reset και μηπως να βαλεις μια official ρομ να δοκιμασεις? :O

 

Το ανοιξα, κλειδωσε δορυφορους, εκανα την πλοηγηση και μολις το εκλεισα, ανοιξα τον task manager και ηταν εκει, ανοιχτο. Και το εκλεισα. ;)

δε παιζει..του περασα αλλη ρομ κ τα ιδια....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε griniari.... Τι να σου πω αλλο? Μηπως χαλασε? Σου επεσε ή μηπως επεσε τιποτα νερο πανω του?

 

Και επισης, στην PCtech4u εχει βαλει κανεις το cab που εδινε ο smaberg για να φαινονται τα 5 επομενα ραντεβου στο Home Tab του μανιλλα? Δουλευει στην ρομ μας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε griniari.... Τι να σου πω αλλο? Μηπως χαλασε? Σου επεσε ή μηπως επεσε τιποτα νερο πανω του?

 

Και επισης, στην PCtech4u εχει βαλει κανεις το cab που εδινε ο smaberg για να φαινονται τα 5 επομενα ραντεβου στο Home Tab του μανιλλα? Δουλευει στην ρομ μας?

νερο??μεσα σε θηκη ειναι συνεχεια...αν δεις στο xda κ αλλοι εχουν τα ιδια...μαλλον για service θα παει κ μετα σε καμια γωνια να κατσει...

soom στη ρομ που εχεις τροπο να δουμε τα απεσταλμενα μηνυματα υπαρχει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε παιζει..του περασα αλλη ρομ κ τα ιδια....

το'χω ακούσει και εγώ να βγάζουν τέτοιο πρόβλημα :( επανέφερε στο στην αρχική του κατάσταση, και πήγαινε το για εγγύηση..!! και πες μας τι έγινε..

Οχι, κανενα τετοιο προβλημα. Μηπως δεν ειναι προβλημα hardware, αλλα software. Δοκιμασες κανα hard reset και μηπως να βαλεις μια official ρομ να δοκιμασεις? :O

 

Το ανοιξα, κλειδωσε δορυφορους, εκανα την πλοηγηση και μολις το εκλεισα, ανοιξα τον task manager και ηταν εκει, ανοιχτο. Και το εκλεισα. ;)

εγώ γιατί την βλέπω άδεια τη διαχείριση εργασιών? έστω το mobile shell δεν θα πρεπε να είναι?

btw soom, είχες αναφέρει παλιότερα ότι στη rom του bhp τερματίζονται τα προγράμματα με παρατεταμένο πάτημα του "x", στην official στο δίνει σαν επιλογή, οπότε δεν ξέρω αν μπορείς ενδεχομένως να το αλλάξεις αν δε σε βολεύει

Link to comment
Share on other sites

νερο??μεσα σε θηκη ειναι συνεχεια...αν δεις στο xda κ αλλοι εχουν τα ιδια...μαλλον για service θα παει κ μετα σε καμια γωνια να κατσει...

soom στη ρομ που εχεις τροπο να δουμε τα απεσταλμενα μηνυματα υπαρχει??

Τι να πω ρε γμτ....:O

Για τα απεσταλμενα μηνυματα(SMS) δεν εχω ιδεα... Τωρα το ειδα οτι δεν μπορω να τα διαβασω!!!! παω να ρωτησω στους xda...

εγώ γιατί την βλέπω άδεια τη διαχείριση εργασιών? έστω το mobile shell δεν θα πρεπε να είναι?

btw soom, είχες αναφέρει παλιότερα ότι στη rom του bhp τερματίζονται τα προγράμματα με παρατεταμένο πάτημα του "x", στην official στο δίνει σαν επιλογή, οπότε δεν ξέρω αν μπορείς ενδεχομένως να το αλλάξεις αν δε σε βολεύει

Αν βαλεις εναν αλλο task manager εκτος του «εργοστασιακου» θα δεις τι τρεχει και δεν το παιρνεις χαμπαρι!:lol:;)

Αυτο με το Χ το αλλαξα.. Δεν με βολευε με τιποτα και καταντουσα να τρεχω πολλα προγραμματα και να κολλαει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...