Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΒΟΗΘΑΜΕ PLEASE.....ΤΑ 2 ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟ SOFT RESET?? ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ???

 

πως το κανω? δε μπορω να μπω μεσα στο μενου....το τηλ ειναι κολημενο στην οθονη που ζηταει κωδικο κσακλειδωματοσ...:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια ρε παιδια.... αν το hard reset ειναι ΤΑ 2 ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟ SOFT RESET το εκανα και παλι τιποτα...τωρα του γραφω κωδικο αλλά δεν πατιεται το ''ξεκλειδ''
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει extract τα αρχεία ή τα τρέχεις από το zip? Γιατί μου το έκανε και εμένα και έφταιγε αυτό.

 

εκανα extract και συμβαινει το ιδιο. τι μπορω να κανω για να το εγκαταστησω σωστα;

Link to comment
Share on other sites

εκανα extract και συμβαινει το ιδιο. τι μπορω να κανω για να το εγκαταστησω σωστα;

 

πλάκα μου κάνεις ε?

σου είπα σου λείπει το πρόγραμμα spb mobile shell

Link to comment
Share on other sites

πλάκα μου κάνεις ε?

σου είπα σου λείπει το πρόγραμμα spb mobile shell

 

απο που να το βρω δωρεαν; ειμαι ασχετος με αυτα και χωρις βοηθεια δεν μπορω να τα βρω. εψαξα να βρω αλλα δεν ειναι δωρεαν οσα βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια.... αν το hard reset ειναι ΤΑ 2 ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟ SOFT RESET το εκανα και παλι τιποτα...τωρα του γραφω κωδικο αλλά δεν πατιεται το ''ξεκλειδ''
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια.... αν το hard reset ειναι ΤΑ 2 ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟ SOFT RESET το εκανα και παλι τιποτα...τωρα του γραφω κωδικο αλλά δεν πατιεται το ''ξεκλειδ''

 

πάτα με ανοιχτό το τηλέφωνο τα 2 πλήκτρα του τηλεφώνου τα μπροστινά και με το stylous πατά την τρυπούλα και α στην ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΑ 2 ΠΛΗΚΤΡΑ και πες μου τι έγινε

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια.... αν το hard reset ειναι ΤΑ 2 ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟ SOFT RESET το εκανα και παλι τιποτα...τωρα του γραφω κωδικο αλλά δεν πατιεται το ''ξεκλειδ''

 

Προφανώς δεν έκανες ακόμα hard reset. Προσπάθησε πάλι να πατήσεις ταυτόχρονα τα δύο μπροστινά πλήκτρα και με τι γραφίδα reset. μετά θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να είναι μπροστα το wallpaper των windows με το start και πισω τα widgets. Πως εγινε αυτο δεν ξέρω.

 

μήπως έβαλες το flashlite 3?????

Link to comment
Share on other sites

πάτα με ανοιχτό το τηλέφωνο τα 2 πλήκτρα του τηλεφώνου τα μπροστινά και με το stylous πατά την τρυπούλα και α στην ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΑ 2 ΠΛΗΚΤΡΑ και πες μου τι έγινε

 

τιποτα.....δε με ρωταει καν αν θελω hard reset οπως λεει και ο αλλος φιλος. εσβησε ξανααναψε και παλι τα ιδια...οθονη κωδικου και κολημα

Link to comment
Share on other sites

τιποτα.....δε με ρωταει καν αν θελω hard reset οπως λεει και ο αλλος φιλος. εσβησε ξανααναψε και παλι τα ιδια...οθονη κωδικου και κολημα

 

όταν αφησες την τρυπούλα πάταγες συνέχεια τα 2 πλήκτρα ε?

Link to comment
Share on other sites

kalhspera.exete akousei diafora sto akoystiko tou tilefonoy otan xtypa se kinito(xamhla)apo otan xtypa se stathero(dinata)?

 

Η διαφορα ειναι μονο οταν καλεις σε cosmote.

Οταν καλεις σε vodafone, wind και σταθερα, ειναι κανονικος ο ηχος που ακους οτι καλει στο ακουστικο σου.

Οταν καλεις σε κοσμοτε ακουγεται απο ελαχιστα εως καθολου. Δε ξερω γιατι γινεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας .... πριν φύγω για δουλειά είπα να postarw γιατί πλέον φοβάμαι ότι η μπαταρία μου έχει πρόβλημα.

Η 3η φόρτιση του Omnia τελείωσε χτες το απόγευμα στις 7:10 περίπου ... από εκείνη την ώρα έστειλα 5 μηνύματα ... δοκίμασα για 10 λεπτά το Wi-Fi για να δοκιμάσω με επιτυχία τις ρυθμίσεις του SAXOVTS και είχα και 1 αναπάντητη. Όταν έπεσα για ύπνο κατά τις 12:30 το κινητό έλεγε 100% μπαταρία με ρυθμίσεις να απενεργοποιήται το κινητό μετά από ένα λεπτό.

Σήμερα που ξύπνησα στις 7:15 για να φύγω για δουλειά η μπαταρία είχε πέσει στο 60% ... δηλαδή μέσα σε 12 ώρες έχασε 40% μπαταρία στην αναμονή .....

Είναι λογικό αυτό ???? ή μήπως τελικά έχει πρόβλημα η μπαταρία μου ?

 

Λοιπόν μόλις μπήκα σπίτι ... από τις 7:30 στο κινητό έκανα την εξής χρήση : 5 sm , 4 κλήσεις συνολικής διάρκειας 3,40 λεπτά και 15 λεπτά mp3 ... η μπαταρία είναι στο 10% τώρα ... είναι απίστευτο ... έχω δικαίωμα αλλαγής στο πλαίσιο μέχρι την Τετάρτη ... να πάω να το αλλά ή όχι ??? Δεν κρατάει η μπαταρία ούτε 18-19 ώρες με πολύ συντηρητική χρήση .... ΕΛΕΟΣ ~:X:X:X:X:X

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κλείσω ένα πρόγραμμα που τρέχει απο πίσω και δεν φαίνεται?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2507693#post2507693

 

Task Manager

αρχικά χρησιμοποιούσα το WkTask για να κλείνω τις εφαρμογές που τρέχουν στο ομνια,το πρόγραμμα θα το βρείτε εδώ

 

http://rapidshare.com/files/147110284/WkTaskL_1173c.cab

 

στην συνέχεια ανακάλυψα πως αν συρεις το δάχτυλο σου από κάτω προς τα πάνω στο ύψος πάνω από το λογότυπο Samsung

στην οθόνη τότε ανοίγει ο task manager του ομνια!!!! οπότε από κει μεταφερόμαστε σε όποιο πρόγραμμα τρέχει η το κλείνουμε.

καταπληκτικό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μπήκα σπίτι ... από τις 7:30 στο κινητό έκανα την εξής χρήση : 5 sm , 4 κλήσεις συνολικής διάρκειας 3,40 λεπτά και 15 λεπτά mp3 ... η μπαταρία είναι στο 10% τώρα ... είναι απίστευτο ... έχω δικαίωμα αλλαγής στο πλαίσιο μέχρι την Τετάρτη ... να πάω να το αλλά ή όχι ??? Δεν κρατάει η μπαταρία ούτε 18-19 ώρες με πολύ συντηρητική χρήση .... ΕΛΕΟΣ ~:X:X:X:X:X

 

μπορείς να πας στον task manager και να δεις πόσα προγράμματα είναι ανοιχτά?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μπήκα σπίτι ... από τις 7:30 στο κινητό έκανα την εξής χρήση : 5 sm , 4 κλήσεις συνολικής διάρκειας 3,40 λεπτά και 15 λεπτά mp3 ... η μπαταρία είναι στο 10% τώρα ... είναι απίστευτο ... έχω δικαίωμα αλλαγής στο πλαίσιο μέχρι την Τετάρτη ... να πάω να το αλλά ή όχι ??? Δεν κρατάει η μπαταρία ούτε 18-19 ώρες με πολύ συντηρητική χρήση .... ΕΛΕΟΣ ~:X:X:X:X:X

 

Για θεμα μπαταριας χλωμο να στο αλλαξουν.

Βεβαια στην αναμονη δε θα επρεπε να καταναλωνει τοση μπαταρια. Μηπως τρεχει στο background τιποτα ενεργοβορο δες.

Εγω παλι ειμαι σε διλημμα να το αλλαξω η οχι, γιατι εχω 1 καμμενο πιξελ

Link to comment
Share on other sites

όταν αφησες την τρυπούλα πάταγες συνέχεια τα 2 πλήκτρα ε?

 

ναι τα παταγα και η οθονη ειχε σβησει και ανοιξε παλι απο το μηδεν....δηλαδη σημα ομνια σημα vodafone και μετα οθονη ξεκλειδωματος οπου δεν πατιεται το ''ξεκλειδωμα''

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πας στον task manager και να δεις πόσα προγράμματα είναι ανοιχτά?

 

Κανένα ... είχα παλιότερα ένα HTC και ορισμένα hint τα ξέρω για την μπαταρία ... και το 3G το έχω απενεργοποιήσει

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...