Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα στην παρέα...

Ευχαριστώ για την απάντηση σας...κάθησα όσο μπόρεσα και διάβασα τις σελίδες και δεν χρειαστηκαν πολλά πολλά...με συνοπτικες διαδικασίες βρήκα ενα μεταχειρισμένο xperia (το οποία ήταν σε υπεράριστη κατάσταση- ακόμα με τις ζελατίνες του) και το πήρα...απο τις 2 πρώτες μέρες οι εντυπώσεις μου είναι κατι παραπάνω απο φανταστικές!!!!

Τρομερό εργαλείο...!!!

 

(μία απορία έχω...όσο και να το έψαξα δεν το βρήκα...πως αλλάζουμε display name στο bluetooth της συσκευής? οεο?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημερα στην παρέα...

Ευχαριστώ για την απάντηση σας...κάθησα όσο μπόρεσα και διάβασα τις σελίδες και δεν χρειαστηκαν πολλά πολλά...με συνοπτικες διαδικασίες βρήκα ενα μεταχειρισμένο xperia (το οποία ήταν σε υπεράριστη κατάσταση- ακόμα με τις ζελατίνες του) και το πήρα...απο τις 2 πρώτες μέρες οι εντυπώσεις μου είναι κατι παραπάνω απο φανταστικές!!!!

Τρομερό εργαλείο...!!!

 

(μία απορία έχω...όσο και να το έψαξα δεν το βρήκα...πως αλλάζουμε display name στο bluetooth της συσκευής? οεο?)

Με γειες και καλώς ήλθες στην παρέα μας! :)

 

Start > Settings > Owner Information (ότι όνομα βάλεις εκεί αυτό θα σου εμφανίζει και στο "μπλε δόντι").

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τους δύο καινούργιους χάρτες που βγήκαν για IGO8 (τελεάτλας και έψιλον) τους έχει δοκιμάσει κανείς;προσπαθώ να καταλάβω ποιός είναι καλύτερος για Κρήτη, αλλά μάλλον και οι δύο έχουν αρκετά λάθοι...

 

Χθες δοκιμασα και εγω καποιους χαρτες για το Ηρακλειο.

 

Εχουμε και λεμε:

Δοκιμασα τον CIT 090310, που υποτίθεται ειναι απο τους τελευταιους.

Τον δοκιμσα φευγοντας απο Βουτες(Πανεπηστιμιο, κατω απο το ΠΕ.ΠΑ.Γ.Ν.Η.). Ακου τωρα να δεις:

Ενω μου τα ελεγε ολα καλα(βεβαια μου ελεγε στο makro να στριψω δεξια στον παραδρομο, αλλα δεν ξερω που οδηγει ο δρομος αυτος και δεν πηγα), συνεχισα κανονικα. Λογω εορτης, ο Σταυρωμένος χθες γιορταζε(η εκκλησια) και γινοταν κακος χαμος στους δρομους και αποφασισα να παω απο τα στενα, πανω απο τα ΤΕΙ αν ξερεις. Ολα καλα, ολοι οι δρομοι, παρολο που ειναι στενα στενων μου τα εβγαζε κανονικα. Αφου προχώρησα και εφτα στην Παπανδρεου στον Μασταμπα μου ελεγε να προχωρησω ολο ευθεια(κατευθυνση απο τερμα Θερίσου προς Δημοκρατιας που ηταν ο τελικος προορισμος μου), κατι που εδω και τουλαχιστον 3 χρονια απαγορευεται, δηλαδη η παπανδρεου(Ανδρεα Παπανδρεου), απο το υψος του Σαβοϊδάκη(που εχει διπλα ενα μεγαλο ανθοπωλείο) και μετα ειναι τουλαχιστον 3 χρονια μονοδρομος. Ε αυτος δεν το ειχε:wacko:.

Απογοητεύτηκα.

Δοκιμασα σημερα τον Epsilon 090730 που επισης κατεβασα εχθες.

Ημουν στον Κρητικο Φουρνο στην Θερίσου και Μίνωος γωνια με προορισμο τις Βουτες και το πανεπιστημιο.

Μου ειπε κανονικα να στριψω δεξια στην Μινωος, να κατεβω, να στριψω αριστερα στην 62 Μαρτύρων, μετα αριστερα στην Παραλιακη(και μαλιστα ηξερε ακριβως τον κομβο εκει, οτι δηλαδη για να στριψω αριστερα επρεπε να κατσω δεξια στον δρομο, κατω απο την γεφυρα). Και εδω ερχεται το κουφο: Μου ειπε να στριψω δεξια προς Εθνικη Οδο στην πρωτη εξοδο προς Ρεθυμνο!!! Δεν ακολουθησα και μετα ηταν ολα καλα(εκτος απο μια μικρη εντελως ηλιθια παρακαμψη που ηθελε να κανω. Χωρις λογο και ουσια. Αν ξερεις τους δρομους να στην πω ακριβως).

Αλλα δεν εχω δοκιμασει ακομα προς κεντρο πως ειναι.

 

Γενικα, για κρητη δεν εχω καταληξει ακομα ποιος ειναι καλος. Μπαχαλο. Καινουριους κομβους δεν εχει κανενας, ουτε στην Παπαναστασιου, ουτε στο Γιοφυρο. Μονοδρομησεις που εχουν γινει και αλλαξει τουλαχιστον 1 χρονο τωρα στα στενα του Μασταμπα δεν τα εχει κανενας σωστα.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με γειες και καλώς ήλθες στην παρέα μας! :)

 

Start > Settings > Owner Information (ότι όνομα βάλεις εκεί αυτό θα σου εμφανίζει και στο "μπλε δόντι").

 

Ευχαριστώ!!! πάω να τσεκάρω θηκούλα....(ερώτηση...για το σερφάρισμα στο διαδικτυο θα χρειαστώ κάποιο είδος antivirus???)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! πάω να τσεκάρω θηκούλα....(ερώτηση...για το σερφάρισμα στο διαδικτυο θα χρειαστώ κάποιο είδος antivirus???)

 

Οχι, δεν χρειαζομαστε κατι τετοιο.. Δεν υπαρχουν ιοι για εμας. Αλλα και να υπαρχουν, ειναι λιγοι. Και δεν χρειαζεται να επιβαρύνεται το λειτουργικο μας με τετοιου ειδους προγραμματα να τρεχουν στο background. Αφοβα.

1 χρονο μπαινω στο internet και δεν εχω δει κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθώ να κάνω hard reset, παταω τα 2 ασημενια κουμπάκια και μετα το κουμπι ενεργοποιησησης αλλα το κινητο απλα ανοιγει... :cry::cry::cry: any help? :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθώ να κάνω hard reset, παταω τα 2 ασημενια κουμπάκια και μετα το κουμπι ενεργοποιησησης αλλα το κινητο απλα ανοιγει... :cry::cry::cry: any help? :(

 

Πατας και κρατας πατημενα τα κουμπακια, και μετα πατας στιγμιαια το power button χωρις να αφησεις τα κουμπακια μεχρι να φανει η γκρι οθονη με τα μπλε γραμματακια..;)

Link to comment
Share on other sites

Πατας και κρατας πατημενα τα κουμπακια, και μετα πατας στιγμιαια το power button χωρις να αφησεις τα κουμπακια μεχρι να φανει η γκρι οθονη με τα μπλε γραμματακια..;)

 

Tο power button δεν το πατώ συνεχόμενα δηλαδη..? Μονο ενα τσακ..? :D :cry:

Link to comment
Share on other sites

Tο power button δεν το πατώ συνεχόμενα δηλαδη..? Μονο ενα τσακ..? :D :cry:

 

yeap..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκιμασα και εγω καποιους χαρτες για το Ηρακλειο.

 

Εχουμε και λεμε:

Δοκιμασα τον CIT 090310, που υποτίθεται ειναι απο τους τελευταιους.

Τον δοκιμσα φευγοντας απο Βουτες(Πανεπηστιμιο, κατω απο το ΠΕ.ΠΑ.Γ.Ν.Η.). Ακου τωρα να δεις:

Ενω μου τα ελεγε ολα καλα(βεβαια μου ελεγε στο makro να στριψω δεξια στον παραδρομο, αλλα δεν ξερω που οδηγει ο δρομος αυτος και δεν πηγα), συνεχισα κανονικα. Λογω εορτης, ο Σταυρωμένος χθες γιορταζε(η εκκλησια) και γινοταν κακος χαμος στους δρομους και αποφασισα να παω απο τα στενα, πανω απο τα ΤΕΙ αν ξερεις. Ολα καλα, ολοι οι δρομοι, παρολο που ειναι στενα στενων μου τα εβγαζε κανονικα. Αφου προχώρησα και εφτα στην Παπανδρεου στον Μασταμπα μου ελεγε να προχωρησω ολο ευθεια(κατευθυνση απο τερμα Θερίσου προς Δημοκρατιας που ηταν ο τελικος προορισμος μου), κατι που εδω και τουλαχιστον 3 χρονια απαγορευεται, δηλαδη η παπανδρεου(Ανδρεα Παπανδρεου), απο το υψος του Σαβοϊδάκη(που εχει διπλα ενα μεγαλο ανθοπωλείο) και μετα ειναι τουλαχιστον 3 χρονια μονοδρομος. Ε αυτος δεν το ειχε:wacko:.

Απογοητεύτηκα.

Δοκιμασα σημερα τον Epsilon 090730 που επισης κατεβασα εχθες.

Ημουν στον Κρητικο Φουρνο στην Θερίσου και Μίνωος γωνια με προορισμο τις Βουτες και το πανεπιστημιο.

Μου ειπε κανονικα να στριψω δεξια στην Μινωος, να κατεβω, να στριψω αριστερα στην 62 Μαρτύρων, μετα αριστερα στην Παραλιακη(και μαλιστα ηξερε ακριβως τον κομβο εκει, οτι δηλαδη για να στριψω αριστερα επρεπε να κατσω δεξια στον δρομο, κατω απο την γεφυρα). Και εδω ερχεται το κουφο: Μου ειπε να στριψω δεξια προς Εθνικη Οδο στην πρωτη εξοδο προς Ρεθυμνο!!! Δεν ακολουθησα και μετα ηταν ολα καλα(εκτος απο μια μικρη εντελως ηλιθια παρακαμψη που ηθελε να κανω. Χωρις λογο και ουσια. Αν ξερεις τους δρομους να στην πω ακριβως).

Αλλα δεν εχω δοκιμασει ακομα προς κεντρο πως ειναι.

 

Γενικα, για κρητη δεν εχω καταληξει ακομα ποιος ειναι καλος. Μπαχαλο. Καινουριους κομβους δεν εχει κανενας, ουτε στην Παπαναστασιου, ουτε στο Γιοφυρο. Μονοδρομησεις που εχουν γινει και αλλαξει τουλαχιστον 1 χρονο τωρα στα στενα του Μασταμπα δεν τα εχει κανενας σωστα.:wacko:

 

Όσο για αυτό μου το ποστ, όποιος από Ηράκλειο Κρήτης (μέχρι στιγμής ξέρω τους: XavierGr, plavi, Ancient_Flame από αυτό το thread και άλλο ένα παιδί από το thread του HD) έχει κάνει αντίστοιχα τεστ και έχει βγάλει κάποιο συμπέρασμα για τους χάρτες, ας το μοιραστεί μαζί μας για να ξέρουμε!

 

έγινε.!! :D

 

Ευχαριστώ πολυ Αλέξανδρε!! :p

 

Τίποτα! Να'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις οτι ακομα και μελη του σωματος μας αν παρεμβάλονται μεταξυ του ακουστικου και του τηλεφωνου επηρεάζουν το σημα. Δηλαδη αν πας απο ενα δωματιο σε ενα αλλο το πιο πιθανο ειναι να αποσυνδεθει.

Τωρα, γιατι δεν ξανασυνδεεται μετα αυτοματα δεν ξερω..

Το εχεις αφησει λιγο να δει το ενα το αλλο?

Και εισαι βεβαιος πως το XPeria ειναι ανιχνεύσιμο? Γιατι μπορει να κλεινει αυτοματα μετα απο λιγο.

 

Αυτά τα ξέρω, χρησιμοποιώ ΒΤ εδώ 4-5 χρόνια και το είχα ξαναπάθει άλλη μια φορά με το Ρ900 που έιχα και τότε πέταξα το ακουστικό και πήρα άλλο. Υπάρχουν καποιοι συνδυασμοί τηλεφώνων - ακουστικών που απλά δεν ταιριάζουν και δεν δουλέυουν. Απλά είπα μήπως επειδή τώρα είναι της ίδιας εταιρίας και μάλιστα προτεινόμενο στη συσκευασία με κάποιο τρόπο το γλυτώσω αυτή τη φορά.:O

 

Σωστος. Υπαρχει και αυτο.. Νομιζω το ειδα δει σαν επιλογη μεσα στο AdvancedConfig Tool, αλλα δεν εδωσα περισσοτερη σημασια γιατι δεν χρησιμοποιω πολυ συχνα το bluetooth μου...:rolleyes:

 

που ακριβώς? γιατί τότε δεν το είχα ψάξει λόγω ταξιδιού, αλλά και τωρα που το ξανακοιτάω, δεν βρήκα κάποια επιλογή για αδράνεια..!!

 

Το βρήκε κανένας αυτό που είναι?

 

Και εγώ έχω διαπιστώσει κάποια προβλήματα με bluetooth ακουστικά. Συγκεκριμένα εγώ έχω το PV708 και η όλη διαδικασία της επανασύνδεσης με έχει κουράσει.

 

Μια πολύ καλή λύση είναι το "csDevCtrl". Έχει επιλογή να ανοίγει αυτόματα το bluetooth κατά τη διάρκεια μιας κλήσης και μετά το τέλος της να ξανακλείνει αυτόματα. Έτσι και δεν σπαταλάς ενέργεια και μπορείς να δεχτείς κλείσεις μέσω του ακουστικού χωρίς να πρέπει να θυμάσαι αν άνοιξες το bluetooth. Απλά όταν ακούσεις την εισερχόμενη κλήση απαντάς κανονικά από το ακουστικό (μερικές φορές λόγο καθυστέρησης μπορεί να χρειαστεί να το πατήσεις και δεύτερη φορά).

 

Που το βρίσκουμε αυτό? Κάνει δουλειά στη συγκεκριμένη περίπτωση, γιατί δεν είναι θέμα ανοιγοκλεισίματος αλλά αποσύνδεσης.

Τροποπ: Το βρήκα από τους xda αλλά δεν είδα πουθενά αν κάνει για την περίπτωσή μας

 

Τέλος κάτι που ξέχασα να πω την προηγούμενη φορά και μπορεί να παίζει ρόλο είναι ότι έχω εγκαταστήσει το DrYar Bluetooth, λέτε να την κάνει αυτό όλη την μανούρα?:cry:

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Όσο για αυτό μου το ποστ, όποιος από Ηράκλειο Κρήτης (μέχρι στιγμής ξέρω τους: XavierGr, plavi, Ancient_Flame από αυτό το thread και άλλο ένα παιδί από το thread του HD) έχει κάνει αντίστοιχα τεστ και έχει βγάλει κάποιο συμπέρασμα για τους χάρτες, ας το μοιραστεί μαζί μας για να ξέρουμε!

 

Εγώ φίλε soom είχα παλιά τον CIT και μου έβγαζε και μένα συνέχεια λάθη (πάντα εκτός Ηρακλείου-εντός ξέρω ότι δεν υπάρχουν ελπίδες και έτσι δεν χρησιμοποιώ ποτέ GPS εντός Ηρακλείου). Εδώ και κάνα μήνα έχω τον Teleatlas και μέχρι τώρα πάνε όλα ρολόι. Κάπου σε ένα forum είχα ακούσει ότι ο Teleatlas δεν είναι καλός για Αθήνα αλλά είναι πολύ καλός για Κρήτη. Δεν ξέρω, μπορεί μέχρι τώρα να ήμουν απλά τυχερός αλλά, give it a try. Ο τελευταίος χάρτης της Teleatlas είναι νομίζω 30/07/09.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. απλα ηθελα να σας ευχαριστησω για την βοηθεια που μου δωσατε. εβαλα την touch pro

δεν ξερω γιατι αλλα και δεν πηγε καλα. θα ρωτησω ξανα τωρα που θα αρχισω να ασχολουμε με το χ1

 

λοιπον παω συμφωνα με τημ διαδικασια που υπαρχει στ φορυμ για να φλασαρω καινουργια ρομ και δεν μου βγαζει 1.02.111.7" to "1.00.X1" αλλα 1.05.936.9" to "1.00.X1" τι παιζει εδω?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. απλα ηθελα να σας ευχαριστησω για την βοηθεια που μου δωσατε. εβαλα την touch pro

δεν ξερω γιατι αλλα και δεν πηγε καλα. θα ρωτησω ξανα τωρα που θα αρχισω να ασχολουμε με το χ1

 

αυτό που δεν πηγε καλα ειναι ότι το Touch Pro ειναι...κινητό :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ηθελα να πω touch-it_xperience. v14.1.2

 

αυτό που δεν πηγε καλα ειναι ότι το Touch Pro ειναι...κινητό :p

επισης δεν ξερω πως να το κανω restore. εβαλα την s2u2 και μου βγηκε με προβληματα.. τ να κανω?

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν ξερω πως να το κανω restore. εβαλα την s2u2 και μου βγηκε με προβληματα.. τ να κανω?

 

Κοιτα, μαλλον πρεπει να κατσεις να διαβασεις λιγο για το κινητο...γιατι απο ο,τι βλεπω εχεις μαυρα μεσανυχτα! Τι εννοεις restore? Μηπως Hard Reset? Πώς περασες την Touch IT? Γιατι εισαι τοσο λακωνικός??? Επισης...εβαλες "την s2u2"? Το Slide2Unlock2 ειναι πρόγραμμα, γιατί δε μας λες τι προβλήματα σου έβγαλε? Γιατί αν μιλάς για τα γνωστά (έλλειψη Landscape support), τότε μάλλον δεν εχει νοημα.

 

Κατσε διαβασε λιγο για το κινητό αντί να πετάς μια πρόταση στο φορουμ κάθε τόσο και να ξερεις μονο εσυ τι εννοεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.. θα τ πουμε οταν το μαθω :)

παντως δεν καταλαβα γιατι εμενα μου βγαζει διαφορετικη image version απο αυτην που περιφραφεται στη Διαδικασία Hard SPL και Flash ROM για το Xperia.

εκει λεει "Image Version: 1.02.111.7" to "1.00.X1"

ενω σε μενα βγαζει "Image Version: 1.05.369.9" to "1.00.X1"

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, μαλλον πρεπει να κατσεις να διαβασεις λιγο για το κινητο...γιατι απο ο,τι βλεπω εχεις μαυρα μεσανυχτα! Τι εννοεις restore? Μηπως Hard Reset? Πώς περασες την Touch IT? Γιατι εισαι τοσο λακωνικός??? Επισης...εβαλες "την s2u2"? Το Slide2Unlock2 ειναι πρόγραμμα, γιατί δε μας λες τι προβλήματα σου έβγαλε? Γιατί αν μιλάς για τα γνωστά (έλλειψη Landscape support), τότε μάλλον δεν εχει νοημα.

 

Κατσε διαβασε λιγο για το κινητό αντί να πετάς μια πρόταση στο φορουμ κάθε τόσο και να ξερεις μονο εσυ τι εννοεις.

 

εύγε........

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος χρησιμοποιει το S2U2, ίσως εσείς που έχετε την PCTech4U που το έχει ήδη μέσα, ίσως σας αρέσει αυτό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=547099

 

Δείτε το..! Ειδικά οι funs του Hero...!:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Έχω 2 ερωτησούλες που θέλω να κάνω.. Έχω το εν λόγω κινητό από το Μάρτιο.. Έχω κάνει ήδη ένα search στο νήμα αλλά δε βρήκα εκ πρώτοις όψεως κάποια απάντηση.

Ξεκινάω..Πως μπορούμε να δούμε sites που απαιτείται flash player (parea.gr και συναφή)? Πήγα στην σελίδα της Adobe αλλά δεν έχει επιλογή για Windows Mobile.. Υπάρχει κάποια άλλη λύση? Επίσης, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω τα εισερχόμενα μηνύματα με κάποιο πρόγραμμα? Yπάρχει επιλογή να μην φαίνονται σαν emails αλλά σαν μηνύματα ένα προς ένα?? Με τα Vista πλεον τα μόνα που μπορεί να μου αποθηκεύσει με το Active Sync είναι τα εισερχόμενα emails και τις επαφές (πάλι καλά με τόσες επαφές!!)

Ακόμη, υπάρχει τρόπος πχ να είναι silent ή "διακριτικό" στις κλήσεις και να ακούγεται παράλληλα μουσική και ραδιόφωνο?

Αύριο είναι να το παω και στα κεντρικά να μου κάνουν την αλλαγή στα ελληνικά menu, να το κάνω τελικά? εξυπηρετεί? ή υπάρχουν προβλήματα εμφανή μετά? Tελικά ήταν παραπάνω από 2 οι ερωτησούλες μου..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση και συγγνώμη αν ρώτησα κάτι που ήδη έχει απαντηθεί.. Ότι βοήθεια ευπρόσδεκτη

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Έχω 2 ερωτησούλες που θέλω να κάνω.. Έχω το εν λόγω κινητό από το Μάρτιο.. Έχω κάνει ήδη ένα search στο νήμα αλλά δε βρήκα εκ πρώτοις όψεως κάποια απάντηση.

Ξεκινάω..Πως μπορούμε να δούμε sites που απαιτείται flash player (parea.gr και συναφή)? Πήγα στην σελίδα της Adobe αλλά δεν έχει επιλογή για Windows Mobile.. Υπάρχει κάποια άλλη λύση? Επίσης, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω τα εισερχόμενα μηνύματα με κάποιο πρόγραμμα? Yπάρχει επιλογή να μην φαίνονται σαν emails αλλά σαν μηνύματα ένα προς ένα?? Με τα Vista πλεον τα μόνα που μπορεί να μου αποθηκεύσει με το Active Sync είναι τα εισερχόμενα emails και τις επαφές (πάλι καλά με τόσες επαφές!!)

Ακόμη, υπάρχει τρόπος πχ να είναι silent ή "διακριτικό" στις κλήσεις και να ακούγεται παράλληλα μουσική και ραδιόφωνο?

Αύριο είναι να το παω και στα κεντρικά να μου κάνουν την αλλαγή στα ελληνικά menu, να το κάνω τελικά? εξυπηρετεί? ή υπάρχουν προβλήματα εμφανή μετά? Tελικά ήταν παραπάνω από 2 οι ερωτησούλες μου..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση και συγγνώμη αν ρώτησα κάτι που ήδη έχει απαντηθεί.. Ότι βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

Καλημέρα!

 

Για backup των επαφών, ημερολογίου, μηνυμάτων και κλήσεων να κατεβάσεις και να χρησιμοποιείς το PPC Pim Backup.

Για πλήρες backup της rom και διαφορων δεδομένων το SPB Backup. Αλλα δεν ειναι δωρεάν. Το Pim είναι.;)

 

Και άσε τα Active Sync και το Outlook γιατί μπορεί να γίνει κανά μπέρδεμα. Εγώ πλεον δεν συγχρονίζω καμια απολυτως πληροφορία με το AS. Το έχω μόνο για να μπορώ να χρησιμοποιώ το MyMobiler και όταν θέλησα, να κάνω HardSPL στα κινητά μου;).

 

Αυτο για την μουσική και το ραδιόφωνο δεν ξέρω να σου πω.:O

 

Μην πας σε κανέναν να σου βάλει ελληνικά. Κάνε το μόνη σου! Είναι πολύ απλό, εύκολο και γρήγορο! :)

Θέλεις τα επίσημα ελληνικά, έτσι!?

Προβλήματα με την επίσημη ελληνική μπορεί να έχεις. Έχουν αναφερθεί παλαιότερα. Για τις τελευταίες επίσημες, δεν ξέρω. Δεν το έχω πλέον το κινητό.

Είχε αναφερθεί παλαιότερα για την κάρτα μνημης προβλημα. Να μην την αναγνωριζει επειδη ηταν ελληνικά.;)

 

edit:

 

Για το flash, θα πρεπει να κανεις λιγο υπομονη μεχρι το απογευμα που θα επιστρεψω στο σπιτι γιατι εκει έχω κάτι αρχεία που(μάλλον) θα σου επιτρέψουν να βλέπεις αρχεια flash στις ιστοσελίδες.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Έχω 2 ερωτησούλες που θέλω να κάνω.. Έχω το εν λόγω κινητό από το Μάρτιο.. Έχω κάνει ήδη ένα search στο νήμα αλλά δε βρήκα εκ πρώτοις όψεως κάποια απάντηση.

Ξεκινάω..Πως μπορούμε να δούμε sites που απαιτείται flash player (parea.gr και συναφή)? Πήγα στην σελίδα της Adobe αλλά δεν έχει επιλογή για Windows Mobile.. Υπάρχει κάποια άλλη λύση? Επίσης, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω τα εισερχόμενα μηνύματα με κάποιο πρόγραμμα? Yπάρχει επιλογή να μην φαίνονται σαν emails αλλά σαν μηνύματα ένα προς ένα?? Με τα Vista πλεον τα μόνα που μπορεί να μου αποθηκεύσει με το Active Sync είναι τα εισερχόμενα emails και τις επαφές (πάλι καλά με τόσες επαφές!!)

Ακόμη, υπάρχει τρόπος πχ να είναι silent ή "διακριτικό" στις κλήσεις και να ακούγεται παράλληλα μουσική και ραδιόφωνο?

Αύριο είναι να το παω και στα κεντρικά να μου κάνουν την αλλαγή στα ελληνικά menu, να το κάνω τελικά? εξυπηρετεί? ή υπάρχουν προβλήματα εμφανή μετά? Tελικά ήταν παραπάνω από 2 οι ερωτησούλες μου..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση και συγγνώμη αν ρώτησα κάτι που ήδη έχει απαντηθεί.. Ότι βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

Καλωσορισες...επιτελους άλλη μία γυναικα στο φορουμ του Xperia!

Κουραστηκα εδω μεσα με τοσα αρσενικα! :p

 

Λοιπον...

1)Υπαρχει Flash Player για Windows Mobile...http://www.adobe.com/products/flashplayer_pocketpc/downloads/player.html

2)Για να αποθηκευεις μηνυματα, επαφες και καταχωρησεις ημερολογιου υπαρχει το PIMBackup που ειναι δωρεαν εδω http://freewareppc.com/database/pimbackup.shtml

3)Για να μη φαινονται Threaded τα SMS σου.........δεν το βρισκω...να μας διαφωτισει καποιος με Original ROM...νομιζω υπαρχει η επιλογη...

4)Αυτό με το σιωπηλο στις κλησεις και δυνατο για ραδιοφωνο νομιζω ρυθμιζεται απο την ενταση η οποια εχει 2 "τομεις"...κουδουνισμα και συστημα...

5)Σιγουρα θες να πας στα κεντρικα? Μπορεις να την κανεις και μονη σου την αλλαγή...

 

EDIT: soom μαζι ποσταραμε...μην κοιτας που ειχα 10' διαφορά...ειχα πατησει απαντηση και ειχα ξεχασει να γραψω :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες...επιτελους άλλη μία γυναικα στο φορουμ του Xperia!

Κουραστηκα εδω μεσα με τοσα αρσενικα! :p

 

Λοιπον...

1)Υπαρχει Flash Player για Windows Mobile...http://www.adobe.com/products/flashplayer_pocketpc/downloads/player.html

2)Για να αποθηκευεις μηνυματα, επαφες και καταχωρησεις ημερολογιου υπαρχει το PIMBackup που ειναι δωρεαν εδω http://freewareppc.com/database/pimbackup.shtml

3)Για να μη φαινονται Threaded τα SMS σου.........δεν το βρισκω...να μας διαφωτισει καποιος με Original ROM...νομιζω υπαρχει η επιλογη...

4)Αυτό με το σιωπηλο στις κλησεις και δυνατο για ραδιοφωνο νομιζω ρυθμιζεται απο την ενταση η οποια εχει 2 "τομεις"...κουδουνισμα και συστημα...

5)Σιγουρα θες να πας στα κεντρικα? Μπορεις να την κανεις και μονη σου την αλλαγή...

3) νομίζω μόνο με το xperia tweak μπορεί να γίνει

 

υ.γ. έχει αρχίσει και μου σπάει τα νευράκια ο "τζόγος" του slide

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...