Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως θα παω να το κανω αυτο?μου το λες λιγο αναλυτικα?

Το nodata είναι ένα προγραμματάκι που σου επιτρέπει να κόψεις τις συνδέσεις που δεν χρειάζεσαι!

Θα το βρεις δωρεάν στο internet!

Αν θέλεις ρίξε και μια ματιά εδώ: http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=20778&postcount=407

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας , παιδιά . Θέλω να ρωτήσω , επειδή μένω (και θα μείνω για μικρό ακομα χρονικό διαστημα) στη Γερμανία , αν αγοράσω από εδώ το κινητό θα μπορεσω να του περάσω ελληνικά ή θα έχει μόνιμα τα γερμανικά ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , παιδιά . Θέλω να ρωτήσω , επειδή μένω (και θα μείνω για μικρό ακομα χρονικό διαστημα) στη Γερμανία , αν αγοράσω από εδώ το κινητό θα μπορεσω να του περάσω ελληνικά ή θα έχει μόνιμα τα γερμανικά ?

ευχαριστώ

 

μπορεις να αλλαξεις τη ρομ και να βαλεις ελληνικη

κοιτα εδω

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6698

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας τονίσουμε όμως ότι δεν υποστηρίζεται επίσημα κάτι τέτοιο και δεν ισχύει η εγγύηση της συσκευής σε αυτές τις περιπτώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας σε δυο προβληματακια που εχω,1ον πως μπορω να δω βιντεο απ το youtube μεσα απο τον coreplayer;παω στο open url αλλα μου λεει file not found.το δευτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να ανοιξω το destinator μεσα απ την εναρξη αλλα μονο μεσα απ τον φακελο του.εχω κ το garmin εγκατεστημενο αν αυτο εχει σχεση,εσβησα κ ολα μου τα μηνυματα αλλα παλι τιποτα.:(
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το νο ντατα αλλα και παλι δεν ξερω τι πρεπει να κανω στην συνεχεια..το εκανα extract και μετα περασα τον φακελο στο κινητο οπου απο εκει κανω κλικ στο setup το οποιο ειναι ανοιγει με το opera.Μπορεις να μου πεις και την συνεχεια?Τι ακριβως πρεπει να κανω?Μηπως μπορεις να βοηθησεις και με το GPS?Παιδια συγγνωμη αλλα οπως βλεπετε ενω εχω το κινητο ακομα δεν ξερω να το λειτουργω και γι'αυτο ζηταω την βοηθεια σας!!Σας ευχαριστω πολυ και παλι...
Link to comment
Share on other sites

i900_PDA-DXHL1_GR-Keyboard_Phone-DXHL1_By_iongor

Zero_volume_Camera_BTW

αυτα εδω τι ακριβως κανουν??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

:shoot::rocket::shoot:

 

Ησυχία βρε παιδιά! Θα μας ξυπνήσετε όλους νυχτιάτικα! "Προς τι τα μίση και ο αλληλοσπαραγμός;;;" Τι συμφέροντα και κόλπα είναι αυτά; Βατοπαιδινοί εναντίον Παυλίδη μου θυμίσατε... :heat:

Και τώρα στο θέμα μας,με ένα ερώτημα απλό θαρρώ για εσάς... Και ερωτώ: Πόση ελεύθερη μνήμη πρέπει να παραμένει στον αποθηκευτικό χώρο της κύριας μνήμης της συσκευής,ώστε τα WM να μην έχουν πρόβλημα; Έχω φτάσει στα 23Κb και ανυσυχώ!!! :help::help:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλά κάνεις και ανησυχείς, 23kb είναι πολύ λίγα! Πως τα κατάφερες; Καλό είναι να μην εγκαθιστάς εφαρμογές στην κύρια μνήμη, όλα στην εσωτερική ή την storage card (εάν χρησιμοποιείς) άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και ανησυχείς, 23kb είναι πολύ λίγα! Πως τα κατάφερες; Καλό είναι να μην εγκαθιστάς εφαρμογές στην κύρια μνήμη, όλα στην εσωτερική ή την storage card (εάν χρησιμοποιείς) άφοβα.

 

Όλα είναι εγκατεστημένα στην "Η αποθ.μου" (16GB) και στην πλέον "Μy Storage" (εξ.κάρτα μνήμης) και μάλιστα με χρήση του DLL optimizer (από το memaid,όπου κέρδισα πολύ χώρο).Απλά είναι πάρα πολλά τα άτιμα! ΄Εχω βέβαια εργοστασιακή Rom που δεν αφήνει μεγάλα περιθώρια ως γνωστόν... Πάραυτα μέχρι τώρα λειτουργεί άψογα,χωρίς κολλήματα και καθυστερήσεις... Αυτό που με φοβίζει είναι μην κρεμάσει τελείως,καθότι δεν γνωρίζω το "κατώφλι ασφαλείας"... :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποπεριεργεια, τι έβαλες μέσα????10 ταινίες?λολ....Παντως ειναι απορίας αξιο πως δεν κολλάει με τόσο λιγη μνημη που λες..
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι εγκατεστημένα στην "Η αποθ.μου" (16GB) και στην πλέον "Μy Storage" (εξ.κάρτα μνήμης) και μάλιστα με χρήση του DLL optimizer (από το memaid,όπου κέρδισα πολύ χώρο).Απλά είναι πάρα πολλά τα άτιμα! ´Εχω βέβαια εργοστασιακή Rom που δεν αφήνει μεγάλα περιθώρια ως γνωστόν... Πάραυτα μέχρι τώρα λειτουργεί άψογα,χωρίς κολλήματα και καθυστερήσεις... Αυτό που με φοβίζει είναι μην κρεμάσει τελείως,καθότι δεν γνωρίζω το "κατώφλι ασφαλείας"... :worry::worry:

Δεν εχεις προβλημα και την εσωτ.μνημη των 16gb να γεμισεις αλλα και την (ελευθερη)εσωτερικη μνημη των 50-80 mb (αναλογα με τη ρομ που εχεις)βεβαια 23kb ειναι λιγα

Προβλημα μπορει να εχεις αν γεμισεις την μνημη για προγραματα(που ειναι κατι αντιστοιχο με τη ραμ του υπολογιστη)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόβλημα καθώς κάνει caching. Μην αφήνετε κάτω από 1024KB στην κύρια μνήμη.

 

Επίσης ο OPERA θα γεμίσει το APPDATA Και όταν θα τον ανοίγεις θα κολάει η συσκευή.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλοί μου φίλοι.Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Φυσικά δεν έχω ταινίες,ούτε τραγούδια στην "κύρια μνήμη μου",απλά γενικά έχω εγκατεστημένα πολλά προγράμματα,οπότε.... Απ'ότι κατάλαβα μάλλον δεν θα πρέπει να φορτώσω τίποτε άλλο,χωρίς να αρχίσω να αφαιρώ! Η αλήθεια είναι ότι το Garmin πχ.απαιτεί αρκετό χώρο από την κύρια μνήμη μου,ότι και να έκανα.Και πάλι σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας. :D:lol::D
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω, με βοηθησατε πολυ...Δεν σας ζηταω πολλα σας λεω οτι κατεβασα το νο ντατα αλλα μετα δεν ξερω τι να κανω και πως μπορω να το χρησιμοποιησω..Δεν μπορει να με βοηθησει κανενας??
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω, με βοηθησατε πολυ...Δεν σας ζηταω πολλα σας λεω οτι κατεβασα το νο ντατα αλλα μετα δεν ξερω τι να κανω και πως μπορω να το χρησιμοποιησω..Δεν μπορει να με βοηθησει κανενας??

 

αφου το κατεβασεις θα δεις οτι το αρχειο εχει καταληξη .cab

αυτα τα αρχεια τρεχουν στα windows mobile με δυο τροπους

1. το αντιγραφεις στο κινητο (στην καρτα μνημης) αφου το εχεις συνδεσει με το pc σου μεσω activesync και του κανεις κλικ με τη γραφιδα για να εγκατασταθει

μετα το βρισκεις στα προγραμματα και το ενεργοποιεις

2.μεσω αυτου του προγραμματος δεν χρειαζεται να το αντιγραψεις στο κινητο

απλα δεξι κλικ στο αρχειο με καταληξη cab και επιλεγεις cabviaactivsync και εγκαθισταται στο κινητο σου (παλι ενω εχεις το κινητο συνδεμενο μεσω usb)

http://handheld.softpedia.com/get/System-Utilities/CABviaActiveSync-23660.shtml

 

και εδω ολες οι πληροφοριες για το nodata

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=2806

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ρε παιδια γιατι δεν μπορω να εγκαταστησω το active sync δεν μπορω να καταλαβω γιατι..Παταω δεξι κλικ στο setup.msi και μου λεει οτι δεν μπορει να εγκατασταθει στα windows vista..Οτι να ειναι αυτα τα vista... παντως hellas200 σ'ευχαριστω πολυ απλα αν μπορεις βοηθα με να το εγκαταστησω και να συγχρονισω το κινιτο με τον υπολογιστη..
Link to comment
Share on other sites

nDrive σε Omnia έχει δοκιμάσει κανείς;;;

Το προσπάθησα,αλλά κάτι δεν του πάει καλά και ζητάει μόνιμα επανεγκατάσταση...

Αν κάποιος/α έχει καμιά "καλή" version θα εκτιμούσα ιδιαίτερα :p ένα πμ...

 

;):rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια βοηθεια λιγο απο τους κατοχους των omnia.

Πριν απο περιπου 10 μερες πουλησα το omnia μου στο ebay ( απο κει το ειχα αγορασει κιολας , αλλα για διαφορους λογους δεν ηθελα να το κρατησω ).

 

Το κινητο ηταν οπως ακριβως το πηρα , δεν ειχα αλλαξει rom και γενικα δε το ειχα πειραξει ( περα απο καποιες εφαρμογες που περασα με καποια αρχεια ). Πριν το στειλω εκανα και factory reset και ολα ηταν οπως στην αρχη.

Το στελνω λοιπον στον τυπο που το αγορασε , και οταν το παρελαβε μου στελνει μυνημα οτι θελει τα λεφτα του πισω γιατι το bluetooth headset του δε δουλευει.

I got the phone yesterday and after testing it i discovered that phone makes aweful noise when paired with bluetooth headset. I have tried pairing it with 2different bluetooth headsets & got the same result (noise). I would want to return this item as i cannot do without bluetooth as a chauffeur. Give me your full address to enable me return this as soon as possible (ASAP).

Οσο το ειχα το κινητο , δε δοκιμασα headset , αλλα με bluetooth θυμαμαι οτι εστελνε αρχεια σε PC.

 

Εφοσον λοιπον το κινητο ηταν οπως το πηρα , δε μπορω να καταλαβω τι μπορει να φταιει και δε δουλευει το bluetooth του. Ουτε το πειραξα ουτε το χτυπησα καπως.

Του ειπα να δοκιμασει να αλλαξει ρυθμισεις , ή την rom μπας και δουλεψει καλυτερα αλλα ειναι ανενδοτος.

Το θεμα μου δεν ειναι τα λεφτα του τοσο , οσο στο οτι εχω δικιο οτι η συσκευη ειναι οπως αν θα την αγοραζε και δε φταιω εγω αν το headset του εχει προβλημα .

 

Αυτο που θελω να ξερω απο σας ειναι αν οντως παιζουν τετοια προβληματα συχνα ( noise σε bluetooth headset ) ή αν οντως παιζει να ειναι ελλατωματικο το κινητο που του εστειλα.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

μηπως στο ειχε στειλει αυτος με το προβλημα του bluetooth και σου το ειπε αυτος τωρα για να σου ριξει εσενα την ευθηνη??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

μηπως στο ειχε στειλει αυτος με το προβλημα του bluetooth και σου το ειπε αυτος τωρα για να σου ριξει εσενα την ευθηνη??
Εγω το πηρα περυσι το καλοκαιρι απο εναν στο hong-kong ( ειχε μαγαζι στο ebay και το κινητο ηταν σφραγισμενο στο κουτι του ).

Απλα πληρωσα τελωνειο , αλλα παλι βγηκε κατι λιγοτερο απο 450 Euro (16GB εκδοση).

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω.δεν ξερω γιατι και εγω εχει 3 εβδομαδες περιπου που το πηρα το κινητο και ακομα δν εχω μαθει να το λειτουργω και πολλυ καλα και δεν εχω χρησιμοποιησει ακομα κανεαν bluetooth headset

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω απεγνωσμενα στις ρυθμισεις να αλλαξω τον ηχο της εισερχομενης κλησης στο ακουστικο bluetooth να ειναι ιδιος με τον ηχο του κινητου. Δεν γίνεται αυτο? Ξερει κανεις πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...