Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://PCTECH4U.NO-IP.ORG:2007/XPERIA/PCTECH4U2.jpg

KALISPERA SE OLOUS EXO ANEBASI NEA ROM DITE EDO

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

 

Αααχ επιτελους!!! Δε θα βρουμε ησυχια με τα φλασαρισματα! :p

Σε ευχαριστουμε! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, στην touch-x που είναι το ραδιόφωνο;

Αφού δεν έχει πάνελς (ή εγώ δεν τα βρίσκω)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στην touch-x που είναι το ραδιόφωνο;

Αφού δεν έχει πάνελς (ή εγώ δεν τα βρίσκω)

 

στα προγραμματα κοιταξε και θα το βρεις..:)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ευρέθη, ευχαριστώ πολύ.

 

Αλήθεια, τα υπόλοιπα πάνελς τι απέγιναν;

Βασικά μ'ενδιέφερε το media player

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ευρέθη, ευχαριστώ πολύ.

 

Αλήθεια, τα υπόλοιπα πάνελς τι απέγιναν;

Βασικά μ'ενδιέφερε το media player

 

δε νομιζω να το χρειαζεσαι, βαρος παραπανω ειναι. ψαξε λιγο καλυτερα και νομιζω να ικανοποιηθεις με τον υπαρχον τροπο παρουσιασης των media.

 

και αν οχι τοτε θα το βρεις εδω και μπορεις να το βαλεις. ;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

http://PCTECH4U.NO-IP.ORG:2007/XPERIA/PCTECH4U2.jpg

KALISPERA SE OLOUS EXO ANEBASI NEA ROM DITE EDO

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

 

παιδες λιγο που την δοκημασα η ΡΟΜ πεταει ειναι πολυ καλη και μαλον θα την κρατησω

 

μπραβο σου για την πολυ καλη δουλεια και ευχαριστω παρα πολυ:):):)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για να σας μετράει το χρόνο των εξερχόμενων/εισερχόμενων κλήσεων και να μπορείτε να το παρακολουθείτε ανά μήνα;

 

Επίσης, επειδή έχω μείνει λίγο πίσω στα windows mobile, έχει ανακαλυφθεί τρόπος αφού φλασάρουμε μια νέα ρομ να στήσουμε ξανά τα πάντα από κάποιο backup;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέχρι στιγμής επισημη rom αγγλικη ή ελληνικη με 6,5 ?

Εσεις ποια έχεται γιατι μάλλον και μενα δεν με ικανοποιησε η SEX1-R3.61-XprT...

 

Επισημα δεν εχουν βγει ακομα 6.5. Αλλα και να βγουν, εμεις που εχουμε Xperia δεν θα μπορουμε να αναβαθμιστουμε δωρεαν. Νομιζω μονο Diamond II και Pro II θα μπροουν. Οποτε δεν ξερω κατα ποσον θα βγουνε για το Xperia 6.5... :cool:

 

KALISPERA SE OLOUS EXO ANEBASI NEA ROM DITE EDO

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

Ψηνομαι και γω να την βαλω απλα για να δω πως ειναι η ελληνικη εκπροσωπηση στον κοσμο των Rom's! Αν και νομιζω οτι θα περιμενω τα 6.5 απο τον φιλο bsp98ht και τοτε να τα φλασαρω!!! Με το καλο να τα βγαλεις και συγχαρητηρια για την δουλεια που εκανες!:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

http://PCTECH4U.NO-IP.ORG:2007/XPERIA/PCTECH4U2.jpg

KALISPERA SE OLOUS EXO ANEBASI NEA ROM DITE EDO

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

 

παίδες έχω φλασσάρει διάφορες ρομ...η συγκεκριμένη είναι πολύ καλή και θα έλεγα από τις καλύτερες που έχω βάλει......δοκιμάστε τη!!!!!!!!!!!φίλε συγχαρητήρια για τη δουλειά και σε περιμένουμε με 6.5!!!!!!

soom είσαι σίγουρος για αυτό που λες για τα 6.5??????

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

soom είσαι σίγουρος για αυτό που λες για τα 6.5??????

 

Ετσι εχω διαβασει. Οτι θα τα παρουν τα 6.5 δωρεαν μονο το Diamond II (1000% σιγορους) και το Pro II(οχι απολυτα αλλα φανταζομαι και αυτο), ναι. Οσο για το οτι δνε θα μπορουμε εμεις να τα βαλουμε δωρεαν, επισης σιγουρος.

Φανταζομαι, οτι ειδικα για το Xperia, δεν θα βγαλουν(εικασία).

Οποτε θα αρκουμαστε στις custom απο τους xda.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε Μιχάλη το έχω δοκιμάσει και δεν στρώνει το βλαμένο!

 

Ερώτηση (για να εντοπίσω καλύτερα το πρόβλημα):

 

Αν έχει κάποιος την καλωσύνη, ας δοκιμάσει από τις ρυθμίσεις / System / Power / Backlight, αν απενεργοποιήσει το Auto adjust backlight και σύρει τέρμα αριστερά τη μπάρα, σβήνει τελείως η οθόνη ή απλώς σκοτεινιάζει; Εμένα τέρμα αριστερά = ένταση στην οποία μειώνει αυτόματα το φωτισμό μετά από 30 δευτερόλεπτα.

 

Τέλος πάντων, σήμερα πειραματίστηκα με το spb shell 3.0 και το Resco contact manager, και θεωρώ ότι η δυνατότητα παραμετροποίησης του shell καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου, σε συνδυασμό με κάποια features resco (πχ μετρητές κλήσεων), οπότε μάλλον εκεί θα καταλήξω.

Άρα σκέφτομαι να πάρω backup με το ΡΙΜ, να αναβαθμιστώ μέσω SEUS από R1 σε R3 και να στήσω αυτά ακριβώς που χρειάζομαι (πιθανόν να φτιάξει και ο φωτισμός).

 

(μεταξύ μας ψήνομαι να δοκιμάσω και λίιιιιιιγο TF3D, αλλά δεν το λέμε παραέξω, ε;)

 

Α, και κάτι άλλο που μου λείπει πολύ από το Ν95: Φωνητική κλήση από το bluetooth, την οποία χρησιμοποιούσα κατά κόρον στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε Μιχάλη το έχω δοκιμάσει και δεν στρώνει το βλαμένο!

 

Ερώτηση (για να εντοπίσω καλύτερα το πρόβλημα):

 

Αν έχει κάποιος την καλωσύνη, ας δοκιμάσει από τις ρυθμίσεις / System / Power / Backlight, αν απενεργοποιήσει το Auto adjust backlight και σύρει τέρμα αριστερά τη μπάρα, σβήνει τελείως η οθόνη ή απλώς σκοτεινιάζει; Εμένα τέρμα αριστερά = ένταση στην οποία μειώνει αυτόματα το φωτισμό μετά από 30 δευτερόλεπτα.

 

Τέλος πάντων, σήμερα πειραματίστηκα με το spb shell 3.0 και το Resco contact manager, και θεωρώ ότι η δυνατότητα παραμετροποίησης του shell καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου, σε συνδυασμό με κάποια features resco (πχ μετρητές κλήσεων), οπότε μάλλον εκεί θα καταλήξω.

Άρα σκέφτομαι να πάρω backup με το ΡΙΜ, να αναβαθμιστώ μέσω SEUS από R1 σε R3 και να στήσω αυτά ακριβώς που χρειάζομαι (πιθανόν να φτιάξει και ο φωτισμός).

 

(μεταξύ μας ψήνομαι να δοκιμάσω και λίιιιιιιγο TF3D, αλλά δεν το λέμε παραέξω, ε;)

 

Α, και κάτι άλλο που μου λείπει πολύ από το Ν95: Φωνητική κλήση από το bluetooth, την οποία χρησιμοποιούσα κατά κόρον στο αυτοκίνητο.

 

Οταν μειωσεις τερμα τοτε ναι, ετσι ειναι και σε μενα. Αλλα και εγω εχω παρατηρησει οτι δεν κλεινει η οθονη. Αλλα συνηθως αφου το εχω συνδεδεμενο με τον υπολογιστη και μετα το βγαλω. Αλλα στρωνει με επανεκκινηση, οπως ειπε και ο μιχαλης. Επισης, το ειπε και αυτο ο μιχαλης, οταν το φορτιζεις η το εχεις στον υπολογιστη συνδεδεμενο και φορτιζει, τοτε δεν κλεινει η οθονη. Απο default ειναι επιλεγμενο αυτο. Στις ιδιες ρυθμισεις, ακριβως απο κατω που λεει:

http://img441.imageshack.us/img441/9374/screen01.jpg

 

Shell και Resco Contact ειναι ωραια για την official. Πολυ ωραιο μετα το κινητο. Αν και απο οσο θυμαμαι, δεν εχω τωρα τιποτα τετοιο περασμενο, με το shell μπορεις να παιξεις με τις επαφες και να κανεις και εκει διαφορα, χωρις το resco, αλλα παει καιρος απο τοτε που το ειχα, οποτε δεν θυμαμαι και δεν ξερω κατα ποσον εχουν αλλαξει τα πραγματα.

Να αναβαθμιστεις απο την r1 -> r3. Σιγουρα.

Backup επαφες, ημερολογιο, κλησεις, μηνυματα με ΡΙΜ, και μονο αυτο σε backup. Δεν κραταμε αλλα πραγματα backup. Στηνουμε μονοι μας απο την αρχη τα παντα(χρυσος κανονας απο τον athanaso77:happy:).

 

Και αν σκοπευεις να παιξεις με TF3D, τοτε θα σου ελεγα να το κανεις πριν κανεις την αναβαθμιση και σβηστουν ολα. Κρατα ενα backup, μετα βαλει ο,τι θελεις και μετα θα δεις αν σου αρεσει. Αν οχι, αναβαθμιση που τα σβηνει ολα και καθαρισες.;)

Αυτο σε περιπτωση που δεν θελεις να παιξεις με custom roms και τα συναφη...:p

 

Οσο για την φωνητικη κληση, ποτε δεν την χρησιμοποιουσα....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμματακι που να κλειδωνει την οθονη οταν γινει call connect. εχω φαει τον τοπο να βρω κατι. εχω την touch x 10.1! βρηκα το htcextfun αλλα κλειδωνει το κιν απο την στηγμη που χτηπαει! αν και διμηουργησα ενα νεο key LockScreenWhenConnecetd δεν δουλεψε! μηπως μπορει να βοηθησει καποιος; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια σχετικά με το DEST7! Παρόλο που έχω βάλει το σκιν panosha801* μέσα στο φάκελο με τα σκιν του DEST7, χωρίς να πειράξω κάτι άλλο, πάλι δεν.... Το πρόβλημα το έχω κυρίως στον χάρτη, όπου τα μενού βγαίνουν στη μέση της οθόνης και ενοχλούν. Θέλει κάτι άλλο ή..... Με το IGO8 έκατσε κατευθείαν ωραία χωρίς να κάνω τίποτε!

 

* Το έχω περάσει με ectract και μέσω του υπολογιστή και μέσω του κινητού και συγχρόνως στον φάκελο με τα σκιν έχω και το zipαρισμένο αρχείο.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμματακι που να κλειδωνει την οθονη οταν γινει call connect. εχω φαει τον τοπο να βρω κατι. εχω την touch x 10.1! βρηκα το htcextfun αλλα κλειδωνει το κιν απο την στηγμη που χτηπαει! αν και διμηουργησα ενα νεο key LockScreenWhenConnecetd δεν δουλεψε! μηπως μπορει να βοηθησει καποιος; ευχαριστω

Με το Xperia Tweak ή με το Diamond Tweak δεν μπορείς? Έχει μια επιλογή για να σβήνει η οθόνη από ότι θυμάμαι. Αλλά για να κλειδώνει σίγουρα δεν ξέρω...:worry:

Παιδιά μια μικρή βοήθεια σχετικά με το DEST7! Παρόλο που έχω βάλει το σκιν panosha801* μέσα στο φάκελο με τα σκιν του DEST7, χωρίς να πειράξω κάτι άλλο, πάλι δεν.... Το πρόβλημα το έχω κυρίως στον χάρτη, όπου τα μενού βγαίνουν στη μέση της οθόνης και ενοχλούν. Θέλει κάτι άλλο ή..... Με το IGO8 έκατσε κατευθείαν ωραία χωρίς να κάνω τίποτε!

 

* Το έχω περάσει με ectract και μέσω του υπολογιστή και μέσω του κινητού και συγχρόνως στον φάκελο με τα σκιν έχω και το zipαρισμένο αρχείο.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12648

Μπες εδώ και κατέβασε το σκιν που θέλεις! Πρέπει να ειναι ζιπαρισμένο όμως. Το άλλο βγάλτο. Δεν χρειάζεται. Επίσης πρέπει να πας στις ρυθμίσεις να το επιλέξεις..;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να βαλω την καινουργια ΡΟΜ του bsp98ht αλλά το PIM Backup δεν κανει μπακαπ στην Οφισιαλ ΡΟΜ μου! Βγαζει internal error 2! Και απο ο,τι εψαξα στον γουγλη δεν διορθωνεται καπως αυτο...Εχει κανεις καποια λυση να μου προτεινει; Καποιο άλλο προγραμμα? Μη μου πειτε το Sprite Backup...Ειναι χαλι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να βαλω την καινουργια ΡΟΜ του bsp98ht αλλά το PIM Backup δεν κανει μπακαπ στην Οφισιαλ ΡΟΜ μου! Βγαζει internal error 2! Και απο ο,τι εψαξα στον γουγλη δεν διορθωνεται καπως αυτο...Εχει κανεις καποια λυση να μου προτεινει; Καποιο άλλο προγραμμα? Μη μου πειτε το Sprite Backup...Ειναι χαλι...

 

Μηπως να κατεβασεις αλλο και να το τρεξεις κατευθειαν απο την καρτα μνημης?

 

ΔΗλαδη, κατεβαζεις και το πετας χυμα στην καρτα μνημης και το τρεχεις με τον File Explorer.

Και μετα επισης ξερω το SPB Backup ακομα....

http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/backup/

Βρες το σπασμενο στο μαγαζακι εννοειται...:lol::p:happy:;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να βαλω την καινουργια ΡΟΜ του bsp98ht αλλά το PIM Backup δεν κανει μπακαπ στην Οφισιαλ ΡΟΜ μου! Βγαζει internal error 2! Και απο ο,τι εψαξα στον γουγλη δεν διορθωνεται καπως αυτο...Εχει κανεις καποια λυση να μου προτεινει; Καποιο άλλο προγραμμα? Μη μου πειτε το Sprite Backup...Ειναι χαλι...

 

Δεν είναι λογικό αυτό. Δες μήπως προσπαθεί να κάνει αποθήκευση σε κάποιον φάκελο που δεν υπάρχει ή σε κάποιον φάκελο των windows. Επίσης κλείσε όλες τις εφαρμογές από τον task manager πριν το backup, μήπως ενοχλείτε από καμιά εφαρμογή messaging, contacts ή calendar που τρέχει. Σαν τελευταία λύση κάντο copy/paste (όχι σαν shortcut) στο My Device>windows>start menu>programs και τρέξτο από κει.

 

Επίσης αν τίποτα από τα παραπάνω δεν δουλέψει άλλος τρόπος είναι το http://myphone.microsoft.com

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να βαλω την καινουργια ΡΟΜ του bsp98ht αλλά το PIM Backup δεν κανει μπακαπ στην Οφισιαλ ΡΟΜ μου! Βγαζει internal error 2! Και απο ο,τι εψαξα στον γουγλη δεν διορθωνεται καπως αυτο...Εχει κανεις καποια λυση να μου προτεινει; Καποιο άλλο προγραμμα? Μη μου πειτε το Sprite Backup...Ειναι χαλι...

 

δοκιμασε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια σχετικά με το DEST7! Παρόλο που έχω βάλει το σκιν panosha801* μέσα στο φάκελο με τα σκιν του DEST7, χωρίς να πειράξω κάτι άλλο, πάλι δεν.... Το πρόβλημα το έχω κυρίως στον χάρτη, όπου τα μενού βγαίνουν στη μέση της οθόνης και ενοχλούν. Θέλει κάτι άλλο ή..... Με το IGO8 έκατσε κατευθείαν ωραία χωρίς να κάνω τίποτε!

 

* Το έχω περάσει με ectract και μέσω του υπολογιστή και μέσω του κινητού και συγχρόνως στον φάκελο με τα σκιν έχω και το zipαρισμένο αρχείο.

 

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12648

Μπες εδώ και κατέβασε το σκιν που θέλεις! Πρέπει να ειναι ζιπαρισμένο όμως. Το άλλο βγάλτο. Δεν χρειάζεται. Επίσης πρέπει να πας στις ρυθμίσεις να το επιλέξεις..;)

 

δεν πρεπει να το βαλεις ζιπαρισμενο μεσα στο φακελο των σκιν, δεν ειναι το ιδιο με το igo.

το panosma 801 που κατευασες καντο extract και το φακελο που θα παρεις βαλτον μεσα στο φακελο skin μονο του. απλα να ξερεις οτι πρεπει να το επιλεξεις απο το μενου του destinator. αν δε γινει τιποτα και ετσι τοτε μετονομασε το panosma 801 σε ALL και να ειναι μονο του μεσα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να το βαλεις ζιπαρισμενο μεσα στο φακελο των σκιν, δεν ειναι το ιδιο με το igo.

το panosma 801 που κατευασες καντο extract και το φακελο που θα παρεις βαλτον μεσα στο φακελο skin μονο του. απλα να ξερεις οτι πρεπει να το επιλεξεις απο το μενου του destinator. αν δε γινει τιποτα και ετσι τοτε μετονομασε το panosma 801 σε ALL και να ειναι μονο του μεσα.

 

:lol::lol::lol:

Ναι ε??? Εμ, αυτή η συνήθεια.....

 

Ευχαριστώ για την διόρθωση πάντως....!

 

Επίσης, όπως έγραψα και στους xda, η PCTech4U ειναι απο τις καλύτερες ρομ που έχω βάλει ποτέ!

Στην αρχή μου έκανε κάτι νερά. Κολλούσε λιγάκι στην αρχική οθόνη και έγραφε ότι η συσκευη δεν είναι έτοιμη για χρήση και οτι πρέπει να γίνει επανεκκίνηση. Αλλα το άφησα λίγο εκεί και έστρωσε.

Επίσης, αφού άνοιξε και έκανε το Connection Setup και τα υπόλοιπα, μετά ήταν πολύ αργή, πολλά κολλήματα. Αλλά το άφησα 2-3 λεπτά στην ησυχία του και τώρα πετάει!

Είναι η μοναδική Custom Rom που συγκρίνεται και ίσως ξεπερνάει την official σε ταχύτητα!

Και επίσης, είναι η πρώτη φορά που βάζω ελληνικά στο κινητό μου!

Συνιστάται ανεπιφύλλακτα. Και επίσης στηρίζουμε την εκπροσώπηση της Ελλάδας στον κόσμο των custom rom....! :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κατεβασεις αλλο και να το τρεξεις κατευθειαν απο την καρτα μνημης?

 

ΔΗλαδη, κατεβαζεις και το πετας χυμα στην καρτα μνημης και το τρεχεις με τον File Explorer.

Και μετα επισης ξερω το SPB Backup ακομα....

http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/backup/

Βρες το σπασμενο στο μαγαζακι εννοειται...:lol::p:happy:;)

 

Δεν είναι λογικό αυτό. Δες μήπως προσπαθεί να κάνει αποθήκευση σε κάποιον φάκελο που δεν υπάρχει ή σε κάποιον φάκελο των windows. Επίσης κλείσε όλες τις εφαρμογές από τον task manager πριν το backup, μήπως ενοχλείτε από καμιά εφαρμογή messaging, contacts ή calendar που τρέχει. Σαν τελευταία λύση κάντο copy/paste (όχι σαν shortcut) στο My Device>windows>start menu>programs και τρέξτο από κει.

 

Επίσης αν τίποτα από τα παραπάνω δεν δουλέψει άλλος τρόπος είναι το http://myphone.microsoft.com

 

δοκιμασε αυτο

 

Ουαου! Ειστε υπεροχοι! Δεν περιμενα τετοια ανταποκριση!!!

Σας ευχαριστω πολυ!!! (Θα τα δοκιμασω ολα σε λιγακι...η ζεστη με εχει ζαβλακωσει...:heat:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Ναι ε??? Εμ, αυτή η συνήθεια.....

 

Ευχαριστώ για την διόρθωση πάντως....!

 

Επίσης, όπως έγραψα και στους xda, η PCTech4U ειναι απο τις καλύτερες ρομ που έχω βάλει ποτέ!

Στην αρχή μου έκανε κάτι νερά. Κολλούσε λιγάκι στην αρχική οθόνη και έγραφε ότι η συσκευη δεν είναι έτοιμη για χρήση και οτι πρέπει να γίνει επανεκκίνηση. Αλλα το άφησα λίγο εκεί και έστρωσε.

Επίσης, αφού άνοιξε και έκανε το Connection Setup και τα υπόλοιπα, μετά ήταν πολύ αργή, πολλά κολλήματα. Αλλά το άφησα 2-3 λεπτά στην ησυχία του και τώρα πετάει!

Είναι η μοναδική Custom Rom που συγκρίνεται και ίσως ξεπερνάει την official σε ταχύτητα!

Και επίσης, είναι η πρώτη φορά που βάζω ελληνικά στο κινητό μου!

Συνιστάται ανεπιφύλλακτα. Και επίσης στηρίζουμε την εκπροσώπηση της Ελλάδας στον κόσμο των custom rom....! :)

 

όντως είναι απίστευτή ρομ και πάρα πολύ γρήγορη....φαντάσου soom ότι ο τύπος θα επιστρέψει με 6.5 και τα ετοιμάζει πολύ καιρό τώρα για να μην έχει κανένα πρόβλημα!!!!!!!!!!πάντως η συγκεκριμένη πετάει!!!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

είδα το κινητό ένός φίλου που το είχε πάρει με ελληνικά προεγκατεστημένα εδώ και μήνες από το eclick, παλιότερη rom και ήταν σωστότερη η μετάφραση!!!

anyway..!!! επειδή δεν πήρα ακόμα απάντη και ούτε το έχω βρει από τις ρυθμίσεις, για να μην φαίνονται τα μηνύματα σε μορφή διαλόγου, αλλά ξεχωριστά τα εισερχόμενα και ξεχωριστά τα απεσταλμένα, μόνο με το tweeks γίνεται?

και μια μικρή παρατήρηση, έχω την εντύπωση ότι η ελληνική (official) rom είναι πιο ιδιότροπη και αργή σε σχέση με την αγγλική..σε σημείο που να σκέφτομαι να ξαναπεράσω αγγλικά..το χει παρατηρήσει άλλος?

 

υ.γ. 6 μέρες χρειάστηκε ο ΟΤΕ να αποκαταστήσει τη βλάβη..το Σαββατοκύριακο λέει δε μετράει όμως..άρα κατ'αυτούς..στη 3η μέρα το φτιαξαν..!! grrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...