Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω κάρτα μνήμης για το Omnia. Ή 8 ή 16 GB. Έχετε να προτείνετε κάποια?

16G!!!!!Αυτή έχω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις ένα hard reset στη συσκευή σου για να επανέλθει στην κανονική της κατάσταση. Όσον αφορά την ώρα μήπως χρησιμοποιείς το Destinator; (Λογικά από χθες δεν πρέπει να στο ξανακάνει). Για να μεταφέρεις τα μηνύματα στο PC δες εδώ... http://www.jeyo.com/

 

Το hard reset για ποιόν λόγο; Και πως γίνεται;

Ναι,χρησιμοποιώ το Destinator. Αυτό ευθυνεται για την λανθασμένη ώρα;;;;

Η ιστοσελίδα που με παρέπεμψες έχει διάφορα. Δεν ξέρω ποιό αρχείο πρέπει να κατεβάσω.

 

Ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση.:)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα!!!Πολύ καλό το omnia αλλά λόγω οικονομικής ανάγκης λέω να το σκοτώσω πολύ φθηνά....Που μπορώ να ανοίξω μια αγγελία??Σόρυ για το offopic αλλά δεν ήξερα που να το γράψω...Αν υπάρχει πρόβλημα ας διαγράψει κάποιος mod το μύνημα.Thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α εντάξει μόλις τα συμπλήρωσα!

Υ.Γ:και πάλι δεν με αφήνει....

 

Είσαι σίγουρος; Δοκίμασε ξανά, αυτό είναι το link: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

 

Τις δύο βασικές προυποθέσεις για να έχεις πρόσβαση στο Buy & Sell είναι να έχεις τουλάχιστον 75 μηνύματα και τουλάχιστον 75 ημέρες εγγεγραμμένος στο forum.

 

Για περισσότερες πληροφορίες... http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το hard reset για ποιόν λόγο; Και πως γίνεται;

Ναι,χρησιμοποιώ το Destinator. Αυτό ευθυνεται για την λανθασμένη ώρα;;;;

Η ιστοσελίδα που με παρέπεμψες έχει διάφορα. Δεν ξέρω ποιό αρχείο πρέπει να κατεβάσω.

 

Ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση.:)

 

-hard reset

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

-ναι αλλα τωρα που η ωρα αλλαξε δεν πρεπει ναχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση γιατί έχω πολύ καιρό να διαβάσω στο forum...

Λύθηκε μήπως το πρόβλημα με τις ρυθμίσεις της κάμερας... που δεν αποθηκεύονται οι αλλαγές ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελευταία επίσκεψη λέει το σύστημα, ήταν στις 9 Φεβρουαρίου 2009. Τστστσ.....!!!!!:O

Αμελής!:rolleyes:

 

Στο θέμα μας. Το τηλέφωνο στην επιφάνεια όταν το αγοράζουμε,έχει 3 επιλογές. Ενεργοποίηση κ απενεργοποίηση δικτύου,ενεργοποίηση-απενεργοποίηση του bluetooth και κάτι τρίτο που δεν θυμάμαι. Μια μέρα αυτό εξαφανίσθηκε και απο τότε δεν βρίσκω την επιλογή για να το επαναφέρω.

2ο θέμα τώρα.

Συνεχώς μου αναφέρει πως η μνήμη είναι στα όρια και πρέπει να διαγράψω αρχεία. Εντωμεταξύ η μνήμη των 8 γίγα είναι ανέπαφη!!!! Όμως δεν βρίσκω την δυνατότητα να μεταβιβάσω κάποια αρχεία απο την μικρή βασική μνήμη του τηλεφώνου στην μεγάλη των 8 γίγα. Πως το πετυχαίνουμε αυτό;

3ο θέμα.

Η ώρα συνεχώς "μπερδεύεται". Την μια στιγμή λέει 11:34 και μετά 12:34.(το παράδειγμα είναι απο την παρούσα ώρα) Γιατί συνεχώς μπερδεύεται; Είναι εντελώς σπαστικό και δεν μπορώ ποτέ να εμπιστευτώ την ώρα του και φυσικά ποτέ δεν βάζω ξυπνητήρι γιατί θα με "κάψει"(ενδεχομένως)!!!!

4ο θέμα.

Θέλω κάποια στιγμή να πουλήσω το κινητό. Τα μηνύματα(εισερχόμενα-εξερχόμενα κλπ) πως μπορώ να τα σώσω σε κάποιο pc;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μην με παραπέμψεται σε ενδεχόμενες απαντήσεις που έχουν δοθεί στο παρελθόν στο παρών thread διότι θα πρέπει να υποστώ την "βάσανο" ψαξίματος 100άδων σελίδων απαντήσεων.

 

πρώτα κανε ένα απλό soft reset(πατώντας το κουμπί διπλά από το κουμπί

που ανοίγει η συσκευή)

2ο στην μικρή αυτή μνήμη μην μεταφέρεις αρχεία.ακόμα και όσα δέχεσαι

με BT ύστερα μετέφερετα στην μεγάλη, γιατί η μικτή είναι η ραμ. δοκίμασε

από τους browsers να σβέσεις το ιστορικό.

3ο το destinator φταίει.

4ο άμα συνδέσεις το ομνια με τον υπολογιστή.ανοίγει ένα πρόγραμμα

συγχρονισμού (ActiveSync για XP -Windows Mobile Device Center για VISTA)

αυτό το πρόγραμμα μπορεί να σου συγχρονίσει τα μηνύματα και να σου κάνει

στο υπολογιστή φάκελο με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Να ρωτησω κ γω κατι? Και σορυ αν υπαρχει ηδη αλλα 793 σελιδες ειναι πολλες..... Τις συντομευσεις στην αρχικη οθονη (αυτες που ειναι αριστερα) πως τις αλλάζουμε??
akalisal
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Να ρωτησω κ γω κατι? Και σορυ αν υπαρχει ηδη αλλα 793 σελιδες ειναι πολλες..... Τις συντομευσεις στην αρχικη οθονη (αυτες που ειναι αριστερα) πως τις αλλάζουμε??

 

οι συντομευσεις βρισκονται εδω

mydevice/windows/start menu (εχω αγγλικα windows)

εκεις μεσα διαγραφεις οποια θελεις και προσθετεις καποια αλλη

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση, επειδή τη ξέρετε καλά τη συσκευή ......

 

Για μεταχειρισμένο - σε καλή κατάσταση - στα 180Ε είναι καλή αγορά;;;;

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση, επειδή τη ξέρετε καλά τη συσκευή ......

 

Για μεταχειρισμένο - σε καλή κατάσταση - στα 180Ε είναι καλή αγορά;;;;

 

Ευχαριστώ:)

Είναι καλη τιμη αρκη να ειναι σε καλή κατάσταση. πχ οχι γρατζουνιες στν οθονη

 

3ο θέμα.

Η ώρα συνεχώς "μπερδεύεται". Την μια στιγμή λέει 11:34 και μετά 12:34.(το παράδειγμα είναι απο την παρούσα ώρα) Γιατί συνεχώς μπερδεύεται; Είναι εντελώς σπαστικό και δεν μπορώ ποτέ να εμπιστευτώ την ώρα του και φυσικά ποτέ δεν βάζω ξυπνητήρι γιατί θα με "κάψει"(ενδεχομένως)!!!!

 

Κανε διορθωση την ωρα που έχεις περασμενη στο DESTINATOR .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω και εγώ μία ερώτηση, επειδή τη ξέρετε καλά τη συσκευή ......

 

Για μεταχειρισμένο - σε καλή κατάσταση - στα 180Ε είναι καλή αγορά;;;;

 

Ευχαριστώ:)

 

Για μια συσκευή χωρίς φθορές και χτυπήματα, χωρίς καμένα pixel στην οθόνη και συνοδευόμενη από απόδειξη εντός εγγύησης, είναι πολύ καλή η τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλη τιμη αρκη να ειναι σε καλή κατάσταση. πχ οχι γρατζουνιες στν οθονη..

 

Για μια συσκευή χωρίς φθορές και χτυπήματα, χωρίς καμένα pixel στην οθόνη και συνοδευόμενη από απόδειξη εντός εγγύησης, είναι πολύ καλή η τιμή.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Η συγκεκριμένη συσκευή δεν έχει εγγύηση από ότι μου είπε ο πωλητής

Link to comment
Share on other sites

μερικές ερωτησεις και απο μενα .... τι ακριβως εκτελει η εντολη hard reset????αυτο δεν το έχω καταλαβει καλα...! επισης ενω εγκατεστησα το nodata και τα κανω ολα disable, εξακολουθεί να υπαρχει η ενδειξη G δίπλα στο σήμα της κεραίας, δεν θα επρεπε να εξαφανιστεί η ενδειξη?....αυτό δεν ειναι το GPRS? και ενα τελευταίο, ενώ εγκατεστησα το messenger, μου εμφανίζει μέσα στο phone book τις επαφές του MSN...υπάρχει τρόπος να μην φένονται????χωρις να τις διαγραψεις..!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μερικές ερωτησεις και απο μενα .... τι ακριβως εκτελει η εντολη hard reset????

 

Επαναφορά της συσκευής στις εργοστασιακές ρυθμίσεις του.

 

επισης ενω εγκατεστησα το nodata και τα κανω ολα disable, εξακολουθεί να υπαρχει η ενδειξη G δίπλα στο σήμα της κεραίας, δεν θα επρεπε να εξαφανιστεί η ενδειξη?....αυτό δεν ειναι το GPRS?

 

Εάν το έχεις απενεργοποιήσεις με το NoData δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Το G στην πάνω μπάρα σημαίνει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα του GPRS από τον provider σου, όχι ότι είσαι συνδεδεμένος κιόλας. Ενημερωτικά πάντως, όταν συνδέεται το καταλαβαίνεις γιατί βλέπεις κάποια βελάκια να κινούνται πάνω στο G.

 

Εχει βάλει κανείς win mobile 6.5?

 

Μείνε καλύτερα όπως είσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, αυτό με τα νερά το έχουν πεί και σ'εμενα. Αλλη εταιρία. Δεν ήταν όμως τελικά νερό αλλα "υγρασία!". Μάλλον απο αλλαγή θερμοκρασίας ζέστη - κρύο...γιατί ήταν χειμώνας.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον απο αλλαγή θερμοκρασίας ζέστη - κρύο...γιατί ήταν χειμώνας.

 

Αυτό μόνο δεν δικαιολογεί ζημιά συσκευής με διάγνωση την "υγρασία". Τότε όλοι θα είχαμε χαλασμένες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς win mobile 6.5? Παίζουν καλά στο i900?

 

συμφωνω με τον athanasso77.ασε τα 6.1 ειναι πιο σταθερα και εχουνε περισσοτερη συμβατοτητα με προγραμματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...