Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το είδα ότι έχει απαντηθεί, αλλά δώσμε τόσα χρήματα, να δίνουμε κι άλλα για επιπρόσθετα προγράμματα?

 

Τώρα το κατάλαβες μεγάλε καλωσόρισες στον κόσμο των wmobile άμα είσαι άρωστος με αυτά δεν παίρνεις κινητό κουμπαρά με τηλέφωνο παίρνεις εγω το έχω αποδεχθεί :D

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το είδα ότι έχει απαντηθεί, αλλά δώσμε τόσα χρήματα, να δίνουμε κι άλλα για επιπρόσθετα προγράμματα?

 

http://www.ipmart-forum.com

 

κανε αναζήτηση για funcontacts και θα λύσεις το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

και πως δίνουμε όνομα στο bluetooth?

 

To bluetooth παιρνει το ονομα της συσκευης η αυτο που εχεις ορισει στα προσωπικα στοιχεια ως ονομα ιδιοκτητη.στην αρχη που πρωτοανοιξες την συσκευη..και απο εκει μπορεις και να το αλλαξεις...πηγαινε ρυθμισεις/προσωπικο/πληροφοριες κατοχου και αλλαζεις το ονομα..

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

@SAXOVTS

H ROM SOU SE TI GLWSA THA EINAI?

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

To bluetooth παιρνει το ονομα της συσκευης η αυτο που εχεις ορισει στα προσωπικα στοιχεια ως ονομα ιδιοκτητη.στην αρχη που πρωτοανοιξες την συσκευη..και απο εκει μπορεις και να το αλλαξεις...πηγαινε ρυθμισεις/προσωπικο/πληροφοριες κατοχου και αλλαζεις το ονομα..

 

σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

@SAXOVTS

H ROM SOU SE TI GLWSA THA EINAI?

 

Aγγλικα εννοείται,άλλα μην το δέσετε ότι θα δώσω ρομ καθώς όπως έχω πει είναι μεν έτοιμη αλλά μετά την εγκατάσταση δεν εμφανίζετε η my storage.

Link to comment
Share on other sites

Aγγλικα εννοείται,άλλα μην το δέσετε ότι θα δώσω ρομ καθώς όπως έχω πει είναι μεν έτοιμη αλλά μετά την εγκατάσταση δεν εμφανίζετε η my storage.

 

KALA ERWTISH EKANA... BASIKA PSAXNW KAI PERIMENW GIA KAMIA ELLINIKH!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

KALA ERWTISH EKANA... BASIKA PSAXNW KAI PERIMENW GIA KAMIA ELLINIKH!

 

Ελληνική ρομ ακόμα δεν έχουμε στα χέρια μας για να γίνει κάτι τετοιο.

 

 

*συμβουλή,γράφεις που γράφεις greeklish ,τουλάχιστον μην τα γράφεις κεφάλαια!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

*συμβουλή,γράφεις που γράφεις greeklish ,τουλάχιστον μην τα γράφεις κεφάλαια!!!!

 

:)

 

sorry! grafw greeklish gia eimai stin douleia kai den exoun perasei oi diaxiristes elliniki gramatosira gia na grafw...

kegalea grafw aplos gia na ta diabazete poio efkola... kai pali sorry :wacko:

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει NES Emulator με εικονικο πληκτρολογιο για Ομνια ? σαν και αυτο του iPhone?
Δοκιμασε κανείς παιχνίδια του iPhone αν πάιζουν στο Ομνια?
Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν δεν γίνει κάτι να χωριστεί το θέμα του omnia σε διάφορα θέματα όπως gps, wifi και πολλά άλλα δεν γίνεται τίποτα. Εγώ προσωπικά έχω σταματήσει να το παρακολουθώ γιατί δεν γίνεται πλέον. Χαρά στο κουράγιο του Άκη και τον άλλον παιδιών εδώ μέσα που ασχολούνται.

 

Ωραια να το λετε ολο αυτο, αλλα εχει κανει κανεις καμια κινηση; Εχει πιασει κανεις τους υπευθυνους του myphone να τους ζητησετε να γινει σπασιμο σε θεματικες ενοτητες και να χωριστουν αναλογα με τα θεματα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια να το λετε ολο αυτο, αλλα εχει κανει κανεις καμια κινηση; Εχει πιασει κανεις τους υπευθυνους του myphone να τους ζητησετε να γινει σπασιμο σε θεματικες ενοτητες και να χωριστουν αναλογα με τα θεματα;

 

παιδιά αυτό δεν γίνετε,παντού σε όλα τα sections υπάρχουν τα ίδια προβλήματα,δεν μπορούν οι συντελεστές να αρχίσουν να ράβουν και να κόβουν τις δικές μας Μ............ς

αυτονόητο είναι.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό δεν γίνετε,παντού σε όλα τα sections υπάρχουν τα ίδια προβλήματα,δεν μπορούν οι συντελεστές να αρχίσουν να ράβουν και να κόβουν τις δικές μας Μ............ς

αυτονόητο είναι.

 

Γιατι οχι; Απο τη στιγμη που υπαρχει προβηλα με τα θεματα και παντου γινεται πανικος, ας κλεισει καμια βδομαδα το φορουμ, να κανουν χωρισμους, να βαλουν ολα τα θεματα σε αναλογα μερη, και αν δεν μπορουν γιατι ειναι λιγοι, ας βαλουν περισσοτερους mods να τα ελεγχουν και να κανουν δουλεια. Αλλιως δεν εχει κανενα νοημα. Θα φτασουμε 1000 σελιδες και θα ρωταμε ακομα γιατι δε γραφω ελληνικα αλλα μονο αγγλικα. Δηλαδη πραγματα βασικα. Οπως θα επρεπε κανονικα ολοι να γραφουν με ελληνικα για να μπορουν αυτα τα 5-10 ατομα που κανουν αναζητηση, γιατι απο τα 200 ατομα που το παρακολουθουν τοσοι κανουν, να μπορουν να τα ψαχνουν πιο ευκολα. Γιατι αν θελει κανεις να δει πχ τη λεξη επαφες για τα ελληνικα, πρεπει να ξερει οτι ειναι το funcontacts και να το γραψει ετσι. Αλλα βαζει επαφες, δε βλεπει κατι, τσουπ να ενα ποστ. Και η απαντηση ειναι πιο πισω. Κατανοητο οτι καποιοι δεν εχουν ελληνικα, αλλα νομιζω πως οι περισσοτεροι βαριουνται.

Τα λεω λιγο αυστηρα, αλλα ειμαι mod σε ενα forum και ξερω πως εχει η κατασταση, και απο τη στιγμη που πηραμε αυστηρα μετρα, εστρωσαν ολα, και εδω δυστυχως υπαρχει αναρχια και ειναι κριμα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως κάνουμε αναζήτηση επαφών αλφαβητικά στα ελληνικά? η μπάρα δεξιά είναι σε αγγλικούς χαρακτήρες. απαράδεκτο για την ελληνική έκδοση και βασικότατη έλλειψη

 

κι εγώ ταλαιπωρήθηκα με το συγκεκριμενο ζήτημα αλλα βρήκα ένα τρόπο ναα το παρακαμψω χωρίς να βαλω άλλο προγραμμα . κανε τα εξης:

-μπανεις στον τηλεφωνικο καταλογο και πατας νεο (κατω αριστερα)

- δε γραφεις τιποτα και πατας οκ (πανω δεξια)

μολις το κανω αυτο μου βγαζει όλες τις επαφες τις οποιες φροντισα να περασω στο oulook. Αν το κανεις αυτο φαινονται ολες και με αλφαβητικο καταλογο στα ελληνικα :)

- αν σε ρωτησει να δειξει τον καταλογο επαφων outllook ή καρτα σιμ επιλεγεις φυσικα το πρωτο. Αν το συνηθίσεις ειναι πολυ ευκολο.

 

παντως αυτο το θέμα με τον αριθμο των ποστς ειναι ιδιαίτερα κουραστικο , συμφωνω. Κάθε μέρα γραφονται 10 σελίδες να μην πω και παραπανω και πρεπει να μπανοβγαινεις συνεχως για να το παρακολουθησεις. φανταστειτε να πας κανενα 3ημερο ταξιδι τι εχει να γινει οταν επιστρεψεις, θες ενα απογευμα για να προλαβεις τις εξελιξεις :wacko: χωρια που δεν ειναι τιποτε χωρισμενο, όλα ειναι χυμα στο κυμα. Καθόλου λειτουργικό.

 

κάποιος φιλος ρωτησε στις προηγούμενες σελιδες κανενα καλο προγραμμα για calendar. Υπάρχει ένα πολυ ωραίο, το spb diary, το έχω εγκαταστήσει και ειναι πολυ λειτουργικο. Εχω βάλει και μερικά άλλα προγράμματα της ίδιας εταιρείας, το sbp weather, sbp traveler, sbp pocket plus, sbp back up. Είναι όλα τους πολυ ωραία αλλα προσέξτε γιατί έχω παρατηρησει κάποια σχετική μείωση της ταχύτητας ανταπόκρισης της συσκευής. Επίσης, αν τοποθετήσετε κάποια από αυτα μαζι με την today screen α ξέρετε ότι μερικές φορές δε συνεργαζονται καλά με τα WM και βεβαια δε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα widgets γιατί ή δε θα τα δεχτεί ή θα κολλήσει. Προσοχή λοιπόν

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

ΌΣΟΙ έχουν πρόβλημα με την μπαταρία και έχουν αγοράσει το τηλέφωνο από το ΠΛΑΙΣΙΟ τους συμβουλεύω να πάνε το κινητό στο Service του ΠΛΑΙΣΙΟΥ Ζαϊμη 10 - Εξάρχεια και να αποφύγουν άλλα καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟΥ και ειδικά αυτό της Αργυρούπολης. Ευχαριστω.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ οπαδός της samsung είμαι φίλε μου

saxovts, αλλά όπως κατάλαβες είναι η πρώτη wm συσκευή μου και δεν ήξερα ότι θα έχει αυτή την έλλειψη, ούτε το φανταζόμουν

 

Αν δεν ήξερες ας προσεχες, ας ρώταγες, ας διάβαζες.!!!

Ηθελα να ήξερα τι την θέλεις τη wm συσκευή, αν δεν έχεις διαβάσει πρώτα μερικά βασικά....:mad::mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia sas ke apo mena

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=195853&page=128

 

lipon exo katevasi olla ta programata pou protini o SAXOVTS ala ke alla pola

nane kala to palikari alla ke oli i ipolipi...

 

to provlima mou ine me tin egatastasi tou spb shell:cry:

ftano mexri eki pu prepi na egatastiso to (install_WQVGA...)

PATAO PANO TOU KE MOU LEI cannot find Spb Mobile Shell Version 2.1.2

ti kano lathos????????????? V O I T H I A

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και χειρότερα γινόντουσαν και με το διαμαντι, η μόνη λυση ειναι να απαντούν οι ποιο έμπειροι, καποια στιγμή θα χαλαρώσει το θεμα. Ποιος ΜΟΝΤ θα κάτσει να βάλει 5000 μηνύματα σε σειρά? δεν ειναι εφικτό, υπομονή και βοηθηστε τους νέους.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά αποχωρώ παίδες από το support ,τέτοιο σκηνικό δεν έχω ξαναδεί,

'βαριέμαι να διαβάσω,συγχωρείστε με είμαι νέος και δεν ξέρω,το ξέρω ότι έχει απαντηθεί κτλπ'

ολα αυτά οκ εγώ τα δέχομαι,αλλά και εγώ όταν ήμουν νεος πρώτα έκανα αναζήτηση και μετά ρώταγα.

τρομερό δεν είναι να λέμε για το σκιν του destinator και στην ίδια σελίδα να ρωτάει κάποιος πως θα βάλει το σκιν για το destinator?

και πολλά πολλά άλλα.

Αν έχω κάτι συγκλονιστικό να σας παρουσιάσω σχετικά με το ομνια θα το κάνω,άλλα έως εκεί.

Σας Ευχαριστώ

Ακης.

 

πλακα μας κανεις ρε πειραιωτη τωρα...ασε τα κουλα...

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω μια διευκρίνηση...

διαβάζω σε όλο το threat για τις ελληνικές και τις αγγλικές rom...για πρόβλημα μπαταρίας στις Ελληνικές rom...για αναβαθμήσεις rom από την "ταδε" στην "ταδε"...και άλλα τέτοια...

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με αυτά? Η διαφορά της Ελληνικής και της Αγγλικής rom είναι μόνο στη γλώσσα και στα μενού?Η και κάπου αλλού? Επίσης, γίνεται αναβάθμηση από ελληνική σε Αγγλική και το αντίστροφο??Ποιο το κέρδος αναβάθμησης της ρομ (εφόσον είναι καινούρια)??Και τι σχέση μπορεί να έχει η προβληματική μπαταρία με την ελληνική ρομ?

Link to comment
Share on other sites

ne re pedia ke ego afto leo boithiste tous NEOUS

:worry::worry::worry::worry::worry::worry:

 

Ειδικα ο SAXOVTS το εκανε και πολυ μαλιστα, αλλα δεν μπορει ανα καθε 3-4 σελιδες να απαντα στα ιδια και τα ιδια. Με τοσες φορες που τα εχει πει ο καημενος, ειδικα οι νεοι δεν μπορουν να εχουν παραπονο. Οποτε ειναι απολυτος κατανοητη η κινηση του και αν τον θελετε πισω, δειξ'τε οτι κατανοειτε το λογο αποχωρησης του και αρχιστε να διαβαζετε λιγο παραπανω, ωστε να τον καλοπιασετε. Ευτυχως ανα 3-4 σελιδες επαναλαμβανονται ολα, οποτε δεν εχετε πολυ πραμα να διαβασετε!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

 

Εγκατέστησα το SAMSUNG i900 OMNIA - SPB Mobile Shell SKINS v3.0. Αντιμετωπίζω όμως ένα μικρό προβληματάκι. Στα προγράμματα υπάρχουν κάποιοι φάκελοι (π.χ παιχνίδια, πλοήγηση) οι οποίοι είναι άδειοι, ενώ έχω στο τηλέφωνο και παιχνίδια και π΄ρογραμμα πλοήγησης. Μήπως χρειάζεται καμιά ρύθμιση για να εμφανίζει και εκεί shortcuts των προγραμμάτων που λογικά ανήκουν εκεί???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη εχω επιδοτηση απο την Vodafone και ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο αλλα αυτοι εκει εχουν μαυρα μεσανυχτα. Μου λενε οτι εχουν το i900v (το οποιο υποθετω πως ειναι το omnia) αλλα δεν ξερουν ουτε ποια εκδοση ειναι ουτε τιποτα... Ξερει κανεις τι πεζει? το φερνει η vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το SAMSUNG i900 OMNIA - SPB Mobile Shell SKINS v3.0. Αντιμετωπίζω όμως ένα μικρό προβληματάκι. Στα προγράμματα υπάρχουν κάποιοι φάκελοι (π.χ παιχνίδια, πλοήγηση) οι οποίοι είναι άδειοι, ενώ έχω στο τηλέφωνο και παιχνίδια και π΄ρογραμμα πλοήγησης. Μήπως χρειάζεται καμιά ρύθμιση για να εμφανίζει και εκεί shortcuts των προγραμμάτων που λογικά ανήκουν εκεί???

 

Settings/Costomize menu

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...