Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μπορεί Please να μου απαντήσει κάποιος τί γίνεται με το πρόβλημα χασίματος μιας ώρας στο πουθενά?

 

Είναι γενικό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι ακόμα. Στην Ελλάδα πωλείται και με ελληνικά windows; Το βρίσκω σε κατάστημα με περασμένα τα ελληνικά. Το έχουν άραγε ανοίξει και πειράξει ή βγαίνει και σε ελληνικά;

 

Φιλε αυτο με την ωρα μου το εκανε και εμενα και ειχα τρελαθει... Καπου εκει που ρυθμιζεις την ωρα εχει ενα κουτακι που το ξεκλικαρεις και φτιαχνει.. Επειδη ομως ειμαι καινουριος σε wm και εχω χασει την μπαλα δεν μπορω να το ξαναβρω να σου πω ακριβως που ειναι Το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει προβλημα το τηλεφωνο και πρεπει να βρεις τη ρυθμιση.. Συγνωμη που δεν μπορουσα να ειμαι πιο κατατοπιστικος..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ενώ ήταν κανονική η ώρα, ξαφνικά χάνεται απο τα 2 πάνελ. Στα αλλα 2 πάνελ είναι σωστή...Δεν μπορώ να καταλάβω
Link to comment
Share on other sites

To xperia το βρίσκω στο σκρούτζ μέχρι και 90 περίπου ευρώ φθηνότερα από "γνωστά" καταστήματα (eshop/plaisio). Να εμπιστευτώ αυτά τα μικρά μαγαζιά;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

έχω τα εξής:

ROM Version:1.03.931.8

και Radio: 1.10.25.18 (δηλ. ακριβώς όπως το αγόρασα).

Μπορεί κάποιος να μου πει, αν περάσω τη νέα έκδοση (se γνήσια), θα φτιάξει το σήμα;

έχω cosmote και είναι τραγικό.Δεν μπορώ να μιλήσω σχεδόν καθόλου! όσο για videoκλήση.. μάλλον πρέπει να πάω σε κανα βουνό!

όσοι έχετε τη νέα έκδοση (γνήσια) έχετε δει κάποια διαφορά;

 

τσεκάρεις την ώρα στο πανελ που έχει πρόβλημα και κάνεις κλικ πχ στο city 1(Στο πανελ με το μεγάλο αναλογικό ρολόι). Ξετσεκάρεις το Daylight Saving Time και είσαι οκ!

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

έχω τα εξής:

ROM Version:1.03.931.8

και Radio: 1.10.25.18 (δηλ. ακριβώς όπως το αγόρασα).

Μπορεί κάποιος να μου πει, αν περάσω τη νέα έκδοση (se γνήσια), θα φτιάξει το σήμα;

έχω cosmote και είναι τραγικό.Δεν μπορώ να μιλήσω σχεδόν καθόλου! όσο για videoκλήση.. μάλλον πρέπει να πάω σε κανα βουνό!

όσοι έχετε τη νέα έκδοση (γνήσια) έχετε δει κάποια διαφορά;

 

Νομίζω οτι θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση. Το σήμα σου θα είναι καλύτερο.

Η αναβάθμιση βελτιώνει πράγματα, και εκτός αυτού, με την τελευταία ρομ έχω καλύτερο σήμα απο οτι είχα με την αρχική που το πήρα.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση. Το σήμα σου θα είναι καλύτερο.

Η αναβάθμιση βελτιώνει πράγματα, και εκτός αυτού, με την τελευταία ρομ έχω καλύτερο σήμα απο οτι είχα με την αρχική που το πήρα.

 

σ'ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω! :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το έχω απενεργοποιήσει από την αρχη που πήρα τη συσκευή!

 

Ε για αυτό στέλνεις ερωτηματικά, ξανά-ενεργοποίησε το.

 

Παιδιά πάντως εγώ ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με την ώρα, βέβαια μόλις το πείρα το κινητό τα ξήλωσα τα άθλια panels, οπότε αυτό ίσως έχει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ηδη μ εχετε βοηθήσει αρκετα και το εκτιμω.

Η version που έχω είναι η εξης

1.02.931.3 (ROM)

1.06.25.29 (Radio)

 

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα θα είναι καλό να το αφήσω ως έχει η να το αναβαθμίσω?

 

Αναβαθμίζοντας το χάνω τα αρχεία μου?

 

Η ανβάθμιση (γνησια) γινεται μονο στην SE η υπάρχει link της SE που μπορω να επισκεφτώ απευθειας απο τον explorer του XPERIA κ να το κατεβασω?

 

Ευχαριστω εκ τεν προτερων

Αλέξης

LIVE THE XPERIA
Link to comment
Share on other sites

Ε για αυτό στέλνεις ερωτηματικά, ξανά-ενεργοποίησε το.

 

να το ενεργοποιήσω???όταν το είχα ενεργοποιημένο με το resco keyboard μου έστελνε ερωτηματικά....γι'αυτο το απενεργοποίησα....τεσπα....θα το δοκιμάσω!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ξήλωσα κι εγώ τα 2 προβληματικά panels με την ώρα. Αλλά ποιό να βάλω για να έχω speed dials και quick programs icons?
Link to comment
Share on other sites

να το ενεργοποιήσω???όταν το είχα ενεργοποιημένο με το resco keyboard μου έστελνε ερωτηματικά....γι'αυτο το απενεργοποίησα....τεσπα....θα το δοκιμάσω!ευχαριστω!

 

όντως το ενεργοποίησα και όλα κομπλέ...μόνο που εχω ένα προβληματάκι......πατάω παρατεταμένα το ν αλλά αντι για τελεία μου βγάζει κενο!

Link to comment
Share on other sites

να το ενεργοποιήσω???όταν το είχα ενεργοποιημένο με το resco keyboard μου έστελνε ερωτηματικά....γι'αυτο το απενεργοποίησα....τεσπα....θα το δοκιμάσω!ευχαριστω!

 

Δεν ειχες την υποστηριξη unicode και sms στο resco, γι αυτο σου εβγαζε ερωτηματικα.

Bαλε τα περιεχομενα του κατωτερω αρχειου στο directory που εχεις το resco, μεσα στον υποφακελο Languages και θα εχεις το resco πληρες και με unicode και με sms 160.

Θεωρω οτι το resco ειναι ισως το καλυτερο soft keyboard, με μεγαλο πλεονεκτημα οτι εχει την επιλογη να παραμενει ως default, εφ' οσον SIPchange και defaultIM δεν δουλευουν στη συσκευη...

Eπισης μπορεις μεσω SKtools - input methods να απενεργοποιησεις οσα πληκτρολογια δεν σου χρειαζονται για εξοικονομηση μνημης και για να μην σου εμφανιζονται στο popup οταν πατας το βελακι κατω διπλα στο πληκτρολογιο.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Στα καλα του καθουμενου νεκρο! Κοκκινο λαμπακι στο πληκτρο ενεργοποιησης οταν το βαζω να φορτισει και τιποτα αλλο!! Τι κανω?

 

Στα καλα του καθουμενου νεκρο! Κοκκινο λαμπακι στο πληκτρο ενεργοποιησης οταν το βαζω να φορτισει και τιποτα αλλο!! Τι κανω?

 

Aκυρο.. ειχε αποφορτιστει τελειως η μπαταρια, ηθελε μιση ωρα φορτιση πριν ανοιξει παλι κανονικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έκανα update και νομίζω οτι το σήμα έχει βελτιωθεί όντως. Όμως έχω το εξής πρόβλημα:

δεν μπορώ να περιορίσω την σύνδεση gprs. Ενώ πέρασα το No data, μόλις του πατήσω κάτι, κάνει σύνδεση με cosmote mms-3g connection. Προσπάθησα μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά δεν τα κατάφερα.Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Θέλω να μην μπορεί να συνδεθεί με gprs, παρα μόνο για να στέλνω mms.

(κάπου είχα δει ρυθμίσεις για όλα τα δίκτυα εδώ μέσα, αλλά δεν κατάφερα να το ξαναβρώ)

Link to comment
Share on other sites

Aκυρο.. ειχε αποφορτιστει τελειως η μπαταρια, ηθελε μιση ωρα φορτιση πριν ανοιξει παλι κανονικα!

ναι έτσι με είχε τρομάξει και εμένα...

Το αφήνεις, προσεύχεσαι (άγιες μέρες γαρ) και μετά από μισή-μία ώρα ξυπνάει...

Link to comment
Share on other sites

έκανα update και νομίζω οτι το σήμα έχει βελτιωθεί όντως. Όμως έχω το εξής πρόβλημα:

δεν μπορώ να περιορίσω την σύνδεση gprs. Ενώ πέρασα το No data, μόλις του πατήσω κάτι, κάνει σύνδεση με cosmote mms-3g connection. Προσπάθησα μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά δεν τα κατάφερα.Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Θέλω να μην μπορεί να συνδεθεί με gprs, παρα μόνο για να στέλνω mms.

(κάπου είχα δει ρυθμίσεις για όλα τα δίκτυα εδώ μέσα, αλλά δεν κατάφερα να το ξαναβρώ)

άκυρο...τα κατάφερα τελικά! :)

thanks anyway!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς ποια Panels έχετε πάνω στο xperia?

 

Και κάτι άλλο. Μετά το update R2AA τρέχω το dll του Xavier για τα ελληνικά στο πλάι των contacts αλλά δεν μου το βγάζει καθόλου τώρα. Ούτε με ανοικτό πορτάκι, ούτε με κλειστό.

 

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες την υποστηριξη unicode και sms στο resco, γι αυτο σου εβγαζε ερωτηματικα.

Bαλε τα περιεχομενα του κατωτερω αρχειου στο directory που εχεις το resco, μεσα στον υποφακελο Languages και θα εχεις το resco πληρες και με unicode και με sms 160.

Θεωρω οτι το resco ειναι ισως το καλυτερο soft keyboard, με μεγαλο πλεονεκτημα οτι εχει την επιλογη να παραμενει ως default, εφ' οσον SIPchange και defaultIM δεν δουλευουν στη συσκευη...

Eπισης μπορεις μεσω SKtools - input methods να απενεργοποιησεις οσα πληκτρολογια δεν σου χρειαζονται για εξοικονομηση μνημης και για να μην σου εμφανιζονται στο popup οταν πατας το βελακι κατω διπλα στο πληκτρολογιο.

 

οχι εντάξει......τα έχω αυτά τα layouts στο resco απλά είχα κάνει μια βλακεία παλιά!μια χαρα τώρα!συμφωνω πως το resco είναι το καλύτερο και για μένα αλλά πρέπει να βγάζεις τη γραφίδα!

ενα SKtool που κάνεις αυτό με τα πληκρολόγια μπορεις να μου προτείνεις?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι πάλι γεμάτος νέες εμπειρίες αλλά και νέες απορίες...!!!! :lol:

 

Στο weatherpanel στο today screen μου βγάζει "αράβικα" τα γράμματα της επεξήγησης του καιρού... Πήγα να πειράξω το αρχείο lang που έχει μέσα στο πρόγραμμα και ότι "αράβικο" είχε το αντικατέστησα με ελληνικά.... Αλλά τπτ...! Κάθε φορά που τα αλλάζω μου το γυρνάει σε ερωτηματικά και ακαταλαβίστικους χαρακτήρες...

 

Any help?

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Να μαι πάλι γεμάτος νέες εμπειρίες αλλά και νέες απορίες...!!!! :lol:

 

Στο weatherpanel στο today screen μου βγάζει "αράβικα" τα γράμματα της επεξήγησης του καιρού... Πήγα να πειράξω το αρχείο lang που έχει μέσα στο πρόγραμμα και ότι "αράβικο" είχε το αντικατέστησα με ελληνικά.... Αλλά τπτ...! Κάθε φορά που τα αλλάζω μου το γυρνάει σε ερωτηματικά και ακαταλαβίστικους χαρακτήρες...

 

Any help?

Βαλε αυτο στο φακελο του weatherpanel :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... Δεν είμαι σε pc το οποίο συνδέω το κινητό... Μόλις το περάσω όμως θα σου πω αν λειτούργησε... Έριξα μια ματιά στο txt και είδα ότι και εγώ έκανα ακριβώς το ίδιο πράγμα... Μέσα από το φάκελο του προγράμματος αντικαταστούσα τα αράβικα με τα ελληνικά αλλά δεν τα κρατούσε.....!!! Τι πήγε στραβά???

 

Και κάτι ακόμα... Ποιο layout χρησιμοποιείς? Γιατί τα ήδη υπάρχωντα του προγράμματος δεν μοιάζουν με αυτό που έχεις!!!

 

Thnks!

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...