Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι free.

μηπως εχεις και τον κωδικο για τα χχχ ?

 

Αν εξαιρεσεις τα 5 δευτερολεπτα που περιμενεις πριν ξεκινησει το καναλι ειναι free.

Με τα XXX δεν ασχοληθηκα :lol:

Παντως βρηκα αρκετες "πληροφοριες" για το συγκεκριμενο προγραμμα στο ipmart :ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο κινητο πας εναρξη/ρυθμισειςσυστημσ/εξωτερικο gps και βαλε

θυρα com2

υλικο

gps com2

baud 4800

προσβαση τσεκαρισετο

βαλε το gpsgate και ανοιξε το μετα

 

. Configure GPSGate :

- Input : COM2 baudrate : 4800

- Output : COM6

μετα ανοιγεις το destinator και πας

επιλογες/ρυθμισεις/σημα/ρυθμιση και πατας

αναζητηση gps

μετα οκ

πισω

αν σου γραψει επανω

"εγινε συνδεσηξ του gps"

το βαζεις να βλεπει ουρανο και περιμενεις

 

(η διαδικασια ειναι ιδια και χωρις τη χρηση του gpsgate)

 

:blink::blink: com3 θες να πεις?

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

στο κινητο πας εναρξη/ρυθμισειςσυστημσ/εξωτερικο gps και βαλε

 

μαλλον μιλας για αλλο pda..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Ενα καταπληκτικο προγραμματακι ειναι το Diamond TV (καμμια σχεση με το συμπαθες HTC) και μπορείτε να το βρειτε εδω

Με αυτο λοιπον μπορειτε να δειτε live tv με δεκάδες καναλια απο δεκαδες χωρες (215 καναλια απο 33 χωρες).

Απο το fox, cnn κλπ μεχρι mad και σκαι.

Και το καλυτερο ? Ειναι δωρεαν.

Προσοχη μονο. Επιλεξτε αναπαραγωγη με το media player εκτος αν εχετε περασει codecs στο tcpmp.

 

Νιωθω λες κι εχω δορυφορικη στο ομνια :lol::lol::lol:

 

εμένα φορτώνει και δεν δείχνει τίποτα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

αλλά επειδή είναι αδύνατον να διαβάσω 334 σελίδες, υπάρχουν πουθενά "must have" ή επιβαλλόμενες ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω;

:)

 

Αδύνατον; Τουλάχιστον από την υπογραφή του saxo και μετά επιβάλεται.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

εμένα φορτώνει και δεν δείχνει τίποτα..

 

Επιλεγεις καναλι, το ανοιγεις με media player και περιμενεις ελαχιστα δευτερολεπτα να "bufferiasei".

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι το χρησιμοποιεις μονο με ασυρματη συνδεση, εκτος αν εχεις κανενα non stop πακετο 3g :p

Link to comment
Share on other sites

file moy 10 μερες το εχω και το δινω .δεν με βολευει η χρηση του οπερα σε σχεση με το iphone 3g που εχω και εχω ηδη κανει παραγγελεια το htc hd.
Link to comment
Share on other sites

file moy 10 μερες το εχω και το δινω .δεν με βολευει η χρηση του οπερα σε σχεση με το iphone 3g που εχω και εχω ηδη κανει παραγγελεια το htc hd.

μηπως να παρεις το mini pc της Asus.. βγαινει γυρω στα 300e.

με το λινουξακι θα κανεις τρελο surf..:ninja:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω όλες τις σελίδες (5 η ώρα κοιμηθηκα :wacko:) προσπαθώντας να βρω λύση στις ρυθμίζεις κλπ του υπέροχου omnia και πάλι σε μερικά παραμένω μπερδεμένος. Αν μπορεί κάποιος Χριστιανός (έστω και άθεος :) ας βοηθήσει:έχω ελληνική ρομ, windows 6.1, είμαι στο δίκτυο της wind και κολλάω στα εξής

- πάω να απενεργοποιήσω το 3g όπως έδειξε ο έμπειρος saxo και μπαίνω στις ρυθμίσεις->τηλέφωνο και κάτω στα tabs δεν υπάρχει κανένα που να γράφει bands ώστε να επιλέξω το GSM . Σε ενός φίλου που εχει ενα htc με windows 6.0 όταν πηγαινουμε στο ίδιο μενού το εμφανίζει κανονικά στα tabs ως επιλογή. Εγώ πως ή που αλλού μπορώ να το ρυθμίσω. Μήπως δεν υπάρχει στα 6.1?

- έχω εγκαταστήσει το active sync 4.5 και το ρύθμισα να κάνει μεταφορά του τηλεφ. καταλόγου μου από το outlook και ενώ συνδέεται κανονικά και περιστρέφεται το πράσινο κυκλάκι και στο λαπτοπ και στο κινητό οπερ σημαίνει γίνεται μεταφορά δεδομένων εντούτοις το χω 2 ώρες και δεν φαίνεται να έχουν περαστεί ακόμα. Είναι βέβαια πολλά τα τηλέφωνα αλλά δεν είναι αφύσικο να καθυστερεί τόσο; Δε μου δείχνει να έχει κολλήσει κάπου

- οι ρυθμίσεις του ιντερνετ και των mms θα πρεπε να υπάρχουν έτοιμες από τη wind για σύνδεση μέσω gprs? Γιατί επιλέγω από τα διαθέσιμα δίκτυα το δίκτυο της wind και δε με συνδέει. Με wifi που δοκίμασα συνδέεται κανονικά. Προσπάθησα να κάνω και αυτό που και πάλι ο saxo (πολύ ψαχτήρι είσαι βρε φίλε- εύγε) να βάλω τον opera ή τον internet explorer να παίρνει σύνδεση από το ασύρματο δίκτυο και όχι το gprs και η αντίστοιχη επιλογή μέσα στους browsers δεν υπάρχει στη δική μου συσκευή. Τι φταίει;

- πως μπορώ να απενεργοποιήσω να φορτίζει μέσω usb όταν το συνδεω στο λαπτοπ; ρωτώ γιατί διάβασα ότι όσο φορτίζει, τουλάχιστον τις πρώτες φορές πρέπει το τηλ να είναι κλειστό, εγώ έχω σχεδόν φουλ μπαταρία και θέλω να το χρησιμοποιώ για μεταφορά δεδομένων αλλά να μη φορτίζει παράλληλα

-στις ρυθμίσεις της κάμερας για βελτιστοποίηση των φωτος δε μου βγάζει επιλογές για contrast, saturation, sharpness κλπ. που είναι κρυμμένες;

 

το ξέρω ότι σας κούρασα αλλά συγχωρήστε με, πάω να σκάσω :wacko:

-

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

file moy 10 μερες το εχω και το δινω .δεν με βολευει η χρηση του οπερα σε σχεση με το iphone 3g που εχω και εχω ηδη κανει παραγγελεια το htc hd.

 

Μα και το HTC HD τον Opera θα έχει, αλλά μιας και έχεις ακόμη το Omnia κατέβασε και δοκίμασε τον miniopera και μου λες.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω όλες τις σελίδες (5 η ώρα κοιμηθηκα :wacko:) προσπαθώντας να βρω λύση στις ρυθμίζεις κλπ του υπέροχου omnia και πάλι σε μερικά παραμένω μπερδεμένος. Αν μπορεί κάποιος Χριστιανός (έστω και άθεος :) ας βοηθήσει:έχω ελληνική ρομ, windows 6.1, είμαι στο δίκτυο της wind και κολλάω στα εξής

- πάω να απενεργοποιήσω το 3g όπως έδειξε ο έμπειρος saxo και μπαίνω στις ρυθμίσεις->τηλέφωνο και κάτω στα tabs δεν υπάρχει κανένα που να γράφει bands ώστε να επιλέξω το GSM . Σε ενός φίλου που εχει ενα htc με windows 6.0 όταν πηγαινουμε στο ίδιο μενού το εμφανίζει κανονικά στα tabs ως επιλογή. Εγώ πως ή που αλλού μπορώ να το ρυθμίσω. Μήπως δεν υπάρχει στα 6.1?

- έχω εγκαταστήσει το active sync 4.5 και το ρύθμισα να κάνει μεταφορά του τηλεφ. καταλόγου μου από το outlook και ενώ συνδέεται κανονικά και περιστρέφεται το πράσινο κυκλάκι και στο λαπτοπ και στο κινητό οπερ σημαίνει γίνεται μεταφορά δεδομένων εντούτοις το χω 2 ώρες και δεν φαίνεται να έχουν περαστεί ακόμα. Είναι βέβαια πολλά τα τηλέφωνα αλλά δεν είναι αφύσικο να καθυστερεί τόσο; Δε μου δείχνει να έχει κολλήσει κάπου

- οι ρυθμίσεις του ιντερνετ και των mms θα πρεπε να υπάρχουν έτοιμες από τη wind για σύνδεση μέσω gprs? Γιατί επιλέγω από τα διαθέσιμα δίκτυα το δίκτυο της wind και δε με συνδέει. Με wifi που δοκίμασα συνδέεται κανονικά. Προσπάθησα να κάνω και αυτό που και πάλι ο saxo (πολύ ψαχτήρι είσαι βρε φίλε- εύγε) να βάλω τον opera ή τον internet explorer να παίρνει σύνδεση από το ασύρματο δίκτυο και όχι το gprs και η αντίστοιχη επιλογή μέσα στους browsers δεν υπάρχει στη δική μου συσκευή. Τι φταίει;

- πως μπορώ να απενεργοποιήσω να φορτίζει μέσω usb όταν το συνδεω στο λαπτοπ; ρωτώ γιατί διάβασα ότι όσο φορτίζει, τουλάχιστον τις πρώτες φορές πρέπει το τηλ να είναι κλειστό, εγώ έχω σχεδόν φουλ μπαταρία και θέλω να το χρησιμοποιώ για μεταφορά δεδομένων αλλά να μη φορτίζει παράλληλα

-στις ρυθμίσεις της κάμερας για βελτιστοποίηση των φωτος δε μου βγάζει επιλογές για contrast, saturation, sharpness κλπ. που είναι κρυμμένες;

 

το ξέρω ότι σας κούρασα αλλά συγχωρήστε με, πάω να σκάσω :wacko:

-

 

mms configuration for wind.

http://3286.servehttp.com/omnia/#v3

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ti να πω ,εχω χαλασει σε 18 μηνες κοντα στα 8000 ευρω σε συσκευες και η τελευταια ελπιδα μου ειναι το htc touch hd...kai ola afta για να εχω ιντερνετ εκτος σπιτιου.προς το παρον κραταω το iphone 3g μεχρι να ερθει το hd.

μηπως ξερει καποιος κανενα site να βαλω αγγελια για μερικα gadget poy exo και για να δω και τιμες που να λεω οταν μου ζθταν να δωσω κατι....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας ακομα κατοχος που τελικα δεν την παλευω με τα WM...:lol:

Το πηρα προχτες το 8αρι απο Wind Ελληνικο κτλ...

Δεν μπορω ομως να τα χωνεψω τα WM με τιποτα...:lol:

Το δινω 440. Ειναι και στις αγγελιες.

Οσοι ενδιαφερονται pm...

καλη συνεχεια σε ολους σας:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό σας ομνια αν το αφήσετε λίγο δυνατά κάτω κλεινή η μόνο το δικό μου είναι ελαττωματικό και το κάνει αυτό…? δεν λέω να το πετάξετε κάτω αλλά να το αφήσετε βιαστικά ΠΧ στο τραπέζι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος φίλος με Vodafome Live κινητό που έκανε αναβάθμιση σε αγγλικό firmware με το γνωστό τρόπο που αναφέρεται παραπάνω?
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας ακομα κατοχος που τελικα δεν την παλευω με τα WM...:lol:

Το πηρα προχτες το 8αρι απο Wind Ελληνικο κτλ...

Δεν μπορω ομως να τα χωνεψω τα WM με τιποτα...:lol:

Το δινω 440. Ειναι και στις αγγελιες.

Οσοι ενδιαφερονται pm...

καλη συνεχεια σε ολους σας:)

 

ρε .. εσυ βαριεσαι να το ανοιξεις....

φόρτωσε κανα τοολακι και μετα θα εισαι τζετ...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό σας ομνια αν το αφήσετε λίγο δυνατά κάτω κλεινή η μόνο το δικό μου είναι ελαττωματικό και το κάνει αυτό…? δεν λέω να το πετάξετε κάτω αλλά να το αφήσετε βιαστικά ΠΧ στο τραπέζι.

 

Οταν λες κλεινει, πως το θετεις; Απενεργοποιειται ή απλα μπαινει σε αθορυβο, κλεινει η οθονη αλλα αν πατησεις κουμπακι ανοιγει κλπ...;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι σβησατε καταλαθος τις επαφες σας με το msn οταν κανετε στην αρχη sign in σας ρωταει...απλα το απενεργοποιειτε...υπαρχει και επιλογη απο το windows live menu

ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ!!!Απλα πες μας λιγο πιο αναλυτικα τι πρεπει να κανουμε.Δηλ οταν στην αρχη κανς sign in απο το τηλ να ΜΗΝ κανς synchro?

Επισης που σκ@@ ειναι αυτο το windows live menu?Μπηκα στο windows live apo το πψ μοθ αλλα χαθηκα στα μενου.ΛΙΓΟ βοηθεια παραπανς φιλε μπασ και τα καταφερουμε.Αν καποιος αλλος γνωριζει ας πει.........

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μιλας για αλλο pda..

 

Ο ΦΙΛΟΣ ΕΔΩΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Κ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟΣ

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

σε καποιο παλαιοτερο μηνυμα ειχα διαβασει οτι οταν ειναι το ομνια συνδεδεμενο με USB μπορεις να χρησιμοποισεις το ιντερνετ του υπολογιστη. Δηλαδη χωρις wifi συνδεση ή GPRS.

 

Αν ισχυει αυτο τοτε πως γινεται;

Τι ρυθμισεις χρειαζονται στις συνδεσεις και στον Opera;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις το μενού από αγγλικό σε ελληνικό,μόνο να αποκτήσεις ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς.

 

Εκανες καμια προοδο με το ελληνικο πληκτρολογιο? βρηκα ενα ελληνικο ομνια ενος φιλου, αντικατεστησα ολα τα αρχεια keyboard απο τιν φακελο windows αλλα μια απο τα ιδια...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας ακομα κατοχος που τελικα δεν την παλευω με τα WM...:lol:

Το πηρα προχτες το 8αρι απο Wind Ελληνικο κτλ...

Δεν μπορω ομως να τα χωνεψω τα WM με τιποτα...:lol:

Το δινω 440. Ειναι και στις αγγελιες.

Οσοι ενδιαφερονται pm...

καλη συνεχεια σε ολους σας:)

 

ηταν η πρωτη αντιδραση μου, κι εγω απο SE p1i ημουν, αλλα συνηθεια θελει...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες, ενα παιδι ειχε αναφερει ενα προγραμμα για το spb shell, ετσι ωστε οταν παμε να βαλουμε skin, εκει που κανει ?μf????is και αλλα τετοια, να το δειχνει κανονικα. Ομως, δεν ειμαι βεβαιος αν ηταν προγραμμα ή καποια ρυθμιση. Ψαχνω και δεν το βρισκω. Αν το θυμαται κανενας, ας μου το πει παρακαλω.

Ευχαριστω!

Απλα βαλε απο το imarche την εκδοση 2.5 μετα το ελληνικο patch, μετα την εκδοση 2.7 και θα ειναι ΟΛΑ ελληνικα αψογα

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Ο ΦΙΛΟΣ ΕΔΩΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Κ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟΣ

 

ΣΟΡΡΥ κιολλας.. αλλα αμα βαριεστε να πατε 5 - 30 σελιδες πισω..

γιατι να μην βαριεμαι και εγω να λεω τα ιδια και τα ιδια κα8ε μερα..??

 

ΕΕΕΕΕΕ :rtfm: ??

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...