Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!

Μια ερώτηση που αφορά το Τ9...

Καθως γράφω το μυνημα sms και δεν υπαρχει η λεξη στο λεξιλογιο παω να την πληκτρολογησω manually και να την αποθηκέυσω.

Ποτέ ομως δεν εχει αποθηκευτει η λεξη παρολο που δν μου εχει πετάξει κανενα λαθος κατα την αποθήκευση. Καθε φορα που παω να ξαναγράψω τη λεξη οποτε τυχει ...δεν υπαρχει και πρεπει να την ξαναγραψω και ξανααποθηκευσω, χωρις καποιο αποτελεσμα αφου αν την ξαναχρειαστω δεν θα υπαρχει.

Σα να μην δουλευει η αποθηκευση?

Any tips , anyone?

Thanx!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό θέλω να σας ρωτήσω το εξής..

Από ό,τι κατάλαβα (νομίζω το έλεγε κάποιος σε προηγούμενο ποστ) υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις την μία από τις δύο κάρτες και να έχεις ανοιχτή μόνο τη μία, έτσι δεν είναι? Για να γίνει αυτό απαιτείται ολόκληρη διαδικασία, επανεκκίνηση κλπ.. ή γίνεται εύκολα και γρήγορα, δηλαδή σαν να βάζεις προφίλ "εκτός σύνδεσης" σε ένα συνηθισμένο κινητό? Εφόσον συμβαίνει κάτι τέτοιο (δλδ λειτουργείς το κινητό με μία κάρτα) τότε λογικά δεν θα αυξάνεται και η αυτονομία της μπαταρίας σχεδόν στο διπλάσιο? Αφού τότε σε κατάσταση αναμονής, θα εκπέμπει τις μισές φορές από ότι αν είχε δύο κάρτες (και θα έχει και λιγότερη ακτινοβολία στην αναμονή).. Το λέω αυτό επειδή διάβασα από πολλούς ότι δεν είναι ικανοποιημένοι με την αυτονομία της μπαταρίας και επειδή προσωπικά θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να ενεργοποιώ και απενεργοποιώ κάποια από τις δύο κάρτες όταν θέλω π.χ. αν δεν θέλω να με παίρνουν τηλέφωνο στον έναν από τους δύο αριθμούς κάποιες συγκεκριμένες ώρες της ημέρας, χωρίς να ανοιγοκλείνω και βάζω-βγάζω τις κάρτες από το κινητό..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια απορία. Προχθές μου έστειλαν από άγνωστο νούμερο μήνυμα. Μετά έμαθα ποιος ήταν και ήθελα να το αποθηκεύσω. Πώς γίνεται να αποθηκευτεί ο αριθμός αποστολές μηνύματος χωρίς να τον γράψω σε χαρτί? Επίσης, κάτι που δεν έχω δει είναι τα σύμβολα ' " ούτε στο ελληνικό πληκτρολόγιο ούτε στο αγγλικό. Πιστεύω θα έπρεπε να υπάρχουν. Δηλαδή κάποιος που θέλει να γράψει seconds ή ίντσες πρέπει να γράφει ολόκληρες λέξεις;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια απορία. Προχθές μου έστειλαν από άγνωστο νούμερο μήνυμα. Μετά έμαθα ποιος ήταν και ήθελα να το αποθηκεύσω. Πώς γίνεται να αποθηκευτεί ο αριθμός αποστολές μηνύματος χωρίς να τον γράψω σε χαρτί? Επίσης, κάτι που δεν έχω δει είναι τα σύμβολα ' " ούτε στο ελληνικό πληκτρολόγιο ούτε στο αγγλικό. Πιστεύω θα έπρεπε να υπάρχουν. Δηλαδή κάποιος που θέλει να γράψει seconds ή ίντσες πρέπει να γράφει ολόκληρες λέξεις;

 

πατα # για λιγα sec καθως γραφεις το μυνημα σου και θα πεταχτει ενας παραδεισος απο συμβολα! :ninja:

 

ΕΠΙΣΗΣ

 

"Αποκοπη διευθυνσης" στις επιλογες του μυνηματος!! για να παρεις οτι νουμερο υπαρχει στο μυνημα σου

Link to comment
Share on other sites

παιδια το τελικο ς που βρισκεται??

Πρέπει να εισαι σε T9 mode και να πατησεις σ και 3 ή 4 φορές το 0

 

Προφανέστατο... :lol:

..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό θέλω να σας ρωτήσω το εξής..

Από ό,τι κατάλαβα (νομίζω το έλεγε κάποιος σε προηγούμενο ποστ) υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις την μία από τις δύο κάρτες και να έχεις ανοιχτή μόνο τη μία, έτσι δεν είναι? Για να γίνει αυτό απαιτείται ολόκληρη διαδικασία, επανεκκίνηση κλπ.. ή γίνεται εύκολα και γρήγορα, δηλαδή σαν να βάζεις προφίλ "εκτός σύνδεσης" σε ένα συνηθισμένο κινητό? Εφόσον συμβαίνει κάτι τέτοιο (δλδ λειτουργείς το κινητό με μία κάρτα) τότε λογικά δεν θα αυξάνεται και η αυτονομία της μπαταρίας σχεδόν στο διπλάσιο? Αφού τότε σε κατάσταση αναμονής, θα εκπέμπει τις μισές φορές από ότι αν είχε δύο κάρτες (και θα έχει και λιγότερη ακτινοβολία στην αναμονή).. Το λέω αυτό επειδή διάβασα από πολλούς ότι δεν είναι ικανοποιημένοι με την αυτονομία της μπαταρίας και επειδή προσωπικά θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να ενεργοποιώ και απενεργοποιώ κάποια από τις δύο κάρτες όταν θέλω π.χ. αν δεν θέλω να με παίρνουν τηλέφωνο στον έναν από τους δύο αριθμούς κάποιες συγκεκριμένες ώρες της ημέρας, χωρίς να ανοιγοκλείνω και βάζω-βγάζω τις κάρτες από το κινητό..

Ευχαριστώ.

 

Αν και δεν το έχω ψάξει αυτό με τις δυο κάρτες νομίζω γίνετε εχει μια επιλογή στη διαχείριση καρτών που τσεκάρεις πια καρτα θέλεις να ενεργοποίησης.

πάντως αυτό που λετε με τι μπαταρία ίσως ειναι η μοναδική φορά που δεν είχα πρόβλημα με αυτο το θεμα σε κινητό.

Το αγόρασα τρίτη 24-12-2008 το φορτισα 8 ώρες και απο τοτε το έσβηνα μονο οταν πήγαινα για ύπνο και ακομα δεν το φόρτισα μεχρι κ σήμερα που έφτασε η μπαταρία στα τελευταία της.και μετα απο μεγάλη χρήση ξέρετε new κινητό.

Πανω τους ολοι με μπαστουνια με στιλέτα με πιρουνια με τσεκουρια με αξινες ροπαλα και καραμπίνες. E.T:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τρίτη 24-12-2008 το φορτισα 8 ώρες και απο τοτε το έσβηνα μονο οταν πήγαινα για ύπνο και ακομα δεν το φόρτισα μεχρι κ σήμερα που έφτασε η μπαταρία στα τελευταία της.και μετα απο μεγάλη χρήση ξέρετε new κινητό.

 

Το λειτουργείς με μία κάρτα SIM ή με δύο?

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργείς με μία κάρτα SIM ή με δύο?

 

ME MIA KARTA :p

Πανω τους ολοι με μπαστουνια με στιλέτα με πιρουνια με τσεκουρια με αξινες ροπαλα και καραμπίνες. E.T:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οπότε, λογικά, πράγματι, όπως ήταν αναμενόμενο, όταν έχει δύο κάρτες ΣΙΜ ενεργές εκπέμπει -σε κατάσταση αναμονής- πιο συχνά, με αποτέλεσμα η μπαταρία να κρατά λίγότερες ώρες (3 μέρες ας πούμε). Ωστόσο αν το λειτουργείς με μία κάρτα η αυτονομία του , καθώς και η μέση ακτονοβολία του σε κατάσταση αναμονής, είναι μία χαρά, ίσως καλύτερη και από τα άλλα κινητά της αγοράς. ;)
Link to comment
Share on other sites

οπότε, λογικά, πράγματι, όπως ήταν αναμενόμενο, όταν έχει δύο κάρτες ΣΙΜ ενεργές εκπέμπει -σε κατάσταση αναμονής- πιο συχνά, με αποτέλεσμα η μπαταρία να κρατά λίγότερες ώρες (3 μέρες ας πούμε). Ωστόσο αν το λειτουργείς με μία κάρτα η αυτονομία του , καθώς και η μέση ακτονοβολία του σε κατάσταση αναμονής, είναι μία χαρά, ίσως καλύτερη και από τα άλλα κινητά της αγοράς. ;)

 

ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ 2 ΚΆΡΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΆΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΑΚΌΜΑ ΕΧΕΙ 3 ΓΡΑΜΜΈΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΆ ΔΕΝ ΈΧΑΣΕ ΚΑΜΙΆ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΎΩ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΉ ΔΙΆΦΟΡΑ.:cool:

Πανω τους ολοι με μπαστουνια με στιλέτα με πιρουνια με τσεκουρια με αξινες ροπαλα και καραμπίνες. E.T:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου το πω απλά για να το καταλάβεις.

Το κινητό είναι τέλειο (εκτός απο τα λίγα μηνύματα που μπορεί να χωρέσει) όταν λειτουργείς χωρίς bluetooth.

 

Αν χρησιμοποιέις bluetooth ανεξαρτήτου μάρκας τότε δεν ακούγεσαι απο την γραμμή 2 (ειδικότερα) με τίποτα.

 

Μεγάλη μάπα αυτό και ο λόγος που θα πάρει δρόμο σε 8 μήνες που λήγει η επιδότηση.

 

 

Παιδια.....ρωταω συγκεκριμενο πραγμα....ακουγονται διακοπες την ωρα συνομηλιας με το τηλεφωνο...(σαν να εχεις χαμηλο σημα ή οχι?)...

Αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ.....το εχετε υποψιν σας?......

Το ο τι μια απο της δυο γραμμες ακουγεται πιο βαθια ειναι γενικο ή μεμονομενο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοσ να μιλαει με το bluetooth kai απο τις δυο sim????

 

θεωρητικά ναι. Το θέμα είναι ότι δεν η ποιότητα του ήχου είναι σε επίπεδο δεν με ακούει κανείς. Αν θέλεις να μιλάς με bluetooth καλύτερα να πάρεις κάποιο άλλο κινητο και θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά ναι. Το θέμα είναι ότι δεν η ποιότητα του ήχου είναι σε επίπεδο δεν με ακούει κανείς. Αν θέλεις να μιλάς με bluetooth καλύτερα να πάρεις κάποιο άλλο κινητο και θα με θυμηθείς!

 

Επομενώς δεν θα μπορούσα να το αγοράσω γιατί μιλάω αποκλειστικά απο bluetooth.

Κρίμα γιατί κουβαλάω 3 τηλέφωνα μαζί μου και με κουράζει αφανταστα.

Καλα,τόσο τραγική είναι η κατάσταση;

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Τοσο τραγική που ψάχνω λύσεις κίνας με ότι σημαίνει αυτό σε τσάμπα έξοδα και σε ρίσκο ποιοτητας κατασκευης. Εγώ μιλούσα αποκλειστικά με bluetooth και οταν το πήρα δεν μου είπε κανείς το αστείο πρόβλημα με το τόσα χρόνια bluetooth (λες και είναι νέα τεχνολογία!!!!!) και αφού αγόρασα 3 διαφορετικά bluetooth τώρα μιλάω αποκλειστικά με το τηλέφωνο!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα κάνω μια δοκιμή με το BT του αδερφού μου.

Νομίζω οτι είναι θέμα ΒΤ άλλα μπορεί να έχουν κάποια προβλήματα άλλα οχι.

θα το δοκιμάσω σήμερα και θα σας πω.;)

πάντως χωρίς ΒΤ δουλεύει μια χαρά και στης 2 γραμμές

Πανω τους ολοι με μπαστουνια με στιλέτα με πιρουνια με τσεκουρια με αξινες ροπαλα και καραμπίνες. E.T:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στην Vodafone να παραγγείλω την συσκευή με την αναβάθμηση αλλά μου είπαν ότι δεν το έχουν και δεν πρόκειται να το φέρουν ούτε αυτό ούτε το D980 γιατί έχει αποκλειστική διάθεση στο Πλαίσιο και κάποια άλλα καταστήματα, ξέρει κανένας τίποτα γι αυτό; Μπορώ να κάνω κάτι για να εκμεταλευτώ την αναβάθμηση ή θα πρέπει να πάρω αναγκαστικά κάποια άλλη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το σύνδεσα στο PC για να μεταφέρω τα μυνήματα από το τηλέφωνο, καθότι γέμισε και θέλω να τα κρατήσω. Όταν λοιπόν γίνει ο συγχρονισμός, ορισμένα μυνήματα δεν τα διαβάζει η εφαρμογή, λέει ¨Μύνημα EMS, προβολή στο τηλέφωνο¨ και αυτά δεν μπορεί να τα κάνει τίποτα εκτός από διαγραφή! Υποψιάζομαι δε ότι αυτά είναι τα sms που έχουν πάνω από 160 χαρακτήρες! Άρα τζίφος, thanks for nothing samsung!!!
Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα,Εδω και 2 εβδομάδες που το εχω,με bluetooth πετου itech παει σφαιρα και στις δυο γραμμές(εννοειται,οτι εχουμε αυξησει το volume απο τα πλάγια):)
Link to comment
Share on other sites

φροντιζετε οι καρτες sim που εχετε,να ειναι νεου τυπου,και οχι παληες,και να ειναι 3g.Διότι η συσκευη δεν λειτουργει σωστα,κανει διακοπες!Ειναι ο παραγων clock.
Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει λιγο ..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...