Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xaireteai!mia...apli erwthsh!pws vlepw poia ekdosh rom exw?

 

settings/system/version pda kai phone

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ξερετε να μου πειτε κανενα προγραμμα που θα παιζει την ταινεια μαζι με τουσ υποτιτλουσ και να μου δωσετε και οδηγιες??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2588242

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αθανασο..θελω να μου πειτε αν ξερετε πως μπορω να ακουσω μουσικη οταν το κινητο ειναι στιν δονηση ή στην απενεργοποιηση..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Να πω ένα μυστικό?Το κινητο δεν ανατινασεται οταν δοκιμάζουμε πράγματα!!!!λολ...

Το λεω γιατι δε βλέπω οι νέοι αγοραστες να δοκιμάζουν πραγματα απο μονοι τους..π.χ. πως αλλαζει η γλωσσα στα μηνυματα κτλ...Το λενε και οι οδηγιες,που και εγω βαριεμαι να τις διαβαζω γενικα,αλλα στο ομνια ειναι χρησιμες!..αλλα εκτος απο αυτο...πατατε εκει τα κουμπια να δειτε τι κανουν το καθένα...Εγω για κανα μηνα το έκανα αυτο και ακομα το κάνω!!!λολ.Ειδικα στην αρχη ολο σε λαθος μενου εβγαινα και αλλα εκανα απο αυτα που ηθελα.Νομιζω ολοι το περασαμε.Θέλει λιγο χρόνο το κινητακι να μαθεις τα κουμπια(οταν λεμε κουμπια....θεωρητικα :) )...Μη το φοβαστε!!Ορμάτε του!

 

Υ.Γ Για το wifi, που είπε καποιος, πριν το γυρισετε πισω,τσεκαρετε σε ένα δικτυο που να μην είναι κλειδωμένο και να μην εχει συγκεκριμενες mac. Και εγω την ιδια απορια ειχα γραψει εδω πριν 2 μερες για τα free...Σε καμποσα φαινομενικα free δε συνδεεται ποτε. Επίσης σε πολλα που ξερεις τον κωδικο μπορει να χρειαστει να προσθεσεις στο ομνια διαφορες πληροφορίες ή και στο ρουτερ τη mac του ομνια..Τα λεω γιατι και εγω μεχρι να καταλαβω τι παιζει ..εβριζα! :p

Link to comment
Share on other sites

Να πω ένα μυστικό?Το κινητο δεν ανατινασεται οταν δοκιμάζουμε πράγματα!!!!λολ...

Το λεω γιατι δε βλέπω οι νέοι αγοραστες να δοκιμάζουν πραγματα απο μονοι τους..π.χ. πως αλλαζει η γλωσσα στα μηνυματα κτλ...Το λενε και οι οδηγιες,που και εγω βαριεμαι να τις διαβαζω γενικα,αλλα στο ομνια ειναι χρησιμες!..αλλα εκτος απο αυτο...πατατε εκει τα κουμπια να δειτε τι κανουν το καθένα...Εγω για κανα μηνα το έκανα αυτο και ακομα το κάνω!!!λολ.Ειδικα στην αρχη ολο σε λαθος μενου εβγαινα και αλλα εκανα απο αυτα που ηθελα.Νομιζω ολοι το περασαμε.Θέλει λιγο χρόνο το κινητακι να μαθεις τα κουμπια(οταν λεμε κουμπια....θεωρητικα :) )...Μη το φοβαστε!!Ορμάτε του!

 

Υ.Γ Για το wifi, που είπε καποιος, πριν το γυρισετε πισω,τσεκαρετε σε ένα δικτυο που να μην είναι κλειδωμένο και να μην εχει συγκεκριμενες mac. Και εγω την ιδια απορια ειχα γραψει εδω πριν 2 μερες για τα free...Σε καμποσα φαινομενικα free δε συνδεεται ποτε. Επίσης σε πολλα που ξερεις τον κωδικο μπορει να χρειαστει να προσθεσεις στο ομνια διαφορες πληροφορίες ή και στο ρουτερ τη mac του ομνια..Τα λεω γιατι και εγω μεχρι να καταλαβω τι παιζει ..εβριζα! :p

 

Δεν ειναι μονο οτι δε δοκιμαζουν, αλλα και οτι εχουν επαναπαυθει πως αν θελουν κατι υπαρχουν εδω ατομα που θα τους τα πουν. Και οπως βλεπω(αν και δεν εχω κινητο) ολο τα ιδια και τα ιδια ρωτανε συνεχεια. Και πραγματα χιλιοαπαντημενα. Αφηστε τους λιγακι με την απορια και να ψαξουν. Δε θα παθουν τιποτα.

Και εννοειται πως ενα μεγαλο μπραβο πρεπει να ειπωθει στα ατομα που εχουν βοηθησει αρκετα. Ξερουμε ολοι ποιοι ειναι. Μην πω ονοματα(για τις μαρκιζες γινεται παντα πανικος... Μην τον σπειρω τωρα...)!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Μου φερανε χθες το ομνια απο γερμανια και εχει τα γερμανικα wm.

Πως μπορω να εγκαταστησω τα ελληνικα η εστω τα αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα παιδια

Μου φερανε χθες το ομνια απο γερμανια και εχει τα γερμανικα wm.

Πως μπορω να εγκαταστησω τα ελληνικα η εστω τα αγγλικα?

 

Δες εδώ αν θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

πήγα χτες να τρέξω το destinator 7 και ενώ δείχνει την πρώτη εικόνα οτι φορτώνει(με τα βελάκια) βγαίνει εκτός στο φάκελο πάλι και εκτός αυτού,μου εξαφανίζει μετα και τη πάνω μπάρα που δείχνει τα εικονίδια των win,του σήματος το χ..... και πρέπει να κάνω επανεκίνηση για να εμφανιστεί πάλι η μπάρα.......

Πριν από χτες που πήγα να το τρέξω,μου δούλευε κανονικά..

Έχω και το sygic,αυτο τρέχει κανονικά και επίσης το destinator το έσβησα και το ξαναπέρασα,αλλα μου έκανε τα ίδια πάλι.......

Μια βοήθεια παιδιά

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά,

πήγα χτες να τρέξω το destinator 7 και ενώ δείχνει την πρώτη εικόνα οτι φορτώνει(με τα βελάκια) βγαίνει εκτός στο φάκελο πάλι και εκτός αυτού,μου εξαφανίζει μετα και τη πάνω μπάρα που δείχνει τα εικονίδια των win,του σήματος το χ..... και πρέπει να κάνω επανεκίνηση για να εμφανιστεί πάλι η μπάρα.......

Πριν από χτες που πήγα να το τρέξω,μου δούλευε κανονικά..

Έχω και το sygic,αυτο τρέχει κανονικά και επίσης το destinator το έσβησα και το ξαναπέρασα,αλλα μου έκανε τα ίδια πάλι.......

Μια βοήθεια παιδιά

Ευχαριστώ πολύ

 

Έχεις δύο τρόπους να λύσεις το πρόβλημά σου, ή να σβήσεις τα SMS/MMS της συσκευής σου, ή να πας στον φάκελο /DestinatorApps/Destinator και να σβήσεις το SMSModule.dll.

 

Φυσικά σε συμφέρει να κάνεις το δεύτερο. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς εάν έπεσε η τιμή (ή θα πέσει άμεσα..) ;)

γιατί βρίσκω το 8gb στο plemix.com περίπου 350 ευρώ με κίνδυνο τελωνείου βέβαιως...

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει κανείς εάν έπεσε η τιμή (ή θα πέσει άμεσα..) ;)

γιατί βρίσκω το 8gb στο plemix.com περίπου 350 ευρώ με κίνδυνο τελωνείου βέβαιως...

 

Σε αυτά τα χρήματα μπορείς να βρεις ένα ελληνικό μεταχειρισμένο σε κατάσταση καινούργιου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το κινητό μας μέσω κάποιας εφαρμογής ως remote control για της τηλεοράσεις???

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δύο τρόπους να λύσεις το πρόβλημά σου, ή να σβήσεις τα SMS/MMS της συσκευής σου, ή να πας στον φάκελο /DestinatorApps/Destinator και να σβήσεις το SMSModule.dll.

 

Φυσικά σε συμφέρει να κάνεις το δεύτερο. :rolleyes:

 

Σε ευχαριστώ athanaso77,έκανα το δεύτερο και μου δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς εάν έπεσε η τιμή (ή θα πέσει άμεσα..) ;)

γιατί βρίσκω το 8gb στο plemix.com περίπου 350 ευρώ με κίνδυνο τελωνείου βέβαιως...

εγω βρείκα 250 το 16gb ολοκαίνουργιο :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το κινητό μας μέσω κάποιας εφαρμογής ως remote control για της τηλεοράσεις???

 

Χρειάζεσαι θύρα υπερύθρων που η συσκευή σου... δεν έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο εμενα. δευτερη μερα με το εν λογω κινητο και δεν ξερω πως να μεταφερω καποια αρχεια (φωτο κυριως) στην καρτα μνημης. επιασα να διαβασω απο την αρχη τα posts αλλα ειναι παρα πολλα.και κατι ακομη.....πως γινεται να το ρυθμισω ωστε οποια αρχεια δεχομαι με bluetooth να αποθηκευονται κατευθειαν στην καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπως γινεται να το ρυθμισω ωστε οποια αρχεια δεχομαι με bluetooth να αποθηκευονται κατευθειαν στην καρτα μνημης?

 

Obex Inbox

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την εξης ερωτηση.θελω να βαζω το κινητο στο αθορυβο και οταν με περνουνε να υπαρχει μονο δονηση και να μην ακουγεται κανενας αλλος ηχος(οπως οταν τελειωνει η μπαταρια)αλλα θελω να ακουω και μουσικη.ξερετε να μου πειτε πως να εχς αθτη την λειτουργια??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

διπλα απο την ενδειξη του σηματος μου βγαζει ενα Χ και δυο βελακια απο επανω του.Ενα που παει αριστερα και ενα δεξια. Πειτε μου οτι δεν χρεωνομαι:cry:
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος σημαινει οτι δεν εχεις ενεργοποιησει στην συνδεση σου το gprs μεσω της εταιρειας σου,αρα δεν χρεωνεσαι;)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος σημαινει οτι δεν εχεις ενεργοποιησει στην συνδεση σου το gprs μεσω της εταιρειας σου,αρα δεν χρεωνεσαι;)

 

ευχαριστω πολυ. το βλεπω απο χθες εκει πανω και ειχα αρχισει να μετραω τα λεφτα μου για να δω αν θα μπω φυλακη η οχι.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν δεν βλέπεις G, H, E, 3G σημαίνει ότι δεν υπάρχει ενεργοποιημένη κάλυψη του παρόχου σου σε αυτά και κατά συνέπεια δεν υπάρχει κάτι να συνδεθείς.

 

(Με το obex inbox έκανες τη δουλειά σου; )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αθανασο κατι με το δικο μου θεμα ξερεις να μου πεις??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...