Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO J ειναι J ή μήπως Ι? εγω εχω την i900BDHI12 . ειναι παλιοτερη ή η νεοτερη?

 

ριξε μια ματια εκει

http://omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

 

και θα σου λυθουν αρκετες αποριες :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

De nomizw oti einai se thesi na gnwrizoun mia sfragismeni syskevi me ti ROM exei erthei! Apo ti stigmi pou tha yparxei episimi anabathmisi pou problepetai na ti bazeis monos sou... den exeis kanena problima!

 

 

Υπάρχει αναβάθμιση που μπορώ να την κάνω μόνος μου και να καλύπτομαι παράλληλα από την εγγύηση? Κανονικά η αναβάθμιση θα πρέπει να γίνει σε ένα από τα service της Samsung για να ισχύει η εγγύηση, σωστά? Αυτό απ΄ ότι διάβασα στο forum παίρνει αρκετές ημέρες για να σου στείλουν την συσκευή σου πίσω πράγμα που θα ήθελα να το αποφύγω.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε. Όταν το πάρω το κινητό θα δω τι έχει και ανάλογα θα κάνω ό,τι χρειαστεί.

 

Υ.Γ. Έψαχνα για θήκη silicone case και screen protector αλλά βρήκα ένα σωρό, και μου έμοιαζαν όλα ίδια. Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια που την έχει δει και είναι καλή? Επηρεάζει αισθητά την ευαισθησία του touch screen το κάλυμμα?

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κ.κ. Moderator(s)

Το Thread έχει γίνει τόσο ογκώδες που πιστεύω ότι ίδια πληροφορία ανακυκλώνεται, όπως επισης ότι κάποιος που δεν το παρακολουθεί καθημερινά δεν μπορεί να ξέρει αν η πληροφορία που χρειάζεται υπάρχει κάπου. Πρέπει ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!! να κάνετε κάτι. Μια δικιά μου ιδέα είναι να χωρίσετε ενότητες ώστε να είναι ευκολότερη και γρηγορότερη η ανταλλαγή πληροφορίας. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια μιας κλησης δεν εχω προσβαση στο πληκτρολογιο... πως γινεται αυτο και τι λυση υπαρχει ;

ευχαριστω

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια μιας κλησης δεν εχω προσβαση στο πληκτρολογιο... πως γινεται αυτο και τι λυση υπαρχει ;

ευχαριστω

Οταν εισαι σε κληση, πατα το μεσαιο κουμπακι για να ξεκλειδωσει η οθονη και δες μετα αναμεσα στο τετραγωνακι με τις 6 επιλογες και στο κουμπι εκκινησης κλησης που λεει keypad.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

-το κινητο εχει ρομ που δουλευει κανονικα

-τα προγραμματα απο iphone δεν δουλευουν στο ομνια (δουλευουν ολα τα προγραμματα φτιαγμενα για windows mobile

 

 

1.ισως μεγαλυτερη

2.τα παντα αλλαζουν

3.υπαρχουν στη ρομ και φτιαχνονται και αλλα

4.μπορεις να βαλεις πληκτρολογιο που μεγεθυνει τα γραμματα για finger touch

5.μια χαρα φωτο βγαζει

 

η μπαταρια ειναι 1440 και με μετρια χρηση 2-3 μερες με λιγο απο ολα(πχ. αν ανοιξεις gps 3 ωρες και τελειωσε η μπαταρια ,παντως ολα τα windows mobile τοσο κρατανε)

 

δοκιμασε αυτο

* Press the 'dial' k.e.y to the left of the optical pad to bring up the dialer

* With the onscreen keypad input *#1546792*#

* Select 'Preconfiguration'

* Enter code *#81230*# and select OK

* Select 'greece', with the default Operator

* Accept this, DEVICE WILL HARD RESET

* Run update, and all should be well.

αν και καλυτερη λυση ειναι να αγορασεις μια καρτα ξεκλειδωματος

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13480

"Press the 'dial' k.e.y to the left of the optical pad to bring up the dialer

* With the onscreen keypad input *#1546792*#."

Λοιπον αυτή η λειτουργία όταν την πληκτρολογώ μου βγάζει μήνυμα failed. λοιπον μου λέτε δηλαδή πως δεν υπάρχει λύση? μόνο με το να αγοράσω sim ξεκλειδώματος?

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: πρωτη φορα αναζητηση διαδρομης

παιδια μολισ εγκατεσστησα το garmnin sto ομνια,,

κ οταν παω να κανω μεταβαση μου εμφανιζει το μυνημα σε αναμονη καλυτερης ακριβειας στο gps,, συνεχεια,,

τι πρεπει να κανω,,δεν εχω εμπερια απο navigator,,,,ekana restart τα ιδια,,

παντως στο χαρτη την βρισκει το σημειο,,αλλα η διαδρομη?

ειμαι μεσα στο σπιτι μου οταν το ψαχνω,,μηπως να βγω εξω?

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: πρωτη φορα αναζητηση διαδρομης

παιδια μολισ εγκατεσστησα το garmnin sto ομνια,,

κ οταν παω να κανω μεταβαση μου εμφανιζει το μυνημα σε αναμονη καλυτερης ακριβειας στο gps,, συνεχεια,,

τι πρεπει να κανω,,δεν εχω εμπερια απο navigator,,,,ekana restart τα ιδια,,

παντως στο χαρτη την βρισκει το σημειο,,αλλα η διαδρομη?

ειμαι μεσα στο σπιτι μου οταν το ψαχνω,,μηπως να βγω εξω?

 

Γενικά (και ισχύει για όλα τα GPS) καλό είναι να μην είσαι σε κλειστούς χώρους γιατί δεν μπορούν να βρούν σήμα οι δορυφόροι...;)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

1)θελω να μαθω αν βολευουν τα ακουστικα του και αν μπορει κανεις να βαλει link για να δω πως ειναι...

2)απο αυτους που το εχουν:βολευουν τα πληκτρα αφης του(sms)?τα μειονεκτηματα του?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: πρωτη φορα αναζητηση διαδρομης

παιδια μολισ εγκατεσστησα το garmnin sto ομνια,,

κ οταν παω να κανω μεταβαση μου εμφανιζει το μυνημα σε αναμονη καλυτερης ακριβειας στο gps,, συνεχεια,,

τι πρεπει να κανω,,δεν εχω εμπερια απο navigator,,,,ekana restart τα ιδια,,

παντως στο χαρτη την βρισκει το σημειο,,αλλα η διαδρομη?

ειμαι μεσα στο σπιτι μου οταν το ψαχνω,,μηπως να βγω εξω?

 

Oπως πολυ σωστα σου ειπε και ο προηγούμενος συνάδελφος, πρέπει να βγεις εξω στο μπαλκόνι για να πιασει και να κλειδωσει δορυφόρους..

Με το Garmin μπορεις να ετοιμάσεις και να έχεις ετοιμες διαδρομές αποθηκευμένες όσες θέλεις, αλλά για να κάνεις μετάβαση σε πραγματικό χρόνο πρέπει να κλειδωσει δορυφόρους....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

1)θελω να μαθω αν βολευουν τα ακουστικα του και αν μπορει κανεις να βαλει link για να δω πως ειναι...

2)απο αυτους που το εχουν:βολευουν τα πληκτρα αφης του(sms)?τα μειονεκτηματα του?

ευχαριστω!

 

Τα ακουστικα του βολευουν και ειναι ποιοτικα.

Βεβαια ειναι αδιανοητο να παρεις ομνια με κριτιριο τα ακουστικα του :p

Τα πληκτρα αφης ειναι αρκετα καλα απο τη μαμα του, αλλα βαζεις πολυ ευκολα πληκτρα τριτων εταιρειων που ισως ειναι ακομα καλυτερα

 

Φωτο ακουστικων εδω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

1)θελω να μαθω αν βολευουν τα ακουστικα του και αν μπορει κανεις να βαλει link για να δω πως ειναι...

2)απο αυτους που το εχουν:βολευουν τα πληκτρα αφης του(sms)?τα μειονεκτηματα του?

ευχαριστω!

Kαλήσπερα, αν και ειμαι νεος κατοχος του τηλεφωνου, θα σου πω για το 2 οτι μετα απο λιγο θα το συνηθισεις, μην περιμενεις ομως πως στα πρωτα σμσ θα γραφεις τοσο γρηγορα οσο με ενα συμβατικο πληκτρολογιο.

Οσο για το 1, επειδη γενικα εχω αγορασει απειρα ακουστικα, θα σου πω πως ειναι απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει (οκ αυτο ειναι υποκειμενικο βεβαια).

Εγω θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προτεινομενο προγραμμα για να κλειδωνω αρχεια, κυριως σημειωσεις αλλα κ φωτο κλπ.

Ευχαριστω

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η αλφάβητος που έχει στο πλάι στη λίστα των επαφών μου για γρήγορη μετάβαση σε γράμμα, εμφανίζεται στα αγγλικά. Πως την αλλάζω σε ελληνική?

 

Αυτό το ψάχνω κι εγώ, αλλά δεν έχω κατορθώσει να το βρω. Ξέρει κανείς;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ψάχνω κι εγώ, αλλά δεν έχω κατορθώσει να το βρω. Ξέρει κανείς;

 

Αν χρησιμοποιήσετε το "επαφές" και οχι τον "τηλ.κατάλ." πάνω πάνω έχει μπάρα με Ελληνικά γράμματα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσετε το "επαφές" και οχι τον "τηλ.κατάλ." πάνω πάνω έχει μπάρα με Ελληνικά γράμματα...

 

Αν εννοείς τη μπάρα που έχει μερικά κουτάκια με τρία γράμματα στο καθένα, σε μένα τα γράμματα αυτά είναι αγγλικά και δεν βλέπω πώς μπορώ να τα εναλλάξω με ελληνικά. (Έχω ελληνικό Omnia).

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τη μπάρα που έχει μερικά κουτάκια με τρία γράμματα στο καθένα, σε μένα τα γράμματα αυτά είναι αγγλικά και δεν βλέπω πώς μπορώ να τα εναλλάξω με ελληνικά. (Έχω ελληνικό Omnia).

 

 

Εδώ γίνεται το εξής περίεργο (έχω vodafone συσκευή)

 

Οταν πας έναρξη -> προγράμματα σου έχει μόνο τον τηλ.καταλ. με τα αγγλικά γραμματα στο πλάι...

όταν πατάς το δεξί πάνω κουμπί σου βγάζει το μενού και εκεί που λέει "επαφές" σου ανοίγει πάλι τον τηλ.καταλ. με τα αγγλικά γραμματα στο πλάι...

 

Εγώ στην έναρξη έχω βάλει το "επαφές" και μου βγάζει με Ελληνικά γράμματα στην επάνω μπάρα... (ρυθμίσεις-> Προσωπικό-> Μενού-> τικάρω το "επαφές")

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Μου έστειλαν από Αγγλία ένα Ομνια των 8 gb αλλά δυστυχώς για μένα η συσκευή είναι της vODAFONE.Μπορεί να γίνει debrand με κάποιο τρόπο (και ας χαθεί η εγγύηση δε με απασχολεί) και να χρησιμοποιώ την κάρτα της cosmote που έχω, ή θα αλλάξω εταιρεία?? :( Υπάρχουν μαγαζιά που κάνουν debrand τέτοιες συσκευές ή θα πρέπει να το κάνω μόνος μου? (εαν γίνεται πάντα).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...