Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το c905 δε το εχει ακροβοτερα.αν δεις παλι λεει για φορο που οπως φαινεται παραπανω δεν ισχυει.το θεμα ειναι ομως αυτο που λεει ( Δυστυχώς δεν είναι ετοιμοπαράδοτο λόγω ότι δεν μπορούμε να καλύψουμε την εγγύηση στο συγκεκριμένο μοντέλο ακόμα.) τι εννοει??μηπως οτι τα κομματια δεν ειναι απο χωρες ευρωπαικης ενωσης???

 

http://blog.se-nse.net/reviews/sony-ericsson-xperia-x1-review/

entiposiako....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης, το να φέρεις ένα τηλέφωνο απο την Γερμανία ή την Ολλανδία για παράδειγμα δεν είναι πρόωρη κατοχή. Είμαστε στην ευρωπαϊκή ένωση και η αγορά είναι μια και ενιαία.

 

ακριβώς αυτό νομίζω και γω. και στο κάτω κάτω , το να έχεις κάτι πολύ πριν τους υπόλοιπους, και να το χαίρεσαι (δεν μιλάω για μούρη κτλ) σου δίνει μια ψυχολογική ανάταση που προσωπικά και 50 και 100 ευρώ χαλαλίζω. 657 ευρώ το πήρα εγώ ,και το έχω απο 3/11. Ναι μπορεί ΟΤΑΝ έρθει Ελλάδα να κάνει 550 (κάτι που δεν το πιστέυω με την καμία) ε και? όταν οι άλλοι θα το βγάζουν απο την ζελατίνα, εγώ θα προσπαθώ να βρω πως στο διάολο θα αντικαταστήσω τα πλήκτρα που τους σβήσανε τα γράμματα.... Αυτό είναι μάστερκάρντ (αξία ανεκτίμητη) για μένα :))

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους: όποιο πρόγραμμα κι αν έχω εγκαταστήσει που μετρά μπαταρία (spb mobile shell, battery status) μου εμφανίζει το ποσοστό ανά 10%, δηλαδή αντί για 99,98,97% μου δείχνει 90, 80,70% κοκ. Σε εσάς είναι το ίδιο;

Στο Destinator 7 υπάρχει ήδη έτοιμο skin από τον Panosha (ποιόν άλλο:)) που τρέχει άψογα: http://rapidshare.com/...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους: όποιο πρόγραμμα κι αν έχω εγκαταστήσει που μετρά μπαταρία (spb mobile shell, battery status) μου εμφανίζει το ποσοστό ανά 10%, δηλαδή αντί για 99,98,97% μου δείχνει 90, 80,70% κοκ. Σε εσάς είναι το ίδιο;

Στο Destinator 7 υπάρχει ήδη έτοιμο skin από τον Panosha (ποιόν άλλο:)) που τρέχει άψογα: http://rapidshare.com/...

 

Ναι, το SBP mobile shell δεν έχει δεκαδικά, δείχνει τα επίπεδα μπαταρίας όπως το λές.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως; Σε όλα τα τηλέφωνα που είχα το έδειχνε ανά 1%. Κάποιο registry hack πρέπει να χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

@Τ-mobile

 

Ναι φυσικά, έχεις δίκιο, δεν είναι δυνατόν να είναι φτηνότερο σε όλα. Αλλά όπως και να έχει η προσωπική μου άποψη είναι ότι όλα τα μαγαζιά on-line και μη, προσπαθούν να είναι μέσα στην αγορά που σημαίνει ότι δεν θέλουν να πουλάνε πιο ακριβά αλλά ούτε να χάνουν και από το περιθώριο κέρδους τους. Και πίστεψε με, καταβάλουν τεράστια προσπάθεια για να το πετύχουν αυτό.

Όπως και να 'χει πάντως , εγώ θα χαρώ ιδιαίτερα αν τον τηλέφωνο μπορεί να πουληθεί για 590€, γιατί έτσι θα το αποκτήσουν περισσότεροι και ας το έχω πληρώσει εγώ παραπάνω. Είπα, το "πάθος" και τα "χόμπι" τα πληρώνεις ακριβά. :) Αυτό το γνωρίζω καλά μέχρι τώρα!

Απλά μου φαίνεται κάπως δύσκολο ένα προϊόν που κάνει ντεμπούτο σε 1-2 μήνες και έχει κάνει πολύ ντόρο γύρω από το όνομα του να πουληθεί χαμηλότερα από ότι σε άλλες χώρες. Θεωρώ ότι το εν λόγω μαγαζί με την τόσο χαμηλή τιμή είτε έχει πέσει έξω στην εκτίμηση τιμής ή το κάνει για άλλους λόγους σκοπιμότητας.

Όπως και να 'χει όμως, εδώ θα είμαστε και θα το δούμε.

 

Γιατί όμως; Σε όλα τα τηλέφωνα που είχα το έδειχνε ανά 1%. Κάποιο registry hack πρέπει να χρειάζεται.

Χε χε.. δεν ξέρω αλλά δεν με πειράζει και πολύ για να πω την αλήθεια. Πάντως το ίδιο γίνεται και στο εορτολόγιο 1.81.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να περιμένει κανείς για να πάρει την official ελληνική έκδοση είναι βλακεία.

 

Ξέρουμε ότι η αντιπροσωπεία της HTC χρεώνει 100€ παραπάνω την ελληνική έκδοση. Τώρα πλέον όμως το HardSPL βγήκε και για το xperia οπότε μπορείς να το flashaρεις με ότι rom θες (και το ελληνικό όταν βγεί).

 

Βέβαια μπορεί να πέσει λίγο η τιμή μέχρι τότε αλλά θα η διαφορά θα είναι ίδια (ή και λιγότερη) με το χαράτσι της HTC (αν ισχύσει και στο xperia). Οπότε κατά την γνώμη δεν έχει και πολύ νόημα να περιμένει κανείς για την Ελληνική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να περιμένει κανείς για να πάρει την official ελληνική έκδοση είναι βλακεία.

 

Ξέρουμε ότι η αντιπροσωπεία της HTC χρεώνει 100€ παραπάνω την ελληνική έκδοση. Τώρα πλέον όμως το HardSPL βγήκε και για το xperia οπότε μπορείς να το flashaρεις με ότι rom θες (και το ελληνικό όταν βγεί).

 

Βέβαια μπορεί να πέσει λίγο η τιμή μέχρι τότε αλλά θα η διαφορά θα είναι ίδια (ή και λιγότερη) με το χαράτσι της HTC (αν ισχύσει και στο xperia). Οπότε κατά την γνώμη δεν έχει και πολύ νόημα να περιμένει κανείς για την Ελληνική έκδοση.

ποσο καιρο το περιμενεις και απο που το παραγγειλες??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως να εχει απαντηθει και πριν....ξερουμε ποτε θα βγει η ελληνικη εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να περιμένει κανείς για να πάρει την official ελληνική έκδοση είναι βλακεία.

 

Γι'αυτούς που θα το πάρουν σκέτη συσκευή ίσως....

Υπάρχουν πολλοί με καλή επιδότηση και επίσης και άλλοι το βάζουν στα εταιρικά έξοδά τους.

Μην βιάζεσαι να κρίνεις...

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτούς που θα το πάρουν σκέτη συσκευή ίσως....

Υπάρχουν πολλοί με καλή επιδότηση και επίσης και άλλοι το βάζουν στα εταιρικά έξοδά τους.

Μην βιάζεσαι να κρίνεις...

 

Ναι, συγγνώμη, κάποιοι αγοράζουν βάση επιδότησης. Αναφερόμουν για τη συσκευή χωρίς συμβόλαιο.

 

ποσο καιρο το περιμενεις και απο που το παραγγειλες??

Δες εδώ. Το περιμένω από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συγγνώμη, κάποιοι αγοράζουν βάση επιδότησης. Αναφερόμουν για τη συσκευή χωρίς συμβόλαιο.

 

 

Δες εδώ. Το περιμένω από τότε.

καταλαβα...παντως ειδα σε αλλα καταστηματα διαθεσιμο πια απο 1η δεκεμβριου...μακαρι να το εχεις νωριτερα γιατι καταλαβαινω πως αυτη η αναμονη για το ποτε θα χτυπησει τηλ δεν αντεχεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλα e-shop θα παραλάβουν 1η και άλλα 3 Δεκεμβρίου. Φαίνεται ότι η SE δίνει κομμάτια με το σταγονόμετρο:mad:. Πάντως θα συμφωνήσω με τον Orka στο ότι αξίζει η αναμονή. Για όποιον αναζητά ένα τηλέφωνο με hardware πληκτρολόγιο το Xperia είναι ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Άλλα e-shop θα παραλάβουν 1η και άλλα 3 Δεκεμβρίου. Φαίνεται ότι η SE δίνει κομμάτια με το σταγονόμετρο:mad:. Πάντως θα συμφωνήσω με τον Orka στο ότι αξίζει η αναμονή. Για όποιον αναζητά ένα τηλέφωνο με hardware πληκτρολόγιο το Xperia είναι ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι σήμερα.

αν μου πει καποιος ποση θα ειναι η αναμονη τοτε ναι να μπει καποιος στη διαδικασια να περιμενει.ΚΑΝΕΙΣ δε ξερει ομως ποση θα ειναι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν μου πει καποιος ποση θα ειναι η αναμονη τοτε ναι να μπει καποιος στη διαδικασια να περιμενει.ΚΑΝΕΙΣ δε ξερει ομως ποση θα ειναι....

 

Γιατί γίνεσαι griniaris; Λογικά αν παραγγείλεις τώρα θα το πάρεις με το καινούργιο στοκ δηλαδή αρχές Δεκέμβρη. Τα μεγάλα shops (expansys και clove) το παραδίδουν αρκεί να το παραγγείλει κάποιος:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γίνεσαι griniaris; Λογικά αν παραγγείλεις τώρα θα το πάρεις με το καινούργιο στοκ δηλαδή αρχές Δεκέμβρη. Τα μεγάλα shops (expansys και clove) το παραδίδουν αρκεί να το παραγγείλει κάποιος:rolleyes:

μιλαω φιλε μου για τα κομματια τα ελληνικα.εκει παει η αναμονη που ειπα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους: όποιο πρόγραμμα κι αν έχω εγκαταστήσει που μετρά μπαταρία (spb mobile shell, battery status) μου εμφανίζει το ποσοστό ανά 10%, δηλαδή αντί για 99,98,97% μου δείχνει 90, 80,70% κοκ. Σε εσάς είναι το ίδιο;

Στο Destinator 7 υπάρχει ήδη έτοιμο skin από τον Panosha (ποιόν άλλο:)) που τρέχει άψογα: http://rapidshare.com/...

 

το destinator το έχω βάλει στην κανονική του έκδοση, και πάλι δούλευε κανονικότατα.Μόνη ένσταση είναι όταν κάνεις αλλαγές απο οριζόντια σε κατακόρυφη διάταξη οθόνης, που καμιά φορά ψιλοκολλάει και εμφανίζει τα τελευταία 2 πλήκτρα μισοκομμένα. Θα δοκιμάσω και το παραπάνω , και θα σου πω τα αποτελέσματα στην πράξη.

 

οσο για την μπαταρία, όντως ανα 10% το πάει.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την Αγγλική έκδοση και θέλουν να γράφουν Ελληνικά με το hardware keyboard, ρίξτε μια ματιά εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την Αγγλική έκδοση και θέλουν να γράφουν Ελληνικά με το hardware keyboard, ρίξτε μια ματιά εδώ.

 

To εχει δοκιμασει κανενας δουλευει κανονικα στο xperia??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η expansys έριξε την τιμή αρκετά αλλά και πάλι είναι ακριβό. Υπομονή μέχρι να υπάρξει πάλι διαθεσιμότητα.

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=163741

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

To εχει δοκιμασει κανενας δουλευει κανονικα στο xperia??

 

Resco Keyboard και contact breeze για αναζήτηση ονομάτων στον τηλεφωνικό κατάλογο χωρίς στυλό, κατά την γνώμη μου είναι ότι χρειάζεται τα αγγλικά windows mobile.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...