Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω φίλε μου ότι βάζωντας το spb δεν θα χρειαστείς κάτι άλλο. Το μόνο διαφορετικό πρόγραμμα που χρησημοποιούσα ήταν το icontact για τις επαφές και αυτό γιατί απλα μου άρεζε περισσότερο :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω φίλε μου ότι βάζωντας το spb δεν θα χρειαστείς κάτι άλλο. Το μόνο διαφορετικό πρόγραμμα που χρησημοποιούσα ήταν το icontact για τις επαφές και αυτό γιατί απλα μου άρεζε περισσότερο :)

ποιο προτινετε για SMS? αυτό των wm ειναι σκέτη αποτυχία. Θελω ένα finger frientrly.. :D

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παλικαρια!!!! θελω την βοηθια σας!!! εχω δυο μερες που πηρα το ι900. οταν παω για να κανω συγχρονισμο και διαλεγω τα τμηματα που θελω να συγρονιστουν δεν μ'αθινει να συγχρονισω της επαφες, ημερολόγιο, σημειώσεις κ.τ.λ μου λεει οτι (το outlook δεν εχει εγκατασταθει) τι πρεπει να κανω???[/b]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Outlook της σουίτας Microsoft Office το έχεις εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου; Εάν ναι το έχεις ανοίξει τουλάχιστον μία φορά να το ενεργοποιήσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Βρεθηκαν... στην οθονη του ΟΜΙΝΑ μου εντονες γρατζουνιες!

 

Γνωριζει κανεις αν αλλαζετε το τζαμακι αυτο και ποιο το κοστος του.

 

*Που μου προτεινετε να το παω για την επισκευη.

 

χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να βρεις τα ανταλλακτικά από ebay. Πουθενά αλλού δεν θα βρεις τέτοιες τιμές.

 

και μετα...? ποιος θα το βαλει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μετα...? ποιος θα το βαλει?

 

http://mikechannon.net/PDF%20Manuals/Samsung%20Omnia%20SGH%20i900%20Service%20Manual.pdf

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Kuw4cZxyS2Q]YouTube- Samsung i900 Omnia Disassembling / Samsung i900 Omnia Rasklapanje www.recisvakom.ba[/ame]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ένα στα 14€ (υπάρχουν και πιο οικονομικά)

Τα εργατικά δικά σου ;)

Περιτό να σου πώ τι τιμή θα ακούσεις αμα πάρεις επίσημο service.. :wacko: Να ναι καλά το ebay και τα κινεζάκια γιατί αλλιώς πολλά κινητά δεν θα ξαναλειτουργούσαν ποτέ. :O

 

Αλλιώς δες στο omniacs.net κάποιοι το αλλάζουν με 35€ άκουσα :ninja:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανα 2 μερες το κινητο και εχω 2-3 αποριες.

1) Εβαλα το Destinator 7 το οποιο για να το τρεξω πρεπει να παω σε ενα φακελο στο File explorer και να το ψαξω απο εκει. Πως γινετε να βαλω καπου μια συντομευση η ακομα καλυτερα να ανοιγει πατονταν το πλαινο πανω δεξι κουμπι???

2) Οταν το δουλευω ωρα απο πισω ζεστενετε ειναι λογικο αυτο???

3) Οταν παω να βγαλω φωτογραφια ενω στη αρχη πριν πατησω το κουμπι φαινεται καθαρη οταν την τραβαω θολωνει. Μπορει να μου καποιος αν χρειαζετε τπτ ρυθμισεις και ακομα καλυτερα τι ακριβως ρυθμισεις να κανω για οσο το δυνατον καλυτερη φωτογραφια???

Edited by steant
Link to comment
Share on other sites

1.Πάτα και κράτα πατημένο το destinator.exe και από το αναδυόμενο μενού κάνε αντιγραφή.μετά πήγαινε στο φάκελο windows-->start menu--->programs και επέλεξε μενού-->επεξεργασία--->επικόλληση συντόμευσης

Την συντόμευση θα την δεις αν πας start--->programs

Για να το βάλεις σε κουμπί,πρέπει να κάνεις την ανωτέρω διαδικασία με την συντόμευση και να πας start--->settings--->personal--->buttons να επιλέξεις το κουμπί που θέλεις και από το assign button να βάλεις την σύντομευση

2.Λογικό

Link to comment
Share on other sites

1.Πάτα και κράτα πατημένο το destinator.exe και από το αναδυόμενο μενού κάνε αντιγραφή.μετά πήγαινε στο φάκελο windows-->start menu--->programs και επέλεξε μενού-->επεξεργασία--->επικόλληση συντόμευσης

Την συντόμευση θα την δεις αν πας start--->programs

Για να το βάλεις σε κουμπί,πρέπει να κάνεις την ανωτέρω διαδικασία με την συντόμευση και να πας start--->settings--->personal--->buttons να επιλέξεις το κουμπί που θέλεις και από το assign button να βάλεις την σύντομευση

2.Λογικό

 

Thanks φιλε μου ωραιος, το κανα!

Ας μου απαντηση καποιος και για ο τριτο ερωτημα, να μου πει της ρυθμισεις της καμερας για οσο το δυνατον καλυτερη φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει ενας φιλος το ομνια κ εσβησε κατα λαθος το garmin κλπ,πως μπορει να τα ξαναβαλει?τα δινει η εταιρια στο site παλι ή θα πρεπει να τα βρει σε κανα μαγαζακι?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πως βάζω να ζητάει κωδικό στην sim οταν το ανοιγω??

 

Εννοείς PIN? αυτό ειναι στις ρυθμίσεις τηλεφώνου.

 

Αν εννοείς να ζητάει κάποιο κωδικό όταν αλλάζεις sim (sim lock - phone lock) δεν εχει κατι αποτελεσματικό μονο του. Αν και εχει κλείδωμα τηλεφωνου, δεν σχετιζεται με την SIM και αφερέιτε ευκολα με hard reset.

 

Εχει οστώσο κλείδομα στην SIM που γινεται με κάποιους κωδικούς (*#μπλα μπλα) και το χρησιμοποιούν οι εταιρίες στο εξωτερικό για να τα κλειδώνουν, αλλά θα το κάνεις με δικό σου ρίσκο... (δεν μου αρέσει που δεν ειναι σε μενού).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, για Ομνια 1 που εχει ο κολλητος μου. Το κινητο εχει πλεον win mobiel 6,5 και ειναι αψογο, βαλαμε για UI το samsung omnia lite που ειναι καλυτερο απο τα παλιοτερα. Θελουμε ομως εικονες για τις επιφανειες εργασιες γιατι εχει μονο τις 3 προκαθορισμενες. Καλο θα ειναι εκτος απο το που θα βω wallpapers X3 να μου πειτε που θα τα αποθηκευσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, για Ομνια 1 που εχει ο κολλητος μου. Το κινητο εχει πλεον win mobiel 6,5 και ειναι αψογο, βαλαμε για UI το samsung omnia lite που ειναι καλυτερο απο τα παλιοτερα. Θελουμε ομως εικονες για τις επιφανειες εργασιες γιατι εχει μονο τις 3 προκαθορισμενες. Καλο θα ειναι εκτος απο το που θα βω wallpapers X3 να μου πειτε που θα τα αποθηκευσουμε...

γινεται να το κανεις windows 6.5?δουλευει κανονικα?πως το κανατε?απ'το ιντερνετ?ειναι καλο κινητο γενικα?γτ θελω να παρω το omnia 2,αλλα ειναι μεγαλο κ ακριβο σε σχεσι με το 1.ομως το 1 εχει windows 6.1 γι'αθτο ρωταω.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσημα δεν μπορείς να του βάλεις WM6.5 στη συσκευή, μόνο κάποιες ανεπίσημες ROM που έχουν βγει. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι εάν του βάλεις τα 6.5 θα γίνει σαν το Omnia II, μιας και είναι πάρα πολλά στο καινούργιο omnia που το καθιστούν πολύ ανώτερο του προκατόχου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν μπορείς να του βάλεις WM6.5 στη συσκευή, μόνο κάποιες ανεπίσημες ROM που έχουν βγει. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι εάν του βάλεις τα 6.5 θα γίνει σαν το Omnia II, μιας και είναι πάρα πολλά στο καινούργιο omnia που το καθιστούν πολύ ανώτερο του προκατόχου.

ευχαριστω πολυ φιλε.μαλλον για το 2 με βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανει ενας φιλος μου με αναβαθμιση κανονικα απο την εταιρεια και εχει γνωστους αλλα τουλαχιστον αναβαθμιζεται κανονικα η ROM του, τωρα εβαλα το sansung lite για να εχει καλυτερη επιφανεια εργασιας και σε πληροφορω οτι εχει μεταμορφωθει, στα 6.5 παιζουν σχεδον ολα τα προγραμματα. Το spb shell παροτι μου αρεσει πολυ δεν δειχνει τελεια στο κινητο, ομως σε λενα diamond 1 που το εβαλα ειναι αψογο. Αυτο οφειλεται στο οτι το diamond 1 εχει τσιπακι γραφικων στα σωθικα του ενω το Ομνια 1 εχει υποδεεστερο κυκλωμα. Εξαλλου και η αναλυση απο το ενα κινητο στο αλλο εχει ενα κλικ διαφορα....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε.μαλλον για το 2 με βλεπω.

αν πάρεις καινουριο ναι, αλλά αμα δεις πχ στο Omniacs εχει μεταχειρισμενα στα 200€ που ειναι πολύ καλή αγορά.

 

Επισεις να γνωρίζεις οτι δεν ειναι σε ΟΛΑ καλύτερο το ομνια 2 από το 1.

Δεν εχει "σταυρό-βελάκια" (το 1 εχει ενα εικονικό joystick) που διευκολύνει πολύ σε πολλά πράγματα. Πχ, διαλέχεις από ενα μενού, κουνα πχ τον κερσορα στο σωστό σημείο, με το 2 πρέπει να το πιάσεις.. Αν είναι μικρό που ειναι, αντε πιασ'το.

Επίσης δεν εχει εικονικό ποντικι που καποιοι βρίσκουν χρήσιμο ειδικά στον opera.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα παρακαλούσα να μην συνεχίσουμε αυτό το Vs ανάμεσα σε omnia I & II.

 

Τέτοιες συζητήσεις γίνονται αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...