Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις επιλεξει για να συγχρονιστει και το calendar απο τις ρυθμίσεις συγχρονισμου του pc σου???

 

απλα θελει προσοχη γιατι μπορει να στα περασει 2 φορες και στο pc και στο τηλ.

αυτο γινετε οταν εχουμε τις επαφες στο outlook και πριν το συγχρονισμό εχουμε επαναφερει τις επαφες με το rim backup.

 

οποτε οταν ξερουμε οτι εχουμε επαφες στο outlook ποτε δεν επαναφερουμε με το rim.

απλα εχουμε κρατησει ενα backup που θα μας χρησιμέψει μονο σε περιπτωση που κανουμε format στο pc.;)

 

το ημερολογιο οχι..μονο τις επαφες....με αυτο το κολπετο για link με το facebook βλεπω τα γεννεθλια στις επαφες...(!). Δεν ειναι περασμενα σαν την υπενθημηση των γεννεθλιων στο ημερολογιο...καλα ας μινει εστω η φωτογραφια και οχι το γεννεθλιο...!

 

Το rim/pim δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε...αποτι βλεπω μαλον δεν κανει ουτε αυτο την δουλεια που θελω...

 

 

Βασικα αυτο το κολπετο με το facebook κατι στραβο εχει...δεν εξηγηται...ας πουμε αλλο περιεργο ειναι οτι τις βλεπω τις φωτογραφιες του fb στις επαφες αλλα ας πουμε το spb mobile shell δεν τις διχνει...διχνει μονο τις φωτογραφιες των επαφων που εχω περασει χειροκινητα με τον παραδοσιακο τροπο...το ιδιο και στης επαφες των windows...φαινονται δηλαδη μονο στο people της htc...ισως να googlαρω καποιον τροπο να συγχρονισω αυτο??????? α ζαλιστικα!!! ποιος ξερει....με ενα ψαξιμο στο xda εν το μεταξυ δεν βρηκα ουτε εκει απαντηση

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο! Εγώ το σκεφτόμουν ξέρεις ως εξής, τη φορτίζω μια στο τόσο και ε θα την έχω μαζί, θα εχει καμποση ενέργεια, αλλά μιας και είναι φτηνός και ο φορτιστής γιατι να μην την έχω φουλ; :D Άντε ψήοσυ ντε! Εγώ δεν την παλεύω πια...μου ρουφάει τη μπαταρία ανελέητα!

άσε και έχω πάθει ζημιά όταν πριν μερικές μέρες είδα ένα htc hd2... :O

 

Τέτοιες αγορές μόνο από eBay. Σε αντιπροσωπείες και επίσημα είναι ακριβά και δεν αξίζει.

 

Ότι βλέπεις από το eBay, εφόσον το γράφει και στην περιγραφή του, είναι πολύ συχνά ΟΚ. Και εφόσον και τα σχόλιά του είναι θετικά, μπορείς να προχωρήσεις στην αγορά. Και εννοείται ότι για τυχόν λεπτομέρειες μπορείς να επικοινωνήσεις με τον πωλητή.

85ευρώ περίπου μαζί με την εργασία κάνει η πρόσοψη και το νίκελ πλαίσιο περιμετρικά του τηλεφώνου και του πληκτρολογίου..Απ'ότι θυμάμαι η εργασία ήταν 30, οπότε 55 ευρώ δεν ειναι πολλά για γνήσια από την αντιπροσωπεία..Στο ebay τα πιο πολλά κυμαίνονται στα ίδια λεφτά, χώρια που ακόμα και να λέει genuine μην το πιστεύετε πάντα..ειδικά σε τέτοια προϊόντα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.Προσπαθω απο εχθες να κατεβασω την Ελληνικη rom που μου προτεινατε αλλα συνεχεια το rapidshare μου λεει οτι ειναι απασχολημενο και να δοκιμασω αργοτερα.Μηπως μπορω να την κατεβασω απο καπου αλλου?

Να ρωτησω και κατι αλλο μολις διαβασα την διαδικασια hard spl για να περασω την Ελληνικη rom που μου προτεινατε θα πρεπει να κανω κατι τετοιο??Δηλαδη αν χρειαστω service θα πρεπει να κανω επαναφορα stock spl??

Edited by wise
Link to comment
Share on other sites

άσε και έχω πάθει ζημιά όταν πριν μερικές μέρες είδα ένα htc hd2... :O

 

Join the club :D

Πού θα παει, θα το παρω...και αυτο και το iPhone...

Παει το Xperia ξεπεραστηκε! Πανω που το εχω βολευτει καλά :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ημερολογιο οχι..μονο τις επαφες....με αυτο το κολπετο για link με το facebook βλεπω τα γεννεθλια στις επαφες...(!). Δεν ειναι περασμενα σαν την υπενθημηση των γεννεθλιων στο ημερολογιο...καλα ας μινει εστω η φωτογραφια και οχι το γεννεθλιο...!

 

Το rim/pim δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε...αποτι βλεπω μαλον δεν κανει ουτε αυτο την δουλεια που θελω...

 

 

Βασικα αυτο το κολπετο με το facebook κατι στραβο εχει...δεν εξηγηται...ας πουμε αλλο περιεργο ειναι οτι τις βλεπω τις φωτογραφιες του fb στις επαφες αλλα ας πουμε το spb mobile shell δεν τις διχνει...διχνει μονο τις φωτογραφιες των επαφων που εχω περασει χειροκινητα με τον παραδοσιακο τροπο...το ιδιο και στης επαφες των windows...φαινονται δηλαδη μονο στο people της htc...ισως να googlαρω καποιον τροπο να συγχρονισω αυτο??????? α ζαλιστικα!!! ποιος ξερει....με ενα ψαξιμο στο xda εν το μεταξυ δεν βρηκα ουτε εκει απαντηση

 

ακου να δεις τι θα κανεις:

1. θα κατεβασεις το προγραμμα (pim οπως λεγετε:p)

2. θα παρεις ενα backup με το pim.

3. σβησε τα παντα και απτο pc αλλα και απο το τηλ. τηλεφωνικο καταλογο και οτι υπαρχει στο calendar.

4. στο τηλ επανεφερε με το pim μονο το τηλεφωνικο καταλογο και προσθεσε σε καθε επαφη οτι θες, ειτε ειναι φωτο απο facebook ειτε γενεθλεια.... μονο στις επαφες.

5. στο pc και στο προγραμμα συγρονισμου θα σβησεις την συσκευη που εκανε πριν συγρονισμο, το τηλεφωνο σου δηλαδη. μπορεις να το κανεις στην αρχη αυτο το βημα.

6. συνδεεις το τηλ και στο μενου που θα ανοιξει επιλεγεις συγρονισμο στις επαθες και ημερολογιο.

 

εισαι ετοιμος, τα γενεθλια θα μπουν αυτοματα στο ημερολογιο οπως και οι φωτο στις επαφες. και οτι καινουριο προσθετεις σε ενα απο τα δυο θα περναει και στο αλλο οταν κανεις συγρονισμο.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the club :D

Πού θα παει, θα το παρω...και αυτο και το iPhone...

Παει το Xperia ξεπεραστηκε! Πανω που το εχω βολευτει καλά :rolleyes:

και αυτό και το iphone?? δεν είναι too much? εγώ για ένα εκ των δύο σκέφτομαι με το hd2 να έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα. Είναι βέβαια λίγο γκουμούτσα αλλά η οθόνη είναι όλα τα λεφτά..!! καλό χρυσό το xperia..αλλά άλλο το άγγιγμα, άλλο η πίεση στην οθόνη..!!

Link to comment
Share on other sites

Join the club :D

Πού θα παει, θα το παρω...και αυτο και το iPhone...

Παει το Xperia ξεπεραστηκε! Πανω που το εχω βολευτει καλά :rolleyes:

 

Καλα το HTD HD2 ειναι αλλο πραγμα!!

 

Αλλα οκ μην κατηγορουμε και το XPERIA. Δεν ξερω για σας αλλα εμενα ειναι το πρωτο win mobile που αγορασα και μπορω να πω, πως μου αφησε φοβερες εντυπωσεις, ωστε να μην ξαναγυρισω πισω σε συμβατικα τηλεφωνα.

Πολλοι πειραματισμοι και πολλα λαθη βεβαια (απο μερους μου) μεχρι να μαθω, αλλα στην πραξη καταλαβα οτι ειναι εργαλειο.

 

Xperia = τρελο μπλιμπλικι!! :p:p :)

 

Προς ωρας ομως no money για κατι αλλο οποτε Xperia και αγιος ο θεος!!

 

n_wildgirl αν το γυρισες και τρως μηλαρακια, θα σε αφορισουμε!! :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

και αυτό και το iphone?? δεν είναι too much? εγώ για ένα εκ των δύο σκέφτομαι με το hd2 να έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα. Είναι βέβαια λίγο γκουμούτσα αλλά η οθόνη είναι όλα τα λεφτά..!! καλό χρυσό το xperia..αλλά άλλο το άγγιγμα, άλλο η πίεση στην οθόνη..!!

 

Ενταξει ειμαι λιγο υπερβολικη...αλλά τι να κανω θελω και ενα μηλαρακι!

Το HD2 πράγματι πολύ παντοφλα, τι να λεμε...τέρας.

Δε θα χωράει σε καμία τσέπη μου.

Θα αναγκαστώ να του πάρω θήκη για netbook :p

 

Καλα το HTD HD2 ειναι αλλο πραγμα!!

 

Αλλα οκ μην κατηγορουμε και το XPERIA. Δεν ξερω για σας αλλα εμενα ειναι το πρωτο win mobile που αγορασα και μπορω να πω, πως μου αφησε φοβερες εντυπωσεις, ωστε να μην ξαναγυρισω πισω σε συμβατικα τηλεφωνα.

Πολλοι πειραματισμοι και πολλα λαθη βεβαια (απο μερους μου) μεχρι να μαθω, αλλα στην πραξη καταλαβα οτι ειναι εργαλειο.

 

Xperia = τρελο μπλιμπλικι!! :p:p :)

 

Προς ωρας ομως no money για κατι αλλο οποτε Xperia και αγιος ο θεος!!

 

n_wildgirl αν το γυρισες και τρως μηλαρακια, θα σε αφορισουμε!! :lol:

 

Όπως είπα...θέλω και ένα μηλαράκι και παρακαλώ θερμά να μη με αφορίσετε :D

Το Xperia το αγαπώ κι εγώ πολύ πλεον...αν και με τσάντισε πολλάκις και ακόμα καμια φορα με κανει να θελω να το σβουριξω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρακαλώ να μην βγαίνουμε off-topic και να επανέλθουμε αποκλειστικά σε ότι έχει να κάνει με το Xperia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις τι θα κανεις:

1. θα κατεβασεις το προγραμμα (pim οπως λεγετε:p)

2. θα παρεις ενα backup με το pim.

3. σβησε τα παντα και απτο pc αλλα και απο το τηλ. τηλεφωνικο καταλογο και οτι υπαρχει στο calendar.

4. στο τηλ επανεφερε με το pim μονο το τηλεφωνικο καταλογο και προσθεσε σε καθε επαφη οτι θες, ειτε ειναι φωτο απο facebook ειτε γενεθλεια.... μονο στις επαφες.

5. στο pc και στο προγραμμα συγρονισμου θα σβησεις την συσκευη που εκανε πριν συγρονισμο, το τηλεφωνο σου δηλαδη. μπορεις να το κανεις στην αρχη αυτο το βημα.

6. συνδεεις το τηλ και στο μενου που θα ανοιξει επιλεγεις συγρονισμο στις επαθες και ημερολογιο.

 

εισαι ετοιμος, τα γενεθλια θα μπουν αυτοματα στο ημερολογιο οπως και οι φωτο στις επαφες. και οτι καινουριο προσθετεις σε ενα απο τα δυο θα περναει και στο αλλο οταν κανεις συγρονισμο.

 

ΘΕΕ ΜΟΥ! ΜΕ ΑΦΗΣΕΣ ΑΦΩΝΟ!!! ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

ΘΕΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτησω εδω μιας και αναφερομαι πιο πολυ στο τηλεφωνο και υστερα στην εφαρμογη αυτη καθε αυτη!!

 

Μεσω skype εχετε δοκιμασει να κανετε video-κληση με το Xperia?? Εγω το προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα, βασικα δεν βρηκα και πουθενα την επιλογη...

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μετονομάζω τις επαφές μου χωρίς να βγάλει μέγιστο μέγεθος επαφής,δεν με αφήνει να αποθηκέυσω με ονοματεπώνυμο :/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω το Χ2 και θα ήθελα να ρωτήσω ποιές είναι οι εντυπώσεις σας από το Χ1, αν ας πούμε μπορούσατε να τις κατατάξετε ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο χαρακτηριστικό στο Χ1 και ποιό το χαρακτηριστικό που δεν σας αρεσε ή που σας εκνευρισε κτλ .. ?

Thanks!

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω το Χ2 και θα ήθελα να ρωτήσω ποιές είναι οι εντυπώσεις σας από το Χ1, αν ας πούμε μπορούσατε να τις κατατάξετε ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο χαρακτηριστικό στο Χ1 και ποιό το χαρακτηριστικό που δεν σας αρεσε ή που σας εκνευρισε κτλ .. ?

Thanks!

 

Καλύτερα να διαβάσεις προς τα πίσω για τις εντυπώσεις χρηστών παρά να επαναλαμβανόμαστε. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν να το κάναμε αυτό για τον καθένα ξεχωριστά;

 

Πώς μετονομάζω τις επαφές μου χωρίς να βγάλει μέγιστο μέγεθος επαφής,δεν με αφήνει να αποθηκέυσω με ονοματεπώνυμο :/

 

Προσπαθείς να τις αποθηκεύσεις στην συσκευή ή στη SIM;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για και χαρα,μολις πηρα το χ1,για να μην καθομαι και διαβαζω 500 σελιδες μπορει να μου πει καποιος αν το μεγαφωνο του τηλ. δυναμωνει;απο το μενου των ηχων το εχω τερμα αλα και παλι δεν ακουγετε δυνατα με αποτελεσμα να χανω ολες τις κλησεις.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

για και χαρα,μολις πηρα το χ1,για να μην καθομαι και διαβαζω 500 σελιδες μπορει να μου πει καποιος αν το μεγαφωνο του τηλ. δυναμωνει;απο το μενου των ηχων το εχω τερμα αλα και παλι δεν ακουγετε δυνατα με αποτελεσμα να χανω ολες τις κλησεις.ευχαριστω.

 

Κάπου μέσα στο θέμα έχει αναφερθεί ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα-registry tweak που ανεβάζει την ένταση, αλλά εκτός από ότι παραμορφώνει αυτό που παίζει, υπάρχει ο κίνδυνος να καεί. Οπότε, δεν έχεις τρόπο να αυξήσεις την ένταση του ήχο.

 

Από εκεί και πέρα, αν δεις τις τελευταίες σελίδες, έχουν αναφερθεί αναλυτικότατα πληροφορίες για νέους χρήστες.

 

Προς δική σου διευκόλυνση, διάβασε αυτό.

Και σιγά σιγά θα τα βρεις.

Μην κάτσεις να διαβάσεις όλο το θέμα. Διάβασε τις 50 τελευταίες σελίδες που αναφέρονται πολλά θέματα αναλυτικά. Αν δεν καλυφθείς τότε διάβασε και λίγο παραπάνω. Αν πάλι σου λείπει κάτι, εδώ είμαστε.

 

Δεν ξεχνάμε να κάνουμε χρήση του κουμπιού αναζήτηση.

Edited by soom
ασδφ
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως το Xperia οταν το φορτιζω απο το pc η μπαταρια του ζεστενεται, ενω οταν το φορτιζω μεσω μπριζας δεν συμβαινει αυτο. Γιατι??

 

Επισης ο φορτιστης της μπριζας, οση ωρα φορτιζει το τηλεφωνο κανει ενα χαμηλο θορυβο "ζζζζζζ" :p, γιατι ετσι?? Προβλημα φορτιστη ειναι?? Απο την πρωτη μερα το εκανε αυτο, αλλα δεν εδωσα σημασια....

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ζεσταίνεται όταν φορτίζει από την πρίζα, είσαι βέβαιος ότι φορτίζει;; Δηλαδή δίνει ρεύμα; Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα ο φορτιστής;;

 

Πάντως, σαν συμβουλή, το τηλέφωνο να το φορτίζεις από τον υπολογιστή. Δίνει πιο λίγο ρεύμα, φορτίζει πιο αργά η μπαταρία. Βοηθάς έτσι να κρατιέται και πιο πολύ ώρα αλλά και να μεγαλώνει η ζωή της μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φορτιζει κανονικα και με τους δυο τροπους, απλως εχω παρατηρησει αυτα που ανεφερα κατα τη φορτιση.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φορτιζει κανονικα και με τους δυο τροπους, απλως εχω παρατηρησει αυτα που ανεφερα κατα τη φορτιση.

 

Αυτό το ζζζζ πάντως.. Δεν μου ακούγεται και πολύ καλό. Ιδίως αν είναι και δυνατό.

 

Φόρτιζέ το καλύτερα από τον υπολογιστή μην έχεις θέματα;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ζζζζζ που λέτε μου το κάνει και εμένα. Μου το έκανε και επίσης ο φορτιστής απο ενα htc touch pro που είχα, όπως και επίσης και ο φορτιστής απο ενα nokia 6680. Δεν νομιζω να είναι κατι ανησυχητικό, τουλάχιστον εγώ μεχρι τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα....
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τιποτα αυτο που ακουγεται στη φορτιση.Απο τη πρωτη στιγμη που το πηρα το κανει.

Δοκιμασε κανεις αυτο?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=609463

Εγω ναι αλλα ακομα ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο και δυστυχως η οθονη αναποδα μεχρι στιγμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...