Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελληνικο πληκτρολογιο για κατεβαστε και δοκιμαστε το http://rapidshare.com/files/161754506/Feanor.rar

Καλό φαίνεται, αλλά ελληνικά;;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια αν εχει καποιος παρει το omnia σε vodafone live ας μου πει τι διαφορες εχει απο το κανονικο που μπορω να παρω απο Πλαισιο η e-shop; Θελω να κανω χρηση της επιδοτησης αλλα δεν ξερω απο που να το παρω. Χαρτες με vodafone live η σκετο και βαζω οτι θελω σε σπασμενο;

Βοηθειστε με σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται, αλλά ελληνικά;;

 

Για ελληνικα,πηγαινετε:

Program Files>Vito>Zoomboard>SettingsApp,

επιλεγετε ελληνικα και κανετε soft reset.επισηs στιs ρυθμισειs επηλεξτε full scr. για να ζουμαρει σε καθε γραμμα που πατατε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας ξεκινήσουμε

  1. Είναι τρομερά γρήγορο λόγω του επεξεργαστή του (100 mhz παραπάνω από τα αντίστοιχα Htc)
  2. Έχει καταπληκτική φωτογραφική για Windows Mobile
  3. Άψογο GPS (κλειδώνει σε 10-12 δεύτερα και όσο και αν οι μαρκετίστες-διαφημιστές της HTC προσπαθουν να το θάψουν δεν είναι έτσι)
  4. Είναι ελαφρύ και σουλουπωμένο για την 3.2" οθόνη που έχει
  5. Δυνατό και καθαρό ήχο
  6. Όμορφα και λειτουργικά μενού
  7. Μπορείς να βάλεις είτε ελληνική είτε αγγλική rom
  8. Αν και δεν έχει πληκτρολόγιο έχει αρκετά εξωτερικά πλήκτρα και το πολυπλήκτρο-Mouse που αυξάνουν την χρηστικότητα (σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό)
  9. Ο αισθητήρας αλλαγής orientation λειτουργεί παντού και πάντα (σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό)
  10. Παίζει βίντεο ΤΡΟΜΕΡΑ πιο γρήγορα από τον ανταγωνισμό. Δεν χρειάζεται ΚΑΜΙΑ συμπίεση. Τα κατεβάζετε και τα περνάτε στο κινητό. Χωρίς σπασίματα χωρίς τίποτα!
  11. Το Tv-out του είναι ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΟ σε ανάλυση και ποιότητα. Συγκρίνετε το με τον ανταγωνισμό και θα δείτε την διαφορά

 

 

Έχει και μειονεκτήματα όμως:

 

το πενάκι.

το USB καλώδιο του

για να βρεις tv out πρέπει να ξέρεις γερμανικά

Δεν έχει touch scroll σαν τα HTC

 

Θαναση ειναι πραγματικα πολυ καλο:)

 

με το πληκτρολογιο blimkeys γινεται και πρακτικο για εμας που εχουμε μαθει στα εξωτερικα πληκτρολογια ;)

για οσους το θελουν εδω ειναι :)

http://rapidshare.com/files/162224075/blimkeys_1.1.0.1.rar

 

 

mporei kapios na me voithisei me ton activesync? den mporo na kano syxronismo me to omnia mou. epeidi to ekana install 2 fores exei pano windows pc kai windows pc2 kai apo pano microsoft exchange.

 

διεγραψε και τις 2 καταστασεις που εχουν δημιουργηθει (windows pc + pc2 και φτιαξε παλι μια νεα απο την αρχη.

 

ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ !!κανε ενα καλο backup των επαφων-ημερολογιου πριν συνδεσεις το τηλ σου παλι στον υπολογιστη σου!!!!!

γιατι το microsoft active synch θα σου σβησει και οτι εχει συγχρονιστει μεσω αυτων των καταστασεων ΚΑΙ απο το τηλ σου!!

 

ο πιο βασικος λογος που εδω και χρονια εχω σταματησει να συγχρονιζω pdas :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει καποιος παρει το omnia σε vodafone live ας μου πει τι διαφορες εχει απο το κανονικο που μπορω να παρω απο Πλαισιο η e-shop; Θελω να κανω χρηση της επιδοτησης αλλα δεν ξερω απο που να το παρω. Χαρτες με vodafone live η σκετο και βαζω οτι θελω σε σπασμενο;

Βοηθειστε με σας παρακαλω.

 

εγω σου προτεινω γερμανο που δινει δωρο το garmin (σε καρτα 1 gb) με χαρτη ελλαδας

Link to comment
Share on other sites

εγω σου προτεινω γερμανο που δινει δωρο το garmin (σε καρτα 1 gb) με χαρτη ελλαδας

 

δινει ο γερμανος επιδοτηση απο βοντα ??

 

χτυπα πλαισιο με επιδοτηση voda και μην σε νοιαζει.. για την πλοηγηση... θα πας μετα στο οnline μαγαζι να παρεις οτι θες...:X:X:X

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο ο πιο πάνω φίλος...Πάρε το σαν εμένα απο το πλαισιο να ναι ξεκλειδωτο και να μην έχεις προβλήματα με voda rom -κλειδώματα σε mms και άλλα...Οσο για το garmin εγώ πήρα το σκέτο από το πλαισιο και πέρασα αμέσως το destinator αλλά τι να το κάνεις το gps...αμα γονατίζει τη μπαταρία:(
Link to comment
Share on other sites

δινει ο γερμανος επιδοτηση απο βοντα ??

 

 

 

λαθος (μαλλον)

εδωσα βαση στο προγραμμα πλοηγησης

Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο ο πιο πάνω φίλος...Πάρε το σαν εμένα απο το πλαισιο να ναι ξεκλειδωτο και να μην έχεις προβλήματα με voda rom -κλειδώματα σε mms και άλλα...Οσο για το garmin εγώ πήρα το σκέτο από το πλαισιο και πέρασα αμέσως το destinator αλλά τι να το κάνεις το gps...αμα γονατίζει τη μπαταρία:(

 

το gps ειναι για ωρες αναγκης.. οταν δεν 3ερεις που εισαι και δεν εχεις ιδεα που πρεπει να πας... :lol::lol:

 

δοκιμασε το garmin.. εχω την ψευδαίσθηση οτι εχει χαμηλοτερη καταναλωση απο dest/igo

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

το gps ειναι για ωρες αναγκης.. οταν δεν 3ερεις που εισαι και δεν εχεις ιδεα που πρεπει να πας... :lol::lol:

 

δοκιμασε το garmin.. εχω την ψευδαίσθηση οτι εχει χαμηλοτερη καταναλωση απο dest/igo

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute calnot.exe ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute /windows/nclock

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute calnot.exe ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute /windows/nclock .ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ HARD RESET ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute calnot.exe ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute /windows/nclock .ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ HARD RESET ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ;

 

Προφανώς ναι. Κάτι από αυτά πρέπει να είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μερες το Οmnia εφαγε μια μεγαλοπρεπη τουμπα απο τα 5 μετρα ..:wacko:

(δεν εχω θηκη παρα μονο ζωνης...:X)..μπορω να πω οτι εδειξε αξιθαυμαστη αντοχη αφου η πτωση δεν αφησε αμυχη...μονο το καπακι ξεκουμπωσε και ξαναμπηκε στη θεση του χωρις δραματα...:rolleyes:

Σημερα το βραδυ ,εφαγε και το πρωτο ανεξηγητο shut down χωρις προφανη λογο και αιτια....:blink:

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημερα το βραδυ ,εφαγε και το πρωτο ανεξηγητο shut down χωρις προφανη λογο και αιτια....:blink:

 

Εύχομαι να μην είναι αυτό αλλά... νομίζω ότι ίσως υπάρχει προφανής λόγος και αιτία. Μακάρι να πέφτω έξω. Ο χρόνος θα δείξει. Αυτές οι συσκευές δεν είναι για πολλές τούμπες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SDP MODILE SHELL ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΧΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ;
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute calnot.exe ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute /windows/nclock .ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ HARD RESET ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα skin omnia για το destinator6 υπάρχει ; δοκιμάζω το skin από το destinator7 αλά μου κολλάει , με το destinator7 φυσικά δεν έχω πρόβλημα .
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχήν στο ρουτερ σου βαλε πρωτοκολλο ασφαλειας WPA-PSK (εμενα οταν εβαζα το WPA2-PSK δεν εμπενε) και μετα αφου σιγουρευτεις οτι το ρουτερ ειναι ρυθμισμενο τοτε πανε στο ομνια και κανε απενεργοποιηση και μετα ενεργοποιηση, θα δεις οτι αφου το κανεις αυτο θα σου βγαλει τα δικτυα που βρισκει, πατας το δικο σου και βαζεις κωδικο και οταν θα συνδεθει θα λεει συνδεδεμενη.

 

Μην στεναχωριεσε στην αρχη και εγω ειχα προβλημα αλλα το εφτιαξα ετσι ακριβως.

 

Δοκιμασε αυτα και βλεπουμε!

 

{Επισης καλο ειναι να βαζεις κρυπτογραφηση με το AES}

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις περασμενο κανενα προγραμμα που ανοιγει .pdb ebooks???(πχ isilo)

 

FoxitReader = super . Ανοίγω χαλαρά .pdf μεγέθους 30++ mb με εικόνες κτλ και πάει τρελά γρήγορα . Πιο καλό από το κανονικό που υπάρχει αρχικά στο κινητό .

Υπάρχει στο γνωστό μαγαζί ... :):)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute calnot.exe ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ cannot execute /windows/nclock .ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ HARD RESET ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ

 

 

kalitera na kaneis ena update me allh rom... an thes elliniki des edw OMNIACS

an thes aggliki bale autin http://www.mediafire.com/download.php?nzb22mmxnb2

 

a kai min xexaseis na kaneis hard reset kai tin memory 8 h 16 gb

 

An h rom sou exei kapoio pithano problima(einai to mno simperasma pou bgazw me auta pou les) osa hard reset na kaneis pali to idio tha sou bgazei....

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SDP MODILE SHELL ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΧΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ;

 

εγκατεστησε το το spb watcher

http://www.4shared.com/file/41444901/ea62ffa3/spbwatcher.html

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το το spb watcher

http://www.4shared.com/file/41444901/ea62ffa3/spbwatcher.html

 

 

wraios kai to epsaxna... ;)

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...