Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει μπορει να εχεις δικαιο και να ημουν λιγο αποτομος αλλα τρελενομαι οταν ρωταει καποιος κατι που εχει παντηθει πολλες φορες στο foroum , παντως καλο θα ηταν να δημιουργηθει καποιος οδηγος για τους νεους στο χωρο των wm γιατι αναμενεται να γινει χαμος , για να μη πω οτι γινεται ηδη

 

Συμφωνώ μαζί σου.... και εγώ τα πήρα στο κρανίο για ερωτήσεις που έχουν ξαναγίνει, οταν διαβαζα το τοπικ.... αλλά τι να κάνουμε.... σε λα βι!!!!

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόταση:

 

Να γίνουν 2 τοπικς Sony Ericsson XPERIA X1i

 

1) Sony Ericsson XPERIA X1i (Basic)

2) Sony Ericsson XPERIA X1i (Advanced)

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Βάλε θύρα com4, δεδομένα NMEA 57600, TMC off. Δεν έχουμε TMC στην Ελλάδα.

Έτσι πρέπει να έχεις σήμα.

Κάνε δοκιμή επίσης να κάνει μόνο του εύρεση για να συνδεθεί με το GPS της συσκευής.

 

Τα εκανα αυτα που μου ειπες και το gps ... τιποτα δεν βρισκει σημα !!! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να γίνουν 2 τοπικς Sony Ericsson XPERIA X1i

 

Πιστεύεις ότι εάν το ένα thread θα γίνουν δύο, θα λυθεί το πρόβλημα τάξης; Ποιος θα κρίνει τι είναι basic πληροφορία και τι advanced; Εγώ πιστεύω ότι το μόνο που θα πετύχει είναι από εκεί που κάποιος διάβαζε σε ένα thread, να διαβάζει σε δύο και πάλι να μη βγάζει άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι εάν το ένα thread θα γίνουν δύο, θα λυθεί το πρόβλημα τάξης; Ποιος θα κρίνει τι είναι basic πληροφορία και τι advanced; Εγώ πιστεύω ότι το μόνο που θα πετύχει είναι από εκεί που κάποιος διάβαζε σε ένα thread, να διαβάζει σε δύο και πάλι να μη βγάζει άκρη.

 

Χμμμμμ!!!! Δεν έχεις άδικο...

 

Αν όμως συγκεντρώναμε όλες τις πληροφορίες και τις ταξινομούσαμε σε έναν οδηγό... δεν θα ήταν καλύτερα;;;;;

 

Γιατί πιστεύω για όλους είναι δύσκολο, έστω και μέσα από την αναζήτηση, να γυρίσουν 50 ή 100 σελίδες πίσω.....

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σας σπασω τα νευρα αλλα εχω μπερδευτει...

Αντιγραφω ενα προγραμμα στην καρτα μνημης ... Απο εκει και περα το βρισκω με το file explorer για να το τρεξω-κανω εγκατασταση... Εχει τα αρχεια cab και ενα που λεει set-up και ανοιγει τον opera... Εκει κολλαω ... Πως κανω την εγκατασταση...? (μη με δειρετε)

Link to comment
Share on other sites

1.- τα cab αρχεια ειναι (εγκαταστασιμα - εκτελεσιμα αρχεια ) κατι σαν τα setup αρχεια στον υπολογιστη ,

2.- συνηθως τα προγραμματα για ppc ειναι ειτε σε μορφη cab οποτε τα περναμε με copy/paste απο το pc στην storage πχ και μετα μεσα στο ppc με τον filemanager τα παταμε και κανουμε την εγκατασταση

3.- Μερικα προγραμματα ειναι με setup το οποιο το κανουμε απο το pc εχοντας συνδεδεμενο και συχρονισμενο το ppc με το pc

AYTA EINAI TA 1a βασικα βηματα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το resco contact και δεν μου πολυάρεσε και το απεγκατέστησα.Τωρα οταν παω να μπω στις contacts μου λεει error και οτι λειπει λεει ενα αρχειο (μάλλον του contact manager).H μόνη λύση το hard reset?
Xperia X1i Black - Cooked: PCTech4U v2.0 ELL
Link to comment
Share on other sites

το ξαναρώτησα πριν δύο σελίδες αλλά κάπως χάθηκε:

 

Τι πρέπει να κάνω για να μην βγαίνουν χαζοφορμαρισμένες οι σελίδες (κυρίως απο φόρουμ κοκ) για mobile device? Το browsing μου το κάνω σε landscape και στα 800 pixel δόξα το θεό μπορώ να δώ όλη τη σελίδα κανονικά...

Κάτι σε registry?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1.- τα cab αρχεια ειναι (εγκαταστασιμα - εκτελεσιμα αρχεια ) κατι σαν τα setup αρχεια στον υπολογιστη ,

2.- συνηθως τα προγραμματα για ppc ειναι ειτε σε μορφη cab οποτε τα περναμε με copy/paste απο το pc στην storage πχ και μετα μεσα στο ppc με τον filemanager τα παταμε και κανουμε την εγκατασταση

3.- Μερικα προγραμματα ειναι με setup το οποιο το κανουμε απο το pc εχοντας συνδεδεμενο και συχρονισμενο το ppc με το pc

AYTA EINAI TA 1a βασικα βηματα

 

 

Για παραδειγμα κανω copy το inesoft μεσω sync στην καρτα μνημης. Βρισκω το αρχειο με τον File explorer και σε οποιοδηποτε αρχειο και αν πατησω εκτος απο το setup που ανοιγει τον opera μου λεει "There is no aplication assosiated with "file". Run the applicstion first, then open this file from within the application."

Τι κανω λαθος...

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εισαγωγή της τελευταίας rom από update sony ericsson μου έτυχε το εξής χθες και χέστηκα πάνω μου:

 

Κάποια στιγμή κι ενώ το είχα σε standby mode, το παίρνω στα χέρια μου, πατάω ένα κουμπί για να φωτιστεί και να ανοίξει και ξαφνικά...όλα τα χρώματα λάθος και μια ασπρίλα παντού. Πατάω το κουμπί να αλλάξω πάνελ, τα ίδια, χαλασμένα χρώματα. Μπαίνω σε 2-3 μενού τα ίδια πάλι. Λέω πάει, ταπαιξε! Το κλείνω και βγάζω και την μπαταρία. Το ξαναβάζω, όλα οκ από χθες το βράδυ 1 η ώρα. Ελπίζω μόνο να μην το ξανακάνει...

 

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό? Και αν μου ξαναγίνει, το πάει κατευθείαν Γερμανό από όπου το πήρα?

Μην τρομοκρατεισαι και προς θεου μη σου μπαινουν ιδεες για service κ.λπ.

Θα μαθεις σιγα σιγα πως αυτο ειναι φυσιολογικο με τα WM (θα δεις κι αλλα... τρελα στην πορεια).

Το συγκεκριμενο... κολλημα εχει εμφανιστει σε πολλους (1-2 φορες σε διαστημα μερικων μηνων ειναι φυσιολογικο)... Το συστημα (Χ1) με τις τελευταιες ROM, πλεον αρχιζει να γινεται πολυ σταθερο (να γνωριζεις πως τα περισσοτερα κολληματα που θα συναντησεις οφειλονται σε εγκατασταση προγραμματων)...

Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα κανω copy το inesoft μεσω sync στην καρτα μνημης. Βρισκω το αρχειο με τον File explorer και σε οποιοδηποτε αρχειο και αν πατησω εκτος απο το setup που ανοιγει τον opera μου λεει "There is no aplication assosiated with "file". Run the applicstion first, then open this file from within the application."

Τι κανω λαθος...

Ευχαριστω!!

ξερεις τι κανεις λαθος???λογικα τα ανοιγεις πρωτα στον υπολογιστη σου με winrar κ σου δημιουργειτε ενας φακελος με πολλα αρχειακα κ με ενα setup που πανω εχει την υδρογειο...αυτο ειναι το λαθος σου..στη μορφη που τα κατεβαζεις οπως ειναι περνα τα στην συσκευη σου.μη τα ανοιγεις..κ οταν πας στον file explorer σου θα το δεις το προγραμμα ετοιμο για εγκατασταση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι κανεις λαθος???λογικα τα ανοιγεις πρωτα στον υπολογιστη σου με winrar κ σου δημιουργειτε ενας φακελος με πολλα αρχειακα κ με ενα setup που πανω εχει την υδρογειο...αυτο ειναι το λαθος σου..στη μορφη που τα κατεβαζεις οπως ειναι περνα τα στην συσκευη σου.μη τα ανοιγεις..κ οταν πας στον file explorer σου θα το δεις το προγραμμα ετοιμο για εγκατασταση...

 

Oντως αυτο εκανα λαθος... Ευχαριστω πολυ..!

Link to comment
Share on other sites

1.Υπάρχει επιλογή να εμφανίζεται η μπαταρια στο status bar?Αν ναι που ειναι κ εχω φαει τον τόπο?Το δικό μου εικονίδιο έχει εξαφανιστεί!

2.Πως μπορω να μεγαλώσω τα fonts στο today screen?

Xperia X1i Black - Cooked: PCTech4U v2.0 ELL
Link to comment
Share on other sites

1.Υπάρχει επιλογή να εμφανίζεται η μπαταρια στο status bar?Αν ναι που ειναι κ εχω φαει τον τόπο?Το δικό μου εικονίδιο έχει εξαφανιστεί!

2.Πως μπορω να μεγαλώσω τα fonts στο today screen?

για το 2ο..

setting->screen->text size

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.Υπάρχει επιλογή να εμφανίζεται η μπαταρια στο status bar?Αν ναι που ειναι κ εχω φαει τον τόπο?Το δικό μου εικονίδιο έχει εξαφανιστεί!

 

Μήπως έχεις ζητήσει να φαίνεται η ώρα σε όλες τις οθόνες? Εάν ναι, τότε φεύγει η μπαταρία. Αυτό έχω κάνει γιατί έχω φορτώσει το vistaκατιbattery και απλά χρησιμοποιεί τα 3-4Pixel στην κορυφή της οθόνης και για όλο το πλάτος της για να δείχνει που είναι η μπαταρία σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.Υπάρχει επιλογή να εμφανίζεται η μπαταρια στο status bar?Αν ναι που ειναι κ εχω φαει τον τόπο?Το δικό μου εικονίδιο έχει εξαφανιστεί!

 

Για δες και αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1) Με το resco contact manager μπορούμε να βάλουμε συντόμευση κλήσεων; Αν ναι πως;

 

2) Μετά από επανεκίννηση μου εμφανίζει παράθυρο ότι δεν βρίσκει το Ιnhand updater. (To απεγκατέστησα) Τι πρέπει να διαγράψω για να μην εμφανίζει το μήνυμα; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το GARMIN παιζει κατευθειαν σε μενα δεν πειραξα τιποτα..

α ωραια:) αυτο ειναι ενα αλλο καλο του garmin,ουτε σκιν ουτε τιποτα! παιζει παντου!σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ta ελληνικά που τα βρησκει κανεις?

 

Αφού εγκαταστήσεις την εφαρμογή, πας στο tab "Options" -> "Other settings" -> "ABC Bar Language" και διαλέγεις "Custom" όπου σου δίνει την δυνατότητα να τροποποιήσεις εσύ τα γράμματα όπως θέλεις. Σβήνεις ανά τριάδες τα αγγλικά και γράφεις τα ελληνικά, μετά "ΟΚ" και είσαι ΟΚ!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

χερεται

 

να ρωτήσω κάτι ?

ποια διεύθυνση πρέπει να γράψω στα web feeds στο x peria x1 για να λαμβάνω στο panel του κινητού ενημερώσεις απο google news π.χ ??

ξέρει κάποιος κάτι έγκυρο ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...