Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι.προσπαθω να κανω install το destinator και μολις παω να κανω copy τον χαρτη μεσα στο φακελο του μου λεει δεν εχω χωρο.ξερει κανεις τι γινεται?

η rom ποια ειναι και ποια η ram?εκει που λεει storage μου λεει οτι εχω ελευθερο χωρο μονο 20 mb!!!και εκει που λεει program εχω 48 mb.

οταν κανω install το destinator γιατι δε με αφηνει να επιλεξω που θα το κανω install??

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ ΒΙΝΤΕΙ Ή ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ. ΕΧΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ 16GB ΕΛΛΗΝΙΚΟ. ΟΧΙ VODAF....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα φοβερο προγραμματακι που μπορεις να κανεις οτι σου απαγορευει το omnia.

total commander λεγεται και ειναι και free.

http://rapidshare.com/files/152832849/tcmdphone.cab.html

ενα χρησιμο που μπορεις να κανεις ειναι, να αντικαταστησεις τα αρχεια ηχων για την καμερα και βιντεοκαμερα με το υπαρχον αρχειο silence.wav που βρισκεται και αυτο στον φακελο windows της συσκευης.για να μπορεσετε να βρειτε το silence παμε η συσκευη μου- windows. παταμε μενου και επιλεγουμε εμφανιση ολων των αρχειων.μπορει να αργησει λιγο να διαβασει γιατι ειναι πολλα αρχεια, περιμενετε.

ειναι περιπου στην μεση. κανουμε αντιγραφη το silence ας πουμε στην καρτα μνημης σε διαφορετικους φακελους 5 φορες.

τα αρχεια που θελουμε να αντικαταστησουμε ειναι

AutoFocus.wav

Shutter01.wav οπου '1' ειναι ο ηχος κλειστρου που εχετε επιλεξει για την καμερα.

ShutterSound.wav

StartRecording.wav

StopRecording.wav

τις καταληξεις δεν μου τις εμφανιζε.δεν λεει τιποτα.

αρα μετανομαζετε το silence 5 φορες.χωρις να βαζετε καταληξεις.

μετα ανοιγουμε τον total commander παμε εκει οπου βαλαμε τα αρχεια που μετανομασαμε και επιλεγουμε ενα καθε φορα.

παταμε file-move-tree-windows.

ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΗΧΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ-ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας .... πριν φύγω για δουλειά είπα να postarw γιατί πλέον φοβάμαι ότι η μπαταρία μου έχει πρόβλημα.

Η 3η φόρτιση του Omnia τελείωσε χτες το απόγευμα στις 7:10 περίπου ... από εκείνη την ώρα έστειλα 5 μηνύματα ... δοκίμασα για 10 λεπτά το Wi-Fi για να δοκιμάσω με επιτυχία τις ρυθμίσεις του SAXOVTS και είχα και 1 αναπάντητη. Όταν έπεσα για ύπνο κατά τις 12:30 το κινητό έλεγε 100% μπαταρία με ρυθμίσεις να απενεργοποιήται το κινητό μετά από ένα λεπτό.

Σήμερα που ξύπνησα στις 7:15 για να φύγω για δουλειά η μπαταρία είχε πέσει στο 60% ... δηλαδή μέσα σε 12 ώρες έχασε 40% μπαταρία στην αναμονή .....

Είναι λογικό αυτό ???? ή μήπως τελικά έχει πρόβλημα η μπαταρία μου ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,γνωρίζει κανείς που μπορεί να βρει και να κατεβάσει χάρτη του destinator για το Αζερμπαιζάν?

Ευχαριστώ σε όποιον απαντήσει.

 

Δεν υπάρχει, απλά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι.προσπαθω να κανω install το destinator και μολις παω να κανω copy τον χαρτη μεσα στο φακελο του μου λεει δεν εχω χωρο.ξερει κανεις τι γινεται?

η rom ποια ειναι και ποια η ram?εκει που λεει storage μου λεει οτι εχω ελευθερο χωρο μονο 20 mb!!!και εκει που λεει program εχω 48 mb.

οταν κανω install το destinator γιατι δε με αφηνει να επιλεξω που θα το κανω install??

ευχαριστω προκαταβολικα

 

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=3618

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας .... πριν φύγω για δουλειά είπα να postarw γιατί πλέον φοβάμαι ότι η μπαταρία μου έχει πρόβλημα.

Η 3η φόρτιση του Omnia τελείωσε χτες το απόγευμα στις 7:10 περίπου ... από εκείνη την ώρα έστειλα 5 μηνύματα ... δοκίμασα για 10 λεπτά το Wi-Fi για να δοκιμάσω με επιτυχία τις ρυθμίσεις του SAXOVTS και είχα και 1 αναπάντητη. Όταν έπεσα για ύπνο κατά τις 12:30 το κινητό έλεγε 100% μπαταρία με ρυθμίσεις να απενεργοποιήται το κινητό μετά από ένα λεπτό.

Σήμερα που ξύπνησα στις 7:15 για να φύγω για δουλειά η μπαταρία είχε πέσει στο 60% ... δηλαδή μέσα σε 12 ώρες έχασε 40% μπαταρία στην αναμονή .....

Είναι λογικό αυτό ???? ή μήπως τελικά έχει πρόβλημα η μπαταρία μου ?

 

Hi all,

 

εγώ το έβγαλα από τη μπρίζα εχτές στις 03:30 με 100% και το πρωί στις 0830 ήταν στο 20% !!!. Χωρίς να είναι αναμμένη η οθόνη ΑΛΛΑ με το WiFi συνδεδεμένο με το router μου όλη τη νύχτα. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι είναι πολύ γρήγορη η πτώση της μπατταρίας. Δεν το χρησιμοποίησα ενδιάμεσα ΚΑΘΟΛΟΥ!

 

Δεν ξέρω αν είναι το WiFi ή το γεγονός ότι ήταν η 2η φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας .... πριν φύγω για δουλειά είπα να postarw γιατί πλέον φοβάμαι ότι η μπαταρία μου έχει πρόβλημα.

Η 3η φόρτιση του Omnia τελείωσε χτες το απόγευμα στις 7:10 περίπου ... από εκείνη την ώρα έστειλα 5 μηνύματα ... δοκίμασα για 10 λεπτά το Wi-Fi για να δοκιμάσω με επιτυχία τις ρυθμίσεις του SAXOVTS και είχα και 1 αναπάντητη. Όταν έπεσα για ύπνο κατά τις 12:30 το κινητό έλεγε 100% μπαταρία με ρυθμίσεις να απενεργοποιήται το κινητό μετά από ένα λεπτό.

Σήμερα που ξύπνησα στις 7:15 για να φύγω για δουλειά η μπαταρία είχε πέσει στο 60% ... δηλαδή μέσα σε 12 ώρες έχασε 40% μπαταρία στην αναμονή .....

Είναι λογικό αυτό ???? ή μήπως τελικά έχει πρόβλημα η μπαταρία μου ?

 

 

Λοιπον οσοι εχουν προβλημα με μπαταρια να κανουν τα εξής.

Αφήστε να πεσει η μπαταρια κάτω απο 10% και επειτα αφηστε το ολο το βραδυ να φορτίσει στο PC μέσω USB.

Στην αρχη ειχα και εγω παρόμοια προβληματα αλλα εστρωσε μετα απο 5-6 μερες η μπαταρια και τωρα με συνεχεις πηραγματα etc..etc.. μου παει 2με 2,5 μερες στο 20 με 25% την φορτίζω και παλι στο PC.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

συντεκνε ψηφιακο εχει και οχι οπτικο.αν και για να σου πω την αληθεια δεν εχω βρει πως το κανει ουτε αυτο.μαλλον στην μεγιστη αναλυση (τα 5 mpixels) δεν κανει zoom.
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι εχουν προβλημα με μπαταρια να κανουν τα εξής.

Αφήστε να πεσει η μπαταρια κάτω απο 10% και επειτα αφηστε το ολο το βραδυ να φορτίσει στο PC μέσω USB.

Στην αρχη ειχα και εγω παρόμοια προβληματα αλλα εστρωσε μετα απο 5-6 μερες η μπαταρια και τωρα με συνεχεις πηραγματα etc..etc.. μου παει 2με 2,5 μερες στο 20 με 25% την φορτίζω και παλι στο PC.

 

ειναι αληθεια οτι η φορτιση απο το pc με usb ειναι πιο αργη αλλα και καλυτερη για την μπαταρια.σωστα?:confused:

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalhmera.exei dei kaneis oti ama anoigoume to destinator deixnei 1 vre ligotero kai amesvs allazei kai thn vra tou kinitoy sthn othonh?(OLES OI RITMISEIS GIA TIS ZONES EINAI SOSTES)

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

ειναι αληθεια οτι η φορτιση απο το pc με usb ειναι πιο αργη αλλα και καλυτερη για την μπαταρια.σωστα?:confused:

 

Ετσι ακριβως ειναι....

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalhmera.exei dei kaneis oti ama anoigoume to destinator deixnei 1 vre ligotero kai amesvs allazei kai thn vra tou kinitoy sthn othonh?(OLES OI RITMISEIS GIA TIS ZONES EINAI SOSTES)

 

μεχρι την αλλαγη ωρας τελος οκτωβριου θα υπαρχει αυτο το προβλημα

δες εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=11739

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παίδες.

σχετικά με την μπαταριά όντως είναι πρόβλημα για τους φίλους που το έχουν και σίγουρα 8α στρώσει μετά από κάποιες φορτίσεις μέσω usb-pc που όπως αναφέρατε σωστά ποιο πάνω είναι καλύτερος τρόπος φόρτωσης,λέτε ότι αφήνετε το τηλέφωνο σε αναμονή και το πρωί είναι σχεδόν άδειο και πως γίνετε αυτό,μήπως οκ κάνατε τις δουλείες σας στο κινητό αλλά δεν κλείσατε τα προγράμματα και τρέχουν αέρα πάτερα στο backround?

 

 

για το destinator και την αλλαγή της ώρας,καταρχήν ασχέτως αν είναι σωστές η ζώνες ώρας όπως ανέφερε ένας φίλος ποιο πάνω θα πρέπει μέσα από το destinator απενεργοποιήσετε την ρύθμιση για θερινή ώρα,σε άλλους δεν θα αλλάζει πλέον η ώρα,σε άλλους ίσως συνεχίσει να υπάρχει το πρόβλημα,σε άλλο φορουμ καταλήξαμε τελικά ότι το πρόβλημα θα διορθωθεί όταν γιν ει η αλλαγή της ώρας από θερινή σε χειμερινή.αλήθεια πότε αλλάζει η ώρα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξεεται κενενα site για να παραγγελω το stylus του ομνια

 

βρηκα εδω αυτο που θελεις

 

http://cgi.ebay.co.uk/5x-Stylus-Pen-for-Samsung-i900-OMNIA-Black-Y2_W0QQitemZ290266344891QQihZ019QQcategoryZ10364QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

Link to comment
Share on other sites

Aπογοητευτηκα με αυτα που ακουω για το gps του,οποτε με βλεπω και με κανενα miomoov για να κανουμε την δουλεια μας..Ακου εκει δεν ανοιγει το gps αν δεν εχεις καρτα,αστεια πραγματα..Α ρε 701 δεν θα βγει καμια σοβαρη συσκευη στα κυβικα σου ποτε...

Για προγραμμα για να αποθηκευει τα δεδομενα στην καρτα βαλε αυτο

http://rapidshare.com/files/152894456/DrYAR-Bluetooth_v1.5.1.arm.CAB.

να θυμασαι μονο οτι το πατας και ανοιγει και μετα ειναι στην επιφανεια εργασιας το εικονιδιο.Με διπλο κλικ σου βγαζει της ρυθμισεις κτλ

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παίδες.

σχετικά με την μπαταριά όντως είναι πρόβλημα για τους φίλους που το έχουν και σίγουρα 8α στρώσει μετά από κάποιες φορτίσεις μέσω usb-pc που όπως αναφέρατε σωστά ποιο πάνω είναι καλύτερος τρόπος φόρτωσης,λέτε ότι αφήνετε το τηλέφωνο σε αναμονή και το πρωί είναι σχεδόν άδειο και πως γίνετε αυτό,μήπως οκ κάνατε τις δουλείες σας στο κινητό αλλά δεν κλείσατε τα προγράμματα και τρέχουν αέρα πάτερα στο backround?

 

Για μπαταρια, το ιδιο κ γω...100% 11 το βραδυ 80-70% στις 10 το πρωι.....με κλειστα τα παντα απο εφαρμογες....(αγορα 5 ημερων):mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ακομα εχω προβλημα με το wifi. Συνδεεται κανονικα με το pc αλλα δεν ανοιγει σελίδες και μου βγάζει πάνω το μύνημα (Δεν ειναι δυνατη η συνδεση με τις τρεχουσε ρυθμισεις συνδεσης. οταν το παταω με πάει στο μενου Start, Ρυθμισεις, Συνδεση, Συνδεσεις. Εκει τι βαζουμε? Το My work Network, My MMS Networks (εχει τις ρυθμισεις MMS τις Cosmote), My Internet (εχει τις ρυθμισεις internet gprs τις Cosmote), My WAP Networks?

 

Ολα τα άλλα (browser, wifi...) τα έχω στο internet

Link to comment
Share on other sites

Aπογοητευτηκα με αυτα που ακουω για το gps του,οποτε με βλεπω και με κανενα miomoov για να κανουμε την δουλεια μας..Ακου εκει δεν ανοιγει το gps αν δεν εχεις καρτα,αστεια πραγματα..Α ρε 701 δεν θα βγει καμια σοβαρη συσκευη στα κυβικα σου ποτε...

Για προγραμμα για να αποθηκευει τα δεδομενα στην καρτα βαλε αυτο

http://rapidshare.com/files/152894456/DrYAR-Bluetooth_v1.5.1.arm.CAB.

να θυμασαι μονο οτι το πατας και ανοιγει και μετα ειναι στην επιφανεια εργασιας το εικονιδιο.Με διπλο κλικ σου βγαζει της ρυθμισεις κτλ

 

που ειναι το παράξενο ρε παιδιά που στο ομνια όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο είναι κλειστό και το gps?

κινητό με gps αγοράσαμε,όχι gps με κινητό,σίγουρα όποιος θέλει gps για την δουλειά του (εγώ ας πούμε είμαι οδηγός φορτηγού) δεν θα πάει να πάρει το ομνια για να κάνει την δουλειά του,αν πάλι κάποιο θέλει gps για να πάει μια φορά στο τόσο κάπου τότε το ομνια και κάθε ομνια σίγουρα του κάνει όσο αναφορα το θέμα gps.α κάνει το ομνια επίσης όταν το θέλουμε για μόστρα στο αυτοκίνητο μας!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ακομα εχω προβλημα με το wifi. Συνδεεται κανονικα με το pc αλλα δεν ανοιγει σελίδες και μου βγάζει πάνω το μύνημα (Δεν ειναι δυνατη η συνδεση με τις τρεχουσε ρυθμισεις συνδεσης. οταν το παταω με πάει στο μενου Start, Ρυθμισεις, Συνδεση, Συνδεσεις. Εκει τι βαζουμε? Το My work Network, My MMS Networks (εχει τις ρυθμισεις MMS τις Cosmote), My Internet (εχει τις ρυθμισεις internet gprs τις Cosmote), My WAP Networks?

 

Ολα τα άλλα (browser, wifi...) τα έχω στο internet

 

σου είπα και πριν ότι αυτές οι ρυθμίσεις δεν έχουν καμιά σχέση με την σύνδεση σου στο νετ μέσω wirelles,αυτές οι ρυθμίσεις έχουν να κάνουν με το gprs του παροχου σου.

σιγουρέψου ότι εχεις κάνει ακριβώς όπως δείχνουν οι εικόνες που έχω βάλει και θα εχεις νετ.

 

επίσης αυτά που εχεις ρωτήσει σε άλλο φορουμ

3. Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύνδεση (tab)->Wifi Πατάς πάνω στο δίκτυο σου και όταν ανοίγει έχει μια λίστα Σύνδεση με: (The internet, Work)

 

4. Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύνδεση (tab)->Wifi ->Προσαρμογείς (tab) έχει λίστα Η κάρτα δικτύου συνδέεται με: (The Internet, Work)

 

πρέπει να λένε The Internet.

Link to comment
Share on other sites

που ειναι το παράξενο ρε παιδιά που στο ομνια όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο είναι κλειστό και το gps?

κινητό με gps αγοράσαμε,όχι gps με κινητό,σίγουρα όποιος θέλει gps για την δουλειά του (εγώ ας πούμε είμαι οδηγός φορτηγού) δεν θα πάει να πάρει το ομνια για να κάνει την δουλειά του,αν πάλι κάποιο θέλει gps για να πάει μια φορά στο τόσο κάπου τότε το ομνια και κάθε ομνια σίγουρα του κάνει όσο αναφορα το θέμα gps.α κάνει το ομνια επίσης όταν το θέλουμε για μόστρα στο αυτοκίνητο μας!!!

 

:)

 

+1

ετσι πιστευω και γω ,για μια διαδρομη που θελουμε να κανουμε ειναι μια χαρα ,

για χρηση σε εξωτερικο ή συχνη χρηση παιρνουμε ενα pna ή pda σκετο μιας και

-η χρηση σε οθονη 2,8 ή 3,2 ειναι δυσκολη (ιδιαιτερα οταν μιλαμε για εθνικες εξωτερικου

-υπαρχει προβλημα οταν ειναι στην ιδια συσκευη (φανταστειτε να πρεπει να παρακολουθειτε το gps σε δυσκολη περιοχη και να χτυπησει το κινητο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πρόβλημα με την μπαταρία εμφανίζεται στην συγκεκριμένη ελληνική ROM; Διάβασα σε ξένα forums πως κάποιοι με αγγλικές ROM τελευταίες, είχαν τέτοιο πρόβλημα,ενώ δεν είχαν πριν κάνουν αναβάθμιση σε latest firmware.
Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...