Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντεε υπάρχει και nfs game ;; καλη φάση ειδα και βιντεάκι είδα επισης και το call of duty 2 ξέρει κανεις που μπορουμε να τα βρούμε? απο κανενα μαγαζάκι μήπως ?? :P με το X trakt μόνο πολυ βαρεμάρα πέφτει!!!!

 

Σε βιντακια στο utube, εχω και Sonic, Super Mario, COD2, DOOM και διαφορα ακομα. Αν πατησεις για καποιο απο αυτα θα σου βγαλει και αλλα.

Αλλα δεν τα εχω βρει πουθενα εγω. Σε κανενα μαγαζακι.

 

Παιξτο το xtrakt, δεν ειναι πολυ βαρετο! Σε εναν αρχηγο μαλιστα ειναι ζορικο! Εγω δυσκολευτηκα δηλαδη!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων αντιμετωπίζω δύο προβλήματα μέχρι στιγμής: Το πρώτο έιναι ότι χάνει το συγχρονισμό με το bluetooth, το οποίο αν θυμάμαι καλά από αυτά που έχω διαβάσει στο φόρουμ οφείλεται στη ρομ και το δεύτερο είναι ότι εντελώς ξαφνικά γύρισε σε Line 2 χωρίς να έχω 2η γραμμή και μόνο με επανεκκίνηση κατάφερα να το ξαναφέρω στη Line 1. Έχετε καμιά ιδέα γιαυτό?

 

Καλημέρα,

 

Ήρθε και το τρίτο πρόβλημα το οποίο αν θυμάμαι και πάλι καλά οφείλεται στη ρομ, συχνά πυκνά χάνει το σήμα και σε αυτόν που με καλεί φαίνεται σαν κλειστό.

Όποιος μπορεί ας μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι γιαυτά τα προβλήματα πριν το φλασάρισμα.

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ήρθε και το τρίτο πρόβλημα το οποίο αν θυμάμαι και πάλι καλά οφείλεται στη ρομ, συχνά πυκνά χάνει το σήμα και σε αυτόν που με καλεί φαίνεται σαν κλειστό.

Όποιος μπορεί ας μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι γιαυτά τα προβλήματα πριν το φλασάρισμα.

 

Φλασάρισμα σε μια R3AA κατευθειαν, χωρις χρονοτριβη...

Link to comment
Share on other sites

Και επισης, βλεπω Valkyrie, Infinity PCTech WWE και λεω να δοκιμασω. Αλλα μετα ξανασκεφτομαι και λεω οτι οσο και να προσπαθουν, δεν φτανουν στο επιπεδο της ρομ αυτης!

Εχετε δοκιμασει την infinity ? Εχουμε καμια γνωμη?

Βέτα τεστερ?! :lol: :happy:

 

ΥΓ.Το θετικο της valkryrie ειναι οτι ο agent εβαλε το Μανιλλα 2.5... Και αυτο δεν το εχω δει...

Ψηνομαι και δεν ψηνομαι...

Αλλα εχω κανει διαφορα κολπακια στην ρομ ετσι οπως ειναι τωρα για να καθομαι να τα ξανακανω(βλ. shortcuts, προγραμματακια, πληκτρολογια στην νεα, κλπ), αρκετα για να μην το κανω..

 

Πολυ δίλημμα.......

Δυστυχώς η Infinity του smaberg θέλει αρκετή δουλίτσα ακόμη! Μόλις καταπιάστηκε με WM6.5 γαρ..

Μέχρι στιγμής η καλύτερη WM6.5 Rom είναι αυτή του "Πράκτορα". Μάλιστα σήμερα έβγαλε την έκδοση 2.8.5!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Infinity του smaberg θέλει αρκετή δουλίτσα ακόμη! Μόλις καταπιάστηκε με WM6.5 γαρ..

Μέχρι στιγμής η καλύτερη WM6.5 Rom είναι αυτή του "Πράκτορα". Μάλιστα σήμερα έβγαλε την έκδοση 2.8.5!

Και γω ετσι πιστευω. Θα δω τι θα κανω με το θεμα...

Φλασάρισμα σε μια R3AA κατευθειαν, χωρις χρονοτριβη...

Συμφωνω απολυτα. Εχεις και τη R1A, ετσι? Καντο και θα σου φτιαξουν ορισμενα προβληματακια.

Για τις λεπτομεριες με το SEUS και τα συναφη, διαβασε τι σου εγραψα λιγο πιο πισω. Και αν παραυτα εχεις προβλημα η αποριες, τοτε ξαναρωτα. Εδω ειμαστε! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 games είναι WVGA compatible;

 

ναι, και τα δυο ειναι. Εμενα ετρεξαν κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

αντεε υπάρχει και nfs game ;; καλη φάση ειδα και βιντεάκι είδα επισης και το call of duty 2 ξέρει κανεις που μπορουμε να τα βρούμε? απο κανενα μαγαζάκι μήπως ?? :P με το X trakt μόνο πολυ βαρεμάρα πέφτει!!!!

 

Το COD2 το βρηκα αλλά σερνεται τρομερα.

Επισης το NFS στις ρομ με TF3D θελει φασαρια για να παιξει...

Αλλά ειναι πολυ σουπερ και αξιζει τον κοπο :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το COD2 το βρηκα αλλά σερνεται τρομερα.

Επισης το NFS στις ρομ με TF3D θελει φασαρια για να παιξει...

Αλλά ειναι πολυ σουπερ και αξιζει τον κοπο :happy:

 

Ελα ρε τσακαλι!??!:lol::happy::p

Σε μαγαζακι η αλλου? Για δωσε μια το λινκ αν μπορεις?

 

Σερνεται λιγο, το ειδα και στο βιντεακι στο utube...

 

Sonic ή Super Mario Bros βρήκες μήπως? Μου αρέσουν πολυ και τα δυο απο εποχης Sega Saturn(!!!) και Super Nintendo(!!) στα οποια τα είχα λιώσει κιόλας!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ..!! :) νόμιζα ότι είχε να κάνει με warez και τα συναφή γι'αυτό ήμουν διστακτικός στο να ζητήσω link :)

 

Το COD2 το βρηκα αλλά σερνεται τρομερα.

Επισης το NFS στις ρομ με TF3D θελει φασαρια για να παιξει...

Αλλά ειναι πολυ σουπερ και αξιζει τον κοπο :happy:

Συνεχίζεις να με εκπλήσεις!!! ασχολείσαι με φλασαρίσματα παίζεις NFS το μόνο που μου μένει τώρα, είναι να μου πεις ότι διοργανώνεις και τουρνουά pro :P ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ Ε?? (αν και δε παρεξηγιέσαι, οφείλω να το επισημάνω..!! :p )

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζεις να με εκπλήσεις!!! ασχολείσαι με φλασαρίσματα παίζεις NFS το μόνο που μου μένει τώρα, είναι να μου πεις ότι διοργανώνεις και τουρνουά pro :P ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ Ε?? (αν και δε παρεξηγιέσαι, οφείλω να το επισημάνω..!! :p )

 

Ωρες ωρες και γω απορω...

Πλακα θα μας κανει. Δεν ειναι γυναικα.:lol:

Αλλα ειναι η αληθεια οτι μετα απο τοσο καιρο που διαβαζω, εχει πολυ καλες γνωσεις επι του θεματος.

Και σκεφτομαι και γω και λεω(αφορα κυριως τους νυν φοιτητες):

Αν διαβαζαμε και για τις σχολες οπως διαβαζουμε για τα wm, τα φλασαρισματα και τα λοιπα περι κινητων, ειναι βεβαιο οτι θα ειχαμε διαπρεψει στους τομεις μας.. Αλλα τι να το κανεις ετσι που το εχουν κανει στα τα μουτρα τους το ελληνικο πανεπιστημιο:mad::mad::mad:

 

Οσον αφορα τα λινκς που λες, το xtrakt το εχουν νομιζω οι xda...

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα απευθείας από τα links του athanaso77 !!! Το NFS με προβλημάτισε, γιατί δημιούργησε 3 shortcuts..!! Το ένα έπαιζε αλλά κόλλαγε, το άλλο έπαιζε κανονικά και το 3ο δεν άνοιγε καν έβγαζε error..
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα απευθείας από τα links του athanaso77 !!! Το NFS με προβλημάτισε, γιατί δημιούργησε 3 shortcuts..!! Το ένα έπαιζε αλλά κόλλαγε, το άλλο έπαιζε κανονικά και το 3ο δεν άνοιγε καν έβγαζε error..

 

3βγαζει. Θα παιξεις σε αυτο που δεν εχει G sensor. Δηλαδη δεν εχει accelometer. Αλλα τωρα δεν θυμαμαι ποιο ειναι απο ολα!

Παντως θυμαμαι οτι τρεχεις με ενα Golf V. ΝΟΜΙΖΩ! Δεν το επαιξα πολυ γιατι αρχισα τα φλασαρισματα εκεινη την περιοδο και ξεχνουσα να το βαλω...!:lol::p:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3βγαζει. Θα παιξεις σε αυτο που δεν εχει G sensor. Δηλαδη δεν εχει accelometer.

 

Έτσι είναι... Ένα εκ των τριών κάνει χρήση του accelerator και φυσικά δεν παίζει στην συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή είμαι με την Valkyrie 2.8.5!

Έχουμε και λέμε: όποιος θέλει το κινητό για εργαλείο, stick to Touch X 10.1!! Είναι χαλαρά η καλυτερότερη και πιο γρήγορη και bug free ROM!

Όσον αφορά την Bαλκυρία και τα WM6.5 υπάρχουν ακόμα αρκετά bugs. Π.χ. το δεξί softkey επανέρχεται συνέχεια στην default επιλογή του που είναι να εμφανίζει την Today και δεν λειτουργεί σαν right softkey.

Με την τελευταία έκδοση του TF3D το OS βαραίνει πάρα πολύ καταλαμβάνοντας πάνω από 60% της διαθέσιμης μνήμης με αποτέλεσμα ν'αργεί αισθητά. Έτσι, το χρησιμοποιώ μόνο με το Titanium (παρόλο που είναι αρκετά εντυπωσιακό το τελευταίο TouchFLO) όπου χρησιμοποεί περίπου το 50% της μνήμης. Πάντως είναι ψιλο-συμπαθητικούλι και το Titanium. Το Start Menu είναι σίγουρα πιο εντυπωσιακό από τα WM6.1!

To TF3D δεν έχει landscape mode.

To Τitanium έχει, αλλά αργεί κάπως στις εντολές που του δίνεις.

Αν παρατηρήσω κάτι άλλο θα το ποστάρω.

Θα κάτσω λίγες μέρες ακόμη με την Βαλκυρία να δω αν θα την παλέψω μόνο και μόνο γιατί είχα βαρεθεί την Touch X και τα WM6.1!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ βασιλοχια(:happy:!!!) δεν σου ειπαμε να αφησεις τους πειραματισμους και τις αλλες ρομς στην ησυχια τους και να βαλεις την PCTech4U?! Ε? Δεν στο παμε!?:lol::lol:

 

Βαλτην. Και θα με θυμηθεις. Ειναι, για εμενα, μακρυα απο την TouchX. Εχει μεν 6.1, αλλα ειναι πολυ καλη. Και εχει και ενα σωρο προγραμματα, αρκετα για να μην βαλεις ΤΙΠΟΤΑ αλλο απο τις επαφες και τα υπολοιπα(μηνυματα, ημερολογιο, κλησεις, κλπ).

 

Και την εκανε και Ελληνας, και μαλιστα ειναι και μελος στο φορυμ μας, αλλα οχι ενεργο. Μπες στους xda, και ψαξτην.

 

Εχει και ελληνικη εκδοση, αλλα εχουμε ενα θεμα με τα απεσταλμενα μνμ. Διαβασε και στο θρεντ στους xda αλλα και εδω μερικες σελιδες πισω, η wildgirl και εγω κανουμε αναφορες στο προβλημα.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω διαβάσει αυτό το θέμα με τα μηνύματα. Απλά λέω να τ'αφήσω λίγο στην άκρη τα 6.1, γι'αυτό και στράφηκα προς την Βαλκυρία. Θα δείξει ο χρόνος, χεχ! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εχει και ελληνικη εκδοση, αλλα εχουμε ενα θεμα με τα απεσταλμενα μνμ. Διαβασε και στο θρεντ στους xda αλλα και εδω μερικες σελιδες πισω, η wildgirl και εγω κανουμε αναφορες στο προβλημα.:worry:

Ίσως να καταλαβαίνω λάθος, αλλά έτσι όπως το γράφεις, το θέμα με τα απεσταλμένα το έχει μόνο η ελληνική έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

μολις επανεφερα το κινητο σε εντος εγγυησης κατασταση...κ εχει αλλο ενα προβλημα. το πληκτρο της εντασης λειτουργει με τις ωρες του.εχουν μπολικη δουλεια στο σερβις κ θα τα ακουσουν αν μου πουλησουν κανα παραμυθι....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να καταλαβαίνω λάθος, αλλά έτσι όπως το γράφεις, το θέμα με τα απεσταλμένα το έχει μόνο η ελληνική έκδοση?

Στους xda δεν αναφερουν προβλημα με τον wwe εκδοση. Και μαλιστα ρωτησα(εγω ή η wildgirl, δεν θυμαμαι, παντως ερωτηση εγινε), και η απαντηση ηταν οτι ειναι ολα μια χαρα. Οποτε, υποθετω οτι μονο η ελληνικη εκδοση θα το εχει..

μολις επανεφερα το κινητο σε εντος εγγυησης κατασταση...κ εχει αλλο ενα προβλημα. το πληκτρο της εντασης λειτουργει με τις ωρες του.εχουν μπολικη δουλεια στο σερβις κ θα τα ακουσουν αν μου πουλησουν κανα παραμυθι....

:lol::lol:

Απο την στιγμη που δεν του εκανες τιποτα, δεν εχεις λογο να φοβασαι για οτιδηποτε, και εννοειται οτι αν αρχισουν τα μα., μου, σου, του κανε φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, γενικά αν εχω καταλαβει καλα οσο περισσότερη ram χρησιμοποιει το κινητο τοσο πιο γρηγορα καταναλωνει τη μπαταρια σωστα???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, γενικά αν εχω καταλαβει καλα οσο περισσότερη ram χρησιμοποιει το κινητο τοσο πιο γρηγορα καταναλωνει τη μπαταρια σωστα???

 

Οσο πιο πολυ ραμ χρησιμποιει το κινητο τοσο πιο αργο ειναι. Αλλα επειδη τρεχουν παραλληλα πολλα προγραμματα, ναι, καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια απο οτι θα επρεπε ή θα ξοδευε υπο φυσιολογικες συνθηκες.;)

Link to comment
Share on other sites

Στους xda δεν αναφερουν προβλημα με τον wwe εκδοση. Και μαλιστα ρωτησα(εγω ή η wildgirl, δεν θυμαμαι, παντως ερωτηση εγινε), και η απαντηση ηταν οτι ειναι ολα μια χαρα. Οποτε, υποθετω οτι μονο η ελληνικη εκδοση θα το εχει..

Τότε γιατί δεν περνάτε την Αγγλική έκδοση και να ξεγνοιάσετε? ή παρουσιάζει άλλα bugs? :)

griniaris, καλή επιτυχία με το service!!!

για εορτολόγιο τπτ?? :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...