Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς και στις δύο περιπτώσεις που αναφέρεις δεν έχουν αποθηκευτεί σωστά οι ρυθμίσεις.Στην πρώτη επιλέγεις να αντικαθιστούνται οι επαφές του pc με αυτές του τηλεφώνου και στην δεύτερη ξετσεκάρεις τις επιλογές συγχρονισμού (π.χ επαφές,σημειώσεις,εργασίες,ιστοσελίδες.....)που εμφανίζει στο active sync.Εάν δεν γίνεται τίποτα δοκίμασε την επανεγκατάσταση του active sync..

 

Δεν νομιζω φιλε μου γιατι τετοιες κουλαμαρες μου κανει σε 2 διαφορετικα pc.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω φιλε μου γιατι τετοιες κουλαμαρες μου κανει σε 2 διαφορετικα pc.

 

Δεν δοκιμάζεις την επανεγκατάσταση του active sync στο ΟΜΝΙΑ;Καμιά φορά δε ξέρεις

 

Τελευταία τροποποίηση από nervous : Σήμερα στις 16:16. Αιτιολογία: συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ

 

Και ΄γω λέω γιατί μειώνονται τα μηνύματά μου.....

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

το γλυτωσα το service!!!!:lol::lol::lol:περασα το ΗG5 image kai meta περασα την ΗΚ2 καπακι(παρακινδυνευμενο ελεγε να περασω πρωτα την ΗΗ1 και μετα οποια θελω)παντως επιασε και τωρα ειμαι ΟΚ!!επιπλεον η αγγλικη ΗΚ2 εχει διαφορα με την ελληνικη ΗΙ2 που ειχα..σαφως γρηγοροτερη σχεδον σε ολα...και καλυτερη μπαταρια...ευχαριστω στα παιδια που με βοηθησαν
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

είμαι νέος κάτοχος (σχετικά) του Omnia i900 8Gb και αναζητώ χάρτες (Destinator).

Γνωρίζει κανείς Link για free download ????

 

Επίσης ψάχνω τους μετρητές κλήσεων και την διαχείρισή τους...

 

Ευχαριστώ,

Νίκος

 

nsambris@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το WMDC 6.1 από τη Microsoft

 

Αυτό θα πρέπει να το έχω προ-εγκαταστήσει (πριν πρωτοσυνδέσω το Omnia) ή θα κατέβει και θα εγκατασταθεί μόνο του όταν τα Vista αναγνωρίσουν το πρωτοσυνδεδεμένο Omnia;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

βγηκε σημερα νεα εκδοση destinator 8

χρειαζεται αδεια για να δουλεψει

πληροφοριες

ipmart-forum.com

 

κατεβασμα εδω

http://rapidshare.com/files/170165524/Destinator.v8.0.20.21.1.rar

το προγραμμα ειναι στη νομιμη εκδοση

 

(θα δοκιμασω αν δουλευει στο ομνια με το skin του)

new edit

λοιπον το εβαλα στο ομνια

θελει επειγοντως skin (αφου και το κλειδι με φαντασια το εβαλα )

καλα για σημα ή πλοηγηση ακομα τιποτα (ουτε την οθονη δεν μπορω να δω καλα)

το skin του παπουλη απο το 7 δεν δουλευει εδω (δεν ανοιγει καν)

Link to comment
Share on other sites

βγηκε σημερα νεα εκδοση destinator 8

χρειαζεται αδεια για να δουλεψει

πληροφοριες

ipmart-forum.com

 

κατεβασμα εδω

http://rapidshare.com/files/170165524/Destinator.v8.0.20.21.1.rar

το προγραμμα ειναι στη νομιμη εκδοση

 

(θα δοκιμασω αν δουλευει στο ομνια με το skin του)

new edit

λοιπον το εβαλα στο ομνια

θελει επειγοντως skin (αφου και το κλειδι με φαντασια το εβαλα )

καλα για σημα ή πλοηγηση ακομα τιποτα (ουτε την οθονη δεν μπορω να δω καλα)

το skin του παπουλη απο το 7 δεν δουλευει εδω (δεν ανοιγει καν)

 

Ωραιός! Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πρέπει να το έχω προ-εγκαταστήσει (πριν πρωτοσυνδέσω το Omnia) ή θα κατέβει και θα εγκατασταθεί μόνο του όταν τα Vista αναγνωρίσουν το πρωτοσυνδεδεμένο Omnia;

 

Το κατεβάζεις από Microsoft,το εγκαθιστάς και μετά συγχρονίζεις...τα Vista από μόνα τους έχουν την έκδοση 6,εσύ εγκαθιστάς την 6.1 πάνω στα Vista σαν update

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγει dest 8 για ελληνικό omnia γιατί πειραματίζομαι με προγράμματα πλοήγησης αυτές τις μέρες.

 

Έχει απαντηθεί, το έχω ξαναδιαβάσει αλλά δε μπορώ να το βρω τώρα. Ξέρετε πως γίνεται να το ρυθμίσω να μη φορτίζει το omnia οταν το συνδέω με το pc?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε τι ανακαλυψα σημερα που δεν το ηξερα αλλα δεν το βρηκα ακριβως πως εγινε. κραταγα το τηλεφνο στα χερια μου και ειχα ηδη πατησει στο "εναρξη" και ειχε ανοιξει η μπαρα με τα προγραμματα για να παω να στειλω μυνημα... και η επιλογη ηταν στο σημερα.... παιρνω στα χερια μου το σακουλακι με τον καπνο και ξαφνικα χωρις να ακουμπαω τιποτα, οπως μου φανηκε εκεινη την στιγμη, βλεπω την φωτεινη επιλογη που διαλεγεις τι θελεις.. π.χ. μυνηματα - τηλεφωνο - επαφες (γενικα οτι εχει διαλεξει ο καθενας να υπαρχει στο μενου εναρξη) να ανεβοκατεβαινει σαν να ειχε ενα πληκτρο βελακι κατω και να ηταν πατημενο συνεχεια. Δεν ξερω αν σας εδωσα να καταλαβεται τι ακριβως εννοω αλλα ψαχνοντας το πως εγινε αυτο το μονο που βρηκα ειναι οτι αν περνας το δαχτυλο σου επανω απο το μεσαιο τετραγωνο κουμπι που ειναι αναμεσα στα 2 πληκτρα που εχει για εναρξη και τερματισμο κλησεων λειτουργει σαν scroll αλλα μονο για μια γραμμη επανω ή κατω. Αυτο δεν το ηξερα οτι συμβαινει... εσεις μπορειτε να το ξερετε αλλα δεν βρηκα ποτε πως γινεται να λειτουργει κατι σαν τα βελακια σε ενα κανονικο τηλεφωνο χωρις να κουμπας την οθονη. Αν ειναι κατι που το ξερετε ολοι εκτος απο εμενα .... μην με κραξεται please !!!!!
Link to comment
Share on other sites

και αν κάνεις μεγάλη διαδρομή με το δάχτυλο τότε κάνει scroll σε περισσότερες σειρές...

 

.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

και αν κάνεις μεγάλη διαδρομή με το δάχτυλο τότε κάνει scroll σε περισσότερες σειρές...

 

.

 

Πως να κανεις μεγαλο scroll σε αυτο το μικρο τετραγωνο πληκτρο? Δεν το πιανω!

Link to comment
Share on other sites

ακούμπα την βάση του δείκτη σου και σύρε τον μέχρι την κορυφή από πάνω προς τα κάτω
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εσεις που ειστε νεοι στα wm σας βολεψε τελικα σαν κινητο?εγω αν κ ασχολουμαι..θα ελεγα οτι δεν με διευκοληνει τοσο στη χρηση..ειναι μουρατο βεβαια :D
Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγει dest 8 για ελληνικό omnia γιατί πειραματίζομαι με προγράμματα πλοήγησης αυτές τις μέρες.

 

Έχει απαντηθεί, το έχω ξαναδιαβάσει αλλά δε μπορώ να το βρω τώρα. Ξέρετε πως γίνεται να το ρυθμίσω να μη φορτίζει το omnia οταν το συνδέω με το pc?

Δεν γίνεται.

 

 

Πως να κανεις μεγαλο scroll σε αυτο το μικρο τετραγωνο πληκτρο? Δεν το πιανω!

Αυτό που λέτε το ρυθμίζεις άμα πας ρυθμίσεις->σύστημα->κέρσορας δακτυλίου. Εκεί σου έχει τις επιλογές: πλοήγηση σε 4 κατευθύνσεις και κέρσορας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε το ρυθμίζεις άμα πας ρυθμίσεις->σύστημα->κέρσορας δακτυλίου. Εκεί σου έχει τις επιλογές: πλοήγηση σε 4 κατευθύνσεις και κέρσορας.

 

ΑΥτο το ξερω αλλα εγω δεν λεω αυτο. Εγω εννοω οτι βρηκα οτι γινεται scroll στο μικρο τετραγωνο hard πληκτρο κατω απο την οθονη και δεν καταλαβα πως εκανε συνεχομενο scroll το τηλεφωνο ετσι οπως το ειχα πιασει χωρις να καταλαβω οτι το ακουμπαω καπου. Υπαρχει δηλαδη καποια hard πληκτρο στο Omnia με ρυθμιση εργοστασιακη που να λειτουργει σαν κουμπι βελακι πανω ή κατω και δεν το ξερω?

Link to comment
Share on other sites

Τα θέλω ΟΛΑ!

 

Χρησιμοποιω την PDAVIET HK2 Manilla

ΚΑΙ γρήγορη ΚΑΙ σταθερή και παιχνιδιάρα

της έχω προσθέσει και το Samsung Today 2 και εναλλάσω μεταξύ τους ... ;)

Μέχρι στιγμής ~58 ελεύθερα storage & 50-55 RAM

 

Aυτή τη στιγμή προσπαθώ να ενσωματώσω και το Widget Today...

δλδ Today Options Samsung Today 1, Samsung Today 2, HTC, Samsung Widget

 

Τα υπόλοιπα Samsung Default Applications τα ενσωμάτωσα στη My Storage

δλδ DigitalFrame, Clock, Calllog, Photoslides

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα, πηρα το omnia, και ΔΥΣΤΥΧΩΣ εχω την εκδοση της Vodafone.. ολα τα μενου, ακομη και τα ονοματα τον "σκληρων δισκων" ειναι στα ελληνικα!! (ΑΜΑΑΑΑΝ) και δεν το αντεχω..

 

πειτε μου, σας ΙΚΕΤΕΥΩ τι να κανω? ψαχνω εδω και 2 ωρες ρυθμισεις, αλλαγες firmware, και δεν βγαζω ακρη!!! εχω και sVista και δεν μπορω να βαλω και τα custom roms..

 

πως αλλαζω την γλωσσα??

ποιο firmware μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρετε κανα site pou na xei programmata Gia to Omnia ??

 

Psaxnw px to Battery status k den to briskw sto forum ::X

 

Κατι μου λεει οτι δεν εχεις ψαξει καλα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2543737#post2543737

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

to eida auto alla ekei exeina katebaseis thn advanced edition pou mallon 8a 8elei kwdiko k den to dokimasa na pw thn alh8eia mou :happy:

 

Auth h ekdosh pou xei paizei kanonika ...den 8elei pass dld?

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μπες στο γνωστο και πολυαναφερμενο μαγαζακι, και θα το βρεις δωρεαν, αν θελει κωδικο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...