Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαρεσει ο συνδυασμός αγγλικών με ελληνικών σου ρεσυ!!!!

:lol:

 

άσε που αποτι βλέπω δεν παίρνεις τηλέφωνο ούτε στέλνεις και sms

φυσικό είναι να σου κρατάει μια βδομάδα!!!!!

 

:ninja::ninja::ninja:

 

οταν γραφω πολλα.. τα γραφω πιο γρηγορα greekglish.. ενα κουσουρη απο την αγγλια.. και στην δουλεια αμα εχεις επισημη γλωσσα τα αγγλικα, ολα τα email μου ειναι αγγλικα η greekglish..:O

 

εχω wind zero flexy με παγιο 2 ευρω και μαζι με τηλεφωνα και σμσ πληρωνω 6~8 ευρω τον μηνα... πολυ δυσκολο να περασω τα 9 ... αφου ολοι εχουνε σταθερα και το σταθερα ειναι ολα φρεε:) ont....ms

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σορυ που το ξαναβαζω σαν θεμα.κατι ασχετο ο ηχος στην κληση ως εισερχομενη γιατι ξεκιναει χαμηλα κ μετα δυναμωνη? το εχω ρυθμιση ως δονηση κ κουδουνισμα.αλλα οποιο κ να βαλω κ σκετο κουδουνισμα το ιδιο γινετε.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

σορυ που το ξαναβαζω σαν θεμα.κατι ασχετο ο ηχος στην κληση ως εισερχομενη γιατι ξεκιναει χαμηλα κ μετα δυναμωνη? το εχω ρυθμιση ως δονηση κ κουδουνισμα.αλλα οποιο κ να βαλω κ σκετο κουδουνισμα το ιδιο γινετε.

 

Εχεις ελληνικο ή αγγλικο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

σορυ που το ξαναβαζω σαν θεμα.κατι ασχετο ο ηχος στην κληση ως εισερχομενη γιατι ξεκιναει χαμηλα κ μετα δυναμωνη? το εχω ρυθμιση ως δονηση κ κουδουνισμα.αλλα οποιο κ να βαλω κ σκετο κουδουνισμα το ιδιο γινετε.

 

νομιζω οτι καπου διαβασα οτι ειναι bug σε καποια ρομ.. δεν παιρνω και ορκο..

και εγω το εχωο αυτο... αλλα ειναι καλο γιατι αμα το εχω διπλα μου το προλαβαινω χωρις να ενοχλησω τους γυρω.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

συνεχεια για obex bt

http://freewareppc.com/communication/obexinboxex.shtml

 

λοιπον το βρηκα

θελει να εγκαταστησουμε και το certs.cab

το ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/155312269/Certs.cab.html

εγκατασταση (και των δυο στη μνημη)

soft reset

και μετα φαινεται στις συνδεσεις

γραφετε που θελετε να πηγαινουν (αλλιως φτιαχνει μονο του storage card στα ελληνικα ομνια)

 

θελω εντυπωσεις

 

Επιτελους... Τα καταφερα. Να σαι καλα φιλε μου. Πανε εκει που τα ηθελα ακριβως...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι καπου διαβασα οτι ειναι bug σε καποια ρομ.. δεν παιρνω και ορκο..

και εγω το εχωο αυτο... αλλα ειναι καλο γιατι αμα το εχω διπλα μου το προλαβαινω χωρις να ενοχλησω τους γυρω.

 

Εκτος και αν στο sound and notification, εχει επιλεξει το increasing ring οποτε το κανει αυτο...

Ή και στις προσωπικες ρυθμισεις, εκει που λεει τηλεφωνο, και εχει παλι για ηχους, να εχει την ιδια επιλογη. Οποιο απο τα 2 ειναι, τοτε μπορει να του κανει αυτο το προβλημα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελληνικο ή αγγλικο;

 

ελληνικο....παιζει τπτ να το αλλαξουμε να δυναμωνει με την μια...γιατι εχω ....πολλες ανπαντητες....:lol:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

σορυ που το ξαναβαζω σαν θεμα.κατι ασχετο ο ηχος στην κληση ως εισερχομενη γιατι ξεκιναει χαμηλα κ μετα δυναμωνη? το εχω ρυθμιση ως δονηση κ κουδουνισμα.αλλα οποιο κ να βαλω κ σκετο κουδουνισμα το ιδιο γινετε.

 

νομιζω οτι καπου διαβασα οτι ειναι bug σε καποια ρομ.. δεν παιρνω και ορκο..

και εγω το εχωο αυτο... αλλα ειναι καλο γιατι αμα το εχω διπλα μου το προλαβαινω χωρις να ενοχλησω τους γυρω.

 

na ena xrisimo bugs :lol::lol::lol::lol::lol:

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

na ena xrisimo bugs :lol::lol::lol::lol::lol:

 

νομιζω ειναι bug γιατι δεν εχω increasing ring αλλα ring and vibrate.. αλλα μ' αρεσει.. :lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι bug γιατι δεν εχω increasing ring αλλα ring and vibrate.. αλλα μ' αρεσει.. :lol:

 

εχω προσπαθησει να κοψω τις αναπαντητες αλλα τπτ....νταβατζιλικη

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους... Τα καταφερα. Να σαι καλα φιλε μου. Πανε εκει που τα ηθελα ακριβως...

 

επειδη διαβασα γρηγορα.. τι μας προσφερει αυτο το τοολ?

σεταρουμε που να σωζει το bluetooth , μας ρωταει κιολας ή απλος διαλεγουμε το φακελο ?

 

settings => connection manager => bluetooth settings => bluetooth ftp => save directory ειναι κατι αλλο ? γιατι το εχω σεταρει στο Mystorage αλλα οταν μου στελνουνε απο κινητο τα πετα στο device.

 

το bluetooth ftp το μας προσφερει ? oeo ? η απλα ειναι το file transfer πανω απο bluetooth ? εχει καποια εξτρα features ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

επειδη διαβασα γρηγορα.. τι μας προσφερει αυτο το τοολ?

σεταρουμε που να σωζει το bluetooth , μας ρωταει κιολας ή απλος διαλεγουμε το φακελο ?

 

Γραφεις σε ποιο φακελο θελεις να πηγαινουν τα αρχεια απο bluetooth και τα πηγαινει εκει, αυτοματα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γραφεις σε ποιο φακελο θελεις να πηγαινουν τα αρχεια απο bluetooth και τα πηγαινει εκει, αυτοματα.

 

και το μπουτουθ ftp τι ειναι ?αμα εχεις bluetooth sto pc μπορεις να το κανεις σαν ftp server και με το ομνια μπορεις να το βλεπεις μεσα απο το bleutooth φακελο ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

και το μπουτουθ ftp τι ειναι ?αμα εχεις bluetooth sto pc μπορεις να το κανεις σαν ftp server και με το ομνια μπορεις να το βλεπεις μεσα απο το bleutooth φακελο ?

 

Τι να σου πω. Ισως δεν ειχαν τι να συμπληρωσουν σε αυτο το κενο και το εβαλαν απλα για να υπαρχει, μιας και που δεν κανει κατι...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

κρίνετε μόνοι σας..:X

 

Θα προτειμίσω το diamond εγώ. Άσχετα αν έχει μεγαλύτερη οθόνη το omnia, το diamond φανεται να υπερτερεί σε ανάλυση και ευκρίνια.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια το igo 2006 και το 2008 παιζει σωστα στο ομνια;θελει τιποτα κολπα;

 

Μια ευθεία παίζει το 8.

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε,να ενημερωσω εναν φιλο που τον εχει φαει η αγωνια;)

 

πες ότι θες να το πάρεις και άσε τα ψόφια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλω να επισημάνω ότι η ιδέα για το omniacs μου ήρθε αποκλειστικά και μονο από το myphone.gr το οποιο θα παραμείνει ως βάση για το omnia.

Έχοντας διατελέσει σε αρκετά forum και σαν διαχειριστής αλλα και σαν moderator γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι να γίνει κατηγοριοποίηση του θέματος omnia,ότι ζητάμε εμείς για το omnia ζητάνε και τα άλλα μέλη του myphone για τις άλλες κατηγορίες,πράγμα που είναι πολύ δύσκολο έως απίθανο να πραγματοποιηθεί.

Προχώρησα λοιπόν στην δημιουργία μιας ελληνικής κοινότητας που αφορά αποκλειστικά και μόνο το samsung omnia.

Προσπάθησα να φτιάξω τις κατηγορίες που κατά την γνώμη μου πρέπει να υπάρχουν,φυσικά κάθε άποψη και γνώμη είναι καλοδεχούμενη.

Το μονο που μένει να κάνετε εσείς είναι απλός να κάνετε εγγραφή στο νέο σπίτι του samsung omnia.

Φυσικά και θα χρειαστώ και 2-3 άτομα (μπορείτε να μου στείλετε pm)για να πάρουν την θέση συντελεστών στην νέα αυτή κοινότητα.

Αύριο θα σας δώσω το link για να ξεκινήσουμε την νέα αυτή κοινότητα.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

SAXOVTS, χαίρομαι πολύ για την πρωτοβουλία και την ενασχόλησή σου αυτή, περιμένω το σχετικό link, με ευχαρίστηση θα συμμετάσχω, με την ελπίδα οτι θα αναπτυχθούν σημαντικά και μη, πράγματα για το ΟΜΝΙΑ.

Μακάρι να δημιουργηθεί ένας τόπος που θα παρέχει πραγματική πληροφορία, ανάπτυξη, συζήτηση και διευκόλυνση, όπως πρέπει, για τον κάθε χρήστη.

:):)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλω να επισημάνω ότι η ιδέα για το omniacs μου ήρθε αποκλειστικά και μονο από το myphone.gr το οποιο θα παραμείνει ως βάση για το omnia.

Έχοντας διατελέσει σε αρκετά forum και σαν διαχειριστής αλλα και σαν moderator γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι να γίνει κατηγοριοποίηση του θέματος omnia,ότι ζητάμε εμείς για το omnia ζητάνε και τα άλλα μέλη του myphone για τις άλλες κατηγορίες,πράγμα που είναι πολύ δύσκολο έως απίθανο να πραγματοποιηθεί.

Προχώρησα λοιπόν στην δημιουργία μιας ελληνικής κοινότητας που αφορά αποκλειστικά και μόνο το samsung omnia.

Προσπάθησα να φτιάξω τις κατηγορίες που κατά την γνώμη μου πρέπει να υπάρχουν,φυσικά κάθε άποψη και γνώμη είναι καλοδεχούμενη.

Το μονο που μένει να κάνετε εσείς είναι απλός να κάνετε εγγραφή στο νέο σπίτι του samsung omnia.

Φυσικά και θα χρειαστώ και 2-3 άτομα (μπορείτε να μου στείλετε pm)για να πάρουν την θέση συντελεστών στην νέα αυτή κοινότητα.

Αύριο θα σας δώσω το link για να ξεκινήσουμε την νέα αυτή κοινότητα.

 

:)

 

Αντε και καλη αρχη παλικαρι. Και αν χρειαστεις βοηθεια, ενα κλικ μακρυα ειμαστε. Μη διστασεις. Μας βοηθησες εξαλλου αρκετα.

Υ.Γ. Πληθυντικος ευγενειας ως προς εμε...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ελληνικό είναι ?

 

 

ναι. και άκυρο το 24ωρο... ουτε 12ωρο..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

ποσο κοντα επεσα ?

 

να ρωτησω ρε παιδες, γιατι εμενα το κινητο κραταει 3~4 μερες.. και οταν με ρωταν οι φιλοι μου τους λεω να μην το παρουνε... λογο μπαταριας.

 

υπαρχει κανεις που να εχει προβλημα εχοντας κανει τα παρακατω ?

- empty mpataria apo to deutero fortisma kai meta

- klisimo kai fortisma me 220 gia 3~4 ores mexri na prasinisei to lampaki

- 3G OFF, only GSM on for full 3 days, ON at nights

- monitor off on 10 secs

- wifi only 10 minutes per day antigrafi arxeion egkatastasis, email , weather update

- 2/3 callσ every day 2 minutes.

- 1 or 2 installations se autes tis 3 meres. kana 20 lepto me dokimes

- keep 3 days without GPS

- 5 λεπτα στο usb maximum την ημερα

κανοντας αυτα εχω 20με30% καταναλωση καθε μερα... και στην τεταρτη μερα το πρωι ειμαι 20~30% οποτε και το κλεινω για να το φορτισω

exv την μαμισια G5/G1 uk edition apo pda4u.

αμα προσπαθησετε να το κανετε αυτο και να μην το δουλεψετε πολυ θα πρεπει να εχετε διαρκεια... θα το δοκιμασει κανεις ? ή ειναι κανεις που ακομα και ετσι εχει προβλημα ?

 

ε εντάξει και γω αν μιλάω 2 ώρες τον μήνα ΣΥΝΟΛΟ και δεν συνδέομαι ποτέ στο internet μπορεί από 12 ώρες να πάει 72 δεν σημαίνει κάτι αυτό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...