Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω δεν χριάζεται hard reset.. Καπου οριζεις Ρυθμίσεις->καρτελα Συνδεση->ρυθμίσεις τηλεφωνική εταιρίας. Εκεί σε εμένα εχει wind, vodafone, cosmote εσένα? Αλλαζοντας το αλλαζουν και οι ρυθμίσεις, αλλιώς ίσως ερχονται με καποιο SMS από τον πάροχο..

Μη του λετε hardrestet εστι αβιαστα.. Δεν ξερω αν το jερει αλλά το hard reset θα διαγραψει τα παντα (εφαρμογες, contacts)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστω πολυ, κυριοι!

Γνωριζω τι κανει το Hard Reset , θα το ψαξω αρχικα με τις ρυθμισεις και θα το δω!

Αν υπαρχει κατι αλλο, welcome!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια, τιποτα, ουτε απο ρυθμισεις ουτε με herd reset. πως το ξεκλειδωνουν αυτο τωρα?

 

μηπως να εβαζες κ μια καινουργια rom με την ευκαιρια?

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια! Ολα καλα, το βρηκα. Βασικα σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω κανενα ANDROID ! Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και Χρονια πολλά

Χθες συνέδεσα μετα απο πολύ καιρό το τηλέφωνο με το PC να κανει συνγχρονισμό πηγα τουαλέτα κάτι πατησε ο υιος μου και εχασα ολες (400) επαφές απο το τηλέφωνο ( OXI SIM )omnia 1

Παρακαλώ οποιον γνωρίζει βοήθεια για το πρόβλημα μου εαν υπάρχει κάτι (recovery programm)για να βρω ξανά τις επαφες

Συμπέρασμα: MHN ΣΥΝΔΕΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ PC ΟΤΑΝ ΠΑΤΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ!!!

HELP HELP HELP

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

μηπως να εβαζες κ μια καινουργια rom με την ευκαιρια?

 

έχουμε κανένα λινκ για καμιά επίσημη rom ;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχουμε κανένα λινκ για καμιά επίσημη rom ;

 

ευχαριστώ

 

http://omniacs.net/showthread.php?3915-Official-Roms-%BC%F4%E1%ED-%F7%F1%E5%E9%E1%F3%F4%E5%DF%F4%E5-Service

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχετε όλοι

Έχω το κινητό Samsung omnia i900 και θέλω να του περάσω τα windows 7 αλλά όλο beta και τέτοια βρίσκω.Μήπως μπορεί να μου τα ανεβάσει κάποιος για να τα κάνω download ? Θα ήμουν ευγνώμων. :(

 

Αυτά ψάχνω..

.http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-windows-7-theme.html

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν ειναι wm7 είναι scin σαν PC win 7... Μπαινει πανω από τα wm6 ή 6.5.

δεν εχουν βγεί ουτε προκειται πιστευω wm7 για omnia I,

 

Αλλο ναύτης αλλο καντηλανάφτης :O

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!Καλως σας βρηκα στο φορουμ!Γραφτηκα με αφορμη ενα σοβαρο προβλημα με το κινητο και ψαχνω απεγνωσμενα (αν υπαρχει) λυση!

Εχω εδω και αρκετο καιρο το κινητο με μαγειρεμενη ρομ και την ειχα καταβρει με τεσσερα 24ωρα αυτονομια και δεν την αλλαζα με τιποτα. Αυτο που τα παιξε καποια στιγμη ηταν το digitizer καθως δεν υπακουε καλα με αγγιγμα στο μεσο της οθονης. Γιαυτο πηρα ενα απο ebay και με ιδιαιτερη προσοχη (εχω ηδη λυσει αρκετα κινητα) το εγκατεστησα και το προβλημα της αφης λυθηκε. Ωστοσο η διαρκεια της μπαταριας ισως απο τοτε μειωθηκε δραματικα στη μια μερα μονο και λεω ισως γιατι την ιδια μερα δουλεψα και πολυ gps με φορτιση απο αυτοκινητο και δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι η ζημια εγινε απο το digitizer. Νομιζα στην αρχη οτι εφταιγε η μπαταρια αλλα τη δοκιμασα στο omnia ii του αδερφου και δουλευε μια χαρα οπως και δοκιμασα τη μπαταρια του στο δικο μου και την καθαρισε σε μια μερα και αυτη. Εχω κανει hard reset, οπως επισης και επανατοποθετησα το παλιο digitizer χωρις ομως να εχω αποτελεσμα!Δεν εχω κατι αλλο να ελεγξω, καθε ιδεα ευπροσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

αρχικά δείχνει να φταίει ο digitizer, αλλα λες ξαναεβαλες τον παλιό. Μετα δείχνει να φταίει η μπαταρία, λες την δοκίμασες αλλου αλλα δες και μια αλλη μπαταρια. Ισως δημιουργησες καποια διαροή κατά το λύσιμο συρναμολογιση (ακουμπάει καμια πλακέτα με αλλη). Δοκίμασε προσεκτική αρμολόγιση, βαλε και κανα χαρτί-ριζόχαρτο (μονοτικό) αναμεσα σε πλακέτες αν ακουμπούν.

 

Αλλαξε RADIO, ROM και το βασικότερο.... ΒΓΑΛΕ καποια SD που τυχόν εβαλες πάνω. Καποιες καρτες φταίνε για μειωση αυτονομίας (το ειχα παθει σε ενα LG με μια kingstone από 4 μερες πηγε τις 1,5)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την ανταποκριση. Θεμα μπαταριας δεν ειναι γιατι εχω πει οτι ειχα δοκιμασει αυτη του ομνια ιι και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο. Επισης ειχα ηδη δοκιμασει και αλλαγες ρομ και χωρις την καρτα sd, παλι ομως το προβλημα επεμεινε. Καλη ιδεα επισης για αυτο με τη μονωση στη συναρμολογηση, το παλεψα σημερα οσο μπορουσα αλλα ομως δεν ειδα αποτελεσμα. Το γεγονος οτι το κινητο δουλευει σε ολα αψογα (εκτος απτην αυτονομια) με κανει να πιστευω οτι μπορει να φτιαχνεται, αν και σκεφτομαι ωρες ωρες οτι αν καιγοταν τελειως θα ησυχαζα τουλαχιστον!
Link to comment
Share on other sites

βγαλε/αποσυνδεσε τελείως τον digitizer (ξεκουμπωσε την καλοδιοταινία του) για δοκιμη δλδ.. Επίσεις κανε και ενα πιστολάκι (απο μακρυά) στην πλακέτα για τυχόν εγκλωβισμένη υγρασία, τι αλλο να πώ. Χμ μπορει να ειναι και και καμια επιμονη ξεχασμεη εφαρμογή να τρέχει (είπες εκανες hardreset).. Τρεξε ωστόσο nodata κοψε ολα τα παντα gprs, wifi κτλ.

Λέω μονο ιδέες, ισως σου κατσει και το βρεις. Καλη επιτυχία

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παδια, έχω τον OMNIA 1 αλλα εδώ και κανα 2 μέρες βγάζει μήνυμα ότι η μνήμη του τηλεφώνου έχει γεμίσει.

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να σβήσω πράγματα.....

 

Μπήκα λοιπόν στον explorer και έψαξα να δω τι μπορω να σβήσω ή να μεταφέρω στην κάρτα μνήμης και όλα τα αρχεια φαίνονται να ειναι τα λειτουργικά των Windows.

 

Ετσι δεν τολμησα να σβήσω ή να μετακινήσω.

 

Αν μετακινήσω αρχεία στην κάρτα μνήμης που μπορει να είναι λειτουργικά θα έχω πρόβλημα με την λειτουργία του κινητού??

 

Πως μπορώ να ειμαι σίγουρος ότι αυτό που θα μετακινήσω δεν θα μου δημιουργήσει πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε να καθαρίσεις τα "σκουπίδια" με το cleartemp αν και για εμένα η καλύτερη λύση είναι το hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως κάνω το clear temp??

Παντως το folder Temp ειναι άδειο... Αν έχει σχέση αυτό.

 

Στείλε μου αν μπορείς και κάποιο link με οδηγίες για το hard reset.

 

Θα δοκιμάσω και τα 2 και όποιο πιάσει!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως κάνω το clear temp??

 

http://www.brothersoft.com/mobile/cleartemp-59079.html

 

Στείλε μου αν μπορείς και κάποιο link με οδηγίες για το hard reset.

 

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εχω ενα προβλημα ειμαι και λιγο ασχετος στα κινητα οταν παω να περασω ενα παιχνιδι java μου λεει ''Αποτυχια ελεγχου JAD, errno=906 Μη εγκυρος περιγραφεας:!: υπαρχει καμια λυση???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανεις καποιο τροπο να μετραω τα δεδομενα kb που καταναλωνω στο ιντερνετ?

 

Spb Wireless Monitor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
mpoρω να βρωκαπου το garmin mobile xt?

 

Αν ρωτάς για "σπασμένο" λογισμικό δεν μας επιτρέπεται να διανέμουμε δημόσια στο forum κάτι τέτοιο. Εναλλακτικά... στο link που δίνει ο φίλος παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...