Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει καποιος τη καλοσυνη και το χρονο να μου στειλει το zip για το ΗardSPL και την επαναφορα? 'Η καποιο συνδεσμο που να δουλευει σιγουρα Ftp,rapidshare κτλ?

Ευχαριστω.

 

πηγαινε ΕΔΩ και θα βρεις την ακρη;)

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει τύχει σε κανένα σας να μη φεύγει το εικονίδιο των ακουστικών ακόμα κι όταν τα βγάζεις και να μη μπορείς να μιλήσεις κανονικά παρά μόνο μέσω ακουστικών??

δε γλυτώνω το Hard Reset?

 

Το βρήκα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=529449&highlight=headphone

Edited by okourkoulos
make love not work
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχει τύχει σε κανένα σας να μη φεύγει το εικονίδιο των ακουστικών ακόμα κι όταν τα βγάζεις και να μη μπορείς να μιλήσεις κανονικά παρά μόνο μέσω ακουστικών??

δε γλυτώνω το Hard Reset?

 

Το βρήκα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=529449&highlight=headphone

 

Όπως βλέπεις είναι γνωστό "θέμα" της εν λόγω συσκευής. Προσοχή λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1 χρονο ειμαι κατοχος ευτυχης του Xperia X1. Δουλευω με την rom του MrRush Nuts. Εχετε καμια προταση για clean rom? Bαρεθηκα το sense λεω να γυρισω σε απλες καταστασεις!
Link to comment
Share on other sites

καλά παιδια τα ατομα ειναι απιστευτα!!! το πηγα και στο γερακα δεν το καλυπτει η εγγυηση!!!! και τελικα σκεφτικα το ebay με 50 ευρω ολα τα καπακια μαζι... γελοια sony ericsson... δεν θα ασχοληθω ξανα μαζι τους... 600 ευρω κινητο κανει ρογμες,και να μην το αλλαζουν.. τα εχω παρεειειιιιιιιιιιι............

μήπως όντως είναι ταλαιπωρημένη η συσκευή σου γενικότερα?? γιατί εμένα παραδόξως!?! (αν και φοβόμουν ότι θα έπεφτα στην ίδια με σένα περίπτωση) ήταν εξυπηρετικότατοι και αντικατέστησαν τα προβληματικά τμήματα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδω και 1 χρονο ειμαι κατοχος ευτυχης του Xperia X1. Δουλευω με την rom του MrRush Nuts. Εχετε καμια προταση για clean rom? Bαρεθηκα το sense λεω να γυρισω σε απλες καταστασεις!

 

Ρίξε μια ματιά εδώ και θα βρεις αυτή που σου ταιριάζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να σου δωσω να καταλαβεις η μεμβρανη που ειχε απο πισω στο μαυρο καλυμα μολις το ανοιγεις το πληκτρολογιο ειναι ακομα επανω το προσεχω παρα πολυ, ειμαι λιγο ψυχακιας με τα παραγματα μου θελω να μην εχουν ουτε γρατζουνια... ας μην ψαχνουμε λοιπον φθηνες δικαιολογιες, για μενα ειναι απαραδεκτο!!!! δεν θα τους προτιμισω παλι!!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα με την "κασα" (!) οπως διαβασα παραπανω ειναι πραγματικα τραγικο....! ευτυχως που ειναι μονο αισθητικο σαν προβλημα... και εμενα εχει σπασει 2 φορες κιολας.... αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα εγγυησης (για το συγκεκριμενο θεμα)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι να πω!!! εμενα δεν μου το αλλαζει κανενας και δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα τον λογο... εγγυηση εχω κανονικα, το κινιτακι σε πολυ καλη καταστασ.... εχω απογοητευτει εντελωςςς!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

μιλλαμε για το γνωστο ραγισμα στο πλαι απο τα αριστερα της καμερας???? και δεν στο αλλαζουν αυτο ????!!!! ελα γιαννενα και αλλαχτο...! τι να πω!!!

 

(η λεξη που ειχα γραψει αρχικα γιατι απαγορευοταν???!!! σοβαρα τωρα?!)

Edited by fotisg24
μια λεξη απαγορευμενη...!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μίπως μπόρει να μου πει κάποιος πως να αποθηκεύω τα αρχεία στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη τηλεφώνου του xperia x1?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα μίπως μπόρει να μου πει κάποιος πως να αποθηκεύω τα αρχεία στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη τηλεφώνου του xperia x1?

 

Μιλάς για αρχεία εισερχόμενα με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις??? οταν τραβας φωτογραφιες ας πουμε???

 

 

Καλησπέρα φίλε,

όπως καταλαβαίνω από τα post σου, έχεις εντρυφήσει πολύ στο XPERIA, έχω και εγω αλλά το χρησιμοποιώ σαν 2ο και δεν έχω "παίξει" πολύ και δε ξέρω πολλά κόλπα, νομίζω ότι μπορείς να με βοηθήσεις ή όποιος καλός άνθρωπος έιναι ειδήμονας στο XPERIA μας:

 

Μου βγάζει ένα μήνυμα:

"παρουσιάστηκε πρόβλημα σύνδεσης με την υπηρεσία GPRS στο εγγεγραμμένο οικιακό σας δίκτυο. "

Να σημειώσω πως το βγάζει μόνο του, και στο panel Που έχω όταν πάω στις ρυθμίσεις του, στον χρόνο ενημέρωσης μεταδόσεων ιστου, έχω επιλέξει : ΠΟΤΕ

Τί κάνω?

 

η καρτούλα που έχω μέσα είναι cosmote με σύνδεση, δεν έχω κάποιο πρόγραμμα-πακέτο, internet ενεργοποιημένο...πρέπει να κάνω κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις για να έχω internet???

(Νομίζω πρπει να είναι όλες οι υπηρεσίες ενεργοποιημένες, γιατί είναι μέρος επαγγελματικού πακετου χωρίς περιορισμούς)

 

Και κάτι ακόμα:

Πως μπορώ να το κάνω να κάνει αυτόματο κλείδωμα, χωρίς να είμαι αναγκασμένος να πατάω παρατεταμένα , την "απόρριψη κλήσης"....?

 

Παιδιά περιμένω και χρειάζομαι τα φώτα σας....

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Έσπασε η οθόνη και:

α. Που μπορώ να βρω μια?

β. Πόσο κάνει?

γ. Μπορώ να την αντικαταστήσω μόνος μου?

 

Ευχαριστώ.. :)

Link to comment
Share on other sites

α) οθονη μπορεις να βρεις ειτε στο ebay ειτε εδω

 

β) εδω κοστιζει 67.65€. στο ebay μπορεις να βρεις φθηνοτερες.

 

γ) αν "πιανουν" τα χερια σου τολμησε το! για βοηθεια τσεκαρε εδω

Link to comment
Share on other sites

α) οθονη μπορεις να βρεις ειτε στο ebay ειτε εδω

 

β) εδω κοστιζει 67.65€. στο ebay μπορεις να βρεις φθηνοτερες.

 

γ) αν "πιανουν" τα χερια σου τολμησε το! για βοηθεια τσεκαρε εδω

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Το κινητό το είχα πάρει μεταχειρισμένο 130 ευρω οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω τόσα Λ7 για οθόνη!

Αν έβρισκα με κανα 30αρι οκ αλλα τώρα μάλλον θα το δώσω για ανταλλακτικά (50-60 ευρω) η απλα θα το παροπλίσω :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο ebay θα βρεις πολύ καλύτερες τιμές που συμφέρουν.

 

Και αν πιάνουν τα χέρια σου...

http://uk.youtube.com/watch?v=iyGUbxFqvyc

http://uk.youtube.com/watch?v=AWDurQrRt-Y

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay θα βρεις πολύ καλύτερες τιμές που συμφέρουν.

 

Και αν πιάνουν τα χέρια σου...

http://uk.youtube.com/watch?v=iyGUbxFqvyc

http://uk.youtube.com/watch?v=AWDurQrRt-Y

 

Thanks!!

Το έβαλα για πώληση το κινητό αλλα αν δεν φύγει σε 1-2 μέρες θα αποσύρω την αγγελία και μάλλον θα κοιτάξω να το φτιάξω! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Είμαι νέος κάτοχος ενός μεταχειρισμένου Xperia X1.Τα λεφτά ήταν λίγα και το κινητό σε άψογη κατάσταση :)

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να γράψω ελληνικά με το QWERTY??Έχω βάλει κάποια έξτρα πληκτρολόγια και μέσω της οθόνης μπορώ να γράψω ελληνικά.Το qwerty βολεύει απίστευτα όμως.Σημ: Έχει αγγλικά Win.

 

Ευχαριστώ πολύ :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Είμαι νέος κάτοχος ενός μεταχειρισμένου Xperia X1.Τα λεφτά ήταν λίγα και το κινητό σε άψογη κατάσταση :)

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να γράψω ελληνικά με το QWERTY??Έχω βάλει κάποια έξτρα πληκτρολόγια και μέσω της οθόνης μπορώ να γράψω ελληνικά.Το qwerty βολεύει απίστευτα όμως.Σημ: Έχει αγγλικά Win.

 

Ευχαριστώ πολύ :-)

 

Εδώ θα δεις πως γράφεις ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Σκέφτομαι να αγοράσω το χ1 μεταχειρισμένο μια και οι τιμές έχουν πέσει αισθητά. Ποιο πολύ τα θέλω για ίντερνετ. Με τον mini opera και cosmote θα πηγαίνει αρκετά γρήγορα? Με το elm είμαι αρκετά ευχαριστημένη αλλά η οθόνη είναι μόνο 2,2 ίντσες. Περιμένω την γνώμη σας. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το θέλεις για πλοήγηση στο internet, θα συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά σε συσκευές με μεγαλύτερη οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...