Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Όπως και σε όλα τα υπόλοιπα προγράμματα. Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

 

βαλε στον γουγλη ppcwarez κ 8α βρεις τον απογονο του μαγαζιου μιας κ το μαγαζι καποιες φορες απο την πολλη πελατια ασφυχτια ;)

 

Απαγορεύονται τέτοιες αναφορές δημόσια στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαχνω ενα προγραμμα το οποιο να φιλτραρει τις επαφες και οταν καποιος αγνωστος παρει το τηλεφωνο μου στα χερια του και κοιταει τις επαφες να ειναι της μορφης "694*******" και για να εμφανιστουν κανονικα σε πληρη μορφη "6944101010" να ζηταει κωδικο .

Υπηρχε κατι τετοιο νομιζω παλια αλλα δεν μπορω να θυμιθω το ονομα.

Μηπως θυμαται κανει ή εχει κατι στο μυαλο του σχετικο?

 

Ευχαριστω και καλο Πασχα!

 

Μα το Δία, αν υπαρχει μεχρι και τετοια εφαρμογη θα μου πεταχτουν τα ματια εξω :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως και σε όλα τα υπόλοιπα προγράμματα. Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

 

 

 

Απαγορεύονται τέτοιες αναφορές δημόσια στο forum.

 

ζητω συγνωμη αν υπεπεσα σε καποιο λα8ος αλλα αναφερ8ηκα οσο πιο πλαγια γινοταν για να μην δοσω λινκ που απαγορευεται

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να περασω κατι με το xperia tweak κανω save και μου βγαζει οτι παρουσιαστηκε σφαλμα στην εφαρμογη.ξρει κανεις τι παιζεται?

 

θελω να αλλαξω τον τροπο εμφανισησ των επαφω και το τροπο που αναβουν τα led.θελει καποια ρυθμιση το tweak για να δουλεψει?στο σημειο τησ επανεκινησης του tweak κολλαει και δεν kanei save

χρονια πολλα καλη ανασταση

 

 

'

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για το γιατί δεν απαγορεύονται;

 

Φυσικα απαγορευεται και αυτο ...

Ισχυει για Καθε σελιδα στην οποια περιεχεται υλικο

το οποιο ειναι εκτος των κανονων του φορουμ.

 

Καλη ανασταση σε ολους ....! :)

 

(τελος τα offtopic ,συνεχεια στα σχετικα με το xperia..)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μα το Δία, αν υπαρχει μεχρι και τετοια εφαρμογη θα μου πεταχτουν τα ματια εξω :blink:

 

Υπηρχε την ειχα δει σε ενα Νοκια ενος γνωστου που επεσε στα χερια μου αλλα δεν εδωσα σημασια τοτε , φυσικα ειχε symbian, απλα για windows mobile δεν εχω βρει κατι γιαυτο ρωταω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορια παρακαλω…

Εχει καταφέρει κανεις να δει υπότιτλους στο experia με το TCPMP-0.72RC1;;

Ψάχνοντας εμαθα πως βαζοντας το αντίστοιχο subtitle addon υπαρχει αυτή η δυνατότητα αλλα δεν ειμαι συγουρος μετα τις αποτυχημένες προσπάθειες μου αν όντως αυτό συμβαίνει και στο xperia.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορεί κάποιος μεσω pm να μου πει το μαγαζάκι και αν υπάρχει τρόπος να έχω gps χωρις να χρεώνομαι;ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορεί κάποιος μεσω pm να μου πει το μαγαζάκι και αν υπάρχει τρόπος να έχω gps χωρις να χρεώνομαι;ευχαριστώ.

 

Το gps δεν χρεωνεται οσο κι αν το χρησιμοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι στο Xperia που παει μια ωρα πισω καθε τοσο ειναι επειδη μπαινω στο Dest7 που εχω(απο το μαγαζακι)???

 

Και κατι ακομα, αν παω στο Sony Ericsson Xperia Panel μου δειχνει την ωρα μια ωρα πριν. Και οταν παω να την φτιαξω την βγαζει κανονιkα... Γιατι????

 

Κατι τριτο, αν κατεβασω και εγκαταστησω Touch Flo 3D θα μπει απλα σαν today panel το TF3D των HTC. Και μετα θα μπορω να το απεγκαταστησω κανονικα, χωρις να χρειαζεται να φλασαρω την ΡΟΜ, αν και θελω, αφενος για να μαθω, αφετερου για να βαλω και την τελευταια αγγλικη ρομ.

 

Και τελος, γιατι δεν βγαζω ακρη, θελω να κατεβασω το Garmin μαζι με χαρτες, ελληνικες φωνες και τα λοιπα. Ψανχω στο μαγαζακι και βρισκω ενα ενος παιδιου απο εδω. Αλλα οι οδηγιες οταν τις κατεβαζω ειναι ολο ερωτηματικα(ειναι ενα αρχειακι txt)και ειναι και 2 μερη. Οποτε αν εχει καποιος κατεβασει το Garmin απο το μαγαζακι ας μου στειλει ενα πμ να με βοηθησει λιγο...:O:O

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ρολοι στο Xperia που παει μια ωρα πισω καθε τοσο ειναι επειδη μπαινω στο Dest7 που εχω

 

Στο Destinator:

 

Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Συνέχεια -> Ρυθμίσεις ώρας

 

...και επέλεξε το "Ρύθμιση για θερινή ώρα"

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το Touch Flo 3D σαν panel οπότε, το βάζεις και το βγάζεις όποτε θέλεις. Απλά την πρώτη φορά θα πάει στο today screen, εκεί πήγαινε στις ρυθμίζεις/σήμερα /στοιχεία και ξετσεκάρισε το Touch Flo 3D. Έπειτα βάζε το όποτε θέλεις από τα panel.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια χριστος ανέστη!! ειχα βαλει τις προάλες ενα update τις κάμερας που μάλλον πρεπει να ειναι beta???που εχει το auto flash ka to gps μεσα επιπλεον!!αντιμετωπιζει κανεις προβλημα??εμενα κολαει πολες φορες το autofocus..δλδ χάνεται σαν να μην εχει φόκους..μετα οταν βάζω επιλογη νυχτερινης ληψης και παταω και το φλασ σε επιλογη auto δεν αναβη..αν το βγαλω το night vision και το βαλω το αυτοματο εκει παιζει κανονικα αναβει...τωρα θα μου πειτε ειναι μπέτα και δικαιολογητε..η κανονικη εκδοση θα βγη με στην επομενη ρομ ?? θα έχουμε και την καινουρια καμερα? και τέλος κατέβασα το HTC calculator το εμφανιζει κανονικα μονο κατο στην οθονη προς το τελος διχνει να εχει χαλασμενα γραφικα σαν χιονια ετσι ειναι?? ευχαριστω και χρονια πολλα :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Destinator:

 

Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Συνέχεια -> Ρυθμίσεις ώρας

 

...και επέλεξε το "Ρύθμιση για θερινή ώρα"

 

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!

 

Λοιπον, το εκανα αυτο που λες, αλλα και παλι, στο Xperia panel, και το αναλογικο και το ψηφιακο ρολοι πανε μια ωρα πισω. Και αν κανω "κλικ" πανω στο ρολοι φαινεται η ωρα κανονικα. Αν βγω απο τις ρυθμισεις τοτε δειχνει μια ωρα πισω. Και εχω βαλει και Home και Visiting το ιδιο ακριβως, +2GMTAthens,Instabul,κλπ.

 

Εγώ έβαλα το Touch Flo 3D σαν panel οπότε, το βάζεις και το βγάζεις όποτε θέλεις. Απλά την πρώτη φορά θα πάει στο today screen, εκεί πήγαινε στις ρυθμίζεις/σήμερα /στοιχεία και ξετσεκάρισε το Touch Flo 3D. Έπειτα βάζε το όποτε θέλεις από τα panel.

 

Το βαζω τωρα στην καρτα μνημης και το δοκιμαζω!

 

Και τελος, εχω περασει το ΡΙΜBackup και το εβαλα και κρατησε backup απο ημερολογιο, επαφες, μηνυματα στην καρτα μνημης. Οταν φλασαρω την ΡΟΜ για να βαλω την τελευταια αγγλικη απο τους xda(official προς το παρον), και το πατησω restore θα μου τα επαναφερει κανονικα, χωρις προβληματα, σωστα????:O:O:O

 

 

Και κατι που διαβαζα μολις τωρα, αν θελω να περασω την τελευταια official Αγγλικη ROM και εστω οτι θελω να την περασω με τον τροπο που λενε οι xda, θα πρεπει να κανω και το step 1 που λενε εδω? Το ρωταω γιατι θα ειναι official, και οχι cooked...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιοσ να δώσει link για το πρόγραμμα που κάνει το touch flo 3d σε panel...

Αφού κατεβάσεις το touch flo 3d πάνε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2878314&postcount=3

Εγώ έκανα τα 3 πρώτα βήματα. Με το που θα το βαλεις και θα κάνεις επανεκίνηση θα ξεκινήσει με αυτό. Πάνε Ρυθμίσεις/Σήμερα/Στοιχεία και ξετσεκάρισέ το. Ξανατσέκαρε ότι είχες είχες παλιά. Μετά βάλε το panel και όποτε θέλεις θα το βάζεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει έκπληκτος με την μπαταρία του...

Το έβγαλα από το φορτιστή τη Μ. Παρασκευή το πρωί. Τα τηλέφωνα ήταν λίγα (2-3/ ημέρα) και 2-3 μηνύματα, μισή ώρα GPSCycle computer, δεν έβαλα καθόλου wifi, δεν το "σκάλισα", και σήμερα, Δευτέρα του Πάσχα έχει ακόμη 4 γραμμές στην μπαταρία, δηλαδή πάει σίγουρα μέχρι το βράδυ...

Συνεπώς, η συσκευή αν δεν την ζορίζουμε, βγάζει >4 ημέρες...:O

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλή μπαταρία. Αν και όλες αυτές οι συσκευές είναι για να τις ζορίζεις :)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

sorry gia ta greeklish, grafw apo to xperia.

Aporia:

To AEKMap grafei ellinika se ola ta programmata ektos apo to opera, opou grafei mono english asxeta ti keyboard exw epileksei. Ti mporw na kanw?

 

2. Otan to xperia mpainei standby, apenergopoieitai to wifi kai to bluetooth, yparxei ry8mish gia na mhn apenergopoioyntai sto standby?

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορια παρακαλω…

Εχει καταφέρει κανεις να δει υπότιτλους στο experia με το TCPMP-0.72RC1;;

Ψάχνοντας εμαθα πως βαζοντας το αντίστοιχο subtitle addon υπαρχει αυτή η δυνατότητα αλλα δεν ειμαι συγουρος μετα τις αποτυχημένες προσπάθειες μου αν όντως αυτό συμβαίνει και στο xperia.

 

Τελικα το παραπανω το εχει δοκιμασει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω κατι..εχει πλεον κανα νοημα να αγορασει κανεις την συσκευη της εδω αντιπροσωπειας αντι μεσω expansys??

 

Αν θες να έχεις επίσημα τα ελληνικά στη συσκευή σου ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...