Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες και με πληκτρα αφης, τσεκαρε και το D980 αν δεν κανω λαθος. Με 2 σιμ. Το νεο της samsung...

 

Μπααα.. Ούτε OS, ούτε GPS, μικρότερη οθόνη σε σχεδόν ίδιες διαστάσεις....

Απλό τηλεφωνάκι..:lol:

 

καπου εχω δει οτι παιρνει διπλη sim!!!!

 

Μα εννοείται ότι παίρνει 2 SIM..

Αφού δεν με έκανε το omnia να σκεφτώ να ξαναγυρίσω σε 1 SIM συσκευή, δεν το βλέπω για άλλη προς το παρόν....

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα εννοείται ότι παίρνει 2 SIM..

Αφού δεν με έκανε το omnia να σκεφτώ να ξαναγυρίσω σε 1 SIM συσκευή, δεν το βλέπω για άλλη προς το παρόν....

 

και νομιζω ενεργοποιημενες και οι δυο...οχι εναλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ MY PHONE ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ FORUM ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 150 POST ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Υπαρχει φιλε μου ενα προγραμματακι στο post του samsung i780 που μετραει κλησης μηνυματα κτλ...εγω το κατεβασα και δουλευει αψογα αλλα εψαξα και στο post και στους φακελους μου και δεν μπορεσα να δω πιο ειναι(πως λεγεται)...

Εαν θελεις παρε το post του i780 απο σελιδα 45 και πανω και ξεφυλισε το σιγα σιγα δεν εχει ακομα πολλες σελιδες καπου το γραφει.....:)

Link to comment
Share on other sites

και νομιζω ενεργοποιημενες και οι δυο...οχι εναλλαγη...

ναι.. ταυτόχρονα..

 

επί του θέματος ομνια, κάνω post από αυτο...

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας .

 

στο omnia το to youtube το κανονικο (οχι το mobile ) παιζει ?

 

ευχαρηστω πολυ!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

σε χρηση ιντερνετ πως τα παει? βιντεακια απο το to youtube το κανονικο (οχι το mobile ) παιζει ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ MY PHONE ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ FORUM ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 150 POST ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

το battery status κανει αυτα που θελεις

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_def_im_cs.htm

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm#Download

 

σε χρηση ιντερνετ πως τα παει? βιντεακια απο το to youtube το κανονικο (οχι το mobile ) παιζει ?

 

παιζει κανονικα με 2 τροπους (προγραμματα)

-youtubeplayer

-tcpmp

 

Δυστυχώς :(:(:(

δεν είναι δικό μου...

Εγώ πρόσφατα αγόρασα το D880 γιατί βαρέθηκα να έχω 2 συσκευές, μου έλυσε τα χέρια πραγματικά...

 

Αν είχε 2 sim και το omnia θα το αγόραζα αύριο....

Είμαι σε αναμονή για το glofiish DX900... Να δούμε τιμή και κανένα review...

 

το ομνια δεν παιρνει 2 σιμ ,αυτο που μπορει να γινει ειναι 2 αριθμοι σε μια σιμ αλλα πρεπει να ειναι της ιδιας εταιρειας (και αυτο το κανει η εταιρεια κινητης οχι το ομνια)

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ MY PHONE ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ FORUM ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 150 POST ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Μπορεισ να ψαξεισ για το μπατερυ στατους νομιζω κανει οσα θεσ και ειναι φρι

 

Kαλημέρα σε όλους/ες ,μια ερώτηση ...είχα εγκαταστήσει ένα πρόγραμμα στο κινητό μας που μου έδειχνε κάτω δεξιά στην οθόνη το εικονίδιο του bluetooth,του wifi και πάνω δεξιά το εικονίδιο του προγράμματος ....κάτι πάτησα και χάθηκαν όλα ,ξέρει κανείς ποιό πρόγραμμα είναι ,και κάτι άλλο ,με ποίο τρόπο μπορεί να μου δείχνει πότε βρίσκει ασύρματο δύκτιο χωρίς να κάνω αναζήτηση??

Σας ευχαριστώ για τις όποιεσ απαντήσεις σας.

 

Μπορεισ να ψαξεισ για το μπατερυ στατους αυτο κανει αυτα που λες και φρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

 

τελευταία βλεπω να διαδραματιζεται μια "κοντρα" μεταξυ των omniaδων και των HDαδων. τελικα μπορεί να μου πει κάποιος αντικειμενικά ποιο απο τα δύο είναι καλυτερο σε γενικές γραμμές???

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από 20 μέρες που έκανε το κινητό να πάει Κέρκυρα - ΑΘΗΝΑ - Κέρκυρα, το service απλά μου άλλαξε μπαταρία (κρατούσε 20 ώρες με lite χρήση), αναβάθμιση λέει δεν χρειαζόταν (BDHI2).

Σήμερα μου έβγαλε μήνυμα ότι η εφαρμογή τερματίζεται λόγω απουσίας μονάδας κάμερας.

Ξέρει κανείς κάτι ή πρέπει να πάει πάλι στο service ?

:help::rtfm::protest::protest::protest::protest::

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από 20 μέρες που έκανε το κινητό να πάει Κέρκυρα - ΑΘΗΝΑ - Κέρκυρα, το service απλά μου άλλαξε μπαταρία (κρατούσε 20 ώρες με lite χρήση), αναβάθμιση λέει δεν χρειαζόταν (BDHI2).

Σήμερα μου έβγαλε μήνυμα ότι η εφαρμογή τερματίζεται λόγω απουσίας μονάδας κάμερας.

Ξέρει κανείς κάτι ή πρέπει να πάει πάλι στο service ?

:help::rtfm::protest::protest::protest::

 

μαλλον πρεπει να το πεταξεις και να παρεις HTC HD:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

το ομνια δεν παιρνει 2 σιμ ,αυτο που μπορει να γινει ειναι 2 αριθμοι σε μια σιμ αλλα πρεπει να ειναι της ιδιας εταιρειας (και αυτο το κανει η εταιρεια κινητης οχι το ομνια)

 

Δεν είναι λειτουργικό αυτό, ρώτησα και μου είπανε ότι από τη δευτερεύουσα κάρτα δεν δέχεσαι sms και μπορείς να λαμβάνεις κλήσεις μόνο από αυτή που έχεις κάθε φορά ενεργοποιημένη. Πρέπει δηλαδή να κάνεις συνεχώς εναλλαγή στις κάρτες για να βλέπεις αν είχες κλήση και γενικότερα πρακτικά είναι ενεργοποιημένη μία κάθε φορά, δεν βολεύει... Στα dual sim είναι ακριβώς σαν να έχεις 2 ξεχωριστές συσκευές.

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος σε ποσα χρωματα ερχετε το Omnia?Γιατι βλεπω βιντεο στο Youtube και εχουν ενα το οποιο ειναι καταμαυρο και μπροστα ενα αλλο που ειναι σαν σκουρο ασημι μπροστα και πισω μαυρο και ενα ασημι μου πισω ειναι σαν ασπρο.Στην Ελλαδα ερχετε το καταμαυρο γιατι στο Πλαισιο εω δει μονο το ανθρακι μπροστα και πισω μαυρο.
Link to comment
Share on other sites

paidia thelo na rothso kati..skopeyo edo kai kairo na paro to omnia kai den to tsibao gt den ksero pia einai h katalili rom oste na mhn yparxei to problhma aytonomias.. mporei kapoios na mou pei poia einai h leitourgikh rom pou den parousiazei to provlhma? kai epishs an rothso sta katasthmata tha kseroun aytoi na mou poun poia rom foraei to kinhto?

 

eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος σε ποσα χρωματα ερχετε το Omnia?Γιατι βλεπω βιντεο στο Youtube και εχουν ενα το οποιο ειναι καταμαυρο και μπροστα ενα αλλο που ειναι σαν σκουρο ασημι μπροστα και πισω μαυρο και ενα ασημι μου πισω ειναι σαν ασπρο.Στην Ελλαδα ερχετε το καταμαυρο γιατι στο Πλαισιο εω δει μονο το ανθρακι μπροστα και πισω μαυρο.

 

Σωστα τα λες γενικα, μονο που το καταμαυρο που λες, ειναι αυτο που ειδες στο πλαισιο. Η περιγραφη του χρωματος στο κουτι λεει "modern black"

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα εισαγωγής του πληκτρολογίου είναι μόνο ελληνικά όπως βλέπω?

Όταν όμως θέλω στον opera πχ να εισάγω όνομα ιστοσελίδας, πρέπει για κάθε γράμμα αγγλικό που θέλω να γράψω να πατάω το πλήκτρο εναλλαγής (το au αριστερά δίπλα στο ctl)?

Και όλα αυτά μόνο με το ms πληκτρολόγιο? Στα samsung πληκτρολόγια δεν έχει καν αγγλικά?

Ή κάτι μου ξεφεύγει?.....

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα εισαγωγής του πληκτρολογίου είναι μόνο ελληνικά όπως βλέπω?

Όταν όμως θέλω στον opera πχ να εισάγω όνομα ιστοσελίδας, πρέπει για κάθε γράμμα αγγλικό που θέλω να γράψω να πατάω το πλήκτρο εναλλαγής (το au αριστερά δίπλα στο ctl)?

Και όλα αυτά μόνο με το ms πληκτρολόγιο? Στα samsung πληκτρολόγια δεν έχει καν αγγλικά?

Ή κάτι μου ξεφεύγει?.....

 

Στα samsung πληκτρολόγια αν πατησεις το χτ9 αρκετα κάνει εναλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι και εγώ ένας νέος χρήστης του κινητού αυτού και θα ήθελα την βοηθεια σας. Έχω ένα handsfree BT το WEP-200. το έχει αναγνωρίση κανονικά και το εντοπίζει σαν handfree. το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω για να κάνω τις κλίσεις μου. πια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να συνδεθεί μαζί με το handsfree???

 

 

και επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στα μηνύματα που γράφουμε υπάρχουν τα smiles (αυτές οι φατσουλες που βάζουμε)

tex
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το κινητάκι και επειδή η vodafone φαίνεται να έχει μια ενδιαφέρουσα προσφορά(home cinema με νέα σύνδεση) το έχει κανείς σε έκδοση live?? Είναι "πειραγμένο" σε κάτι??
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ολα τα games σε .cad μορφη που σεταρω τρεχουν μονο αμα τα κανω install στην μικρη μνημη συσκευης. Αμα το εγκαταστησω στην 8GB μνημη τηλεφωνου ή στην 16 GB SDcard δεν τρεχει μετα το .exe αρχειο. Γιατι? Υπαρχει κανας τροπος να τα κανω setup στις μεγαλες αποθηκευτικεσ μνημες και να τρεχουν?

Επισης δεν ξερω γιατι, αλλα δεν μπορω να δω βιντεακια youtube...καμια λυση υπαρχει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ολα τα games σε .cad μορφη που σεταρω τρεχουν μονο αμα τα κανω install στην μικρη μνημη συσκευης. Αμα το εγκαταστησω στην 8GB μνημη τηλεφωνου ή στην 16 GB SDcard δεν τρεχει μετα το .exe αρχειο. Γιατι? Υπαρχει κανας τροπος να τα κανω setup στις μεγαλες αποθηκευτικεσ μνημες και να τρεχουν?

Επισης δεν ξερω γιατι, αλλα δεν μπορω να δω βιντεακια youtube...καμια λυση υπαρχει?

Ευχαριστω

 

Τα αρχεια cab απλώς τα βάζεις στην αποθήκη μου και με το file explorer το βρίσκεις και το πατας .Μετα σε ρωτάει που θα θελεις να γίνει η εγκατάσταση..Τικάρεις αποθήκη μου και γίνεται η εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

vsalap Κάνε κανένα Hard-reset μήπως στρώσει

dantouan Έχει βγάλει μαλλιά η γλώσσα μου... Τους Mod τι τους έχουμε ???? Δεν γίνεται τέτοιο πράγμα... Κανείς δεν κάνει τίποτα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...