Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι να βαλω αυτη την ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512050

ειναι αρκετα Finger friendly ?

οπως επισης και την ρομ για το radio (ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος το λινκ)

 

σαν διαδικασια θα πρεπει πρωτα να κανω ινσταλ την rom μετα HardSPL και τελος το radio ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκεφτομαι να βαλω αυτη την ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512050

ειναι αρκετα Finger friendly ?

οπως επισης και την ρομ για το radio (ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος το λινκ)

 

σαν διαδικασια θα πρεπει πρωτα να κανω ινσταλ την rom μετα HardSPL και τελος το radio ?

 

Καλα πραγματα εχουν ακουστει για τις Valkyrie...Οχι οτι δεν εχουν και τα αρνητικα τους! Πρωτα θα κανεις hard-spl αλλιως δεν περνιεται η ρομ.

Το ραδιο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=532249

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις να προτεινεις καποια καλυτερη ρομ?

 

οποτε η διαδικασια ειναι :

hard-spl

install rom

hard-spl

radio

???????

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα κανεις hardspl, μετα περνας την ρομ και τελος το ραδιο. Αλλα πριν περασεις το ραδιο δες αν σε καλυπτει αυτο που εχει ηδη πανω η ρομ. Δεν ειναι κατ΄αναγκην κακο.;)

 

Hardspl κανουμε μια και μονο φορα. Μετα περναμε οτι θελουμε οποτε θελουμε!;)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα κανεις hardspl, μετα περνας την ρομ και τελος το ραδιο. Αλλα πριν περασεις το ραδιο δες αν σε καλυπτει αυτο που εχει ηδη πανω η ρομ. Δεν ειναι κατ΄αναγκην κακο.;)

 

Hardspl κανουμε μια και μονο φορα. Μετα περναμε οτι θελουμε οποτε θελουμε!;)

 

Ασε τον ανθρωπο να περασει το ραδιο να δει τη γλυκα! Περασε το κι εσυ και θα δεις! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασε τον ανθρωπο να περασει το ραδιο να δει τη γλυκα! Περασε το κι εσυ και θα δεις! :p

 

το hard spl τι κανει μπορη να μου πει κανενας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το hard spl τι κανει μπορη να μου πει κανενας ευχαριστω

 

ξεκλειδωνει τη συσκευη φιλε μου και ετσι μπορεις να περασεις οτι θελεις.;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δουλεύω το weather panel 2.5 κανα 2μηνο χωρίς κανένα πρόβλημα. Σήμερα δοκίμασα να κάνω update στον καιρο κ δεν μπορεί να κάνει, παρόλο που είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο ιντερνετ. (Σε σελίδες στο ιντερνετ μπαίνω κανονικά). Όταν πατάω update το εικονίδιο sync του weather panel ανάβει κανονικά κόκκινο. Το απεγκατάστησα, το ξαναεγκατέστησα κ πάλι τα ίδια μου κάνει. Μου λέει The weatherpanel has no data for this city. Έχω δοκιμάσει να βάλω διάφορες πόλεις μήπως φταίει η πόλη, αλλά μάταια.

Έχει κανένας καμιά λύση πριν του κάνω hard reset??

Link to comment
Share on other sites

Ασε τον ανθρωπο να περασει το ραδιο να δει τη γλυκα! Περασε το κι εσυ και θα δεις! :p

Το πέρασες με την ελληνική rom?? βλέπεις διαφορά στο σήμα??

spb mobile shell 3.0 με θεμα αλλα iphone...

Μήπως να ανοίξουμε και ένα θέμα για το spb mobile shell γιατί είναι ενδεχομένως η πιο πρακτική fingerfriendly εφαρμογή για όσους έχουν official rom και ενδεχομένως με τα διάφορα skins να γίνεται και ακόμα καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δουλεύω το weather panel 2.5 κανα 2μηνο χωρίς κανένα πρόβλημα. Σήμερα δοκίμασα να κάνω update στον καιρο κ δεν μπορεί να κάνει, παρόλο που είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο ιντερνετ. (Σε σελίδες στο ιντερνετ μπαίνω κανονικά). Όταν πατάω update το εικονίδιο sync του weather panel ανάβει κανονικά κόκκινο. Το απεγκατάστησα, το ξαναεγκατέστησα κ πάλι τα ίδια μου κάνει. Μου λέει The weatherpanel has no data for this city. Έχω δοκιμάσει να βάλω διάφορες πόλεις μήπως φταίει η πόλη, αλλά μάταια.

Έχει κανένας καμιά λύση πριν του κάνω hard reset??

δε φταιει το κινητο..υπαρχει προβλημα απο κει που κατεβαινει ο καιρος...το εψαξα σημερα.κ στο τελος το απεγκατεστησα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser
Με μεγάλη καθυστέρηση, αναφορικά με το τα παραπάνω cab αρχεία, θα δουλεύει και το QWERTY πληκτρολόγιο με ελληνικούς χαρακτήρες ή μόνο εκείνο της touchscreen? Thanx εκ των πρωτέρων.

 

Επειδή το παραπάνω post είναι αρκετά παλιό, υπάρχει κάποιος εναλλακτικός τρόπος για ελληνικούς χαρακτήρες στο QWERTY?

 

Το ΑΕΚmap τι περισσότερο κάνει;

 

Thanx man, έστω και καθυστερημένα.

Πρόσεξα πως πλέον, όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου βγάζει ένα popup του AEKmap. Μπορώ με κάποιο τρόπο να το κάνω να μην εμφανίζεται; Ίσως απενεργοποιώντας το "Run on start up"?

 

Μόνο touchscreen, ουσιαστικά είναι τα virtual keyboards της HTC.

 

Χμμ, δε ξέρω αν είναι έτσι ακριβώς.

Σ' εμένα εναλλάσσοντας Αγγλικά-Ελληνικά, εκείνο που δουλεύει πλέον στα "ελληνικά" είναι το hardware keypad και όχι εκείνο της touchscreen.

 

Όπως και να έχει, σας ευχαριστώ και τους 2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δουλεύω το weather panel 2.5 κανα 2μηνο χωρίς κανένα πρόβλημα. Σήμερα δοκίμασα να κάνω update στον καιρο κ δεν μπορεί να κάνει, παρόλο που είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο ιντερνετ. (Σε σελίδες στο ιντερνετ μπαίνω κανονικά). Όταν πατάω update το εικονίδιο sync του weather panel ανάβει κανονικά κόκκινο. Το απεγκατάστησα, το ξαναεγκατέστησα κ πάλι τα ίδια μου κάνει. Μου λέει The weatherpanel has no data for this city. Έχω δοκιμάσει να βάλω διάφορες πόλεις μήπως φταίει η πόλη, αλλά μάταια.

Έχει κανένας καμιά λύση πριν του κάνω hard reset??

 

δε το δουλευω το συγκεκριμενο αλλα αστο και ξανα δοκιμασε αυριο η μεθαυριο. μαλλον καποιο προβλημα εχει η τοποθεσια που κατευαζει δεδομενα. συμβαινουν αυτα σε τετοιου ιδους προγραμματακια..:happy:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανοίξουμε και ένα θέμα για το spb mobile shell γιατί είναι ενδεχομένως η πιο πρακτική fingerfriendly εφαρμογή για όσους έχουν official rom και ενδεχομένως με τα διάφορα skins να γίνεται και ακόμα καλύτερο!!!

 

Είναι λίγο παλιό αλλά μπορείτε να το αναβιώσετε SPB Mobile Shell skins, επίσης στο γενικό forum Windows Mobile Software υπάρχουν αρκετά θέματα για τα προγράμματα της Spb :)

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το HTC Keyboard, είναι της ACE με μετατροπή για να παίζει και στο Xperia; Ή είναι custom με ελληνικά από τρίτους; Έχει προβλήματα; Απενεργοποιεί την αυτόματη συμπλήρωση λέξεων που έχει το xperia; Έχει T9 που να δουλεύει στα ελληνικά; Αν είναι όλα καλά, θα ήθελα να το δοκιμάσω :)

 

Τσεκαρα το Τ9 στα πληκτρολογια της HTC και παιζει κανονικα ;)

Αλλά μονο με 70 χαρακτηρες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα, αλλά στην "αναζήτηση" δεν το βρίσκω.

Οσον αφορά τα μηνύματα SMS στο XPERIA δεν μου έχει πουθενά τα "απεσταλμένα".

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Υπάρχουν μόνο τα εισερχόμενα, τα εξερχόμενα και τα πρόχειρα.

Τα μηνύματα που στέλνω εγώ προς άλλους που αποθηκεύονται?

Ευχαριστωωω!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα, αλλά στην "αναζήτηση" δεν το βρίσκω.

Οσον αφορά τα μηνύματα SMS στο XPERIA δεν μου έχει πουθενά τα "απεσταλμένα".

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Υπάρχουν μόνο τα εισερχόμενα, τα εξερχόμενα και τα πρόχειρα.

Τα μηνύματα που στέλνω εγώ προς άλλους που αποθηκεύονται?

Ευχαριστωωω!

 

Γεια σου και καλωσορισες στο φορουμ :)

Ποια ρομ εχεις; Ειχα κι εγω αυτο το προβλημα αλλά όχι με επισημη ρομ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ρομ και παω να κανω ινσταλ και το radio αλλα στο rom update utility μου γραφει from image version : valkyrie_v2

to image version : 1.00.x1

ειναι σωστο ????

το nbh πρεπει να το ονομασω Kovsimg.nbh και να το βαλω στην καρτα του τηλεφωνου ?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ρομ και παω να κανω ινσταλ και το radio αλλα στο rom update utility μου γραφει from image version : valkyrie_v2

to image version : 1.00.x1

ειναι σωστο ????

το nbh πρεπει να το ονομασω Kovsimg.nbh και να το βαλω στην καρτα του τηλεφωνου ?

 

ναι και στην καρτα μπορεις να το βαλεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς πως μπορείς να εγκαταστήσεις το NET Compact Framework όταν το κατεβάζεις απο την Microsoft!!!!!!!

Είναι ένα αρχείο που ονομάζεται NETCFSetupv35.exe και εάν το έχει κάνεις κανείς στο τηλέφωνό του!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδες κ παλι..!τ xperia γινεται οσο παει κ καλυτερο..!εχω μια απορια..!επειδη θελω να βαλω 2-3 ταινιουλες για ωρες βαρετες:D..τι τυπο πρεπει να τις κανω για να παιξουν...εχω αρκετες ταινιες στο pc με τυπο avi. εννοειται..!μπορω να τις χωσω ετσι μεσα?αλλα θα πιανουν αρκετο χωρο..!πως γινεται να ειναι λιγα mb αλλα να δειχνει σαν τ trailer του bond,james bond που εχει μεσα τ τηλ απο μονο τ..:lol:
εχουμε κ λεμε..t18s,t29,A2628,ga618,t65i,t290i,w800i,w960i,xperia και ...r380s...:D
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το κινητό και αρχίζουμε να ξαναπερνάμε..!!! σχετικά με την πλοήγηση..κοίταγα σε ένα μαγαζάκι, και είδα για destinator 7 που είχα πριν, και garmin xt που επίσης είχα, αλλά κάτι είδα και για mls destinator και destinator 8..τα έχετε δοκιμάσει αυτά? τρέχουν ή μήπως είναι πιο βαριά..?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και καλωσορισες στο φορουμ :)

Ποια ρομ εχεις; Ειχα κι εγω αυτο το προβλημα αλλά όχι με επισημη ρομ.

Έχω ελληνική ROM pctech4u 21109. την είχα περάσει μόνος μου πριν αρκετούς μήνες.

Πώς ελυσες εσύ αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδες κ παλι..!τ xperia γινεται οσο παει κ καλυτερο..!εχω μια απορια..!επειδη θελω να βαλω 2-3 ταινιουλες για ωρες βαρετες:D..τι τυπο πρεπει να τις κανω για να παιξουν...εχω αρκετες ταινιες στο pc με τυπο avi. εννοειται..!μπορω να τις χωσω ετσι μεσα?αλλα θα πιανουν αρκετο χωρο..!πως γινεται να ειναι λιγα mb αλλα να δειχνει σαν τ trailer του bond,james bond που εχει μεσα τ τηλ απο μονο τ..:lol:

 

Χώνεις ό,τι ταινία έχεις μέσα, βάζεις και το CorePlayer και παίζουν τέλεια.

Στις ρυθμίσεις του CorePlayer πρέπει να βάλεις στην καρτέλα Video: QTv Display, quality High, smooth zoom 50%, dither NO, και στην καρτέλα QTv Display να έχεις επιλεγμένο (τσεκαρισμένο) το "TyTN II" driver mode. Οποιαδήποτε άλλη ρύθμιση κάνει τα video είτε να έχουν σπασίματα στην εικόνα, είτε να έχουν πολύ κατώτερη ποιότητα απεικόνισης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...