Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας αντιμετοπιζω προβλημα με το gps μου καθως δεν βρισκει καθολου δορυφορους.μονο αναμονη για θεση gps μου βγαζει.εχω destinator 7 και το google maps.υπαρχει περιπτωσει να μην λειτουργει το gps μου?υπαρχουν καποιεσ ρυθμισεις που πρεπει να κανω?

 

apo AKIS..........

 

 

Gps Στο λεπτό.

1. Πηγαίνετε Settings > System > Enhanced GPS και καντε Disable τα παντα απο εκει.

2. Με εναν registry editor πηγαίνετε

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver

3. Στις τιμές που θα δείτε εκεί μην διαγράψετε τίποτα απλός καθαρίστε μέσα την τιμή να είναι κενό δηλαδή:

CurrentLogFile (originally \GPSID_log.txt)

OldLogFile (originally \GPSID_log.bak)

4. Καντε ενα Soft-reset

5. Με τον File Explorer,πηγαίνετε στο My Device και διαγράψτε τα 2 GPSID_log αρχεία που θα δείτε καθώς και το xtra αν υπαρχει.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ SOFTRESET ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΣΒΗΣΕΤΕ

6. κάντε έναν έλεγχο πάλι στα 2 κλειδιά της registry να δείτε αν έχουν επαναφέρει τις τιμες τα windows mobile καθως ειναι ενα bug.

 

ήσαστε έτοιμοι να δοκιμάσετε το πρόγραμμα πλοήγησης και να μας πείτε αν δείτε πλέον διαφορά στο κλείδωμα των δορυφόρων.

 

ENALAKTIKA ----------- > http://omniacs.net/showthread.php?t=44

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον μετα απο ενα μηνα χρησης του κινητου διαπίστωσα οτι το ομνια εχει τρια βασικα μειονεκτηματα. Πρωτον. κακη αναλυσης οθόνης. Στην ηλιο δεν βλεπεις σχεδον τιποτε. Δευτερον, υπαρχει ζητημα με την αυτονομια της μπαταριας. Αν χρησιμοποιησεις τις δυνατοτητες του, χρειαζεσαι φορτιστη. Τριτον, δεν βγαζει τις καλυτερες δυνατες φωτογραφιες, επι παραδειγματι το ΝΟΚΙΑ N95 που ειχα, εβγαζε πολυ καλυτερες. Αν υπάρχουν αντιρρήσεις επι αυτων των βασικων μειονεκτηματων, τις συζηταμε.

 

αν θες φωτογραφικο κινητο...δεν εχεις επιλογη... μονο sony ericsson

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την Lite02 και το Samsung Today 2!

Ολα αψογα παρα μονο 2 πραματα που θα θελα βοηθεια!

 

1. πως μπορω να παταω στο Today2 πανω στην ωρα και να με βγαζει οπως στις αλλες ΡΟΜ στο ρολοι της Samsung και οχι των Windows?? Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στην registry?

 

2.πηγα να κανω την αλλαγη στη registry ωστε να ειναι default το SilverInbox αλλα ειδα οι δεν υπηρχε το MiniToday στην Lite02 κι ετσι το δημιουργησα εγω. δουλευει αλλα οταν ανοιγω mail και παταω το Χ για να κλεισει βγαζει μηνυμα σφαλματος με debug κλπ! μαλλον κατι πρεπει κι εδω να αλαξω στη registry!!

 

ευχαριστω προκαταβολικα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα σχετικό βιντεάκι σήμερα και κάποιος στα replies λέει ότι υπάρχουν πληροφορίες σ'αυτό το site, κάπου στο review του Omnia. Δεν έχω χρόνο να ψάξω :( Πάντως κορυφαίο :drool:

 

Γλυκοκοιτάω πολύ το κινητό σας...:D

Με χαλάει λίγο η χαμηλή RAM :worry:

 

Δες αυτά τα βίντεο και την περγραφη και μετά ξανά σκέφτεσαι!

To Xperia εχει χαρακτηριστικά ανωτερα του από το omnia αλλα :X

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6269

 

Xperia

- 256 MB RAM, 512 MB storage memory

- Qualcomm MSM7200 528MHz processor

 

Omnia

- 128 MB RAM, 256 MB ROM

- 624MHz Marvell PXA312 processor

 

Diamont Pro

- 288 MB RAM, 512 MB ROM

- Qualcomm MSM7201A 528 Mhz processor

 

 

Xperia 116% score. Εκεί που τα diamond και diamond pro με τα βίας πιασαν 80% και κάτι ψηλά. Ενώ έχει την ίδια cpu με αυτά, ίσως λόγο λογισμικού ίσως λόγο αρχιτεκτονικής η sony έχει κάνει καλή δουλειά στο τομέα video απόδοση. Το ομνια αφήστε το.. Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης γιατί η διαφορά με οτιδήποτε υπάρχει είναι τραγική. Με ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις με του xperia το ομνια έδωσε το εκπληκτικό νούμερο 176%. Δίχως νερά, δίχως κοψίματα full frame rate. Και φυσικά δεν υπάρχει βίντεο όπως γνωρίζουμε ανάλυσης μέχρι D1 PAL να το γονατίζει (720χ576).

 

:!: AAAAA και μην ξεχνάμε την ανταγωνιστική τιμή του!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βάλω νεα themes παιδια?? Μπορει να βοηθησει κανεις?

 

και πως εγκαθιστω προγραμματα cab για να μην ειναι στη κυρια μνημη?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

αν θες φωτογραφικο κινητο...δεν εχεις επιλογη... μονο sony ericsson

 

:rolleyes:

 

δεν συμφωνω φιλε με τιποτα..!

Link to comment
Share on other sites

αν θες φωτογραφικο κινητο...δεν εχεις επιλογη... μονο sony ericsson

 

:rolleyes:

 

des kai to Samsung INNOV8

http://www.gsmarena.com/8_megapixel_grand_shootout-review-296p2.php

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτά τα βίντεο και την περγραφη και μετά ξανά σκέφτεσαι!...

 

Ναι το είδα το βίντεο και έπαθα πλάκα με τη διαφορά στο μέγεθος οθόνης και το βίντεο. Επίσης αν ισχύουν αυτά που γράφει ο τύπος για την αυτονομία είναι σίγουρα κι εκεί μεγάλη η διαφορά.

 

Όσο για τη RAM που αναφέρω, παίζει ρόλο βέβαια και πόση μένει ελεύθερη μετά από boot. Κι εγώ 128 έχω στα χαρτιά, αλλά τα Windows μου λένε 80 και μετά από boot σε WM6.1 έχω περίπου 36ΜΒ, κάποιοι άλλοι έχουν αναφέρρι και 40MB. Οπότε δεν είναι μόνο τα spec, αλλά στην πράξη τι γίνεται...:(

Περισσότερο μ'ενδιαφέρει η αντοχή του στο χρόνο (πχ για μια αναβάθμιση αργότερα σε WM7 χωρίς να ζορίζεται το κινητό) και όχι ότι θα εξαντλήσω τα αποθέματα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα το βίντεο και έπαθα πλάκα με τη διαφορά στο μέγεθος οθόνης και το βίντεο. Επίσης αν ισχύουν αυτά που γράφει ο τύπος για την αυτονομία είναι σίγουρα κι εκεί μεγάλη η διαφορά.

 

Όσο για τη RAM που αναφέρω, παίζει ρόλο βέβαια και πόση μένει ελεύθερη μετά από boot. Κι εγώ 128 έχω στα χαρτιά, αλλά τα Windows μου λένε 80 και μετά από boot σε WM6.1 έχω περίπου 36ΜΒ, κάποιοι άλλοι έχουν αναφέρρι και 40MB. Οπότε δεν είναι μόνο τα spec, αλλά στην πράξη τι γίνεται...:(

 

Με την τελευταία rom του "μοδακο" DTHJ9 μένουν 78mb.

Ενώ με την lite DTHJ9 86mb.

και με την ελληνική i900BDHJ1 περίπου 74mb

 

Εγώ το έχω φορτωμένο προγράμματα με την "μοδακο" DTHJ9 και έχω 70mb άδεια...και τρέχουν όλα απροβλημάτιστα...

στα 36 δεν μου έχει πέσει ποτε και ας έχω ανοιχτά 10 πρόγραμμα του ποσα π.....στι ποσα θα έχεις ταυτόχρονα...

μην ξεχνάς ότι τρώνε και μπαταρία!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΜΑΤΑ:http://www.zedge.net/phone-index/5-2143/samsung/samsung-i900-omnia/
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

mporei kapios na me voithisei gia na einai to spb arxiki selida molis xekino to kinito mou.to spbwatcher ti kanei kai pou to kano egkatastasi ? stin storage i stin siskevi?
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κυμαινεται η τιμη του σαν σκετη συσκευη;

Σκεφτομαι "αγρια" την αγορα του αλλα θα ειναι το 1ο μου WM κινητο !!!

 

Θελω σχεδον τα παντα απο το επομενο κινητο μου !!! :p

Καλη κινηση; Κακη κινηση; Καλα θα κανω να μπω στα WM με το Omnia;

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κυμαινεται η τιμη του σαν σκετη συσκευη;

Σκεφτομαι "αγρια" την αγορα του αλλα θα ειναι το 1ο μου WM κινητο !!!

 

Θελω σχεδον τα παντα απο το επομενο κινητο μου !!! :p

Καλη κινηση; Κακη κινηση; Καλα θα κανω να μπω στα WM με το Omnia;

 

α) η τιμή του στα καταστήματα για τα 16gb είναι στα 600€

β) μα κάνει τα πάντα...και ο επεξεργαστής του σκοτώνει!!!και μένα είναι το πρώτο μου και σε μια βδομάδα έχω γίνει expert user(λεμε τώρα:lol:)

γ)καλή κίνηση....εγώ τουλάχιστο το έψαξα πολύ πριν πάρω το όμνια....έλεγα για το diamond...αλλα μόλις είδα το sar έκανα αναστροφή:p

 

υγ μόνο μείον στην ελληνική έκδοση εξακολουθεί να είναι η μπαταρία που κρατά το πολύ 1,5-2 μέρες...αλλά σύντομα θα βγεί νέα rom και θα γίνουμε και μεις αγγλάκια(ευτυχισμένος χρήστης omnia:D)

Link to comment
Share on other sites

α) η τιμή του στα καταστήματα για τα 16gb είναι στα 600€

β) μα κάνει τα πάντα...και ο επεξεργαστής του σκοτώνει!!!και μένα είναι το πρώτο μου και σε μια βδομάδα έχω γίνει expert user(λεμε τώρα:lol:)

γ)καλή κίνηση....εγώ τουλάχιστο το έψαξα πολύ πριν πάρω το όμνια....έλεγα για το diamond...αλλα μόλις είδα το sar έκανα αναστροφή:p

 

υγ μόνο μείον στην ελληνική έκδοση εξακολουθεί να είναι η μπαταρία που κρατά το πολύ 1,5-2 μέρες...αλλά σύντομα θα βγεί νέα rom και θα γίνουμε και μεις αγγλάκια(ευτυχισμένος χρήστης omnia:D)

 

poreis na peraseis autin edw einai super se ola kai stin mpataria!!!

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=258

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

poreis na peraseis autin edw einai super se ola kai stin mpataria!!!

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=258

 

ευχαριστώ xxconan...αν δε με κόλλαγε το θέμα της εγγύησης θα το κανα δίχως 2η σκέψη....από όσα διάβασα δεν είναι από την επίσημη samsung γιατί πριν λίγο που μπήκα στην ελληνική σελίδα αναβάθμισης δεν είδα τιποτε ακόμα....Αλλά ακούγεται ότι σε λίγες μέρες θα την έχουμε επίσημα...αν αληθεύει θα μείνω με τις 2 μπαταρίες μου και τους φορτιστές μου στο χέρι μέχρι να έρθει:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλη κινηση; Κακη κινηση; Καλα θα κανω να μπω στα WM με το Omnia;

 

Kali kinisi arkei na exeis xrono na asxolitheis me ti syskevi sou. Den einai opws ta Symbian pou ta exoun ola etoima. Edw thelei ligo "peiragma" gia na erthei i syskevi sta metra sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

α) η τιμή του στα καταστήματα για τα 16gb είναι στα 600€

β) μα κάνει τα πάντα...και ο επεξεργαστής του σκοτώνει!!!και μένα είναι το πρώτο μου και σε μια βδομάδα έχω γίνει expert user(λεμε τώρα:lol:)

γ)καλή κίνηση....εγώ τουλάχιστο το έψαξα πολύ πριν πάρω το όμνια....έλεγα για το diamond...αλλα μόλις είδα το sar έκανα αναστροφή:p

 

υγ μόνο μείον στην ελληνική έκδοση εξακολουθεί να είναι η μπαταρία που κρατά το πολύ 1,5-2 μέρες...αλλά σύντομα θα βγεί νέα rom και θα γίνουμε και μεις αγγλάκια(ευτυχισμένος χρήστης omnia:D)

 

Κι εγώ ελληνική από vodafone έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με μέτρια χρήση μου βγάζει άνετα 4 μέρες. Γι' αυτό μην λέμε ότι θέλουμε. Δεν έχουν όλα τα ελληνικά πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ελληνική από vodafone έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με μέτρια χρήση μου βγάζει άνετα 4 μέρες. Γι' αυτό μην λέμε ότι θέλουμε. Δεν έχουν όλα τα ελληνικά πρόβλημα.

 

Δε λέω φίλε μου ότι όλες έχουν πρόβλημα,αλλά το 90 % πάει μέχρι 2 μέρες(στην ελληνικη rom)....και 2ον αν διαβάσεις όλα τα φόρουμ για το όμνια,παντού θα δεις την ίδια παρατήρηση...αρα δε λέω ότι θέλω και να είσαι πιο προσεκτικός στο τι γράφεις ...

φιλικά sgatz

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω φίλε μου ότι όλες έχουν πρόβλημα,αλλά το 90 % πάει μέχρι 2 μέρες(στην ελληνικη rom)....και 2ον αν διαβάσεις όλα τα φόρουμ για το όμνια,παντού θα δεις την ίδια παρατήρηση...αρα δε λέω ότι θέλω και να είσαι πιο προσεκτικός στο τι γράφεις ...

φιλικά sgatz

 

Δεν ξέρω από που προκύπτει αυτό το 90 %, που λες.

Πάντως κι εγώ με ελληνική Vodafone rom, δεν έχω κανένα πρόβλημα αυτονομίας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω φίλε μου ότι όλες έχουν πρόβλημα,αλλά το 90 % πάει μέχρι 2 μέρες(στην ελληνικη rom)....και 2ον αν διαβάσεις όλα τα φόρουμ για το όμνια,παντού θα δεις την ίδια παρατήρηση...αρα δε λέω ότι θέλω και να είσαι πιο προσεκτικός στο τι γράφεις ...

φιλικά sgatz

 

Δεν είπες για όλες αλλά δεν είπες και για πόσες άρα κι εσύ πρέπει να είσαι ποιο προσεκτικός στο τι γράφεις γιατί ο άλλος που θέλει να αγοράσει το omnia μπορεί να σχηματίσει μια λάθος γνώμη.

Τέσπα. Δεν το είπα για να σε προσβάλω και αν το έκανα σου ζητώ συγνώμη. Δεν θα κάτσουμε να τσακωθούμε γι' αυτό τώρα.

 

Δεν ξέρω από που προκύπτει αυτό το 90 %, που λες.

Πάντως κι εγώ με ελληνική Vodafone rom, δεν έχω κανένα πρόβλημα αυτονομίας...

Τελικά μήπως έχουν πρόβλημα οι ελληνικές πλην τις vodafone συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

διαβάστε πρώτα το μύνημα που έστειλα στο φίλο που ρώταγε λίγα ποστ πιο πάνω και πείτε μου αν του λέω αρνητικά πράγματα για το όμνια...κάθε άλλο...

Μπορεί τα voda να μην έχουν πρόβλημα...άλλωστε άκουσα οτι η voda ανακάλεσε συσκευές για να τις παραδώσει με νέα rom....

Δυστυχώς το 90% με ελληνική rom κρατά μέχρι 2 μέρες και προκαλώ να γίνει δημοσκόπηση από τους mod...δε θα βγω και τρελλός,ολα τα φόρουμ το λένε...χαίρομαι που είστε η εξαίρεση

Φυσικά και δε θα τσακωθούμε για αυτό...τα ομνια μας να ναι γερα και ολα τα αλλα:lol:

 

Οπως έγραψα τελος και σε άλλο φόρουμ καλύτερα να πάρει φωτιά ο φορτιστης μου ,παρά να αποχωριστώ έστω και για ώρες το ομνια μου...μου χει λύσει τα χέρια άλλωστε...

 

υγ.devil7 δες πρώτα άνθρωπε μου καλά το ποστ #7807...σε ευχαριστώ

 

 

φιλικά sgatz:)

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτά τα βίντεο και την περγραφη και μετά ξανά σκέφτεσαι!

To Xperia εχει χαρακτηριστικά ανωτερα του από το omnia αλλα :X

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6269

 

Xperia

- 256 MB RAM, 512 MB storage memory

- Qualcomm MSM7200 528MHz processor

 

Omnia

- 128 MB RAM, 256 MB ROM

- 624MHz Marvell PXA312 processor

 

Diamont Pro

- 288 MB RAM, 512 MB ROM

- Qualcomm MSM7201A 528 Mhz processor

 

 

Xperia 116% score. Εκεί που τα diamond και diamond pro με τα βίας πιασαν 80% και κάτι ψηλά. Ενώ έχει την ίδια cpu με αυτά, ίσως λόγο λογισμικού ίσως λόγο αρχιτεκτονικής η sony έχει κάνει καλή δουλειά στο τομέα video απόδοση. Το ομνια αφήστε το.. Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης γιατί η διαφορά με οτιδήποτε υπάρχει είναι τραγική. Με ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις με του xperia το ομνια έδωσε το εκπληκτικό νούμερο 176%. Δίχως νερά, δίχως κοψίματα full frame rate. Και φυσικά δεν υπάρχει βίντεο όπως γνωρίζουμε ανάλυσης μέχρι D1 PAL να το γονατίζει (720χ576).

 

:!: AAAAA και μην ξεχνάμε την ανταγωνιστική τιμή του!

 

1) Ποιος ο λόγος να βλέπεις 720Χ576 βιντεο στο ομνια? (θαθελα μια καλη δικαιολογία)

2) Ο μεγαλυτερος επεξεργαστης του ομνια κάνει και την διαφορά ( οχι οτι του xperia ειναι κακός)

3) Το xperia έχει άλλα πλεονεκτήματα που δεν εχει το ομνια (οποτε θες τα συζηταμε)

4) Το GPS του ομνια ειναι για τα μπάζα, ενω του xperia είναι κατι που δεν έχεις ξαναζήσει σε ανευρεση δορυφορων και λοκαρισμα σε χρονο DT!!!!

5) H oθόνη του xperia (αν και λιγο μικροτερη απο αυτη του ομνια) δεν συγκρινεται με τιποτα!!!!

6) Το GPS στο xperia δουλευει (οπως και σε ολα τα PPC) ακομα και χωρίς κάρτα sim!

7) Tα πανελς που εχει ενσωματωμενα το xperia είναι ολα τα λεφτα....πολυ παραμετροποιήσιμα.

8) Ο ηχος του xperia είναι κατώτερος απο αυτον του ομνια

9) Το πενακι του ομνια αν το χασεις την εβαψες (και μη μου πει κανενας οτι κανεις τα παντα με τα δαχτυλα-εκτος αν εισαι νάνος!)

10) Δεν ενεργοποιείται συνέχεια το gprs στο xperia οταν κανεις update για δορυφορους (σπασιμο νευρων στο ομνια, χρειζεσαι ειδικο προγραμμα και πείραγμα της registry γι αυτο!)

11) Το μενου του xperia ειναι αρκετα πιο γρηγορο απο του ομνια

12) Και σε τελική ανάλυση το xperia εχει και το εξωτερικό full qwerty πληκτρολόγιο κάτι που λείπει απο το ομνια.

13) Μας έχουν ζαλίσει με τις καινουργιες ρομ καθε βδομαδα στο ομνια, με αποτελεσμα να υπαρχει ενα γενικο μπαχαλο!

 

Ζυγισε τα υπερ και τα κατα (κατα την αποψη σου) και αποφάσισε!

Και τα 2 παντως ειναι πολυ καλα μηχανακια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...