Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ χαιρομαι που σε ξαναβλεπω στο thread μας, Γιαννη! :happy::happy: Welcome Back!:D:D

 

djivo ή JimmyT, ποιας εταιριας τον χαρτη ειχατε πει οτι ειναι καλυτερα για κρητη? Ιδιαιτερα απο την μερια του Αγιου Νικολαου? Γιατι σκοπευω αυριο να κανω μια εξορμηση προς τα εκει και δεν θελω να χαθω...!

 

Τροποποίηση:

Το βρηκα μετα απο λιγο ψαξιμο!

 

Να κατι που μπορεις να κανεις με το iGo. Και δεν μπροεις με το Dest.... Να αλλαξεις χαρτες ευκολα και γρηγορα!! ;)

 

βαλε και το destinator μεσα γιατι δε σε βλεπω καλα....

 

μη χαθεις και σε ψαχνουμε.... :lol::rotfl::clap:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαλε και το destinator μεσα γιατι δε σε βλεπω καλα....

 

μη χαθεις και σε ψαχνουμε.... :lol::rotfl::clap:

 

:lol::lol::lol:

 

Δεν χανομαι...!!! Απλα σε περιπτωση που δεν ξερω καλα τους δρομους, να μπορω να βρεθω πιο ανετα!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Δεν χανομαι...!!! Απλα σε περιπτωση που δεν ξερω καλα τους δρομους, να μπορω να βρεθω πιο ανετα!!!! :p

 

Φιλε zzzzz καλημερα λιγο πιο πισω ελεγες για κατι cabakia για να καταργησης την γραφιδα μπορης αν θελης να μου πης αναλυτικα πως θα τα βαλω στο x1

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιους μήνες συμβίωσης με την Touch Ultimate επειδή την ψιλοβαρέθηκα λέω να δοκιμάσω κάποια Rom με WM6.5!

Έχετε να προτείνετε κάποια η οποία να έχει τις latest versions από κάθε εφαρμογή, να είναι stable, και προπάντων να κρατάει η μπαταρία; :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιους μήνες συμβίωσης με την Touch Ultimate επειδή την ψιλοβαρέθηκα λέω να δοκιμάσω κάποια Rom με WM6.5!

Έχετε να προτείνετε κάποια η οποία να έχει τις latest versions από κάθε εφαρμογή, να είναι stable, και προπάντων να κρατάει η μπαταρία; :)

 

Δες την Valkurie. Ειναι απο τις καλυτερες στα 6.5... Εκτος και αν εχεις υπομονη να περιμενεις τον bhp να βγαλει 6.5.. Τωρα εβγαλε την PCTech4U με 6.1 και ειναι τρομερη. Μακραν καλυτερη απο Touch... Δοκιμασε. Στην υπογραφη μου.

 

Αλλα επισης, αν θελεις τα 6.5, Valkyrie θα σου ελεγα. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιους μήνες συμβίωσης με την Touch Ultimate επειδή την ψιλοβαρέθηκα λέω να δοκιμάσω κάποια Rom με WM6.5!

Έχετε να προτείνετε κάποια η οποία να έχει τις latest versions από κάθε εφαρμογή, να είναι stable, και προπάντων να κρατάει η μπαταρία; :)

 

Δες την Valkurie. Ειναι απο τις καλυτερες στα 6.5... Εκτος και αν εχεις υπομονη να περιμενεις τον bhp να βγαλει 6.5.. Τωρα εβγαλε την PCTech4U με 6.1 και ειναι τρομερη. Μακραν καλυτερη απο Touch... Δοκιμασε. Στην υπογραφη μου.

 

Αλλα επισης, αν θελεις τα 6.5, Valkyrie θα σου ελεγα. :happy:

 

Are you guys interested in Touch X 6.5.0 ULTIMATE X-TREME?

 

But bare in mind i don't got an X1, so report all bugs, and ill try to fix em as soon as i can! i will soon be uploading the 6.5.0 release, probably late this night!

 

ειναι το τελευταιο μηνυμα του smaberg... ερχεται.. :lol::p:lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Να κατι που μπορεις να κανεις με το iGo. Και δεν μπροεις με το Dest.... Να αλλαξεις χαρτες ευκολα και γρηγορα!! ;)

οι χάρτες που αναφέρεις είναι για igo? ή παίρνει διάφορους χάρτες?? :)

 

και μια ερώτηση.. ρυθμίσεις=>wi-fi=>καρτέλα "προσαρμογείς"=>"η κάρτα δικτύου συνδέεται με:=> ??????

εργασία? ή το internet? τι επιλογή έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Δες την Valkurie. Ειναι απο τις καλυτερες στα 6.5... Εκτος και αν εχεις υπομονη να περιμενεις τον bhp να βγαλει 6.5.. Τωρα εβγαλε την PCTech4U με 6.1 και ειναι τρομερη. Μακραν καλυτερη απο Touch... Δοκιμασε. Στην υπογραφη μου.

 

Αλλα επισης, αν θελεις τα 6.5, Valkyrie θα σου ελεγα. :happy:

Θα την έχω στα υπ'όψιν τότε την Valkyrie. :)

Η PCTech4U τόσο καλή είναι; Και μάλιστα καλύτερη από την Touch του smaberg;!

 

Are you guys interested in Touch X 6.5.0 ULTIMATE X-TREME?

 

But bare in mind i don't got an X1, so report all bugs, and ill try to fix em as soon as i can! i will soon be uploading the 6.5.0 release, probably late this night!

 

ειναι το τελευταιο μηνυμα του smaberg... ερχεται.. :lol::p:lol:

WM6.5 by smaberg sounds very tempting! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω...εμενα με ολα αυτα μου δουλευει κανονικα...

Από το πανελ προσπαθησες να δεις και δεν εμπαινε?

 

ενω ξεκίνησε να κάνει loading οταν τελειωσε εβγαλε λευκη οθόνη :-/

Link to comment
Share on other sites

H PCTech4U ειναι η καλυτερη που εχω βαλει...

 

Τωρα βεβαια που εβγαλε ο smaberg 6.5 ειμαι σε δίλημμα... Δεν ξέρω.... Αλλά μάλλον θα περιμένω την 6.5 του bhp... Ή μπορεί και να δοκιμάσω τα 6.5 του smaberg απλά για να δω, αν και είμαι 100% καλυμμένος από όλες τις απόψεις από την PCTech....

Link to comment
Share on other sites

το παιρνω σε λιγες μερες.ελπιζω να αξιζει την τοση διαφημιση

 

Αναλόγως φίλε μου...! Για εμένα ναι. Για άλλους όχι! Αν και πιστεύω ότι αξίζει, εν γένει...;)

Link to comment
Share on other sites

οι χάρτες που αναφέρεις είναι για igo? ή παίρνει διάφορους χάρτες?? :)

 

και μια ερώτηση.. ρυθμίσεις=>wi-fi=>καρτέλα "προσαρμογείς"=>"η κάρτα δικτύου συνδέεται με:=> ??????

εργασία? ή το internet? τι επιλογή έχετε?

 

και κάτι ακόμα..soom..αν το αρχείο το sys είναι ακριβώς αυτό που μου δειξες, θες να πειραματιστείς με δυο αλλαγές και να μου πεις πως σου φαίνεται?

σβήσε

[interface]
resolution_dir="400_240"
wvga = 1 

[rawdisplay]
highres=1

και πρόσθεσε στην αρχή

[device]
type="ALIAS_XPERIA"

και παρατήρησε τα γραφικά σου.. λογικά χωρίς αυτό πρέπει να έχει καλύτερη ανάλυση..

ζημιά δε κάνεις μπορείς ανά πάσα στιγμή να επαναφέρεις το προηγούμενο sys!

Link to comment
Share on other sites

το παιρνω σε λιγες μερες.ελπιζω να αξιζει την τοση διαφημιση

 

Αξίζει χωρίς δεύτερη σκέψη.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Θα την έχω στα υπ'όψιν τότε την Valkyrie. :)

Η PCTech4U τόσο καλή είναι; Και μάλιστα καλύτερη από την Touch του smaberg;!

 

 

WM6.5 by smaberg sounds very tempting! :)

 

η PCTech4U απλά είναι η καλύτερη...εκεί που όλες οι άλλες κολλάνε αυτή δεν μασάει!!!!!δοκίμασε τη και θα επανέλθει με 6.5!!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Ορισμενες παρατηρησεις για την PCTech4U ELL:

 

Μπορω να πω οτι μετα το φλασαρισμα με αυτην την rom το κινητο πραγματικα αρχισε να δουλευει πιο σταθερα και πιο σωστα..Παρατηρησα διαφορα στην ενταση του σηματος..Με την εργοστασιακη rom ηταν παντα μειωμενο και αρκετες φορες οταν μιλαγα εκανε διακοπες και δεν μπορουσα να ακουσω καθαρα..Τωρα πλεον διαρθωθηκε,και πολυ καλο σημα εχω αλλα κυριως δεν εχω προβλημα με διακοπες κατα την ομιλια etc.Δεν ξερω αν για αυτην την βελτιωση ευθυνεται η rom απλα σας λεω τι προβλημα αντιμετωπιζα εγω...

 

Οσον αφορα τωρα την λειτουργια του κινητου εχει γινει πιο φιλικο προς τα δαχτυλα μου και σπανια χρησιμοποιω γραφιδα...Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα απολυτως σχετικα με την γρηγορη αποκριση του κινητου...Το tf3d δουλευει τελεια και πολυ γρηγορα....

 

Μεχρι στιγμης εχω παρατηρησει και καποια (για μενα οχι τοσο σημαντικα)προβληματα:

-Eχθες για πρωτη φορα αναγκαστηκα να κανω soft reset επειδη για καποιο λογο η camera αρχισε να κολλαει οταν την χρησιμοποιουσα...Ανοιγα την cam για να βγαλω φωτο και δεν μπορουσα να την χρησιμοποιησω με τιποτα γιατι η εικονα σαν να κολλαγε και ειχε πολυ αργη αποκριση στην κινηση.....Αυτο για καποιο λογο σημερα μετα απο φορτιση αρκετη λυθηκε και τωρα το βραδυ παλι τα ιδια...

-Επισης κατι αλλο που εχω δει ειναι οτι δεν μορω για κανενα λογο να διαβασω μνματα με τον κλασικο τροπο του κινητου παρα μονο μεσα απο το tf3d....Οταν παω να τα δω απο start-->μνματα μου τα εμφανιζει αλλα οταν τα ανοιγω ειναι κενα!!!

 

Μια βοηθεια...να δω τι φταει για αυτα τα πραγματακια....

 

Παντως παιδια ενα μπραβο στο παιδι που εκανε αυτην την δουλεια....Μπορει να εχει καποια μικρα προβληματα που και που αλλα λειτουργει αψογα!!!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia mikri voithia sindew t x1 me laptop kanw internet sharing k enw apo to kinito mou mpainw kanonika sto internet ston ipologisti bgazei mono sindesi diktiou...sorry gia ta greeklish alla mpainw apo to kinito mou..

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσα το πληκτρολόγιο της htc αλλά στην επιλογή πληκτρολογίων έχουν παραμείνει οι επιλογές "phone keypad" "full/compact qwerty" τις οποίες όταν επιλέγω βέβαια, βγαίνει το default πληκτρολόγιο αφού το πρόγραμμα αφαιρέθηκε..πως το διορθώνουμε αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το πληκτρολόγιο να είναι στα Ελληνικά, ώστε οι επαφές μου να επιλέγονται πιο εύκολα?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Ορισμενες παρατηρησεις για την PCTech4U ELL:

 

Μπορω να πω οτι μετα το φλασαρισμα με αυτην την rom το κινητο πραγματικα αρχισε να δουλευει πιο σταθερα και πιο σωστα..Παρατηρησα διαφορα στην ενταση του σηματος..Με την εργοστασιακη rom ηταν παντα μειωμενο και αρκετες φορες οταν μιλαγα εκανε διακοπες και δεν μπορουσα να ακουσω καθαρα..Τωρα πλεον διαρθωθηκε,και πολυ καλο σημα εχω αλλα κυριως δεν εχω προβλημα με διακοπες κατα την ομιλια etc.Δεν ξερω αν για αυτην την βελτιωση ευθυνεται η rom απλα σας λεω τι προβλημα αντιμετωπιζα εγω...

 

Οσον αφορα τωρα την λειτουργια του κινητου εχει γινει πιο φιλικο προς τα δαχτυλα μου και σπανια χρησιμοποιω γραφιδα...Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα απολυτως σχετικα με την γρηγορη αποκριση του κινητου...Το tf3d δουλευει τελεια και πολυ γρηγορα....

 

Μεχρι στιγμης εχω παρατηρησει και καποια (για μενα οχι τοσο σημαντικα)προβληματα:

-Eχθες για πρωτη φορα αναγκαστηκα να κανω soft reset επειδη για καποιο λογο η camera αρχισε να κολλαει οταν την χρησιμοποιουσα...Ανοιγα την cam για να βγαλω φωτο και δεν μπορουσα να την χρησιμοποιησω με τιποτα γιατι η εικονα σαν να κολλαγε και ειχε πολυ αργη αποκριση στην κινηση.....Αυτο για καποιο λογο σημερα μετα απο φορτιση αρκετη λυθηκε και τωρα το βραδυ παλι τα ιδια...

-Επισης κατι αλλο που εχω δει ειναι οτι δεν μορω για κανενα λογο να διαβασω μνματα με τον κλασικο τροπο του κινητου παρα μονο μεσα απο το tf3d....Οταν παω να τα δω απο start-->μνματα μου τα εμφανιζει αλλα οταν τα ανοιγω ειναι κενα!!!

 

Μια βοηθεια...να δω τι φταει για αυτα τα πραγματακια....

 

Παντως παιδια ενα μπραβο στο παιδι που εκανε αυτην την δουλεια....Μπορει να εχει καποια μικρα προβληματα που και που αλλα λειτουργει αψογα!!!!

 

Σε μένα τα μυνήματα δουλεύουν μια χαρα.

Να σε ρωτήσω κάτι, το touch pad σου δουλεύει κανονικά όταν δουλεύεις το opera?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, η PCTech4U ειναι αψογη. Σταθερη, γρηγορη, με πολλα χρησιμα add-ons και πολυ καλη διαχειριση της μπαταριας. Η ελληνικη R3AA, δυο φορες φλασαρισμενη στη συσκευη μου, εξοντωνε τη μπαταρια σε μια μερα. Τωρα βγαινει ανετα και δευτερη μερα (οποτε φυσικα δεν... ασχολουμαι με τη συσκευη)...
Link to comment
Share on other sites

βρήκα κατι πολυ ενδιαφερον που το ηθελα απο καιρο και το μοιραζομαι μαζι σας.

 

ειναι καποιο καμπακι που κανει το μενου του finger menu πιο μικρο. δειτε το παρακατω link με τις φωτο που εχει και θα καταλαβετε.

 

το εχω δοκιμασει στην touch x 10.1 και δουλευει μια χαρα.

 

απλα πρεπει να βαλετε το σωστο για την εκδοση που εχετε. αλλα και λαθος να γινει μετα απο απεγκατασταση και soft reset ολα λυνοντε. π.χ εγω εβαλα πρωτα την εκδοση 1.1 και το μενου εμφανιζοταν κατεστραμενο και πρασινο. :lol:

για την touch x η εκδοση 1.0 ειναι η σωστη λοιπον..:p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508919

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

diladi kanw internet sharing k den briskei o ipologistis internet mono topika me leei ti na kanw?

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

TouchX Infinity, με WinMo6.5... Την ανεβαζει τωρα...:!:

 

Και δεν μου λετε ρε παιδια, το Leo που λεει οτι θελει να αγορασει ο smaberg, ποιο ειναι?????

Δειτε εδω:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4166391&postcount=2426

 

Και δεν μου λετε ρε παιδια, το Diamond II γιατι ακριβως ειναι καλυτερο απο το Xperia, συμφωνα με τον smaberg παντα? :blink::worry::confused::wacko::ninja:

Link to comment
Share on other sites

TouchX Infinity, με WinMo6.5... Την ανεβαζει τωρα...:!:

 

Και δεν μου λετε ρε παιδια, το Leo που λεει οτι θελει να αγορασει ο smaberg, ποιο ειναι?????

Δειτε εδω:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4166391&postcount=2426

 

Και δεν μου λετε ρε παιδια, το Diamond II γιατι ακριβως ειναι καλυτερο απο το Xperia, συμφωνα με τον smaberg παντα? :blink::worry::confused::wacko::ninja:

 

εχει ανεβει εδω και αρκετη ωρα.

 

αστους να λενε, xperia και τα μυαλα στα καγκελα...:lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...