Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ti ehei to kaiser parapano apo to OMNIA??

 

εξωτερικο πληκτρολογιο και περισσοτερα hardware buttons Γιαννη.τπτ αλλο.

 

το ομνια ειναι παρα πολυ καλη συσκευη:!:

αν ειχε το πληκτρολογιο ,που εγω θεωρω must have, θα το ειχα παρει εδω και καιρο ..:O

 

αυτη η ελλειψη με κρατησε μονο και δεν το πηρα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα... είμαι ανάμεσα στο HTC DIAMOND και το OMNIA. Μου κάνει εντύπωση που κανένα μαγαζί δεν έχει ενημέρωση για το πότε έρχεται το OMNIA στην Ελλάδα. Έχω στείλει mail στον επίσημο αντιπρόσωπο της SAMSUNG MOBILE στην Ελλάδα και μόλις μου απαντήσει θα σας ενημερώσω

 

Έχω στείλει κι εγώ και περιμένω απάντηση. Λογικά αύριο που είναι δευτέρα θα μας απαντήσουν.

Εγώ θα το είχα πάρει από ebay αλλά έχω επιδότηση από vodafone και γι' αυτό περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έστειλαν σήμερα:

 

"Αξιότιμε κύριε,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών συσκευών κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η συσκευή Samsung SGH-I900 αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Πιθανότατα στις αρχές Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει η διάθεση του, κάτι που μπορούμε να σας αναφέρουμε με κάθε επιφύλαξη."

 

Ελπίζω να μου λένε μούφες. Δεν παίζει να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το θες οπωσδήποτε από Ελλάδα, το expansys το φέρνει 9 Αυγούστου.

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169743

 

τι λένε εκεί ρε ??? πρώτα λέει 8 gb και κάπου αλλού λέει 16gb ... επίσης κάπου λεει 3,5 ίντζες οθόνη ... δεν είναι 3,2 ίντζες ?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που ρώτησα σημερα σε vodafone και Πλαισιο για την ημερομηνια αφιξης του κινητου (samsung i900) μου απαντησαν οτι δεν γνωριζουν τίποτε
Link to comment
Share on other sites

Euroelectonics Support

προς Εμένα

 

προβολή λεπτομερειών 11:22 πμ (7 ώρες πριν)

 

 

Απάντηση

 

 

 

 

 

Αξιότιμε κύριε ,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών συσκευών κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η συσκευή Samsung SGH-I900 αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Πιθανότατα στις αρχές Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει η διάθεση του στα καταστήματα, κάτι που μπορούμε να σας αναφέρουμε με κάθε επιφύλαξη. Για την ενδεικτική τιμή θα είμαστε σε θέση να σας πληροφορήσουμε με την εισαγωγή της συσκευής στη χώρα μας.

Θα θέλαμε επίσης να σας πληροφορήσουμε ότι για ερωτήσεις που αφορούν συσκευές κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung μπορείτε να απευθύνεστε και τηλεφωνικά στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στα τηλέφωνα:

801-11-64000 (από σταθερό, με χρέωση μόνο 1 αστική μονάδα)

210-9468800 (από κινητό)

 

Με εκτίμηση,

Σγαρδέλη Σταυρούλα

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Samsung

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Min agxwnesai... aftoi to mathenoun teleftaioi. :rolleyes:

 

+1 Αυτοι ακομα κι οταν ερθει θα το εχουν στο ραφι και θα σου πουν να τους το δειξεις ποιο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Euroelectonics Support

προς Εμένα

 

προβολή λεπτομερειών 11:22 πμ (7 ώρες πριν)

 

 

Απάντηση

 

 

 

 

 

Αξιότιμε κύριε ,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών συσκευών κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η συσκευή Samsung SGH-I900 αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Πιθανότατα στις αρχές Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει η διάθεση του στα καταστήματα, κάτι που μπορούμε να σας αναφέρουμε με κάθε επιφύλαξη. Για την ενδεικτική τιμή θα είμαστε σε θέση να σας πληροφορήσουμε με την εισαγωγή της συσκευής στη χώρα μας.

Θα θέλαμε επίσης να σας πληροφορήσουμε ότι για ερωτήσεις που αφορούν συσκευές κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung μπορείτε να απευθύνεστε και τηλεφωνικά στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στα τηλέφωνα:

801-11-64000 (από σταθερό, με χρέωση μόνο 1 αστική μονάδα)

210-9468800 (από κινητό)

 

Με εκτίμηση,

Σγαρδέλη Σταυρούλα

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Samsung

 

Ακριβώς τα ίδια μου είπαν και μένα σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πριν από λίγο μαζί τους.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το πάρω από ebay αν εκτός από το κόστος του κινητού και τα μεταφορικά πληρώνω τίποτα άλλο? π.χ φόρους κτλ.

 

 

 

Edit: Στο hard shop λέει παράδοση 7-13 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς αν το πάρω από ebay αν εκτός από το κόστος του κινητού και τα μεταφορικά πληρώνω τίποτα άλλο? π.χ φόρους κτλ.

 

Όχι... δεν έχει κρυφά έξοδα, μη το φοβάσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς από το e-bay?

Αν το πάρω από το e-bay θα έχει Ελληνικά ή ψάχνομε μετά?

Και αν είναι προβληματικό τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

δεν θα έχει ελληνικά επίσης αν το πάρεις απο χώρα εκτός ευρώπης. 90% θα πληρώσεις τελωνείο (υπολόγισε 100 ευρώ μέσο όρο) εκτός και αν κάνεις μαϊμουδιές και πεις στα παιδιά εκεί το τιμολόγιο να είναι μηδενικό και να γράφει DEMO πάνω η συσκευασία, που και αυτό πάλι άλλωτε δουλεύει και άλλωτε όχι. εγώ παρόλο που παίρνω πράματα απο ebay, ποτέ δεν θα αγόραζα κινητό απο εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω αρκετες μερεσ την συζητηση για το samsung ι900 και απο αναζητηση στο internet βρηκα τα εξης:θα κθκλοφορησει τον αυγουστο στην γαλλια απο το δικτυο SFR και στις 2 εκδοσεις 8gb και 16gb η τιμη με συμβολαιο και επιδοτηση θα ειναι ανταγωνιστικη με το iphone.στην γερμανια θα κυκλοφορησει απο την vodafone stiw 6 αυγουστου.στην ιταλια που ελεγαν οτι τηα κυκλοφορησει στισ 22 ιουλιου δεν βρηκα κατι στα site εταιριων κινητης
Link to comment
Share on other sites

πήρα σήμερα το πρώτο δοκιμαστικό i900. δυστυχώς αυτός που μου το πώλησε το λειτουργικό που έβαλε είναι beta test.

Στην μιση μέρα το τηλέφωνο πάγωσε και μου λέει:

This concludes the beta test of this software release.

Thank you very much for your time and effort in helping make

this a great protuct for our customers.

to obtain a newer of further information, please revisit the web site

that you used to obtain your current beta release.

 

Δυστυχώς έφυγε για διακοπές και μέχρι να έρθει θα πάω εγώ.

θα κάνω ένα μηνα να τον δω για να μου το διορθώσει.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

να το κάνω format?

το os του είναι windows mobile 6.1

:O:cry::O:cry::O:cry:

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω αρκετες μερεσ την συζητηση για το samsung ι900 και απο αναζητηση στο internet βρηκα τα εξης:θα κθκλοφορησει τον αυγουστο στην γαλλια απο το δικτυο SFR και στις 2 εκδοσεις 8gb και 16gb η τιμη με συμβολαιο και επιδοτηση θα ειναι ανταγωνιστικη με το iphone.στην γερμανια θα κυκλοφορησει απο την vodafone stiw 6 αυγουστου.στην ιταλια που ελεγαν οτι τηα κυκλοφορησει στισ 22 ιουλιου δεν βρηκα κατι στα site εταιριων κινητης

 

ιταλία 468ε.

http://shopping.kelkoo.it/ctl/do/search?siteSearchQuery=samsung+i900&fromform=true

ας μην πληρώνουμε τσάμπα λεφτά. όσο κάνει στα υπόλοιπα ευρωπαικά κράτη πρέπει να κάνει κι εδώ αλλιώς ΔΕΝ αγοράζουμε!

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω ενα link απο thread που έχουν το i900 και το δοκιμάζουν, Σιγκαπουρη νομιζω...

http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=100032

οπως επίσης ένα αψογο συγκριτικό 10 σελίδων του i900 με το HTC DIAMOND ,sorry αν υπάρχει ήδη αλλα εχω διαβάσει όλο το thread και δεν νομιζω να το είδα...

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond_vs_samsung_i900_omnia-review-262.php

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω ενα link απο thread που έχουν το i900 και το δοκιμάζουν, Σιγκαπουρη νομιζω...

http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=100032

οπως επίσης ένα αψογο συγκριτικό 10 σελίδων του i900 με το HTC DIAMOND ,sorry αν υπάρχει ήδη αλλα εχω διαβάσει όλο το thread και δεν νομιζω να το είδα...

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond_vs_samsung_i900_omnia-review-262.php

 

Υπάρχει. Αλλά κι εγώ βαριέμαι να ψάξω να δω που είναι.

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω ενα link απο thread που έχουν το i900 και το δοκιμάζουν, Σιγκαπουρη νομιζω...

http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=100032

οπως επίσης ένα αψογο συγκριτικό 10 σελίδων του i900 με το HTC DIAMOND ,sorry αν υπάρχει ήδη αλλα εχω διαβάσει όλο το thread και δεν νομιζω να το είδα...

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond_vs_samsung_i900_omnia-review-262.php

 

Πολύ καλό το τεστ. Κι εγώ δεν το είδα να έχει αναφερθεί.

 

Δύσκολη η επιλογή αλλά κλίνω ένα τι παραπάνω προς το Omnia τελικά λόγω μπαταρίας και μεγέθους οθόνης που κάνει και πιο εύκολη την πλοήγηση (στο μενού) με την αφή. Επίσης μου αρέσει που το landscape mode είναι διαθέσιμο σε όλες τις εφαρμογές, πληκτρολόγιο κτλ. αλλά και η καλύτερη κάμερα. Από την άλλη με στεναχώρησε η ποιότητα απεικόνισης της οθόνης του. Αν το βάλεις ιδίως στον ήλιο και δίπλα στο iphone, είναι πολύ χάλια από ό,τι βλέπω στη φωτογραφία.

 

Τα MAC τρέχουν Windows τώρα πια, δε γίνεται να τρέξει και το iphone; :O

 

Ακόμα όμως δεν έχω καταλήξει. Για να δούμε και τις τιμές τους στην Ελλάδα και βλέπουμε.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Για τις τιμές το πόσταρα και πιο πρίν

http://www.skroutz.gr/s/51698/Samsung-i900-Omnia.html?keyphrase=i900+omnia

 

απ'οτι λένε το περιμένουν απο μέρα σε μέρα

 

για μενα τα σημαντικά + του ι900 ειναι:

*καλή κάμερα 5ΜΡ με LED

*αυτόνομη χρήση του LED σαν φακό

*full customisable today screen

*καλύτερη εμφάνιση απο το diamond (του οποίου το πίσω μέρος δεν ειναι flat - και καλα diamnond look - )

*μεγαλύτερη οθόνη που σημαινει και καλή χρηση του on screen keyboard ακομα και σε portrait

 

 

Σάν αρνητικά καταλογίζω κυρίως

*την έλλειψη θήκης για το stylus στην συσκευή

*χαμηλή απόδοση της οθόνης στον ήλιο

*το touch wiz UI δεν είναι τόσο εντυπωσιακό όσο το 3D fllo του HTC

 

αλλά κάτι πρέπει να αφήσουμε και για την επερχόμενη συσκευή έτσι δεν είναι?

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...