Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αποψή μου είναι οτι το diamond παίζει να έχει ελάχιστα καλύτερη φωτεινότητα οθόνης (και κατω απο ήλιο) αλλα οι διαφορές είναι ελάχιστες, εάν αυτό ειναι το μόνο ελλάτωμα του όμνια τότε δεν είναι ανασταλτικός παράγων, στο κάτω κάτω και κάτω απο δυνατό ήλιο πάντα βρίσκεται κάποια γωνία που να προσφέρει καλύτερη θέαση...
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ υπάρχει φωτογραφία και με τα 3 κάτω από τον ήλιο: http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond_vs_samsung_i900_omnia-review-262p2.php
Link to comment
Share on other sites

http://cti-miami.com/products/samsung-i900-omnia-8gb.html

γι'αυτους που παίρνουν ρίσκα... 420ε - 470ε με τα μεταφορικά μόνο... και δεν φαίνεται να είναι απάτη,το googlαρα

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για μπαταρία(μετά απο μια φόρτιση) και ανοιχτό 24h.

 

Τρίτη ημέρα χρήσης σήμερα, είμαι στο 40%.

Για τη δική μου χρήση είναι μια χαρά.

 

Η χρήση που του έχω κάνει είναι μουσική, εγκατάσταση προγραμμάτων, λίγο navigation, κλασσικό παίξιμο με μενού, κλπ, τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για μπαταρία(μετά απο μια φόρτιση) και ανοιχτό 24h.

 

Τρίτη ημέρα χρήσης σήμερα, είμαι στο 40%.

Για τη δική μου χρήση είναι μια χαρά.

 

Η χρήση που του έχω κάνει είναι μουσική, εγκατάσταση προγραμμάτων, λίγο navigation, κλασσικό παίξιμο με μενού, κλπ, τηλέφωνα.

αρκετα καλο αυτο που αναφερεις.αλλο ενα+ απο το pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να καθίσω να διαβάσω όλες τις σελίδες στο θέμα θα κάνω μια χαζή ερώτηση….

Έχει κυκλοφορήσει αυτό το τηλέφωνο στην Ελλάδα αν ναι πόσο κοστίζει…..????

Αν όχι πότε θα κυκλοφορήσει……?

Link to comment
Share on other sites

http://cti-miami.com/products/samsung-i900-omnia-8gb.html

γι'αυτους που παίρνουν ρίσκα... 420ε - 470ε με τα μεταφορικά μόνο... και δεν φαίνεται να είναι απάτη,το googlαρα

 

το cti miami ειναι κανονικο καταστημα...δεν ειναι απατη...ειναι απο τα μεγαλυτερα στην αμερικη μαζι με το plemix

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το cti miami ειναι κανονικο καταστημα...δεν ειναι απατη...ειναι απο τα μεγαλυτερα στην αμερικη μαζι με το plemix

αμα το μαγαζη ειναι αμερικη εχεις το κινδυνο του τελωνειου,που σε χρηματα μετεφραζεται απο 80 ευρο και πανω

Link to comment
Share on other sites

α...αυτο εννοεις...?ναι...οντως...!αλλα δεν νομιζω να υπαρξει...βασικα δεν εχω χρησιμοποιησει το καταστημα αυτο αλλα απο ebay εμενα τελωνιο δεν μου εχει δημιουργηθει προβλημα και δεν εχει δημιουργηθει ουτε σε εναν φιλο που αγορασε eepc (πρεπει να ειναι μεγαλυτερο απο καποιο συγγκεκριμενο οριο νομιζω για να περασει τελωνιο...) (απο ογκο και βαρος εννοω)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α...αυτο εννοεις...?ναι...οντως...!αλλα δεν νομιζω να υπαρξει...βασικα δεν εχω χρησιμοποιησει το καταστημα αυτο αλλα απο ebay εμενα τελωνιο δεν μου εχει δημιουργηθει προβλημα και δεν εχει δημιουργηθει ουτε σε εναν φιλο που αγορασε eepc (πρεπει να ειναι μεγαλυτερο απο καποιο συγγκεκριμενο οριο νομιζω για να περασει τελωνιο...) (απο ογκο και βαρος εννοω)

 

ειναι αναλογα με την αξια του τιμολογιου,δηλαδη αμα το τιμογιο αναφερει πραγματικη αξια τιμολογιου ειναι σειγουρο οτι θα περασει απο το τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

to iphone tha to paroun atoma pou theloun na poulisoun mouri kai na lene stous filous tous oti piran iphone kai den tha xreisimopoihsoun tipota apo auta pou exei to iphone an tous peis ti exei to omnia tha meinoun k me anoixto to stoma k den tha kseroun ti na poun opoios parei to iphone tha klapsei ta lefta tou sigoura pisteuw oti to omnia exei polu kali sxesi timis/xaraktiristikwn
Link to comment
Share on other sites

to iphone tha to paroun atoma pou theloun na poulisoun mouri kai na lene stous filous tous oti piran iphone kai den tha xreisimopoihsoun tipota apo auta pou exei to iphone an tous peis ti exei to omnia tha meinoun k me anoixto to stoma k den tha kseroun ti na poun opoios parei to iphone tha klapsei ta lefta tou sigoura pisteuw oti to omnia exei polu kali sxesi timis/xaraktiristikwn

 

ποσο χρονων εισαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν πάρουμε το Αγγλικό θα βγει στο νετ κάποιο ελληνικό rom να το αναβαθμίσουμε? εκεί είναι το θέμα...

 

Κάποιος εδώ μέσα είχε πει ότι με επικοινωνία του με την εδώ αντιπροσωπία... του είπαν ότι ούτε καν θα υποστηρίζουν συσκευές με άλλο λειτουργικό πέραν του ελληνικού.

 

Συνεπώς για επίσημα το βλέπω δύσκολο, ανεπίσημα όμως... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πρεπει να ειναι μεγαλυτερο απο καποιο συγγκεκριμενο οριο νομιζω για να περασει τελωνιο...) (απο ογκο και βαρος εννοω)

 

Όχι δεν είναι αυτό, πρέπει να το δηλώσεις κατάλληλα κατά την αποστολή (πχ. ως Gift) για να μη περάσει τελωνείο. Και αυτοί που σου είχαν στείλει... ήξεραν πως να το δηλώσουν. Έχει τύχει όμως και περιπτώσεις (ειδικά μέσω FEDEX) που το πηγαίνουν επίτηδες τελωνείο. Όπου ακούτε FEDEX... μακρυά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν μπορώ να καθίσω να διαβάσω όλες τις σελίδες στο θέμα θα κάνω μια χαζή ερώτηση….

Έχει κυκλοφορήσει αυτό το τηλέφωνο στην Ελλάδα αν ναι πόσο κοστίζει…..????

Αν όχι πότε θα κυκλοφορήσει……?

 

Ακόμα δεν έχουν κυκλοφορήσει ελληνικές συσκευές. Αναμένονται σύντομα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτό, πρέπει να το δηλώσεις κατάλληλα κατά την αποστολή (πχ. ως Gift) για να μη περάσει τελωνείο. Και αυτοί που σου είχαν στείλει... ήξεραν πως να το δηλώσουν. Έχει τύχει όμως και περιπτώσεις (ειδικά μέσω FEDEX) που το πηγαίνουν επίτηδες τελωνείο. Όπου ακούτε FEDEX... μακρυά.

 

να και κατι που δεν ηξερα για το ebay!ευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για την πληροφορια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 510 € για το 16 G OMNIA από ebay από Σιγκαπούρη μαζύ με έξοδα αποστολής και εδώ πλήρωσα 140 € στη FEDEX για εκτελωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο ελάττωμα που ανακάλυψα στο δικό μου και είναι αρκετά βασικό. Το λαμπάκι για ειδοποιήσεις δεν ανάβει σε αναπάντητες κλήσεις ή σε όποιο notification αν και είναι ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο ελάττωμα που ανακάλυψα στο δικό μου και είναι αρκετά βασικό. Το λαμπάκι για ειδοποιήσεις δεν ανάβει σε αναπάντητες κλήσεις ή σε όποιο notification αν και είναι ενεργοποιημένο.

 

Το λαμπάκι που αναβοσβήνει είναι αυτό που είναι πάνω στο κουμπί με το οποίο ανοίγεις τη συσκευή(στην κορυφή της συσκευής).

 

Εισαι σίγουρος οτι δεν δουλεύει το δικό σου ? Για ξανατσέκαρε.

Link to comment
Share on other sites

Το λαμπάκι που αναβοσβήνει είναι αυτό που είναι πάνω στο κουμπί με το οποίο ανοίγεις τη συσκευή(στην κορυφή της συσκευής).

 

Εισαι σίγουρος οτι δεν δουλεύει το δικό σου ? Για ξανατσέκαρε.

 

Εχεις δίκιο! Νόμιζα ότι ήταν το μικρό κυκλάκι κάτω από το κουμπί με το οποίο ανοίγεις τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο! Νόμιζα ότι ήταν το μικρό κυκλάκι κάτω από το κουμπί με το οποίο ανοίγεις τη συσκευή.

 

Το υποψιάστηκα.Αυτό είναι η κάμερα για videocalls :)

Link to comment
Share on other sites

Xθες επικοινώνησα με την Euroelectronics...

Μου είπαν οτι περιμένουν την ελληνική έκδοση την πρώτη εβδομάδα του Σεπτεμβρίου και ότι θα είναι διαθέσιμη σε όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Ξέχασα όμως να ρωτήσω την αναμενόμενη τιμή...Μήπως την ξέρει κάποιος;;

Link to comment
Share on other sites

Xθες επικοινώνησα με την Euroelectronics...

Μου είπαν οτι περιμένουν την ελληνική έκδοση την πρώτη εβδομάδα του Σεπτεμβρίου και ότι θα είναι διαθέσιμη σε όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Ξέχασα όμως να ρωτήσω την αναμενόμενη τιμή...Μήπως την ξέρει κάποιος;;

Πρωτη εβδομαδα του Σεπτεμβριου??? Μακαρι να ειναι ετσι. Εγω απο μεσα απο την Euroelectronics ειχα μαθει οτι παμε για τελη Σεπτεμβρη. Ελπιζω να ισχυει αυτο που σου ειπαν :)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη εβδομαδα του Σεπτεμβριου??? Μακαρι να ειναι ετσι. Εγω απο μεσα απο την Euroelectronics ειχα μαθει οτι παμε για τελη Σεπτεμβρη. Ελπιζω να ισχυει αυτο που σου ειπαν :)

 

Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι εφόσον η Vodafone έκανε ήδη την αρχή με το i-Phone και εφόσον το i900 βγαίνει ως ανταγωνιστής του i-phone, τότε πιστεύω και ευελπιστώ να αρχίσει να βγαίνει σιγά και το Omnia στα ράφια.

Κινητό Siemens, από το Γερμανό, με σύνδεση Cosmote. Θα γίνει Tis_Diaplokis:blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...