Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι μενου ενοεις?

Αυτο που εμφανιζει οταν παταμε το main menu. Εχει κατι κουλες εικονες κλπ. Μου ειχε δωσει ενα πολυ ωραιο. Δε θυμαμαι κιολας ποιος ηταν...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο που εμφανιζει οταν παταμε το main menu. Εχει κατι κουλες εικονες κλπ. Μου ειχε δωσει ενα πολυ ωραιο. Δε θυμαμαι κιολας ποιος ηταν...

 

wisbar advanced μηπως?

 

http://www.lakeridgesoftware.com/products/pocketpc/WisBarAdvance/

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν αυτο δυστυχως.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν αυτο δυστυχως.

 

αν θυμηθεις καμια λεπτομερεια μιλα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι οτι για να περαστει, επρεπε να μπω μεσα στο μενου του κινητου μεσω file explorer, οτι στις οδηγιες ελεγε να κρατησω αντιγραφο του πρωτοτυπου, και αυτο που στην ουσια αλλαζε σε εμενα, εδειχνε το μενου πιο χρωματιστο. Θυμαμαι χαρακτηριστικα την εικονα του ραδιο, που ηταν κατι μεγαλα ακουστικα με ενα mp3. Δεν ξερω αν βοηθησα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ! ΘΕΟΣ. Σε υπερευχαριστω!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα απεκτησα κι εγω αυτο το υπεροχο κινητο...και εχω εντοπισει καποια θεματακια που ισως να λυνονται....πρωτον εχω στειλει καποιεσ επαφες απο π1 και οταν σε μια επαφη ειχα 2 κινητα και ενα σταθερο το ομνια μου βαζει μονο το ενα κινητο και το ενα σταθερο...το αλλο χανετε...επισης πως μπορω να περναω 2 ή και 3 κινητα σε μια επαφη?

Αν βαλω destinator 7 θα ειναι βαρη για αυτο το κινητο? θα μπορεσω να παρω σημα απο το ενσωματωμενο gps του ή θα πρεπει να βαλω εξωτερικό?

Επισης πως μπορω να τσεκαρω αν εχω την τελευταια αναβαθμιση? και ποια ειναι η τελευταια??

 

Αυτα για αρχη :) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλα παιζει τεραστιο ρολο το αν γινει σωστο align κατα το πρωτο ανοιγμα της συσκευης. Στο γερμανο δεν νομιζω να ασχοληθηκαν ιδιαιτερα με τη σωστη στοιχηση της οθονης.

Πιστεψε με η συμπεριφορα της οθονης εξαρταται σε τεραστιο βαθμο απο το σωστο align.

Μαλιστα ο θεουλης ο nectons απο το BTW forum προτεινε να γινεται το align με τη χρηση οδοντογλυφιδας για να υπαρχει απολυτη ακριβεια και ειχε τεραστιο δικιο

 

Πολύ ωραία συμβουλή, ευχαριστώ. Άρα για να καταλάβω σωστά η ακρίβεια ρυθμίζεται από το align αλλά η ευαισθησία αγγίγματος της οθόνης από που ( αν γίνεται κάτι τέτοιο )?

 

Εγώ αντιμετώπισα πρόβλημα περισσότερο με το άγγιγμα της οθόνης. Έπρεπε να την πιέσω αρκετά για να ανταποκριθεί.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης πως μπορω να περναω 2 ή και 3 κινητα σε μια επαφη?

 

Afto einai ponemeni istoria gia tous xristes WM mias kai i Microsoft to exei ksexasei na to anabathmisei! :wacko:

 

Αν βαλω destinator 7 θα ειναι βαρη για αυτο το κινητο? θα μπορεσω να παρω σημα απο το ενσωματωμενο gps του ή θα πρεπει να βαλω εξωτερικό?

 

Katholou bary, paizei mia xara kai xwris ekswteriko dekti GPS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μερικά θεματάκια και απο μένα...

1) όταν ενεργοποιείς το Bluetooth δεν εμφανίζει κανένα εικονίδιο στην πάνω μπάρα

2) οι φωτογραφίες του δεν αξίζουν για 5mega pixels, πολυ κακή ποιότητα σε σχεση με το PRO

3) Η μπαταρία με πολύ νορμαλ χρήση (30min ομιλια-10 SMS-10 min Internet) κρατάει μια μέρα... ελπίζω να καλυτερεύσει η διάρκεια μετά από κάποιες φορτίσεις....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Edwses to Pro kai pires to Omnia? :X

 

Τα έχω και τα δύο... (δίνω μια ευκαιρία στη HTC να βγάλει καμια αναβάθμιση) πήρα να δοκιμάσω το Omnia και τελικά είδα τα + και τα - του PRO ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία συμβουλή, ευχαριστώ. Άρα για να καταλάβω σωστά η ακρίβεια ρυθμίζεται από το align αλλά η ευαισθησία αγγίγματος της οθόνης από που ( αν γίνεται κάτι τέτοιο )?

 

Εγώ αντιμετώπισα πρόβλημα περισσότερο με το άγγιγμα της οθόνης. Έπρεπε να την πιέσω αρκετά για να ανταποκριθεί.

Το align παιζει ρολο στη overall αποδοση του touchscreen γιατι μπορει να νομιζεις οτι αγγιζεις καπου και στην πραγματικοτητα να μην δινεται η "εντολη", απο εκει και περα γι'αυτη καθ'αυτη την ευαισθησια με τις νεοτερες rom υπαρχει τεραστια βελτιωση.

 

Μερικά θεματάκια και απο μένα...

1) όταν ενεργοποιείς το Bluetooth δεν εμφανίζει κανένα εικονίδιο στην πάνω μπάρα

2) οι φωτογραφίες του δεν αξίζουν για 5mega pixels, πολυ κακή ποιότητα σε σχεση με το PRO

3) Η μπαταρία με πολύ νορμαλ χρήση (30min ομιλια-10 SMS-10 min Internet) κρατάει μια μέρα... ελπίζω να καλυτερεύσει η διάρκεια μετά από κάποιες φορτίσεις....

 

1. http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-dr-yar-bluetooth-v1-6-1.html

2. http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-http-omnia-modaco-com/272754/please-share-your-omnia-camera-settings/#entry945282

3. Η μπαταρια ειναι καθαρα θεμα ρομ. Αν εχεις την ελληνικη BDHI2 πεταξε τη οπως εισαι ειτε πηγαινοντας το στο σερβις για αναβαθμιση, ειτε βαζοντας μια απο αυτες που κυκλοφορουν στο ιντερνετ, χανοντας ομως την εγγυηση σου.

Επισης η μπαταρια "στρωνει" μετα απο καμμια 10αρια φορτισεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Το έβαλα και κάνοντας START & STOP δείχνει στο εικονίδιο ότι ανοιγοκλείνει το bluetooth αλλά μέσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού είναι πάντα ανοικτό

 

 

Με αυτές τις ρυθμίσεις δες διαφορά με το PRO... για μένα τεράστια (χωρίς να θέλω να κατηγορήσω ή να παινέψω καμία συσκευή)

 

PRO

http://img187.imageshack.us/img187/8900/imag0026di8.th.jpg

 

 

OMNIA

http://img355.imageshack.us/img355/3214/snc00014hz2.th.jpg

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και κάνοντας START & STOP δείχνει στο εικονίδιο ότι ανοιγοκλείνει το bluetooth αλλά μέσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού είναι πάντα ανοικτό

 

Με αυτές τις ρυθμίσεις δες διαφορά με το PRO... για μένα τεράστια (χωρίς να θέλω να κατηγορήσω ή να παινέψω καμία συσκευή)

 

Οταν θα ενεργοποιεις το Dr Yar bluetooth, πιο πριν θα εχεις κλειστο το bluetooth της συσκευης.

Θα κανεις start στο dr yar και θα το ανοιγει αυτοματα. Για το κλεισιμο, ναι πρεπει να το κλεινεις με το χερι.

Οσο για τη φωτο οντως δε δειχνει καλα.. μηπως κανεις κατι λαθος ?

Επισης για να συγκρινεις την ευκρινεια σωστα, θα πρεπει να τραβηξεις την ιδια φωτο με την ιδια αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τη φωτο οντως δε δειχνει καλα.. μηπως κανεις κατι λαθος ?

Επισης για να συγκρινεις την ευκρινεια σωστα, θα πρεπει να τραβηξεις την ιδια φωτο με την ιδια αναλυση.

 

Τις φωτό τις τράβηξα με τις ρυθμίσεις που μου δώσατε και την ίδια στιγμή και τις δύο... τώρα για την ανάλυση νόμιζα ότι όσο μεγαλύτερη τόσο το καλύτερο και η διαφορά εάν δείς είναι αισθητή στο focus της φωτογραφίας που δεν νομίζω να παίζει ρόλο η ανάλυση...

 

Και κάτι άλλο εάν έχω χαμένες κλήσεις ή μηνύματα δεν μου τα δείχνει κάπως η συσκευή έτσι ώστε να τα δώ... (κάποιο λαμπάκι, κάτι ...)

 

Υπάρχει μήπως πρόγραμμα που να σε ειδοποιεί με ήχο για χαμένες κλήσεις ή εισερχόμενα μνμ συνέχεια μέχρι να τα δείς ??

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει μήπως πρόγραμμα που να σε ειδοποιεί με ήχο για χαμένες κλήσεις ή εισερχόμενα μνμ συνέχεια μέχρι να τα δείς ??

 

Yparxoun polla. Ena aksiologo einai to Spb Phone Suite.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις φωτό τις τράβηξα με τις ρυθμίσεις που μου δώσατε και την ίδια στιγμή και τις δύο... τώρα για την ανάλυση νόμιζα ότι όσο μεγαλύτερη τόσο το καλύτερο και η διαφορά εάν δείς είναι αισθητή στο focus της φωτογραφίας που δεν νομίζω να παίζει ρόλο η ανάλυση...

 

Και κάτι άλλο εάν έχω χαμένες κλήσεις ή μηνύματα δεν μου τα δείχνει κάπως η συσκευή έτσι ώστε να τα δώ... (κάποιο λαμπάκι, κάτι ...)

 

Υπάρχει μήπως πρόγραμμα που να σε ειδοποιεί με ήχο για χαμένες κλήσεις ή εισερχόμενα μνμ συνέχεια μέχρι να τα δείς ??

 

Οσο μεγαλυτερη αναλυση, τοσο περισσοτερη πληροφορια, αρα τοσο περισσοτερες εμφανεις ατελειες. Βεβαια οταν τυπωνεται σε χαρτι τοτε σαφως θα φαινεται καλυτερα απ΄οτι η μικροτερη αναλυση.

Οσο για το focus, πατησες το κουμπι μεχρι τη μεση για να εστιασει ? Πρωτα το πατας μεχρι τη μεση, εστιαζει και μετα τραβας.

Στις χαμενες κλησεις το λαμπακι στο on/off button αναβοσβηνει και γινεται μπλε. Δυστυχως φαινεται λιγο.

Σιγουρα υπαρχει προγραμμα με ηχητικη ειδοποιηση, και μαλιστα αρκετα, αλλα δε μπορω να θυμηθω καποιο τωρα. Αν πας παντως στο μενου των ηχων, υπαρχει επιλογη για χαμενες κλησεις.. για ριξε μια ματια, απο εκει μαλλον γινεται να χτυπαει ηχος

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλυτερη αναλυση, τοσο περισσοτερη πληροφορια, αρα τοσο περισσοτερες εμφανεις ατελειες. Βεβαια οταν τυπωνεται σε χαρτι τοτε σαφως θα φαινεται καλυτερα απ΄οτι η μικροτερη αναλυση.

Οσο για το focus, πατησες το κουμπι μεχρι τη μεση για να εστιασει ? Πρωτα το πατας μεχρι τη μεση, εστιαζει και μετα τραβας.

Στις χαμενες κλησεις το λαμπακι στο on/off button αναβοσβηνει και γινεται μπλε. Δυστυχως φαινεται λιγο.

Σιγουρα υπαρχει προγραμμα με ηχητικη ειδοποιηση, και μαλιστα αρκετα, αλλα δε μπορω να θυμηθω καποιο τωρα. Αν πας παντως στο μενου των ηχων, υπαρχει επιλογη για χαμενες κλησεις.. για ριξε μια ματια, απο εκει μαλλον γινεται να χτυπαει ηχος

 

Ναι το παταω μέχρι την μέση μέχρι να κάνει focus και μετά τραβάω φωτό...

Υπάρχει μέσα στο μενού αλλά είναι να σου χτυπήσει μια φορά όταν χάσεις την κλήση... εάν δεν είσαι κοντά και δεν το ακούσεις μετά πάπαλα...πρέπει να ενεργοποιήσεις το κιν για να δείς εάν έχεις μνμ ή χαμένη κλήση.

 

Ευχαριστώ πάντως

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να απενεργοποιησω το gprs χωρις την χρηση καποιου αλλου προγραμματος;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να απενεργοποιησω το gprs χωρις την χρηση καποιου αλλου προγραμματος;

 

Κάνε ένα search για το NODATA :ninja:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως γινεται να απενεργοποιησω το gprs χωρις την χρηση καποιου αλλου προγραμματος;

 

Gia na eisai sigouros... bale to No Data. Aksizei, einai aksiopisto oloi afto xrisimopoioume. Eksallou einai free kai panalafro kai den barenei ti syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...