Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω μου την είχε στημένη.

Ένα χρόνο μια χαρά δούλευε το Χ1 και όταν πήγα ταξίδι άρχισε τα νούμερά.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμον .

 

Το πρόβλημα είναι ότι το τηλέφωνο ,είτε έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά είτε όχι, δείχνει συνέχεια την εικόνα των ακουστικών με αποτέλεσμα να μην μπορέσω να μιλήσω χωρίς ακουστικά γιατί δεν ακούω τίποτα από το μεγάφωνο.

 

Το έκλεισα , το ξανάνοιξα , του έβγαλα την μπαταρία ...... το χαβά του το τηλ.

 

ξαναβαλε-βγαλε τα ακουστικα μια δυο φορες

κατι εχει κολησει και νομιζει οτι εχει μεσα ακουστικα

 

ΔΕΝ νομιζω να διορθωθει με hard reset....

 

Όντως και σε εμένα είχε γίνει όταν τα είχα πρωτοβάλει τα ακουστικά και μετά απο κανα 3-4 βάλε - βγάλε, έφτιαξε... και ένα κλείσιμο του τηλεφώνου...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπ έφτιαξε, ευχαριστώ πολυ είχατε δίκιο. 3-4 φορές λίγο απότομα :rolleyes: έβγαλα τα ακουστικά και έστρωσε.
Σίμος
Link to comment
Share on other sites

Δε χανει κάτι να δοκιμάσει Hard Reset.

Εξαλλου το επομενο βημα ειναι service...

 

EDIT: Σορρυ, ποσταρα χωρις να κανω ανανεωση και δεν ειδα το μήνυμά σου Σίμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως και σε εμένα είχε γίνει όταν τα είχα πρωτοβάλει τα ακουστικά και μετά απο κανα 3-4 βάλε - βγάλε, έφτιαξε... και ένα κλείσιμο του τηλεφώνου...

 

Καλησπερα φιλε Athanaso77 αν θες μου ξαναλες πως να αλαξω τον ηχο στα μηνυματα εχω Ελλην μενου ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις, πήγαινε στο Sounds & Notifications και μετά στο Notifications tab. Επέλεξε το event Messaging: New text message και εκεί αλλάζεις τον ήχο.

 

Καλησπερα φιλε Athanaso77 αν θες μου ξαναλες πως να αλαξω τον ηχο στα μηνυματα εχω Ελλην μενου ευχαριστω

 

Έχει απαντήσει ήδη αυτό. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

κι εγω την ειχα πατησει και στην αρχη ντρεπομουν να ρωτησω στο φορουμ και οταν ρωτησα και μου ειπαν τι εφταιγε, ελεγα μεσα μου, "Μα το Θεό, είσαι χαζή κοπέλα μου!" :p

 

ξερεις καποια πραγματα σου φαινονται πολυ ευκολα και βλεπεις την μια εκδοχη και δεν βαζεις το μυαλο σου να δουλεψει να πειραματιστεις.ευτυχως στην παρεα μας δεν υπαρχουν εξυπνακηδες αλλα ανθρωποι προθυμοι να βοηθησουν ..ευχαριστω παιδια παρα πολυ.

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπ έφτιαξε, ευχαριστώ πολυ είχατε δίκιο. 3-4 φορές λίγο απότομα :rolleyes: έβγαλα τα ακουστικά και έστρωσε.

 

Πρόσεχε το από εδώ και πέρα γιατί το πρόβλημα είναι στο βίσμα. Χάνει επαφή κάποιες φορές σχετικά με το αν και πότε τα ακουστικά είναι συνδεδεμένα ή όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή έστειλα το Χ1 μου στο service... Λογω του προβληματος που ειχα με το πληκτρολογιο... Και θελω να ρωτησω κατι...

Στην καρτα εχω αποθηκευμενο σε ενα αρχειο .pwi κατι σημειωσεις που ειχα γραψει στο xperia... Αυτο το αρχειο ανοιγει με καποιο προγραμμα?? Γιατι πρεπει να δω αυτες τις σημειωσεις επειγοντως!!:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή έστειλα το Χ1 μου στο service... Λογω του προβληματος που ειχα με το πληκτρολογιο... Και θελω να ρωτησω κατι...

Στην καρτα εχω αποθηκευμενο σε ενα αρχειο .pwi κατι σημειωσεις που ειχα γραψει στο xperia... Αυτο το αρχειο ανοιγει με καποιο προγραμμα?? Γιατι πρεπει να δω αυτες τις σημειωσεις επειγοντως!!:(

 

:google: Google is your friend.

 

Δοκίμασε και αν δεν πετύχει, το ξαναβλέπουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Τα εψαξα ολα αλλα καμια απο τις λυσεις που γραφουν δεν δουλευουν... :(

Το μονο που καταφερα ειναι να το ανοιξω με το notepad και το word, στα οποια τα βγαζει σαν κινεζικα, βεβαια, αλλα καταφερα να γραψω τουλαχιστον τις ημερομηνιες που ηθελα (ηταν σε αριθμους)...

Η πλακα ειναι οτι ειχα γραμμενες τις μερες που δουλεψα, για να πληρωθω... Τωρα, αν τα καταλαβα καλα ετσι οπως μου τα εβγαλε, θα φανει στην πληρωμη...:lol::lol:

Το πολυ πολυ να πληρωθω οταν ξαναπαρω το κινητο...:p:O

Απο εδω και περα θα τα γραφω στο Word...:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την Παρασκευή έστειλα το Χ1 μου στο service... Λογω του προβληματος που ειχα με το πληκτρολογιο... Και θελω να ρωτησω κατι...

Στην καρτα εχω αποθηκευμενο σε ενα αρχειο .pwi κατι σημειωσεις που ειχα γραψει στο xperia... Αυτο το αρχειο ανοιγει με καποιο προγραμμα?? Γιατι πρεπει να δω αυτες τις σημειωσεις επειγοντως!!:(

 

Εάν δεν είναι προσωπικό, μπορείς να το στείλεις σε κάποιον από εμάς να το ανοίξουμε με τη συσκευή και να σε ενημερώσουμε για το περιεχόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είναι προσωπικό, μπορείς να το στείλεις σε κάποιον από εμάς να το ανοίξουμε με τη συσκευή και να σε ενημερώσουμε για το περιεχόμενο.

 

Το πιο εύκολο!!! :)

 

Α ρε Γιάννη....:D

Link to comment
Share on other sites

Α τελεια!!:happy:

Δεν εχει τιποτα προσωπικο... Απλα ημερoμηνιες και μερη... :p

Χιλια ευχαριστω!!:D Στο εστειλα σε πμ γιατι δεν μπορω να το ανεβασω εδω λογω μεγεθους...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που εμφάνισε το δικό μου.. Έχω παρατηρήσει ότι όταν γράφω μήνυμα με το qwerty κολλάει πολλές φορές και ή γράφει διπλά γράμματα ή δε βάζει κενό, γενικά κάνει πλεον πολλά λάθη.. Είναι από τη ταχύτητα που γράφω ή θέλει κανα reset να στανιάρει?? Οεο?

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που εμφάνισε το δικό μου.. Έχω παρατηρήσει ότι όταν γράφω μήνυμα με το qwerty κολλάει πολλές φορές και ή γράφει διπλά γράμματα ή δε βάζει κενό, γενικά κάνει πλεον πολλά λάθη.. Είναι από τη ταχύτητα που γράφω ή θέλει κανα reset να στανιάρει?? Οεο?

 

με reset δεν θα γινει τιποτα.

 

το ιδιο κανει και το δικο μου και εχω αλλαξει αρκετες ρομ το τελευταιο καιρο αλλα τα ιδια.

απλα χρειαζετε καθαρισμο εσωτερικα το πληκτρολογιο και αυτο γινετε με δυο τροπους.

ή το πας στο service ή το ανοιγεις απο μονη σου..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

αααα ακόμα δε κλείσαμε το χρόνο και θα τρέχω στα service???? τόσο καλά.. γιατί για να το ανοίξω μόνη μου δεεε το κόβω..

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια στην rom PCTECH4U την wwe, τη προγραμμα εχετε βάλει?

ποιο destinator εκδοση να ψαξω?την καλυτερη δυνατη λειτουργία?

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

αααα ακόμα δε κλείσαμε το χρόνο και θα τρέχω στα service???? τόσο καλά.. γιατί για να το ανοίξω μόνη μου δεεε το κόβω..

 

Και το δικο μου δεν εχει κλεισει χρονο και ουτε πολλα μηνυματα στελνω αλλα....:(

 

να ρωτησω ρε παιδια στην rom PCTECH4U την wwe, τη προγραμμα εχετε βάλει?

ποιο destinator εκδοση να ψαξω?την καλυτερη δυνατη λειτουργία?

 

για οποια rom και να εχεις φιλε μου, αν ψαχνεις για το ποιο destinator να βαλεις θα σε συμβουλευα το 7.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω ρε παιδια στην rom PCTECH4U την wwe, τη προγραμμα εχετε βάλει?

ποιο destinator εκδοση να ψαξω?την καλυτερη δυνατη λειτουργία?

 

Destinator 7 και από εμένα αν και πλέον συνιστώ iGO, TomTom, miomap και άλλα πιο συγχρονα προγράμματα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το destinator 7 ,βλέπω να μου λειτουργει καλυτερα.

Να ρωτησω κάτι? φωτεινοτητα οθόνης που υπάρχει?δεν την βρίσκω πουθενα.

και μια ακομα ερωτηση,κατεβασα ενα .cab για τα ελληνικα που βρήκα στις προηγουμενες σελιδες.Οκ μπήκαν ελληνικα στο εικονικο πληκτρολογιο μου,αλλα sto hardware Πληκτρολογιο τιποτα.υπαρχει καποιος συνδυασμος κουμπιων,που δεν ξέρω? :(

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το destinator 7 ,βλέπω να μου λειτουργει καλυτερα.

Να ρωτησω κάτι? φωτεινοτητα οθόνης που υπάρχει?δεν την βρίσκω πουθενα.

και μια ακομα ερωτηση,κατεβασα ενα .cab για τα ελληνικα που βρήκα στις προηγουμενες σελιδες.Οκ μπήκαν ελληνικα στο εικονικο πληκτρολογιο μου,αλλα sto hardware Πληκτρολογιο τιποτα.υπαρχει καποιος συνδυασμος κουμπιων,που δεν ξέρω? :(

 

 

Thanks to soom ;) :

 

Λοιπον....!

 

Πας εδω: -> http://ae.inc.ru/aekmapdownload.php

κατεβαζεις το **.cab αρχειο.

Το περνας στην καρτα μνημης και το τρεχεις απο το τηλεφωνο. Ετσι εγκαθιστας το προγραμμα.

Μετα πας εδω: -> http://ae.inc.ru/aekmaplayout.php

και βαζεις:

 

Language: Greek

Keyboard: Sony Ericsson Xperia X1

Activation: Free Mode Only

 

μετα κλικ στο Filter.

 

Διαλεγεις ποιο layout θελεις. Δοκιμαζεις και βρισκεις ποιο θελεις εσυ.

Πολλοι εχουμε το Greek SMS 160, Sony Ericsson X1

Ετσι γραφεις sms με 160 χαρακτηρες που μερικα layouts δεν το κανουν. Ειναι μονο κεφαλαια και δεν εχει τονους. Αλλα μονο ετσι γραφεις 160 χαρακτηρες με ενα sms(τουλαχιστον ετσι ξερω).

 

Το κατεβαζεις το layout και το βαζεις μεσα στον φακελο που εχεις εγκαταστησει το Aekmap.

 

Μετα πας στις ρυθμισεις του Aekmap και επιλεγεις τα εξης που θα δεις στο ποστ μου εδω:

-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2807341#post2807341

 

εχω βαλει και φωτογραφιες για καλυτερη κατανοηση.

 

Και μετα τελος! Γραφεις κανονικα ελληνικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μια ακομα ερωτηση,κατεβασα ενα .cab για τα ελληνικα που βρήκα στις προηγουμενες σελιδες.Οκ μπήκαν ελληνικα στο εικονικο πληκτρολογιο μου,αλλα sto hardware Πληκτρολογιο τιποτα.υπαρχει καποιος συνδυασμος κουμπιων,που δεν ξέρω? :(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259451

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος οδηγος,ευχαριστούμε παρα πολυ.

μια διευκρινιστικη ερώτηση, το aekmap δουλεευει παραλληλα με fingerkeyboard2 ???

ταυτοχρόνως? ή δημιουργούνται conflicts? :X

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το ένα είναι για το hardware keyboard και το άλλο software. Δεν ενοχλεί το ένα το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εχω αν ξερει κανεις,

 

οταν συνδεω το Bluetooth Handsfree στο κινητο, το εικονιδιο του BT δεν αλλαζει με αποτελεσμα να μην ξερω αν ειναι συνδεδεμενο το ακουστικο, υπαρχει κατι που πρεπει να κανω?(σημειωση το ακουστικο ειναι multipoint, παρολα αυτα και σε single point mode δεν εχω αλλαγη στο εικονιδιο παρα μονο οταν υπαρχει ενεργη κληση)

 

ευχαριστω για το χρονο σας!!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...