Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσεις ποια προγραμματα θα μας προτεινατε για να κατεβασουμε??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Αυτό εξαρτάται καθαρά από το τι εσύ έχεις ανάγκη.

 

Για αρχή βάλε έναν καλύτερο file explorer, τον Resco Explorer και το No Data για να μην μπαίνει η συσκευή σου αυθαίρετα στο GPRS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις μεσω φωτογραφιας (σκαναροντας) μιας επαγγελματικης καρτας να περνας τα στοιχεια (ονομα,τηλεφωνο κλπ) στο κινητο σου μαλλον θελεις το

samsung smart reader που το κανει αυτο

στο ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/222827232/Samsung_Smart_Reader.zip.html

και να το εγκαταστησεις στην μνημη τηλεφωνου για να δουλεψει (το πρωτο πανω πανω)

 

σ ευχχαριστω και εσενα hellas200!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.το no data απο οτι καταλαβα ειναι απαραιτητο αλλιώς θα μας γδάρουνε.αργισα να το καταλάβω και έμπαινε συνέχεια αυτο
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

 

Επειδή περιμένω φορητότητα για Cosmote, όπου έχω παραγγείλει το Omnia 8gb,

γνωρίζετε ποιά ROM θα φοράει?

Αξίζει να την κρατήσω και εάν όχι -ποιά ROM (αγγλική προτιμάω) έχετε να προτείνετε? :happy:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

 

Επειδή περιμένω φορητότητα για Cosmote, όπου έχω παραγγείλει το Omnia 8gb,

γνωρίζετε ποιά ROM θα φοράει?

Αξίζει να την κρατήσω και εάν όχι -ποιά ROM (αγγλική προτιμάω) έχετε να προτείνετε? :happy:

χρονια πολλα

εδω ολες οι αγγλικες ρομ

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6699

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη.Με αλλαγή της ROM ισχύει η εγγύηση;Και εγώ περιμένω omnia 8gb από Cosmote με φορητότητα.
A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη.Με αλλαγή της ROM ισχύει η εγγύηση;Και εγώ περιμένω omnia 8gb από Cosmote με φορητότητα.

Αναλογος την rom...........

Η rom που φοραει η cosmote και επειδη ειναι το τηλεφωνο myview ειναι δικη της και καλυπτη φυσικα την εγγυηση...........

Η επισημη rom της samsung BDHJ2-XXHI4 καλυπτη και αυτη την εγγυηση.......

Εαν βαλης δηλαδη αυτην (δεν νομιζω να βγηκε καινουρια επισημη) εισαι καλυμενος......

Οποιαδιποτε αλλη που κυκλοφορει μαγειρεμενη,φτιαγμενη κτλ κτλ κτλ......ασχετος εαν ειναι καλυτερη ή οχι δεν καλυπτη εγγυηση ακομη και να ειναι ημερας..... :)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και απο μενα :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου. Ξεκίνησε πριν περίπου 2 μέρες. Ορισμένες φορές στέλνω μηνύματα σε συνδρομητές whats up αλλά και άλλων δικτύων και ενώ εγώ λαμβάνω αναφορά παράδοσης του μηνύματος, το μήνυμα δεν έχει όντως παραδοθεί και δεν φτάνει ποτέ στον παραλήπτή...ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;; όπως είπα και πιο πάνω αυτό δεν συμβαίνει πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα.Έχω το Omnia εδώ και μια βδομάδα και σήμερα βρήκα χρόνο να το ψάξω (κ να το χαλάσω????).Εγκατέστησα κάποιες εφαρμογές από το omniahub.Τις εγκατέστησα μαζεμένα και μετά έψαχνα την κάθε μια.Κάποια στιγμή το κιν σταμάτησε να ανταποκρίνεται κ εγώ ο αφελής έβγαλα τη μπαταρία νομίζοντας ότι όλα θα λυθούν.Τώρα ανοίγει το κιν. και δείχνει μια μάυρη οθόνη κ μόνο τη μπάρα μ το logo των windows.κάποια στιγμή δεν θυμάμαι πως,εμφανίστηκε μια από τις εφαρμογές που εγκατέστησα, h steganos security η κάπως έτσι αλλά κ πάλι δε μπορεσα να κάνω τίποτα.έχετε καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παδια ηθελα να μου πειτε αν ξερετε που θα ξερετε βασικα,τι πρεπει να πατησω για κλειδωμα και τι για ξεκλεδωμαπληκτρολογιου.(γιατι οταν ειναι στην τσεπη μπορει να πατιουνται κτλ)

ευχαριστω

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σ ολους τουσ λατρεις το μονοδικο ομνια.παιδες μηπως 8α μπορουσε καποιος να πει καποιο προγραμμα για εισαγωγη υποτιτλων και 1 για να παιζει τα flv. βιντεο...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παδια ηθελα να μου πειτε αν ξερετε που θα ξερετε βασικα,τι πρεπει να πατησω για κλειδωμα και τι για ξεκλεδωμαπληκτρολογιου.(γιατι οταν ειναι στην τσεπη μπορει να πατιουνται κτλ)

ευχαριστω

:)

 

κρατάς πατημένο το πλήκτρο τερματισμού..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου. Ξεκίνησε πριν περίπου 2 μέρες. Ορισμένες φορές στέλνω μηνύματα σε συνδρομητές whats up αλλά και άλλων δικτύων και ενώ εγώ λαμβάνω αναφορά παράδοσης του μηνύματος, το μήνυμα δεν έχει όντως παραδοθεί και δεν φτάνει ποτέ στον παραλήπτή...ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;; όπως είπα και πιο πάνω αυτό δεν συμβαίνει πάντα..

 

99% φταιει η κοσμοτε

 

Γεια σας παιδιά και από μένα.Έχω το Omnia εδώ και μια βδομάδα και σήμερα βρήκα χρόνο να το ψάξω (κ να το χαλάσω????).Εγκατέστησα κάποιες εφαρμογές από το omniahub.Τις εγκατέστησα μαζεμένα και μετά έψαχνα την κάθε μια.Κάποια στιγμή το κιν σταμάτησε να ανταποκρίνεται κ εγώ ο αφελής έβγαλα τη μπαταρία νομίζοντας ότι όλα θα λυθούν.Τώρα ανοίγει το κιν. και δείχνει μια μάυρη οθόνη κ μόνο τη μπάρα μ το logo των windows.κάποια στιγμή δεν θυμάμαι πως,εμφανίστηκε μια από τις εφαρμογές που εγκατέστησα, h steganos security η κάπως έτσι αλλά κ πάλι δε μπορεσα να κάνω τίποτα.έχετε καμιά ιδέα?

 

hard reset

Link to comment
Share on other sites

99% φταιει η κοσμοτε

 

και εγώ τους τηλεφώνησα και τους το είπα και μου είπαν ότι απλά ήταν θέμα δικτύου και ότι και καλά το δίκτυο ήταν φορτωμένο και τους είπα ότι αν το δίκτυο ήταν φορτωμένο κάποια στιγμή μέσα στις 2-3 μέρες έπρεπε να έχει παραδοθεί το μήνυμα! Άντε να τους πείσεις...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,χρονια πολλα και χρηστως ανεστη.θα ηθελα να μ εξηγησει καποιοςτι ειναι η rom και τι θα κερδισω αμα την αλλαξω στο κινητο.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αναλογος την rom...........

Η rom που φοραει η cosmote και επειδη ειναι το τηλεφωνο myview ειναι δικη της και καλυπτη φυσικα την εγγυηση...........

Η επισημη rom της samsung BDHJ2-XXHI4 καλυπτη και αυτη την εγγυηση.......

Εαν βαλης δηλαδη αυτην (δεν νομιζω να βγηκε καινουρια επισημη) εισαι καλυμενος......

Οποιαδιποτε αλλη που κυκλοφορει μαγειρεμενη,φτιαγμενη κτλ κτλ κτλ......ασχετος εαν ειναι καλυτερη ή οχι δεν καλυπτη εγγυηση ακομη και να ειναι ημερας..... :)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και απο μενα :)

 

Ok.Ευχαριστώ.Από δοκιμές που έχετε κάνει καλύτερη είναι η ROM της Samsung?

A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη.

Δύο ερωτησούλες που δεν εχω δει να εχουν τεθεί:

1. Από τη στιγμή που έγινε η αλλαγή σε θερινή ώρα άλλοτε δείχνει τη σωστή και άλλοτε την παλία (χειμερινή). Είναι ρυθμισμένο στο αυτόματο.

2. Στο αρχείο κλήσεων για μεν της κλήσεις της ημέρα φαίνεται η ώρα και όχι ή ημερομηνία για δε των προηγούμενων ημερών φαίνεται μόνον η ημερομηνία και ώρα 00:00.

καμία ιδέα;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ευχαριστω

τωρα εχω βαλει μια καρτα μνημης αλλα δεν ξερω που να παω για να διαβασει τηνμουσικη μου πχ,μπορειτε ναμου πειτε;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη.

Δύο ερωτησούλες που δεν εχω δει να εχουν τεθεί:

1. Από τη στιγμή που έγινε η αλλαγή σε θερινή ώρα άλλοτε δείχνει τη σωστή και άλλοτε την παλία (χειμερινή). Είναι ρυθμισμένο στο αυτόματο.

2. Στο αρχείο κλήσεων για μεν της κλήσεις της ημέρα φαίνεται η ώρα και όχι ή ημερομηνία για δε των προηγούμενων ημερών φαίνεται μόνον η ημερομηνία και ώρα 00:00.

καμία ιδέα;;

1. Αυτο συμβαινει οταν χρησιμοποιεις destinator. Ειναι γνωστο προβλημα. Πηγαινε στο destinator, επιλογες, ρυθμισεις, πατας το συνεχεια, ρυθμισεις ωρας και ξετικαρεις την επιλογη "ρυθμιση για θερινη ωρα"

2. Για να εχεις ακριβεις πληροφοριες για ημερομηνια, ωρα, διαρκεια κλησεων πρεπει να βαλεις εναν διαφορετικο dialer απ'αυτον της samsung, οπως αυτον

 

φιλε μου ευχαριστω

τωρα εχω βαλει μια καρτα μνημης αλλα δεν ξερω που να παω για να διαβασει τηνμουσικη μου πχ,μπορειτε ναμου πειτε;

:)

Βαζεις τα mp3 οπου θες στην καρτα και μετα πας με το προγραμμα μουσικης της επιλογης σου, κανεις open και βαζεις το path της καρτας οπου εχεις τα τραγουδια.

Link to comment
Share on other sites

κανεις να μου πει το τι θα κερδισω αμα αλλαξω rom στο κινητο??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτο συμβαινει οταν χρησιμοποιεις destinator. Ειναι γνωστο προβλημα. Πηγαινε στο destinator, επιλογες, ρυθμισεις, πατας το συνεχεια, ρυθμισεις ωρας και ξετικαρεις την επιλογη "ρυθμιση για θερινη ωρα"

2. Για να εχεις ακριβεις πληροφοριες για ημερομηνια, ωρα, διαρκεια κλησεων πρεπει να βαλεις εναν διαφορετικο dialer απ'αυτον της samsung, οπως αυτον

 

 

Βαζεις τα mp3 οπου θες στην καρτα και μετα πας με το προγραμμα μουσικης της επιλογης σου, κανεις open και βαζεις το path της καρτας οπου εχεις τα τραγουδια.

 

 

ευχαριστωγιατην απαντηση αλλα δεν ειναι πουθενα παω my documents κτλ και το ομνια δεν βλεπει την καρτα μνημης..πως γινεται αυτο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστωγιατην απαντηση αλλα δεν ειναι πουθενα παω my documents κτλ και το ομνια δεν βλεπει την καρτα μνημης..πως γινεται αυτο;

 

Η καρτα μνημης ειναι στο My Device (η Συσκευη μου στα ελληνικα) και μετα Storage Card.

Δηλαδη θα δεις εναν φακελο Storage Card αναμεσα στους υπολοιπους. Αυτος ειναι η καρτα μνημης.

Η εσωτερικη μνημη παλι του ομνια (τα 8 η 16gb) ειναι ο φακελος My Storage (η αποθ. μου στα ελληνικα)

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα μνημης ειναι στο My Device (η Συσκευη μου στα ελληνικα) και μετα Storage Card.

Δηλαδη θα δεις εναν φακελο Storage Card αναμεσα στους υπολοιπους. Αυτος ειναι η καρτα μνημης.

Η εσωτερικη μνημη παλι του ομνια (τα 8 η 16gb) ειναι ο φακελος My Storage (η αποθ. μου στα ελληνικα)

 

φιλε μου παω εναρξη - προγραματα-file explorer αλλα δεν βρισκω το storage card

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε ποια ρομ εχουμε φτασει τωρα?

και βοηθουν σε κατι την μπαταρια οι νεες ρομ η παπαλα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...