Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω στην οφισιαλ αναφερομαι αγαπητε αλλά μην αγχωνεσαι σε πειραζω...δεν παρεξηγουμαι ετσι ευκολα :p

Με την παλιότερη Αγγλική, δε θυμάμαι να είχα τόσα προβλήματα..Γιαυτό τώρα σκέφτομαι για Αγγλική ή PCTech4U..σίγουρα με το SEUS μπορείς να περάσεις Αγγλική rom?

Το πρόβλημα με την ώρα στα μηνύματα λύθηκε..μου είχε αλλάξει timezone Μόσχα +3 ώρες και δεν ξέρω αν το έκανε απο πρωτοβουλία μόνο του, ή πατήθηκε στην τσέπη..το δεύτερο μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο..Βρήκα και άλλες αναφορές για παρόμοια "προβλήματα" οπότε ίσως με την ώρα να μην τα πάει καλά γενικότερα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την παλιότερη Αγγλική, δε θυμάμαι να είχα τόσα προβλήματα..Γιαυτό τώρα σκέφτομαι για Αγγλική ή PCTech4U..σίγουρα με το SEUS μπορείς να περάσεις Αγγλική rom?

Το πρόβλημα με την ώρα στα μηνύματα λύθηκε..μου είχε αλλάξει timezone Μόσχα +3 ώρες και δεν ξέρω αν το έκανε απο πρωτοβουλία μόνο του, ή πατήθηκε στην τσέπη..το δεύτερο μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο..Βρήκα και άλλες αναφορές για παρόμοια "προβλήματα" οπότε ίσως με την ώρα να μην τα πάει καλά γενικότερα..

 

αναλογα το τι εχεις. αν εχεις αγγλικη θα σου περασει την τελευταια αγγλικη, αν εχεις ελληνικη θα σου περασει την τελευταια ελληνικη.

με λιγα λογια δεν μπορεις να αλλαξεις γλωσσα απο το SEUS. ;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

αναλογα το τι εχεις. αν εχεις αγγλικη θα σου περασει την τελευταια αγγλικη, αν εχεις ελληνικη θα σου περασει την τελευταια ελληνικη.

με λιγα λογια δεν μπορεις να αλλαξεις γλωσσα απο το SEUS. ;)

Ωραία..!! :) Οπότε για να περάσω official αγγλική ο δρόμος είναι => hardspl??

Και δυο new ερωτήσεις..

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2878314&postcount=3 (υποθέτω πως ναι) δουλεύει "σωστά" ώστε να βγάλω το mobile shell και να βάλω αυτό?

και κάτι ακόμα..γιατί αν δε το ρωτήσω θα σκάσω..συχνά βλέπω τον όρο "kaiser" εκτός από αυτοκρατορικός τίτλος :lol: , με ποια έννοια τον χρησιμοποιούνε?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία..!! :) Οπότε για να περάσω official αγγλική ο δρόμος είναι => hardspl??

Και δυο new ερωτήσεις..

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2878314&postcount=3 (υποθέτω πως ναι) δουλεύει "σωστά" ώστε να βγάλω το mobile shell και να βάλω αυτό?

και κάτι ακόμα..γιατί αν δε το ρωτήσω θα σκάσω..συχνά βλέπω τον όρο "kaiser" εκτός από αυτοκρατορικός τίτλος :lol: , με ποια έννοια τον χρησιμοποιούνε?

 

Για να βαλεις official, ειπαμε, δεν χρειαζεται hardspl.

Την κατεβαζεις απο τα λινκς που εδωσα στην προηγουμενη σελιδα και την φλασαρεις.

 

Για το tf3d as a panel δεν θα στο συνιστουσα.

Σε εμενα κολλουσε ΑΦΟΡΗΤΑ πολυ. Μεχρι που του εκανα hardreset και εστρωσε.

Καλυτερα αν θελεις να το εχεις στο κινητο σου, να βαλεις μια custom rom. ;)

 

Για το Kaiser, ειναι το HTC Kaiser, κινητο!

http://images.intomobile.com/wp-content/uploads/2007/07/htc-kaiser.jpg

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160464

Link to comment
Share on other sites

Ωραία..!! :) Οπότε για να περάσω official αγγλική ο δρόμος είναι => hardspl??

Και δυο new ερωτήσεις..

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2878314&postcount=3 (υποθέτω πως ναι) δουλεύει "σωστά" ώστε να βγάλω το mobile shell και να βάλω αυτό?

και κάτι ακόμα..γιατί αν δε το ρωτήσω θα σκάσω..συχνά βλέπω τον όρο "kaiser" εκτός από αυτοκρατορικός τίτλος :lol: , με ποια έννοια τον χρησιμοποιούνε?

 

αυτος ειναι ο σιγουρος δρομος.. χωρις να ειμαι 100% σιγουρος για τον αν χρειαζετε hard spl.

 

μη το βαλεις καθολου αυτο, δεν εχει αναφερθει καπου οτι υπαρχει κατι σταθερο, πολλα προβληματα και κολληματα. και εκτος αυτου οταν χρειαστει να το βγαλεις, θα σου αφησει πολλα υπολλειματα και θα αναγκαστεις να κανεις hard reset.

 

καλυτερα βαλε μια σταθερη custom rom π.χ. touch x 10.1 για να παρεις μια γευση απο tf3d.... ;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας, έβαλα σήμερα την PcTech4U v2.0 αλλά δεν μπορώ να βρω με τίποτα πως γυρνάει σε 24ωρο η ώρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας, έβαλα σήμερα την PcTech4U v2.0 αλλά δεν μπορώ να βρω με τίποτα πως γυρνάει σε 24ωρο η ώρα!!!

 

Πάτα πανω στο ρολόι, στο Home Tab του manilla. Και μετα πάτα το δεξί soft key που λέει μενού. Η τελευταία επιλογή είναι 12ωρη/24ωρη μορφή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάτα πανω στο ρολόι, στο Home Tab του manilla. Και μετα πάτα το δεξί soft key που λέει μενού. Η τελευταία επιλογή είναι 12ωρη/24ωρη μορφή. ;)

soom εγκαταλειπεις το xperia??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

soom εγκαταλειπεις το xperia??

 

Εβαλα μια αγγελια να δω αν βρεθει κανεις που να θελει απλη ανταλλαγη...

 

Απο τοτε που ειπες οτι σκεφεσαι να το δωσεις και συ, σκεφτομουν και γω. Για αυτο μπορεσα να δωσω αμεσως ολα τα λινκς για Hero, Leon, Magic, X3 κλπ...

 

Αν βρεθει καποιος για ανταλλαγη, τοτε μαλλον ναι. Αλλιως οχι. Δεν δινω τωρα αλλα λεφτα για κινητο. Αλλα νομιζω θελω να δω παλι μεγαλη οθονη. Μου φαινεται μικρη. Βλεπω το HD στο πλαισιο και στο FNAC και λεω «Κοιτα ρε μια οθονη...» και μετα βλεπω και την δικια μου και ψιλοαπογοητευομαι....

Κυριως αυτο....

Αλλα το αγαπαω ακομα. Το ποναω....

 

Αναλογως....

Αλλη μια φορα θα την βαλω την αγγελια....

Αλλα μονο με HD το αλλαζω.

Φοβαμαι το περασμα σε Android, γιατι σκεφτομουν Magic & Hero... Χ3 οπως ειπες και συ θα αργησει.....

 

Και, ενταξει, εχουμε πολυ ωραια υποστηριξη στους xda. Αλλα διαβαζω κατα καιρους στο thread του hd.. Εκει εχει πραγματικα πολλα πραγματα...

Ισως ηταν σχετικα ανωριμη η se στα wm...

Δεν κανει κατι καλο για να μας τραβηξει το ενδιαφερον με τα πανελς, τα οποια λανσαρε πολυ.

 

Και επισης, εχουμε το εξωτερικο πληκτρολογιο. Ειναι βολικο, δεν λεω. Πολυ. Αλλα μετα βλεπω και την οθονη του HD και τα πληκτρολογια του katt και πως θα ειναι στην οθονη του και ελω οτι μια χαρα θα φαινεται..

Ακομα ενα προσον θα ειναι στην πλοηγηση με GPS. Οταν πλοηγουμε με το Xperia, Πρεπει να δινω πολυ προσοχη γιατι δεν φαινεται καλα..

 

Ειναι λιγες οι 3" για 480x800. Ειναι ολα μικρα. Και δεν ειναι οι 3" διαγωνιος, αλλα οι διαστασεις(μηκος & πλατος)της οθονης που την κανουν μικρη...

 

Αναλογως...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια αγγελια να δω αν βρεθει κανεις που να θελει απλη ανταλλαγη...

 

Απο τοτε που ειπες οτι σκεφεσαι να το δωσεις και συ, σκεφτομουν και γω. Για αυτο μπορεσα να δωσω αμεσως ολα τα λινκς για Hero, Leon, Magic, X3 κλπ...

 

Αν βρεθει καποιος για ανταλλαγη, τοτε μαλλον ναι. Αλλιως οχι. Δεν δινω τωρα αλλα λεφτα για κινητο. Αλλα νομιζω θελω να δω παλι μεγαλη οθονη. Μου φαινεται μικρη. Βλεπω το HD στο πλαισιο και στο FNAC και λεω «Κοιτα ρε μια οθονη...» και μετα βλεπω και την δικια μου και ψιλοαπογοητευομαι....

Κυριως αυτο....

Αλλα το αγαπαω ακομα. Το ποναω....

 

Αναλογως....

Αλλη μια φορα θα την βαλω την αγγελια....

Αλλα μονο με HD το αλλαζω.

Φοβαμαι το περασμα σε Android, γιατι σκεφτομουν Magic & Hero... Χ3 οπως ειπες και συ θα αργησει.....

 

Και, ενταξει, εχουμε πολυ ωραια υποστηριξη στους xda. Αλλα διαβαζω κατα καιρους στο thread του hd.. Εκει εχει πραγματικα πολλα πραγματα...

Ισως ηταν σχετικα ανωριμη η se στα wm...

Δεν κανει κατι καλο για να μας τραβηξει το ενδιαφερον με τα πανελς, τα οποια λανσαρε πολυ.

 

Και επισης, εχουμε το εξωτερικο πληκτρολογιο. Ειναι βολικο, δεν λεω. Πολυ. Αλλα μετα βλεπω και την οθονη του HD και τα πληκτρολογια του katt και πως θα ειναι στην οθονη του και ελω οτι μια χαρα θα φαινεται..

Ακομα ενα προσον θα ειναι στην πλοηγηση με GPS. Οταν πλοηγουμε με το Xperia, Πρεπει να δινω πολυ προσοχη γιατι δεν φαινεται καλα..

 

Ειναι λιγες οι 3" για 480x800. Ειναι ολα μικρα. Και δεν ειναι οι 3" διαγωνιος, αλλα οι διαστασεις(μηκος & πλατος)της οθονης που την κανουν μικρη...

 

Αναλογως...

δε σκεφτομαι να το δωσω ακριβως..σκεφτομαι να το πουλησω γυρω στα 200 μιας κ εχει προβλημα κ να δωσω αλλα εκατο να το ξαναπαρω...τρελο λιγο ε??αλλα εχω αλλαξει πολλες συσκευες κ παντα τα πουλαω..αυτο θα ειναι τοο μονο που θα κρατησω..κ οταν βρω συσκευη που θα με κανει να νιωσω οπως ενιωσα με το xperia οταν το πρωτοειδα τοτε απλα θα το κλεισω κ θα μεταβω σε κατι πιο καινουργιο..παντως hd δε θα επαιρνα ποτε.μου θυμιζει iphone omnia κ ολα αυτα που εξωτερικα μοιαζουν...κατι τετοια δε τα μπορω γι αυτο κ το x3 δε ξερω αν θα το αγορασω...εκει θα με τραβηξει αν ειναι το λειτουργικο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε σκεφτομαι να το δωσω ακριβως..σκεφτομαι να το πουλησω γυρω στα 200 μιας κ εχει προβλημα κ να δωσω αλλα εκατο να το ξαναπαρω...τρελο λιγο ε??αλλα εχω αλλαξει πολλες συσκευες κ παντα τα πουλαω..αυτο θα ειναι τοο μονο που θα κρατησω..κ οταν βρω συσκευη που θα με κανει να νιωσω οπως ενιωσα με το xperia οταν το πρωτοειδα τοτε απλα θα το κλεισω κ θα μεταβω σε κατι πιο καινουργιο..παντως hd δε θα επαιρνα ποτε.μου θυμιζει iphone omnia κ ολα αυτα που εξωτερικα μοιαζουν...κατι τετοια δε τα μπορω γι αυτο κ το x3 δε ξερω αν θα το αγορασω...εκει θα με τραβηξει αν ειναι το λειτουργικο...

Ειανι πολυ δελεαστικα τα android. Απο εμφανιση το Χ3 σκιζει πραγματικα. Και το Hero μου αρεσει ΠΑΡΑ πολυ εμφανισιακα.

Αλλα το λειτουργικο με φοβιζει.

Εκανα μεταβαση απο symbian σε MacOS και iPhone3G και απο iPhone3G σε WinMo και το Xperia.

Ειχα λοξα με το Xperia. Μου αρεσε παρα πολυ. Απο οταν ειδα πρωτη φορα διαφημιση στην τηλεοραση(αυτη με τα μηνυματα που πετανε) ξετρελαθηκα. Παρολο που ειχα iPhone τοτε και ειχα κανει πλυση στον εγκεφαλο μου για το ποσο καλο ειναι. Μεχρι ομως που πηρα το Xperia. Τοτε καταλαβα ποσο πισω ειναι ακομα το iPhone σε σχεση με WinMo. Και για αυτο φοβαμαι τα Android.

Αλλα μου αρεσει πολυ η οθονη του HD. Παρα πολυ. Και εχει και πολυ ωραια αισθηση. Δεν φτανει το iPhone, αλλα ειναι πολυ καλη.

 

Το να δωσεις το υπαρχον και να το ξαναγορασεις, ειναι οντως λιγο τρελο!!!:lol:

 

Σου λεω, αν βρω ενα HD ανταλλαγη με το Xperia, τοτε θα το δωσω. Απλα και μονο για να το δω απο πρωτο χερι. Και διαβαζω πολυ θετικα σχολια για το HD. Και εχω συμβιβαστει με το μεγεθος. Δεν με ενοχλει....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ σήμερα σε ασημένιο από ΟΤΕ...

 

Το έβαλα για φόρτιση σήμερα και από αύριο αρχίζουμε το πείραγμα.

 

Βέβαια έχω να διαβάσω και 120 σελίδες ακόμα για να τα μάθω κάποια πράγματα, αφού έχω φτάσει μέχρι την 270 σελ, και απότι έχω καταλάβει τα καλά είναι στις επόμενες μιας και ταυτόχρονα διαβάζω και τις τελευταίες σελίδες για να ενημερώνομαι για τα νεότερα.

Ευτυχώς πέφτω σε δυτατή παρέα...

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ σήμερα σε ασημένιο από ΟΤΕ...

 

Το έβαλα για φόρτιση σήμερα και από αύριο αρχίζουμε το πείραγμα.

 

Βέβαια έχω να διαβάσω και 120 σελίδες ακόμα για να τα μάθω κάποια πράγματα, αφού έχω φτάσει μέχρι την 270 σελ, και απότι έχω καταλάβει τα καλά είναι στις επόμενες μιας και ταυτόχρονα διαβάζω και τις τελευταίες σελίδες για να ενημερώνομαι για τα νεότερα.

Ευτυχώς πέφτω σε δυτατή παρέα...

 

Καλα ειναι!

Μην νομιζεις, και εκει που εισαι, τα περισσοτερα τα ξερεις!

Ειδικα, αν βλεπεις εμενα, τοτε ξερεις πολλα! Γιατι μεχρι να αρχισω εγω, τα λεει ολα! Απο εκει και περα ξεκινανε λιγο οι επαναληψεις!

 

Καλοριζικο!

Δεν χρειαζεται τοση πολυ φορτιση να ξερεις. Απο την στιγμη που θα γεμισει η μπαταρια, παυει να φορτιζει.

Οποτε μπορεις να το βγαλεις.

Απλα, θα ηταν καλυτερα για το κινητο να το φορτιζεις απο υπολογιστη, γιατι φορτιζει πιο αργα. Δινει λιγοτερο ρευμα και αρα καταπονείται λιγοτερο η μπαταρια του!

Με το καλο και το πειραγμα!

Για να αρχισεις το πειραγμα, διαβασε το λινκ στην υπογραφη μου. Εκει περιγραφονται ολα κανονικοτατα, αλλα και στα λινκς που δινω μεσα στον οδηγο που εχω γραψει!

Εμεις εδω ειμαστε, για να βοηθαμε!:happy:

Link to comment
Share on other sites

 

Καλοριζικο!

Δεν χρειαζεται τοση πολυ φορτιση να ξερεις. Απο την στιγμη που θα γεμισει η μπαταρια, παυει να φορτιζει.

Οποτε μπορεις να το βγαλεις.

Απλα, θα ηταν καλυτερα για το κινητο να το φορτιζεις απο υπολογιστη, γιατι φορτιζει πιο αργα. Δινει λιγοτερο ρευμα και αρα καταπονείται λιγοτερο η μπαταρια του!

Με το καλο και το πειραγμα!

Για να αρχισεις το πειραγμα, διαβασε το λινκ στην υπογραφη μου. Εκει περιγραφονται ολα κανονικοτατα, αλλα και στα λινκς που δινω μεσα στον οδηγο που εχω γραψει!

Εμεις εδω ειμαστε, για να βοηθαμε!:happy:

 

Ευχαριστώ

Όσον αφορά την φόρτιση τώρα το βράδυ το έβαλα για να το βγάλω το πρωί.

 

Όλη αυτήν την ώρα τι νομίζεις ότι έκανα???

Διάβασα το λινκ σου για την ρομ και όλο το thread στους xda, καθώς και όλες τις σελίδες εδώ από την ημέρα που ανέβηκε η ρομ και μετά για να είμαι έτοιμος

 

Απότι κατάλαβα εάν βάλω την περίφημη αυτή ρομ δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο?:wacko:

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Όσον αφορά την φόρτιση τώρα το βράδυ το έβαλα για να το βγάλω το πρωί.

 

Όλη αυτήν την ώρα τι νομίζεις ότι έκανα???

Διάβασα το λινκ σου για την ρομ και όλο το thread στους xda, καθώς και όλες τις σελίδες εδώ από την ημέρα που ανέβηκε η ρομ και μετά για να είμαι έτοιμος

 

Απότι κατάλαβα εάν βάλω την περίφημη αυτή ρομ δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο?:wacko:

 

Όντας και αρχάριος, δεν θα χρειάζεσαι πολλά ακόμα! Γενικά είναι πολύ φορτωμενη η ρομ απο εφαρμογες.

Για φορτιση, καλυτερα να το εχεις στο pc. Φορτιζει καλυτερα. Οχι σε πριζα.

 

Αυτη η ρομ, η PCTech4U, ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει στο Xperia, απο πλευρα σταθεροτητας, ταχυτητας, αξιοπιστιας.

Εχει και επιλογη για ελληνικα, αλλα αν δεν θελεις εχει και αγγλικα.

Αν βαλεις και ελληνικα εχει ετοιμα και πληκτρολογια στα ελληνικα και με τονους αλλα και με 160 χαρακτηρες για τα SMS.:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser

Έχω την εξής απορία:

Έχω εγκαταστήσει το igo8 στην κάρτα του Xperia καθότι δεν υπήρχε αρκετός διαθέσιμος χώρος στο τηλέφωνο.

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται το exe του igo8 μέσα στα "programs"? Έτσι όπως έχω κάνει την εγκατάσταση, αναγκαστικά πρέπει κάθε φορά να ανατρέχω στην SD για να τρέξω το πρόγραμμα και όχι πχ μέσω της drop down list των υπολοίπων προγραμμάτων.

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής απορία:

Έχω εγκαταστήσει το igo8 στην κάρτα του Xperia καθότι δεν υπήρχε αρκετός διαθέσιμος χώρος στο τηλέφωνο.

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται το exe του igo8 μέσα στα "programs"? Έτσι όπως έχω κάνει την εγκατάσταση, αναγκαστικά πρέπει κάθε φορά να ανατρέχω στην SD για να τρέξω το πρόγραμμα και όχι πχ μέσω της drop down list των υπολοίπων προγραμμάτων.

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

 

κανε copy το igo.exe από την sd και κάντο paste συντομευσης στον φάκελο windows/start menu

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έκατσε μια στραβή σήμερα το πρωί...

Μου έπεσε το κινητό και έσκασε με την οθόνη κάτω, το σήκωσα και είδα ότι η οθόνη έχει 3-4 ρωγμές μεγάλες.

Το περίεργο είναι ότι η οθόνη δουλεύει κανονικά και δεν υπάρχει καμία αλλοίωση στα χρώματα ή κάτι άλλο στην οθόνη, ακόμη και το touch στα σημεία αυτά λειτουργεί κανονικά...

 

Τι κάνω ? service S.E ?

 

73 ευρώ στην S.E ... χρόνος παράδοσης 2 ημέρες....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

73 ευρώ στην S.E ... χρόνος παράδοσης 2 ημέρες....

 

73 ευρώ για τι πράγμα;

δε σου άλλαξαν οθόνη υποθέτω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

73 ευρώ για τι πράγμα;

δε σου άλλαξαν οθόνη υποθέτω...

 

Η εκτίμηση κόστους που έκαναν με την παραλαβή...

 

Σήμερα που περιμένω να το πάρω (αν όχι σήμερα, την Δευτέρα) θα ξέρω και λεπτομέρειες...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

73 ευρώ στην S.E ... χρόνος παράδοσης 2 ημέρες....

 

μια χαρα ειναι, φτιαξτο και μη το σκεφτεσαι καθολου.

 

θα σου πω τι επαθα εγω με ενα ετεν που ειχα.

το ιδιο ακριβώς ειχε παθει και μενα, μονο το τζαμακι ηταν ραγισμενο.

το ειχα παει στο plaisio μια βδομαδα πριν το πασχα.

20 μερες μου ειχαν πει οτι θα κανει να επιστρεψει.

 

περιμενα 1μιση μηνα να παρω απαντηση για το ποσο εχει η επισκευη.

160 η τιμη. ειπα το ναι για να φτιαχτει μονο και μονο επειδη το ηθελε ενας φιλος μου και θα πληρωνε αυτος τα εξοδα.

 

οι μερες περναγαν και τα τηλεφωνα ειχαν παρει φωτια. απο δικαιολογια σε δικαιολογια ηταν το service. τη μια λεγαν ισως χρειαστει αντικατασταση πλακετα την αλλη ερχετε... κτλ...

 

με λιγα λογια ειχαν περασει σχεδον 3 μηνες.

στην αρχη δε με ενδιεφερε και τοσο γιατι εχα παρει το xperia αλλα απο ενα σημειο

και μετα τα πηρα χοντρα και αρχισα να ψαχνω ακρες για να κανω καταγγελια.

 

πριν 2 βδομαδες ειχα περασει τυχαια απο εκει και με αγριο βλεμμα....:lol:

πηρα την εξης απαντηση..

το τηλ μαλλον εχει χαθει στο δρομο και θα σας το αντικαταστήσουμε με καινουριο και επειδη δεν εχουμε ετεν καινουριο θα σου δωσουμε ενα htc. :lol:

 

δε μου εκατσε και ασχημα αλλα δεν ειναι εκει το θεμα,

η αδιαφορια και η κοροϊδία προς τον καταναλωτη με πειραζει.

τους τα σκαμε καθε λιγο και λιγακι και αυτοι μας δουλευουν.

 

γιαυτο μη παραπονιεστε και τοσο πολυ για το service της se, υπαρχουν και χειροτερα.;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! πηγα σε ενα καταστημα για να αγορασω φορτιστη για το αυτοκινητο! δεν ειχε της se και μου εδωσε της motorola. το usb ταιριαζει... θα εχω προβλημα η μπορω να το χρησιμοποιησω κανονικα; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! πηγα σε ενα καταστημα για να αγορασω φορτιστη για το αυτοκινητο! δεν ειχε της se και μου εδωσε της motorola. το usb ταιριαζει... θα εχω προβλημα η μπορω να το χρησιμοποιησω κανονικα; ευχαριστω

 

Και γω της μοτορολα εχω στο αυτοκινητο. Κανενα προβλημα. Απο την στιγμη που βγαζει miniusb εισαι οκ.

 

djivo

Απαραδεκτοι!? Και νομιζα μονο το πλαισιο στο Ηρακλειο οτι ειναι ζωαρες... Τελικα οχι!!!

Ακου ρε μια κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! πηγα σε ενα καταστημα για να αγορασω φορτιστη για το αυτοκινητο! δεν ειχε της se και μου εδωσε της motorola. το usb ταιριαζει... θα εχω προβλημα η μπορω να το χρησιμοποιησω κανονικα; ευχαριστω

 

Απλά δες αν βγάζει τα ίδια mA με τον κανονικό της S.E.

Υπάρχουν και MiniUsb που δεν βγάζουν τα ίδια mA...

και εγώ για το δικό μου έχω της HTC

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...