Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλυτερα xp

 

παρειγγειλα γερμανικο και εχω vista..χανω εγγυηση? δε μπορω να περασω ετσι αγγλικη ΡΟΜ? xp βρισκω,δεν ειναι παντως προβλημα.μεσω xp γινεται απο mobile dev center παλι?

αμα παρω το αγγλικο και αλλαξω τη ΡΟΜ με αλλη παλι αγγλικη τι παιζει με εγγυηση?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ισως χαζη ερωτηση: η εκδοση του ασπρου ομνια γιατι λεγεται "White Light Original"? λειπει κατι η απλα το light εδω σημαινει "φως" κι οχι "ελαφρυ"?

 

θενκς :)

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα αν ειναι Γερμανικο τοτε μια η αλλη με την εγγυηση, δεν αλλαζει τιποτα... μπορεις απο Γερμανικο να περασεις Αγγλικο με τον ιδιο τροπο -τσεκαρε το για σιγουραι εκει που σου ειπα...-. Τελος στα ΧΡ αναγκαστικα μιλαμε για active sync 4.5 το αλλο δεν ειναι καν συμβατο
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν νομιζω οτι χρειαζεται το κινητο πενακι....!!! γιατι εχει οπτικο ποντικι που μπορεις να κανεις με αυτο ολες τις υπολοιπες λειτουργιες που δυσκολευεσαι να κανεις με τα χερια οπως γινεται αλλωστε στα λαπτοπ (φορητα pc).....!! Φιλικα Νικος

Καμια αντιρρηση φιλε μου. Απλα τα WM 6.1 δεν ειναι 100% Touch Friendly και αυτο ειναι που με χαλασε πιο πολυ.

Κατα τα αλλα ειναι σιγουρα το καλυτερο PPC αυτη την στιγμη στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

πιρν απο λίγες ημέρες μου ήρθε και εμένα το OMNIA και μόλις εχθές "αξιώθηκα" να εγκατστήσω τους χαρτές πλοήγησης.

 

Εχώ το Destinator 7.

 

Η εγκατάσταση και το registration πήγαν καλά, αλλά φαίνεται ότι υπάρχει ένα θέμα με το σήμα.

Το σηματάκι της σύνδεσης είναι συνέχεια κόκκινο, ενώ μου δίνει πληροφορία ότι έχει βρει 2 δορυφόρους.

Συνεχίζει να επαναλαμβάνει ότι "Το σήμα είναι ασθένες και πρέπει να ελέγξω την κεραία".

 

Μήπως είναι θέμα ρύθμισης;;; Το δοκίμασα και εκτός αυτοκινήτου και πάλι είχα το ίδιο μήνυμα.

Φταίει η συσκευή που δεν έχει καλό σήμα;;;

 

Φανταστείτε ότι το δοκίμασα και πεζός και μέσα στο αυτοκίνητο στην Συγγρού!!! Αν δεν πιάνει εκεί που πιάνει τελικά.....:blink:

 

Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορούσε να με βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Κ ΕΓΩ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΟΜΝΙΑ (ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ VODAFONE ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ) Κ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ WM. ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ(SAXOVTS κτλ) ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Κ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Κ ΑΠΟΡΙΕΣ.

 

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ SECTION ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΙ Κ ΣΤΟ ΟΜΝΙΑΚΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ.

 

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ SMS ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ OUTLOOK K TA EMAILS (ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ) ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΚΑΘΕ SMS ΑΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ?

 

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Κ ΕΓΩ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΟΜΝΙΑ (ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ VODAFONE ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ) Κ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ WM. ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ(SAXOVTS κτλ) ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Κ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Κ ΑΠΟΡΙΕΣ.

 

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ SECTION ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΙ Κ ΣΤΟ ΟΜΝΙΑΚΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ.

 

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ SMS ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ OUTLOOK K TA EMAILS (ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ) ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΚΑΘΕ SMS ΑΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ?

 

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

Αν τα εχεις επιλεξει να εμφανιζονται ως ιστορικα τα μηνυματα, τοτε ειναι σε καθε φακελο, για καθε παραληπτη του μηνυματος σου, ολο το ιστορικο συνομιλιας.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Κ ΕΓΩ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΟΜΝΙΑ (ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ VODAFONE ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ) Κ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ WM. ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ(SAXOVTS κτλ) ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Κ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Κ ΑΠΟΡΙΕΣ.

 

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ SECTION ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΙ Κ ΣΤΟ ΟΜΝΙΑΚΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ.

 

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ SMS ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ OUTLOOK K TA EMAILS (ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ) ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΚΑΘΕ SMS ΑΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ?

 

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

Ανοίγεις τα μηνύματα και επιλέγεις κάτω δεξιά μενού->εργαλεία->διαχείρηση φακέλων->κάνεις παρατεταμένη πίεση με την γραφίδα στον φάκελο που θέλεις να δημιουργήσεις υποφάκελο και επιλέγεις δημιουργία φακέλου

 

(Δεν ξέρω αν είναι η ακριβής μετάφραση γιατί έχω αγγλικά WM)

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες τιποτα λαθος φιλε μου. Για τους ιδιους λογους το επεστρεψα και εγω..

Καλα τα WM αλλα πασχουν ακομα απο touch friendliness...

 

Αν ηταν το μονο προβλημα..υπαρχουν ενα καρο προγραμματα για τα μυνηματα για να γραφεις μονο με τα δαχτυλα χωρις τη χρηση πενας..οπως σε ολα τα ppc..

Χωρις να το εχω δει ακομα το τηλ νομιζω οτι ειναι το κορυφαιο της αγορας..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΦΑΚΕΛΩΝ. ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ!!!!!!!!!!

 

ΧΜΜΜ ΕΙΜΑΙ ΣΕ MODE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΩΣ THREADS ΔΗΛ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ?

 

ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν τα εχεις επιλεξει να εμφανιζονται ως ιστορικα τα μηνυματα, τοτε ειναι σε καθε φακελο, για καθε παραληπτη του μηνυματος σου, ολο το ιστορικο συνομιλιας.

 

ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΦΑΚΕΛΩΝ. ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ!!!!!!!!!!

 

ΧΜΜΜ ΕΙΜΑΙ ΣΕ MODE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΩΣ THREADS ΔΗΛ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ?

 

ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΦΑΚΕΛΩΝ. ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ!!!!!!!!!!

 

ΧΜΜΜ ΕΙΜΑΙ ΣΕ MODE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΩΣ THREADS ΔΗΛ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ?

 

ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

 

Αν έχεις threaded SMS (το ιστόρικο που λές) δεν σε αφήνει να κάνεις φακέλους με μηνύματα... Δυστυχώς

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οποιος ξερει αν βαλω το sbp mobile skin τα εξω μενου θα εναι αγγλικα, τα μεσα μενου στα προγραμματα κια στις ρυθμισεις του κινητου θα γινουν και αυτες αγγλικες ή θα ειναι στα ελληνικα; εγω εχω το ελληνικο ομνια.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

APAPAK αριστερα στο keyboard σου υπαρχει ενα κουμπακι που γραφει CAPS LOCK.

Πατα το μια φορα σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει κάποιος να μου πει γιατί ενώ έχω δηλώσει τα εισερχόμενα από το Bluetooth να πηγαίνουν στη κάρτα μου αυτά εξακολουθούν να αποθηκεύονται στα My documents?
Link to comment
Share on other sites

θελει εξτρα προγραμμα δεν παιζει εκεινο το ακυρο option..

 

ειναι 6-7 σελιδες πισω.. ενα αραβας το εγραψε....

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΝ ΒΑΛΩ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ.......ΑΝΤΕ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ???

 

 

THANKS ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!!!!!!

Min grafeis me kefalaia an thes... einai sa na fwnazeis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχεις threaded SMS (το ιστόρικο που λές) δεν σε αφήνει να κάνεις φακέλους με μηνύματα... Δυστυχώς

 

Mporeis omws na apenergopoiiseis to threaded sms kai na exeis to old style.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις :

- να σεταρει το power button να τρεχει το s2u2 ?

- ή να σεταρει το s2u2 οταν κλεινει η οθονη να τρεχει απο πισω ? (ΟΧΙ blacklight OFF, αλλα BLACK screen)

 

στην τελικα εχετε υποψιν κανα τοολ που τρεχει ενα προγραμμα οταν το device ειναι idle για καποια δευτερολεπτα (να του βαλω να τρεχει το s2u2) ?

 

θελω να γλυτωσω ενα ακομα hard key (που κανω lock με s2u2) για να βαλω το screen rotate :)

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και εδω και στο OMNIACS άλλα δεν πηρα απάντηση απο κανέναν......

 

Υπάρχει κανένα προγραμμα να κάνει εκφώνηση το ονομα του καλούντος?

Ξέρει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και εδω και στο OMNIACS άλλα δεν πηρα απάντηση απο κανέναν......

 

Υπάρχει κανένα προγραμμα να κάνει εκφώνηση το ονομα του καλούντος?

Ξέρει κανείς??

 

δεν θες προγραμμα γι αυτο. ηχογραφησε την φωνη σου να λεει το ονομα που θες και μετα βαλτο ring tone στο contact...

 

αμα βρεις προγραμμα θα μιλαει σαν ρομποτακι και 8α ειναι αθλιο..

 

καλυτερα ομως να βρεις μια γυναικα με γλυκια φωνη για την ηχογραφηση :lol::lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...